forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Igra prijestolja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 94

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/05/2015 : 11:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
http://www.vulture.com/2015/05/got-casting-announcement-winds-of-winter-hints.html?om_rid=AADV7-&om_mid=_BVaMV1B9CIsZTG

Potencijalni spoileri za sljedeću sezonu. Najave za casting od HBO-a otkrile su zanimljive stvari koje nas možda očekuju, ne samo u seriji, nego možda i u knjizi.

Serija pala u sivilo, čak me više ni gole sise ne mogu potaknuti.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 30/05/2015 : 11:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ne kužim kak vam je ova sezona loša, a kvalitetom je na razini.
Normalno da je prethodna sezona bolja, s puno većih događaja i smrti.
Al kolko čujem, ova sezona je prema knjizi koja je dosadna, a skoro sve promjene od knjige u seriji su nabolje.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/05/2015 : 11:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ah, još jedan koji nije pročitao knjigu...

Nema ti to veze, sve je to subjektivno. Meni je sve ovo toliko simplificirano i izrezuckano u seriji da je strašno, i potencirano nekakvim senzacionalizmom kojim se valjda pokušava nadoknaditi nedostatke (radnje, backgrounda, karakterizacije) u seriji. Ne znam, možda je problem u meni.

Jaime mi je omiljeni lik u knjizi, a ovdje kao da se i nije promijenio... Papirnata lutka. Kao i Cersei. Iako njezin put iskupljenja tek počinje, teško je zapravo samo postupcima i facijalnom ekspresijom izraziti ono što se zapravo skriva u Cersei. A knjiga to može. Zato mi likovi iz serije izgledaju prozirni i prazni. Ona jest negativka, no gone je fiks ideje, pravila kojih se drži. Vjerojatno u sljedećoj epizodi više o njoj.

Ispričavam se što izražam svoje nezadovoljstvo serijom, onima koji je obožavaju.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 30/05/2015 11:50:49
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 31/05/2015 : 17:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Ah, još jedan koji nije pročitao knjigu...

Nema ti to veze, sve je to subjektivno. Meni je sve ovo toliko simplificirano i izrezuckano u seriji da je strašno, i potencirano nekakvim senzacionalizmom kojim se valjda pokušava nadoknaditi nedostatke (radnje, backgrounda, karakterizacije) u seriji. Ne znam, možda je problem u meni.

Jaime mi je omiljeni lik u knjizi, a ovdje kao da se i nije promijenio... Papirnata lutka. Kao i Cersei. Iako njezin put iskupljenja tek počinje, teško je zapravo samo postupcima i facijalnom ekspresijom izraziti ono što se zapravo skriva u Cersei. A knjiga to može. Zato mi likovi iz serije izgledaju prozirni i prazni. Ona jest negativka, no gone je fiks ideje, pravila kojih se drži. Vjerojatno u sljedećoj epizodi više o njoj.

Ispričavam se što izražam svoje nezadovoljstvo serijom, onima koji je obožavaju.


Potpisujem!
Doduše ja sam malo živnuo nakon sisa jedne od Sand Snakes.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 01/06/2015 : 08:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
HardHome: jedna od najboljih epizoda GoT serije, nevjerovatno.

Ostao sam bez daha... odoh malo da spavam, nemam snage vise nakon ovog gledanja.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/06/2015 : 10:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Ah, još jedan koji nije pročitao knjigu...

Nema ti to veze, sve je to subjektivno. Meni je sve ovo toliko simplificirano i izrezuckano u seriji da je strašno, i potencirano nekakvim senzacionalizmom kojim se valjda pokušava nadoknaditi nedostatke (radnje, backgrounda, karakterizacije) u seriji. Ne znam, možda je problem u meni.

Jaime mi je omiljeni lik u knjizi, a ovdje kao da se i nije promijenio... Papirnata lutka. Kao i Cersei. Iako njezin put iskupljenja tek počinje, teško je zapravo samo postupcima i facijalnom ekspresijom izraziti ono što se zapravo skriva u Cersei. A knjiga to može. Zato mi likovi iz serije izgledaju prozirni i prazni. Ona jest negativka, no gone je fiks ideje, pravila kojih se drži. Vjerojatno u sljedećoj epizodi više o njoj.

Ispričavam se što izražam svoje nezadovoljstvo serijom, onima koji je obožavaju.

Istog sam razmisljanja.
Serija se jednostavno djeli na fanove koji su i koji nisu citali knjige prije prikazivanja .
Ja sam u u prvoj skupini.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 01/06/2015 : 11:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

HardHome: jedna od najboljih epizoda GoT serije, nevjerovatno.

Ostao sam bez daha... odoh malo da spavam, nemam snage vise nakon ovog gledanja.



A u k.... Ko će sad dočekati večer

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 01/06/2015 : 14:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
SPOILER ALERT:

Kraj epizode mi lici na Scalvi/Donatelli Zagor pricu "Horde Zla", manje/vise isto.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 01/06/2015 : 16:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
To se traži!
Dosta politike i ko koga, treba ovakve vrhunske akcije!
Ono što je čudno je da je ovo bila osma epizoda, a ne deveta (jer su obično devete vrhunci sezona).
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/06/2015 : 19:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Jaka epizoda. Kao da covjek gleda Gospodara prstenova 4. :D
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/06/2015 : 22:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
A Issati, kakva epizoda.

Mislim, čak i da nije bilo TOGA, opet je epizoda bila krcata dešavanjima na koje smo čekali godinama, doslovce.

Neki kažu da je ovo najbolja epizoda cijelog serijala, i rekao bih da nisu daleko od istine.

Uz onu famoznu epizodu Flasha s putovanjem kroz vrijeme, ovo mi je najbolji ovogodišnji TV-uradak.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 01/06/2015 : 23:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Možda petnaesti najbolji ovogodišnji tv uradak.
Ispred su finale S.H.I.E.L.D.-a i 13 epizoda Daredevilea.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 02/06/2015 : 01:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

SPOILER ALERT:

Kraj epizode mi lici na Scalvi/Donatelli Zagor pricu "Horde Zla", manje/vise isto.



Pa dje nadje da poredis ovu jezu i uzas sa onom smijurijom :)
Uglavnom, fantasticna epizoda, svi su jednoglasni po netu, cini mi se...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 02/06/2015 : 08:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Uh, da su barem imali ovoliki budzet kad su radili Blackwater...

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 02/06/2015 : 09:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu se ne složiti sa windwalkerom i bushidom da je ovo jedno od najboljih TV uradaka šta sam gledao ove godine!
Sad sam nekako uvjeren da su namjerno prvo odradili "lošije" epizode da bi nas spremili za ovo, a još su dvije epizode tu:))
Muzika razbija!

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 02/06/2015 : 12:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Jako sam zadovoljan zadnjom epizodom.
Prošle sezone deveta epizoda je bila u ovom stilu,samo što su sada protivnici kudikamo bolji.
Teško mi je reći je li ovo najbolja epizoda serijala,ali je svakako jedna od najboljih.

Dobili smo neke važne odgovore.
Kladim se da će sljedeće dvije epizode nastaviti u jednakom ritmu. Jedva čekam obračun Stannisa i Boltona.
Dany bi se trebala obračunati sa svojim neprijateljima,možda krene na Westeros u posljednoj epizodi.

Samo da je Kit Harrington viši za dva pedlja....nikako mi ne odgovara za ulogu,iako se dobro nosi.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 02/06/2015 : 12:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Nisam siguran da ce mi ista moci nadmasiti The Rains of Castamere po cisto emotivnom ucinku, ali ovo je bila vjerojatno najbolja epizoda ove sezone. Ako nista drugo, ovo je najblize sto se GoT priblizio "epskom" od kad je serija pocela.
Cijeli onaj podzaplet s Dornom mi je OCAJAN ove sezone, podsjeca me na latino sapunjare i nadao sam se da ce otkantati to po kratkom postupku, ali koliko sam procitao bit ce toga i u 6. sezoni.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/06/2015 : 20:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ej mala

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 05/06/2015 : 10:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
"Hardhome" rastura.
Najbolji dijelovi su mi zadovoljili očekivanja i vidi se da su se potrudili.
Inače je ova 5. sezona krenula malo sporije, ali Gift i ovo su vrh.

Složio bih se s Deejem gore da je bitno pročitati knjige, ne toliko zbog same radnje, koliko zbog toga da bi se bolje vidjeli motivi pojedinih likova i pozadine radnji.
Trenutno sam na Oluji mačeva i kasnim za serijom, a planiram pročitati sve i uhvatiti korak dok dogodine izađe 6. sezona.
Inače sam dosta zadovoljan kako su riješili samu seriju. Vjerojatno su se neke stvari mogle i bolje, ali onda bi svaka sezona trebala imati 15-16 epizoda, a ne 10.
Sve u svemu, može se gledati bez čitanja knjiga, ali se puno plota propušta.
Sjajno je da se gleda serija i tako sve vizualizira, a radnja se popunjava (ili obogaćuje) knjigom.



Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 05/06/2015 : 23:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Uh, ne bih da ti spamujem, ali nakon Oluje Maceva, serija i knjiga ne pricaju istu pricu. Ja seriju trenutno posmatram kao fan fiction, a knjiga treba da isprica pravu pricu.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/06/2015 : 00:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Uh, ne bih da ti spamujem, ali nakon Oluje Maceva, serija i knjiga ne pricaju istu pricu. Ja seriju trenutno posmatram kao fan fiction, a knjiga treba da isprica pravu pricu.


Mene ne prestaje fascinirati reakcija nekih knjigočitatelja na ovaj serijal. Mislim, dok je serijal još relativno slijedio narativne tokove knjiga prolili su tone žuči zbog zapleta i likova koji nisu uvršteni u ekranizaciju, proglašavajući seriju pojednostavljenom, a sam medij televizije inferiornim. Sad kad se serija u potpunosti osamostalila u odnosu na knjige, posprdno je zovu fanfictionom.

Meni se čini da neki od tih knjigočitača imaju jedan prilično pojednostavljen i uzak pogled na seriju. Iako su Benioff i Weiss stvorili autonomno djelo, seriju vrijednu divljenja i analize iz brojnih razloga, a ne samo zbog povezanosti s knjigama, neki će ju knjigočitači promatrati isključivo kroz ono što serijal povezuje s knjigama, a to su pojedini zapleti i pojedina dramaturgija. Pritom namjerno zanemaruju ljepotu cjeline i nesposobni su uživati u kompleksnoj kreativnoj tapiseriji koja čini ovaj serijal.

Treba čitati knjige i treba gledati serijal, i uživati u svakom djelu zasebno. Oboje su vrijedni divljenja, a ne omalovažavanja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 06/06/2015 : 01:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Krivog si onda citirao :) Ja pratim seriju sa velikom paznjom, i svidja mi se (sa izuzetkom prvih 6 epizoda ove sezone). Knjiga mi je zanimljivija kao nacin pripovjedanja, i naravno da sam njoj privrzeniji, ali i serija je odlicna i jedva cekam sledecu epizodu, narocito poslije osme koja je oduvala, iako su sanse da se ona desi i u knjizi nikakve. Samo sam skrenuo covjeku paznju da u knjigama nije radnja ista kao u seriji.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/06/2015 : 01:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Krivog si onda citirao :) Ja pratim seriju sa velikom paznjom, i svidja mi se (sa izuzetkom prvih 6 epizoda ove sezone). Knjiga mi je zanimljivija kao nacin pripovjedanja, i naravno da sam njoj privrzeniji, ali i serija je odlicna i jedva cekam sledecu epizodu, narocito poslije osme koja je oduvala, iako su sanse da se ona desi i u knjizi nikakve. Samo sam skrenuo covjeku paznju da u knjigama nije radnja ista kao u seriji.


Čemu onda etiketa "fan fiction"? I da se razumijemo, nisi prvi kod kojeg sam čuo da tako etiketira serijal.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 06/06/2015 : 01:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Elderane84

Uh, ne bih da ti spamujem, ali nakon Oluje Maceva, serija i knjiga ne pricaju istu pricu. Ja seriju trenutno posmatram kao fan fiction, a knjiga treba da isprica pravu pricu.


Mene ne prestaje fascinirati reakcija nekih knjigočitatelja na ovaj serijal. Mislim, dok je serijal još relativno slijedio narativne tokove knjiga prolili su tone žuči zbog zapleta i likova koji nisu uvršteni u ekranizaciju, proglašavajući seriju pojednostavljenom, a sam medij televizije inferiornim. Sad kad se serija u potpunosti osamostalila u odnosu na knjige, posprdno je zovu fanfictionom.

Meni se čini da neki od tih knjigočitača imaju jedan prilično pojednostavljen i uzak pogled na seriju. Iako su Benioff i Weiss stvorili autonomno djelo, seriju vrijednu divljenja i analize iz brojnih razloga, a ne samo zbog povezanosti s knjigama, neki će ju knjigočitači promatrati isključivo kroz ono što serijal povezuje s knjigama, a to su pojedini zapleti i pojedina dramaturgija. Pritom namjerno zanemaruju ljepotu cjeline i nesposobni su uživati u kompleksnoj kreativnoj tapiseriji koja čini ovaj serijal.

Treba čitati knjige i treba gledati serijal, i uživati u svakom djelu zasebno. Oboje su vrijedni divljenja, a ne omalovažavanja.



Teško, Martinove zadnje dvije knjige nisu vrijedne ničega, a ne divljenja.

A što se tiče posprdnog odnosa odnosa, to je uvijek bilo tako i bit će (LoTR, Hobbit, Solaris, Dune i miljardu primjera), ne treba se previše obazirati na to....Nije mi posve jasno kako ljudi ne mogu odvojit medije i različita čitanja/interpretacije al dobro. (eto, samo se treba sjetit Drakule i Darth Ivana )

Ja recimo ne gledam ovu sezonu. Pratim taj serijal samo zbog priče i jer me zanima kako će završit, al želim da mi to Martin, koji je to i započeo, ispriča do kraja. Iako znam da će bit grozno i da neće uspjet to elegantno (nit posebno inteligentno) zatvorit.

Televizijski/filmski aspekt svega toga me slabo zanima. Onaj ekranizacijski, "vidi kako je to kul" moment me držao u prvoj sezoni. Otad pa nadalje mi je to bilo sve dosadnije i dosadnije gledat.

Al neka, otpočetka se znalo da će se serija morat rastavit od knjiga. Ko zna, možda na kraju cjelina u serijji bude bolja od cjeline u knjizi.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 06/06/2015 : 01:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Elderane84

Krivog si onda citirao :) Ja pratim seriju sa velikom paznjom, i svidja mi se (sa izuzetkom prvih 6 epizoda ove sezone). Knjiga mi je zanimljivija kao nacin pripovjedanja, i naravno da sam njoj privrzeniji, ali i serija je odlicna i jedva cekam sledecu epizodu, narocito poslije osme koja je oduvala, iako su sanse da se ona desi i u knjizi nikakve. Samo sam skrenuo covjeku paznju da u knjigama nije radnja ista kao u seriji.


Čemu onda etiketa "fan fiction"? I da se razumijemo, nisi prvi kod kojeg sam čuo da tako etiketira serijal.



Nisam mislio posprdno. Jebi ga, knjiga je original, vise sam na to mislio. I, iskreno, ne mogu im oprostiti slanje Sanse u Zimovrel i Dzejmija u Dornu, i ocigledno je da su ti dijelovi serije najlosiji.
Go to Top of Page
Page: of 94 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000