forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Igra prijestolja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 94

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 25/04/2019 : 08:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Da. Sa Renlyjem i Stannisom je otišla u pm kuća Baratheon.



Nije, ima još i Gendry.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 25/04/2019 : 08:47:49  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Od onih koji će preživit sljedeću epizodu tipujem na:
Jaime (Kingslayer) - ono “nomen est omen” pa bi on mogao koknuti Cersei po onom proročanstvu da će je ubiti mlađi brat
Hound - cleganebowl bi bilo cool za vidit:)
Sam - GRRM-a se ne ubija jer on ubija:)
Svi ostali imaju jednaku šansu odapet.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 25/04/2019 : 23:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
"The big woman still here?"
Higlight cile epizode.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/04/2019 : 00:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi fora da nas sokiraju tako da vise niko ne umre... :P

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3746 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 26/04/2019 : 01:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Bilo bi fora da nas sokiraju tako da vise niko ne umre... :P



S obzirom da u seriji u zadnje vrijeme likovi prezive pad s oklopom u jezero i rusenje divovskog zida, ne treba biti sokiran ishodom koji si naveo

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/04/2019 : 04:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
...

Što bi se reklo, bez riječi sam.

Ova epizoda i Endgame su me pogodili.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 29/04/2019 : 09:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Serija mi odavno nije nešto, ali je ova epizoda apsolutno ispunila velika očekivanja. Glazba, glazba, glazba- magnífico.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/04/2019 : 10:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Hm, ne znam. Valjda san očekiva previše, jer mi nije ispunila sva očekivanja.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 29/04/2019 : 11:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Moglo je ovo mnogo bolje. Prelako su otišli.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 29/04/2019 : 15:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Antiklimaktično. Grozno. Uvrijeda za sve koji čekaju rasplet preko 15 godina.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 29/04/2019 : 16:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Nije potpuna uvreda, ali jeste mnogo mnogo bolje moglo da se izvede. Naročito dio sa Noćnim kraljem i vojskom mrtvih. Prebrzo, prelako, prebanalno su ih se riješili.

I previše je bitnih likova preživjelo situacije koje nije trebalo da prežive. Holivud, jbg.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
265 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 29/04/2019 : 17:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
slamajuće,jedan od najboljih ratnih filmova ikda,
četvrta najbolja epizoda neke serije ikada (nakon konačnih
krajeva twin peaksa, sopranosa, deadwooda (koji još nije ni izašao)

pa i ovo je svojevrsan kraj, zapravo koliko god ljudi govorili da je to
sve postalo predvidljvio u svojoj kao nepredvidljivosti najveće
iznenađenje je da je zapravo pravi
kraj ovo ( a takav će biti i u knjigama a ostalo je samo neki epilog jer to su
samo igre prijestolja a ovo je čovječanstvo protiv superhitlera sa atomskom bombom https://youtu.be/qPvrMpwEvgQ

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita

Edited by - Andrey on 29/04/2019 17:19:10
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/04/2019 : 18:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Andrey, ispade da nije tako. Prava tema je igra oko prijestolja, mrtvi su bili samo ubijanje vremena. Tako ispade. Sad nas ocekuju jos tri epizode nadmudrivanja, mislim da je najbolje proslo.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3746 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 29/04/2019 : 19:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Sta reci, sve je ovo dobro snimljeno i zanimljiv je setting, ali da ih ne pokriva tako visoka produkcija ovo bi bilo na razini akcijskih filmova B produkcije, neki likovi stvarno prezive nemoguce, a nekoc se u seriji nije mogla ni vecera u miru pojesti

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 29/04/2019 : 19:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobro snimljena epizoda, glazba funkcionira fantastično. Mislio sam, da ću se uvrediti linearnošću ali se nisam.

Može i kao solo film.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 29/04/2019 : 21:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Meni je u ovoj epizodi najviše zasmetalo što su zaista slabe scene bitke, pogotovo u njenoj početnoj fazi, neke ranije bitke u seriji su tu bolje odrađene čak.
Ostalo je ok, na dramskom i estetskom nivou epizoda je zadovoljila, dosta je teških i emocionalnih momenata.Ne znam šta kome smeta koliko je likova preživelo, pa nije li ih već sasvim dovoljno poginulo do sada, a verovatno će još poneko do kraja, ima tu još lufta.
Ne mogu da shvatim da nekome smeta to, a ne smeta mu apsolutna limunada od Gospodara prstenova gde apsolutno nijedan iole bitan lik ne gine i gde se još na kvarnjaka dobijaju bitke uz svemogućeg Gandalfa ili neku iskopanu vojsku mrtvih.

I na kraju sasvim dobro rešenje da Arya bude glavni egzekutor.
Ostao je i jedan zmaj, taman.

Najveće iznenađenje za mene je brisanje kuće Mormont, oba glavna predstavnika su poginula (očekivao sam jedno od njih,verovatno malu čim nije htela u kriptu,Jorahina smrt mi je iznenađenje,no ipak je logično), ali su otišli junački, sa stilom, mala je ubila mrtvog diva i ona je za mene junak epizode.
Dirljive smrti Jorahe i Theona, otišli su očekivano i Beric i Eddison (to sam dobro predvideo).
Dobra uloga Melisandre, značajno je pomogla i potakla Aryu, svoje je odradila i iskupila se.
Dobro sam predvideo da od Starkova niko neće poginuti, nije logično.
Iznenađenje je da je Grey Worm živ, ali ima vremena da i on i još neki likovi na kraju završe svoj put.

Solidna epizoda, ali bitka kao glavni događaj mi nije nešto posebno, bez obzira što nije reč o filmu već seriji.

Edited by - maelstrom on 29/04/2019 21:50:27
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 29/04/2019 : 21:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Do kraja očekujem da stradaju Daenerys (da bi John bio kralj i da bi njihova neprirodna romansa bila nemoguća), Brienne (nesrećna jedna potencijalna romansa sa Jaimijem,Podrick će nastaviti gde je ona stala sa viteškim putem), Grey Worm (nesrećna druga romansa) i možda Hound nakon što bude previše teško ranjen posle pobede nad bratom (ili će Arya da mu ubije brata).Mislim da će i Varys otići ili eventualno Davos umesto njega, previše je potencijalnih desnica.I preostali zmaj će stradati.

Ostali ostaju živi, drago mi je da će Thormund biti među njima, nije mi nekako logično da strada na jugu.
Na kraju neka se Arya oslobodi ratničkog puta i malo uživa sa Gendryjem.

Edited by - maelstrom on 29/04/2019 21:52:39
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 29/04/2019 : 21:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Ne bune se ljudi što je generalno poginulo premalo likova u epizodi, nego zbog toga što su autori likove dovodili tokom cijele epizode u nemoguće pozicije, đe su bivali okruženi sa svih strana zombijima i onda ide spas u zadnji čas ili nagli cut te scene a nakon toga ih eto opet u punom boju i zdravi. To je propust režisera.
Brijena, Džejmi, Sivi Crv, Sem, Tormund, Podrik su prema onom što nam je prikazano trebalo da budu pokojni.

Ono što je dobro ispalo su zaključenja Berikove, Teonove, Melisandrine i Džorine priče. Logično i iskupljujuće.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 29/04/2019 : 22:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
A tu si u pravu apsolutno, no kao što sam napomenuo, bitka kao bitka nije dobro urađena baš.
Valjda nisu imali dosta sredstava, pola toga se nije ni videlo takođe, valjda su zato i namestili da mrtvi jure kao da je svaki od njih resurektnuti Jusein Bolt. :)
Na kraju, jedino je šteta što je mala Lady Mormont poginula, faliće njene doskočice i mudrost, kao i neverovatni borbeni duh.Uzgred, nadam se da ćemo tu glumicu u budućnost puno gledati, fenomenalno je odradila posao.

Edited by - maelstrom on 29/04/2019 22:06:24
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 29/04/2019 : 22:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Mala Mormont je bila sporedni lik i autori su na početku planirali da bude lik za jedno pojavljivanje ali im se dopala glumica i energija koju donosi, pa su je ubacili u priču. Ali je i dalje ostala sporedni lik koji je publika zavoljela pa joj ovakav "junački" odlazak pristaje. Ona onako mala da sredi jednog od najvećih u armiji mrtvih.

U svakoj sceni bitke se vidi štednja. Počevši od mraka, one mećave, trke, jednostavno se pola bitke samo naslućuje. To je još jedan režiserov propust. Ovaj Migel Sapočnik je prethodno režirao neke od boljih akcionih epizoda serije, npr. Hardhome, pa me čudi da je ovdje podbacio.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 29/04/2019 : 22:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Meni je u ovoj epizodi najviše zasmetalo što su zaista slabe scene bitke, pogotovo u njenoj početnoj fazi, neke ranije bitke u seriji su tu bolje odrađene čak.
Ostalo je ok, na dramskom i estetskom nivou epizoda je zadovoljila, dosta je teških i emocionalnih momenata.Ne znam šta kome smeta koliko je likova preživelo, pa nije li ih već sasvim dovoljno poginulo do sada, a verovatno će još poneko do kraja, ima tu još lufta.
Ne mogu da shvatim da nekome smeta to, a ne smeta mu apsolutna limunada od Gospodara prstenova gde apsolutno nijedan iole bitan lik ne gine i gde se još na kvarnjaka dobijaju bitke uz svemogućeg Gandalfa ili neku iskopanu vojsku mrtvih.

I na kraju sasvim dobro rešenje da Arya bude glavni egzekutor.
Ostao je i jedan zmaj, taman.

Najveće iznenađenje za mene je brisanje kuće Mormont, oba glavna predstavnika su poginula (očekivao sam jedno od njih,verovatno malu čim nije htela u kriptu,Jorahina smrt mi je iznenađenje,no ipak je logično), ali su otišli junački, sa stilom, mala je ubila mrtvog diva i ona je za mene junak epizode.
Dirljive smrti Jorahe i Theona, otišli su očekivano i Beric i Eddison (to sam dobro predvideo).
Dobra uloga Melisandre, značajno je pomogla i potakla Aryu, svoje je odradila i iskupila se.
Dobro sam predvideo da od Starkova niko neće poginuti, nije logično.
Iznenađenje je da je Grey Worm živ, ali ima vremena da i on i još neki likovi na kraju završe svoj put.

Solidna epizoda, ali bitka kao glavni događaj mi nije nešto posebno, bez obzira što nije reč o filmu već seriji.



Melisandra je pala sa neba, da jih spasi od vlastite gluposti.

Strategija je bila totalno idiotska: katapulti van zidina i bedema, konjanici u direktni juriš umjesto, da jih stave na krilo i prvo spale hrpu zombija katapultima, rovovima, lukovima i zmajevima (defenziva je prva kad je neprijatelj nadmoćan!) i onda konjanici udare smanjeni broj zombija sa strane. Pešadija ispred defenzivnog rova, o tome još nisam čitao, to je bilo valjda zato, da padnu u vlastiti rov dok se povlače.

Idiot koji bih smislio takvu taktiku bi zaslužio da mu odmah posle bitke vlastiti preživjeli odsjeću praznu glavu: Jonu idiotu i blond glupači. Ovako bih počeo četvrtu epizodu: Sir Davos i Sivi Crv sjeku glave nesposobnjakovičema, veleizdajicama i idiotima Jonu i blond glupači i u drugom kadru nataknu glave na kolce. :)

Ovo bih bilo inovativno. :)

Pravilno sam predvidio glupi juriš Huna Dothraka, Melisandrin vatreni show i tri smrti. Za Joraha mi je bilo svejedno, bio je bez svake funkcije osim skakanja oko blond glupače, malu Mormontku sam jedva primjetio, isto Edda koji je prvi nastradao.

ps: Baš su bez smisla za humor ovi scenaristi: u kriptama bih mogao naokolo trčati lješ Neda Starka bez glave...

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 29/04/2019 22:38:05
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 29/04/2019 : 22:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Ne bune se ljudi što je generalno poginulo premalo likova u epizodi, nego zbog toga što su autori likove dovodili tokom cijele epizode u nemoguće pozicije, đe su bivali okruženi sa svih strana zombijima i onda ide spas u zadnji čas ili nagli cut te scene a nakon toga ih eto opet u punom boju i zdravi. To je propust režisera.
Brijena, Džejmi, Sivi Crv, Sem, Tormund, Podrik su prema onom što nam je prikazano trebalo da budu pokojni.



Potpuno tačno zapažanje.

Kralj noći je u stvari Bran ili u Branu i na kraju će sjesti na tron. :)

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 29/04/2019 22:36:31
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 29/04/2019 : 22:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Slažem se za strategiju sve, a i za propuštenu šansu sa mrtvim Starkovima

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 29/04/2019 : 23:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Zanima me ko će ubiti Eurona, hoće li to možda biti Yara i hoće li nju uopšte više vraćati u seriju ili je odradila svoje i otišla na ostrva?Ili će to ipak biti John s obzirom na to da nije ubio Night kinga?
Cersei će verovatno biti ubijena od strane Jaimija, a zombija će ubiti Hound ili Arya.
Hoće li Golden company biti poražena na bojnom polju u još jednoj većoj bici ili će se ipak nekako prikloniti silama dobra bez nekog većeg sukoba?
Koju će ulogu imati preostali zmaj, a znamo da ga čeka onaj veliki balista?
Tyriona će prvo zarobiti Bronn i odvesti Cersei, no neće on stradati tek tako, moraće da izvede neku mudroliju da bi Jaimiju na kraju olakšao posao.Jaimija će verovatno dodatno rasrditi smrt Brienne, tu će izgubiti svaku samilost prema sestri.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 30/04/2019 : 00:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
koliko sam primijetio oba zmaja su živa, i ja sam mislio da je jedan pokojni, ali očito nije
Go to Top of Page
Page: of 94 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000