forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Igra prijestolja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 94

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/04/2019 : 00:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Strategija nula kao i dosad useriji a najgore sto je sve predvidljivo.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 30/04/2019 : 00:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Strategija nula kao i dosad useriji a najgore sto je sve predvidljivo.


Dothrahiji ko guske u maglu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/04/2019 : 06:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Velika odlučujuća bitka, koja je skoro pa izgubljena, onda slijedi preokret i u roku od nekoliko sekundi dobrice pobjeđuju. Nakon bitke ide još jedna borba, opet protiv brojčano jačog protivnika.
Zvuči poznato?
Očekujem da Jon u jurišu u zadnjoj epizodi kaže:"For Frodo!"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/04/2019 : 06:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da je u toku serije pala odluka da Arya okonča veliki rat protiv mrtvaca. U međuvremenu je postala miljenik fanova i bilo je za očekivati tako nešto. Serija se prilagodila gledaocima. Bilo bi cool da je roknu do kraja serije, ali bojim se da ništa od toga.
Osim Kalisi, kojoj četeresnica viri iz džepa, malo je vjerovatno da će neki od glavnih likova odapeti.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 30/04/2019 : 07:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Pretpostavljam da je u toku serije pala odluka da Arya okonča veliki rat protiv mrtvaca. U međuvremenu je postala miljenik fanova i bilo je za očekivati tako nešto. Serija se prilagodila gledaocima. Bilo bi cool da je roknu do kraja serije, ali bojim se da ništa od toga.
Osim Kalisi, kojoj četeresnica viri iz džepa, malo je vjerovatno da će neki od glavnih likova odapeti.


Martin je Benioffu i Weissu već odavno rekao sve krupne stvari oko svršetka Song of Ice and Fire, tako da se uloga Aryae sigurno nije imporovizirala.
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 30/04/2019 : 08:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Tko ima smeđe oči? Ona crvena je rekla Aryi koja se uz pomoć Enterprisea teleportirala da će ubiti likove sa smeđim, plavim(night king), Cersei (zelene oči). Možda Bran? Hmm

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 30/04/2019 : 08:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by King Warrior

Pretpostavljam da je u toku serije pala odluka da Arya okonča veliki rat protiv mrtvaca. U međuvremenu je postala miljenik fanova i bilo je za očekivati tako nešto. Serija se prilagodila gledaocima. Bilo bi cool da je roknu do kraja serije, ali bojim se da ništa od toga.
Osim Kalisi, kojoj četeresnica viri iz džepa, malo je vjerovatno da će neki od glavnih likova odapeti.


Martin je Benioffu i Weissu već odavno rekao sve krupne stvari oko svršetka Song of Ice and Fire, tako da se uloga Aryae sigurno nije imporovizirala.



Nakon epizode autori su rekli da već 3 godine imaju ideju da Arja bude ta koja će ubiti NK, jer im se nije činilo ispravnim da to bude Džon zbog toga što bi to bilo isuviše predvidljivo. Tako da ipak improvizuju. Vidi se u kvalitetu pisanja da se Martin već neko vrijeme ne bavi serijom. Možda im jeste rekao ko sijeda na presto ali put do tog momenta sumnjam.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 30/04/2019 : 15:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
Night king završio ko trećerazredni negativac. Puno toga je ostalo nedorečeno u vezi njega. Loše.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 30/04/2019 : 16:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Za mene je ovo najbolja bedasta epizoda ikad. Najbolja zato jer je vrhunski režirana, a bedasta jer ispada da su nemrtvi poslužili kako bi se izjednačile snage sa Cersei pa da ne bude bezveze kad se suoče s njom.
Finale epizode trivijalno, kao i neki likovi npr. Melisandra. Mislim, koja je njena svrha?? Zapaliti mačeve i reći ¨ne danas¨??
Ovo šta je ostalo nedorečeno u vezi Night Kinga mislim da će se polako objašnjavati u spinoffu koji dolazi.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 01/05/2019 : 15:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
već dvije sezone se vidi iz aviona da nedostaje književni predložak
nije dovoljno da im martin kaže natuknice, tko će preživjeti, a tko neće, te kako će se sve završiti
bez knjiga dobijemo ovakve gluposti

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7654 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/05/2019 : 18:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Triput sam zaspao na ovom ispraznom mlacenju prazne slame. Ova serija je davno izgubila sve sto ju je krasilo.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 02/05/2019 : 12:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
SPOILERI !

A da, očekivao sam više. Mislio sam da će to biti jače od bitke za Helm's Deep LOTR-a. Ne jače po specijalnim efektima, ali barem jače po emocijama budući da su likovi puno razvijeniji (serija ima tu prednost pred filmom). Nije se to dogodilo. Šteta, bila je prilika.

Normalno, kao i svakog Total War fana zasmetao me juriš Dothrakija. Da, izgledalo je fora, ali vrijeđa inteligenciju.

Biti sam i okružen sa stotinjak zombija i preživjeti je takđer glupavo. Mogli su to izbjeći. Mogli su te likove (Jamie, Brienne, Sam…) koji kao moraju preživjeti zatvoriti u kakav defenzivniji (možda u onu glavnu sobu u Winterfellu) prostor i onda fajt voditi iz tog kuta. Htio sam vidjeti neki jači trenutak Jamiea i Brienne u bitci, ali zaboravili su na njih.

Što se tiče smrti »glavnih« junaka, jedina smrt koja mi je bila baš epska (iako kliše) je bila Jorahova. Pao je tamo di je morao, u obrani svoje Khaleesi. I note glazbe su bile najjače u toj njegovoj sceni.

Theon je također pao herojski. Je li se time otkupio je drugo pitanje. Mislim da jest. Radio je sranja, ali ujedno je jedan od likova koji je najviše propatio (od najbolnije fizičke kazne (kastracije) do najbolnije duševne (grižnja savjesti i općenito gubitak muškosti).

Ona mala Lyanna Mormont je dobila također epski kraj, možda čak i predobar kraj za jednog ipak nebitnog lika. Radije bih na tom mjestu vidio oproštaj kojeg dražeg lika koji je duže s nama, recimo Grey Worma.

Kraj zombie kralja? Da, nekako prejednostavno. Tko je on i što zapravo želi. Je li on doista zapravo Bran i slično. Mogao se ubaciti kakav twist na kraju. Možda će i biti još nešto na tu temu do kraja. Ovako to djeluje nedorečeno.

Scenaristi su imali izbor. Ili će završna epizoda biti bitka protiv mrtvih ili bitka za prijestolje. Odabrali su ovo drugo. Težak izbor, ali izabrali su dobro.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 02/05/2019 : 22:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Serija je odlična.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 02/05/2019 : 22:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Mnogo fuck riječi i opravdano.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 02/05/2019 : 22:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor


Normalno, kao i svakog Total War fana zasmetao me juriš Dothrakija. Da, izgledalo je fora, ali vrijeđa inteligenciju.
Ne bih se složio.
Da svećenik zapali bajunete jurišnih pušaka jurišale bi i vojske današnjeg doba. Sve je stvar konteksta, barem ja to tako vidim.
U povijesti je zabilježeno nebrojeno puno priglupih poteza na bojišnici.

quote:
Biti sam i okružen sa stotinjak zombija i preživjeti je takđer glupavo. Mogli su to izbjeći. Mogli su te likove (Jamie, Brienne, Sam…) koji kao moraju preživjeti zatvoriti u kakav defenzivniji (možda u onu glavnu sobu u Winterfellu) prostor i onda fajt voditi iz tog kuta. Htio sam vidjeti neki jači trenutak Jamiea i Brienne u bitci, ali zaboravili su na njih.
Možda je glupavo relativno neadekvatan termin, ja bih eventualno rekao
nije izvjesno... ali nije nemoguće, pogotov kad se uzme u obzir da se radi o praktički kremi "swordsmena" toga svijeta.

quote:
Što se tiče smrti »glavnih« junaka, jedina smrt koja mi je bila baš epska (iako kliše) je bila Jorahova. Pao je tamo di je morao, u obrani svoje Khaleesi. I note glazbe su bile najjače u toj njegovoj sceni.
Upravo tako, slažem se ta scena je bila vrlo upečatljiva...

quote:
Theon je također pao herojski. Je li se time otkupio je drugo pitanje. Mislim da jest. Radio je sranja, ali ujedno je jedan od likova koji je najviše propatio (od najbolnije fizičke kazne (kastracije) do najbolnije duševne (grižnja savjesti i općenito gubitak muškosti).
Slažem se, iako u kontekstu "kuća" i pravila toga doba Theon zapravo nije napravio ništa što se ne bi moglo opravdati. Bio je željezni, umro je kao takav.
Serija je u početku na neki način gledatlju nametnula određene kuće odnosno likove kao pozitivce a druge kao negativce, ali do prvih pravih "jawdropping" scena gledatelj zapravo gubi svaku iluziju crno - bijelog svijeta. Osobno mi je to najjača snaga serije. Do završetka S08E03 prestao sam favorizirati bilo koga , tko god na kraju uzme željezo bit će to zapravo zasluženo.

quote:
Ona mala Lyanna Mormont je dobila također epski kraj, možda čak i predobar kraj za jednog ipak nebitnog lika. Radije bih na tom mjestu vidio oproštaj kojeg dražeg lika koji je duže s nama, recimo Grey Worma.
Potpuno se slažem. Mala je jedan od vrlo rijetkih likova kojih mi je bilo žao jer su utjelovljenje lojalnosti. Možda jednodimenzionalni, ali i takvi su potrebni svijetu. Drugi je recimo Hodor.

quote:
Kraj zombie kralja? Da, nekako prejednostavno. Tko je on i što zapravo želi. Je li on doista zapravo Bran i slično. Mogao se ubaciti kakav twist na kraju. Možda će i biti još nešto na tu temu do kraja. Ovako to djeluje nedorečeno.
Slažem se. Možda bude nešto do kraja razjašnjeno preko Branna, ali i ovako sam zadovoljan.

quote:
Scenaristi su imali izbor. Ili će završna epizoda biti bitka protiv mrtvih ili bitka za prijestolje. Odabrali su ovo drugo. Težak izbor, ali izabrali su dobro.


+1

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 02/05/2019 : 23:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Bilo šta pišete, generali koji bi ovakvo vodili bitku kao Jon i Dany bili bih odmah smenjeni. Zamjenili bi jih kapetani i poručnici. Biti smenjen bilo bih dobro za njih jer druga varianta bi bila direktni metak u čelo za ovakvog "generala". Nikad nije bilo armije koja bi ovo tolerirala. Za manje propuste umirali su generali i cari od vlastitih vojnika.

Onda je bio onaj jadnik koji je ratovao kako dugo- 8000 godina?

Serija je ostala bez svake logike za emotivni efekt na budale.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 02/05/2019 23:36:46
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7719 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 03/05/2019 : 05:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ja sam razočaran s epizodom. I s tehničke i sa scenarističke strane.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/05/2019 : 13:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Bilo šta pišete, generali koji bi ovakvo vodili bitku kao Jon i Dany bili bih odmah smenjeni. Zamjenili bi jih kapetani i poručnici. Biti smenjen bilo bih dobro za njih jer druga varianta bi bila direktni metak u čelo za ovakvog "generala". Nikad nije bilo armije koja bi ovo tolerirala. Za manje propuste umirali su generali i cari od vlastitih vojnika.

Onda je bio onaj jadnik koji je ratovao kako dugo- 8000 godina?

Serija je ostala bez svake logike za emotivni efekt na budale.




slažem se
nema tih generala koji bi se ovako glupo branili od ovolike vojske
imaju zmajeve i zmajsko staklo, imaju neokaljane, dohtrakije, imaju iskusne vojskovođe, imali su vremena utvrditi grad ....
i iz svega toga su scenaristi izvukli ovako nešto????
ako su se već referirali na LOTR, onda su mogli i uključiti logiku
faramira je ludi otac poslao u juriš po kazni, a ne kao vrhunac taktike, a oni su baš to preuzeli i još spojili s onom epskom scenom kada kralj theoden drži govor konjanicima i udara mačem po mačevima, naravno, zamijenivši to glupom scenom paljenja mačeva, koji su izdržali 20ak sekundi dok su ih s visine gledali bajni vojskovođe jon i daenerys
a tek utvrđenost grada
onaj smiješni vatreni kanal udaljen 10 metara od zidina
a na zidinama nikakvog sustava obrane
a jon snow bio zapovjednik obrane velikog zida

scenaristi su se propisno osramotili

i ponavljam
da je martin dovršio knjige, onda bi to bila sasvim druga priča
sve bi bilo razrađeno i ovi tukci ne bi imali prostora za ovakve gluparije

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/05/2019 : 13:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Imati avijaciju i ne bombardirati gusto zbijene neprijateljske redove iz sigurnosti a ne slati ovce na klanje je sve.
A i kad znaš da ako ubiješ jednog jedinog (određenog)neprijatelja ne poduzeti koncentrirani juriš(all in) na njega prije nego li mrtvi istrijebe tvoju vojsku je isto sve.
Sa strane protivničke:
Ne pucnuti svako malo prstima i pridružiti svojoj vojsci ubijene protivnike nego li čekati kraj bitke za to napraviti je sve.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/05/2019 : 21:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Jedino što ima smisla:

https://www.youtube.com/watch?v=w34cr1HmHHI

:D
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/05/2019 : 21:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Dosta ekipe je razočarano odgledanim. Meni osobno je ovo eliminiralo sav hype za preostale 3 epizode.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 04/05/2019 : 18:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Sad ste svi generali poslije bitke.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 05/05/2019 : 12:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Potpis na postove od kena i jakija..
Ozbiljno razočarenje..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 06/05/2019 : 01:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Svi smo valjda shvatili još u bitci kopiladi da Jon Snow nije previše vremena odvajao čitajući Sun Tzua.
Ništa što sam zapravo gledao u 7 sezona me nije navelo da pomislim da su ostali u ljudskoj vojsci na višoj razini. Razočaranje bi bilo da smo vidjeli nekakvu briljantnu taktiku.

Jedinog čovjeka, iako omalenog, koji je zaista mogao napraviti razliku iako se čak i nije nešto osobito bavio borbama u životu su stavili postrance. Sam Tyrion to u jednoj sceni kaže. On i Varys strategijski vrijede kao svi zapovjednici, Dothrakiji, Neokaljani, Slobodni i ostali uključujući i zmajeve.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 06/05/2019 : 02:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

onaj smiješni vatreni kanal udaljen 10 metara od zidina
a na zidinama nikakvog sustava obrane
a jon snow bio zapovjednik obrane velikog zida



Vraga smiješni, da meni kao zapovjedniku vojnici iskopaju lopatama, štihačama (pijucima?, čime već god da jesu) upitne kvalitete onoliko dugačku kanalčinu oko cijelog zamka po zaleđenoj zemlji osobno bih čestitao svakom od njih. A Jonu Snowu prema prikazanom do početka 3 epizode 8 sezone bih se lomio dati vodstvo desetine lokalne civilne zaštite, kao ni većini ostalih u zamku uz par iznimki. U samoj bitci nisu prema do tada iskazanom potencijalu podbacili niti malo, rekao bih čak da su sasvim pristojno prikazali već poslovični, "Gung Ho" mentalitet.

Nevezano direktno za temu, bio je pravi užitak gledati kako Ramsey razvaljuje prvenstveno fantastičnom taktikom što je nešto što se iznimno rijetko vidjelo tokom serije.

Pretežni izostanak mudrosti u seriji što strateški što taktički je nešto što bi zaista mogli zamjeriti stvarateljima serije... Gonitelji željeza kao da su se dobar dio vremena natjecali tko će pomaknuti granicu i napraviti još gluplji potez.

Moje aukcije u prodaji

Edited by - DKoor on 06/05/2019 02:34:27
Go to Top of Page
Page: of 94 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000