forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12356 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/02/2018 : 23:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Spock - hvala ti na odgovoru

Pročitao:

VG 6: Alkemičareva igra (od 26 str. do 98 str.)



Frankie je ušao u rendžere i sad je na prvoj vježbi. Iako radi sve suprotno od onoga što mu se naredi nakon male nezgode sa vatrometom, Kit dobiva novi zadatak i službeno obojica kao rendžeri, Kit i Frankie idu na prvi zadatak. Ali uskoro im se pridužuje i Chin-Lao. Moraju posjetiti indijance za koje se sumnja da žrtvuju ljudske žrtve..

Avantura ih potom odvede u okršaj sa vikinzima koja ubrzo završava jednim potresom. Kitov konj je zasad izgubljen, ali vjerujem da će ga nekako već naći. Tu sam stao sa pričom..




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6948 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/02/2018 : 07:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



Vatra u močvari / Alkemičareva igra, br. 6 - 68 str.

U utvrđenju su dobili obavijest da neki Indijanci još prakticiraju žrtvovanja ljudi i zapovjednik šalje našeg Kita i Frankieja da to riješe. Chin-Lao ih krišom slijedi. Indijanci negiraju žrtvovanja, a žive u kolibama, ovaj put malo primjerenijeg izgleda. Normalno, ispostavilo se da su lagali, pa je naš junak, dok je Frankie mirno spavao, a Chin-Lao bio prikriven, morao spašavati mladu Indijanku. Poslije ju je trebalo vratiti doma, pa su upali u još veću nevolju. Njeno selo teroriziraju, zamislite - Vikinzi, na čelu kojih je ludi alkemičar. U ovoj katastrofi, jedino je bitno da Kit gubi konja upavši s njim u rijeku, a konj mu je kao prijatelj. Prva priča još nekako može proći, ali druga je dno dna. Crtež neprecizan u akcijskim scenama. Naslovnice u ovom izdanju nema!

(priča: 2, scenarij: 1, crtež: 6) - 30%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 18/02/2018 : 08:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Jedno pitanje: da li ova ludens-If edizione izdanja KT imaju i HC verziju?

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 18/02/2018 : 09:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
mislim da nema...ako se ne varam, samo su mark i blek imali hc izdanje..nisam vidio da mali rendzer, miki, psdz i b&b imaju svoje hc izdanje..
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25760 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/02/2018 : 09:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

Jedno pitanje: da li ova ludens-If edizione izdanja KT imaju i HC verziju?


nema.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 18/02/2018 : 12:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by legaz

Jedno pitanje: da li ova ludens-If edizione izdanja KT imaju i HC verziju?


nema.



Hvala na info.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12356 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/02/2018 : 13:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Spock - ni meni se nisu baš dopali ti vikinzi..

Pročitao:

VG 6: Alkemičareva igra (od 98 str.)
VG 7: Živ pokopan (do 86 str.)



Nakon pustolovine sa vikinzima i onom indijankom, trojka je naišla na jednu obitelj koja je u nevolji (ostali bez vodiča, pukao im kotač na kolima..), a i očito su krenuli u krivom smjeru. Chin-Lao i Frankie ih prate na farmu koju su nasljedili, a Kit odlazi u grad ne bi li javio zapovjedniku zašto su se toliko zadržali i da je sve ok.

Ali Kit u gradu nalazi svog konja, te upada u novu avanturu sa pljaškašima novca koji bježe vlakom. Kit ubrzo sa čovjekom koji mu je našao konja i njegovim prijateljima, sređuje pljačkaše i pridružuje se onim ljudima (sa početka priče) koji su došli na novi ranč. A i tamo ga očekuju nove nevolje koje uspjeva riješti na kraju uz pomoć vojske.

Nije loša ova priča, puno bolja od prethodne..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6948 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/02/2018 : 14:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



Živ pokopan!, br. 6/7 - 116 str.

Najbitnije je da je Kit našao svog vjernog konja na sajmu u obližnjem gradu. Usput je, u istom gradiću, osujetio pljačku banke, dok su Chin-Lao i Frankie pomagali izgubljenoj obitelji da pronađe naslijeđeni ranč. Normalno, ranč opsjedaju duhovi ili netko, iz nekog razloga, je bacio oko na ranč, pa želi prestrašiti nove vlasnike. Naši junaci su tu da otkriju što se iza brda valja! Gomila banalnosti, slučajnosti i nelogičnosti, ali u usporedbi s prethodnom, odlična epizoda. Crtež i dalje neprecizan kod akcijskih scena. Naslovnica odlična, ali teško ju je čak i otprilike povezati s nekom scenom iz stripa.

(priča: 5, scenarij: 4, crtež: 6, naslovnica: 8) - 53%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6948 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 19/02/2018 : 12:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Ajmo na slijedeću epizodu!:



Odmetnički sud, br. 7/8/9 - 45+128+13=186 str.

Naš Kit je opet unaprijeđen, i to iz vodnika u vodnika! Doduše, ovdje su preveli kaplar, ali u broju 3 je već unaprijeđen u vodnika. Inače, ne znam dali su rendžeri imali činove (čini se da nisu ni uniforme), ali u HV ide: skupnik (isto kao vodnik ili kaplar), pa desetnik, pa narednik. Znači, naš Kit bi sada trebao biti desetnik ili nekakav ekvivalent tom činu. Ono što je sigurno, je da je slijedeći čin narednik. Vjerojatno je greška u našem prijevodu.

Po pitanju priče, riječ je o prvoj ozbiljnijoj, višeslojnoj epizodi. Zločinačka organizacija, na čelu koje je "Veliki Nepoznati", ima za cilj srediti Kita, koji im kvari posao. Slijedom tih planova, organizirali su bijeg iz zatvora razbojnika koje je naš Kit priveo pravdi, a oni imaju dobre razloge osvetiti se našem junaku. Od svih tih likova, jedino se samoprozvani Pedro Muleta pojavio u prvom broju. Kit, Frankie i Chin-Lao, uz pomoć ostalih rendžera, su tu da im pomrse račune. Zanimljivost je da je Kit, pod okriljem noći, Frankiju odrezao brkove! Tko bi rekao da je novopečeni desetnik takav berekin!

Crtež je ponovno na boljoj razini, odnosno Gambinom maksimumu. Naslovnica od ove epizode je ona od br. 8 i nije nešto.

(priča: 7, scenarij: 5, crtež: 7, naslovnica: 4) - 61%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 19/02/2018 13:35:08
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12356 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/02/2018 : 23:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
VG 7: Živ pokopan (od 86 str.)
VG 8: Kuća tajni
VG 9: Ugriz zmije (do 15 str.)



Možda najduža priča do sada. Kit je mnogima "stao na žulj" i sad ti zločinci se okupljaju i žele uništiti Kita za sva vremena. Na čelu stoji jedan profesionalac čije pravo lice tek na kraju saznajemo. Zločinci su toliko ozbiljni u tom svom naumu da su čak neki ušli u utvrdu ne bi li ostvarili svoj cilj.

Smiješan taj dio kad je Kit odrezao brkove Frankieu, eto tko bi rekao

@Spock - i mene to iznenadilo za unapređenje, mislio sam da sam prvi put krivo pročitao za vodnika, kad ono stvarno je kako si napisao.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6948 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 21/02/2018 : 13:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Idemo dalje!:




Ugriz zmije, br. 9 - 105 str.

Najbolja epizoda do sada, iako otkrivanje enigme zmijskog ugriza je ostavljeno za neku drugu epizodu.

Naš junak se nalazi u Cambatanginom selu i provodi vrijeme s njegovim sinom Okihuom. U jednom takvom druženju u prirodi, spasiše jednog kauboja. Kitu je bio sumnjiv, pa naloži Indijancima da ga čuvaju u selu, dok on istraži njegovu priču. Ovaj, normalno, pobjegne ubivši dva Indijanca, koji su na vratu imali tragove zmijskog ugriza, baš kao i jedan od njegovih kompanjona, koje je Kit našao mrtve. Kit i Okihua, slijedivši kauboja, završiše u Cedar Pointu, gradiću kojim vlada banda "Braća tame", na čelu sa šerifom. Kauboj kojeg su slijedili također pripada bandi. Tamo upoznaju Barbary Fulla, budućeg šerifa i Kitovog prijatelja. Sada, naš trojac, mora srediti bandu da izvuku žive glave i spase gradić terora.

Crtež neprecizniji nego inače. Odličan kolor naslovnice, iako nema nikakve veze s stripom, ali već smo navikli na to.

(priča: 9, scenarij: 8, crtež: 6, naslovnica: 7) - 76%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12356 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/02/2018 : 22:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se sad prešaltao na Ludens izdanje, pošto je broj 9 od VG-a zadnji koji imam iz te serije, ali vidio sam da odgovora Ludens broju 5, tako da sve štima.

LU 05. Zmijski ugriz (od 18 str. do 191 str.)



Nakon zadnje avanture, Kit je uzeo mali predah i nalazi se kod prijatelja indijanaca, već dobro poznatog Cambatange. Uskoro sa njegovim sinom Okihuom upada u novu avanturu nakon spašavanja jednog lika od napada medvjeda..

Ona scena kad je taj lik kojeg su proganjali, zapalio travu i na taj način ih zaustavio, sličnu reakciju sam vidio u onom legendarnom filmu "Bogovi su pali na tjeme" kad su isto zapalili travu iza sebe tako da požar se nije mogao dalje širiti po već izgorenom tlu.

Dobra priča i dobar onaj Barbary što im je pomogao, te na kraju postao i šerifom.

Nastavio sam poslije toga odmah čitati ne bi li saznao što je sa tim likom Walkerom i tim "zmijskim ugrizima". Na kraju je bio došao Frankie sa novim zadatkom za Kita, a Barbary i Okihua su odlučili poći za bjeguncem.

Novi zadatak je bio otići kod Pawneejea i smiriti navodnu pobunu..Kit i Frankie opet zajedno u akciji. Solidna, kraća avantura, te sam stao sa čitanjem kad su se vratili u utvrdu.

Stvarno je malo zeznuto kad ne znaš gdje je točno početak i kraj, a toliko se toga dogodi i toliko ima imena likova da je ponekad pravi izazov to sve pohvatat

Malo sam zavirio dalje što će biti, uglavnom Kit će morati neke novake poučiti poslu rendžera..


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/02/2018 : 22:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ja sam se sad prešaltao na Ludens izdanje, pošto je broj 9 od VG-a zadnji koji imam iz te serije, ali vidio sam da odgovora Ludens broju 5, tako da sve štima.



Štima, jedino što sada imaš jednu duplu epizodu, znači da VG 9 može na prodaju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12356 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/02/2018 : 02:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD
Štima, jedino što sada imaš jednu duplu epizodu, znači da VG 9 može na prodaju.


Da da, ali teško da će netko tražiti samo taj broj kad bi kupovao a neka stoji, barem je drugačija naslovnica

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6948 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/02/2018 : 06:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Sivi Sokol, br. 9/10 - 10+59=69 str.

Nakon dvije duže i iznadprosječno dobre epizode, vraćamo se standardnoj naivi. Ova priča je bitna zbog prvog pojavljivanja Sivog Sokola i njegovih Pawnee Indijanaca, a naš Kit dobija indijansko ime: "Časni Nož"!

Dakle, nakon što se na kraju prošle epizode Frankie pojavio; pokazao svoje nanovo narasle brkove; donio poruku za Kita da mora hitno s njim na zadatak i time onemogućio našeg junaka da do kraja dovrši prethodnu misiju, naši junaci su se uputili u potragu za dva nestala rendžera na području Pawnee Indijanca.

Ogroman broj klišeja se potom reda kao na traci, ali nije sve ni tako loše kao u nekim ranijim epizodama. Gamba je opet na maksimumu! Naslovnica ne pripada ovoj epizodi, već slijedećoj. Naime, originalan naslov talijanskog izdanja je Novi regruti, a Van Gogh je stavio Sivi Sokol.

(priča: 4, scenarij: 4, crtež: 7) - 50%



Novi regruti, br. 10 - 55 str.

Kit i Brandy Jim imaju zadatak da obučavaju skupinu novaka osam dana na terenu. Slučajno, baš u to vrijeme, na području gdje se naši junaci nalaze, provali indijanska banda. Još se tu šeće tvrdoglavi i luckasti novinar Knikkerbokker, s novotarijom kao što je prvi fotoaparat i idejom da slika indijanska plemena. Ne treba biti prorok, da pretpostavimo šta će se dalje događati.

Definitivno zanimljiva epizoda. Mislio sam da je glupost fotoaparat u 1840.-im godinama, ali provjerio sam i nije. U to vrijeme je već bilo prvih fotoaparata, kao što je ovaj u stripu, dok su se prve puške repetirke, kao što je ova na Donatellijevoj naslovnici, pojavile tek 1860.. Gamba bi dobio maksimalnu sedmicu, da nije sličice s Zubatim Bilom na 116. stranici, odnosno izgledom njegova jezika.

(priča: 7, scenarij: 5, crtež: 6, naslovnica: 5) - 59%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/02/2018 : 14:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock


Definitivno zanimljiva epizoda. Mislio sam da je glupost fotoaparat u 1840.-im godinama, ali provjerio sam i nije. U to vrijeme je već bilo prvih fotoaparata, kao što je ovaj u stripu, dok su se prve puške repetirke, kao što je ova na Donatellijevoj naslovnici, pojavile tek 1860..


Ček malo, odakle ti taj podatak da se radnja MR odvija četrdesetih godina devetnaestog vijeka? Zar nije sedamdesetih, slično nešto kao kod Texa?
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/02/2018 : 14:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Pa Kit je jedini junak koji je ostario.
Sa 16 godina na početku, a preko 40 na kraju.
Možda nije bas sve precizno, ali ipak je blizu.
Ovo pak nije fotografija nego njen predak, dagerotipija.
Kako bilo, da su Nolitta i Bure bili bar 10% pedantni poput Lavezzola, Zagor ne bi imao tonu anakronih gluposti.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/02/2018 : 15:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Da, ali početak serijala, kada je imao četrnaest godina, se navodono odvijao sedamdesetih godina devetnaestog vijeka...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12356 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/02/2018 : 15:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Ček malo, odakle ti taj podatak da se radnja MR odvija četrdesetih godina devetnaestog vijeka? Zar nije sedamdesetih, slično nešto kao kod Texa?


King, spominje se u VG 5 broju na stranicama 63 i 64, odnosno mislim da taj broj odgovara Lundens broju 3.

Mislim da smo tu saznali, a kolega Spock neka me ispravi ako sam pogriješio..




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/02/2018 : 15:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Da, ali početak serijala, kada je imao četrnaest godina, se navodono odvijao sedamdesetih godina devetnaestog vijeka...



ne znam gdje si to našao. mislim da nije tako. da nije to kod Mikija?
jasno je da su prve epizoda prije gradj. rata, a one posljednje poslije.
u to sam potpuno siguran.
cak se jednom spominje i netom oslobodjen Tekas, sto bi svakako znacilo da je zaista rijec o 1840-ima.
no posve se precizno ne sjecam, mozda je krivo prevedeno, tko ce znati.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/02/2018 : 16:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Referenca mi je bio tekst na sajtu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6948 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/02/2018 : 20:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by King Warrior
Ček malo, odakle ti taj podatak da se radnja MR odvija četrdesetih godina devetnaestog vijeka? Zar nije sedamdesetih, slično nešto kao kod Texa?


King, spominje se u VG 5 broju na stranicama 63 i 64, odnosno mislim da taj broj odgovara Lundens broju 3.

Mislim da smo tu saznali, a kolega Spock neka me ispravi ako sam pogriješio..








Upravo tako! Hvala, kolega ReemCP!
Evo naslovnice i mog komentara za tu epizodu:




Gospodar munje / Ruke uvis!, br. 5/6 - 104 str.

U ovoj priči po prvi put saznajemo da se radnja odvija u 1840.-oj godini. Na početku i na kraju epizode imamo komične dogodovštine u utvrdi, što uvelike popravlja dojam.

Kit i O'Hara imaju zadatak pratiti kočiju, ali stjecajem ne baš previše logičnih okolnosti, ispostavilo se da moraju zaustaviti prodaju oružja indijanskom plemenu koje živi u brvnarama indentičnim bjelačkim u planinskim područjima!! Kad je Kit u pitanju uspjeh je zagarantiran, ali glavni negativac bježi. U potjeri Kitova konja ugrize zmija. O'Hara nastavi potjeru, a Kit ostaje pomoći konju. Tada na scenu stupa Frankie Bellevan, lutalica i propali kockar. Unatoč početnom neslaganju nastavljaju zajedno i u prvom gradu rješavaju misterij nestalih kočija. Nakon uspješnog privođenja negativaca pravdi, Kit poziva Frankieja da se pridruži rendžerima!

Crtež varira, za razliku od prethodnih brojeva. Kao da se Gamba žurio ili prepravljao. Također, prvi put da jedna epizoda ima dvije naslovnice i to odlične, ali nemaju direktne veze s radnjom.

(priča: 5, scenarij: 4, crtež: 6, naslovnice: 7) - 52%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 22/02/2018 20:55:28
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6948 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/02/2018 : 20:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Pa Kit je jedini junak koji je ostario.
Sa 16 godina na početku, a preko 40 na kraju.
Možda nije bas sve precizno, ali ipak je blizu.
Ovo pak nije fotografija nego njen predak, dagerotipija.
Kako bilo, da su Nolitta i Bure bili bar 10% pedantni poput Lavezzola, Zagor ne bi imao tonu anakronih gluposti.



Ovo je sve potpuno točno. Veliki palac gore za Lavezzolijevu pedantnost. Kit je na početku imao 16, ne 14 god. U 11. broju ("Začarani kompas") slavi 17. rođendan!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12356 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/02/2018 : 00:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
Upravo tako! Hvala, kolega ReemCP!


Nema na čemu, znam da smo o tome pričali pa sam se sjetio nekako te važnije stvari volim zapamtiti, kao i ona unapređenja Kita

LU 05. Zmijski ugriz (od 192 str.)
LU 06. Začarani kompas (do 93 str.)



Novi zadatak za Kita su novaci i njihovo obučavanje. Iako se Kit nadao da će mu se pridružiti Frankie, zapovjednik mu je dodijelo Brandy Jima koji je ipak iskusniji i zna "više trikova". Uskoro susretnu jednog novinara-fotografa koji je opsjednut fotografiranjem, ali i žarko želi slikati indijance. Naravno, upada u nevolju, a Kit i Brandy sa novacima ga slijede i pokušavaju spasiti. Nakon uspješne akcije i začuđujuće dobre reakcije novaka, svi se vraćaju u utvrdu.

Priča se nastavlja te Kit uskoro dobiva "lakši posao", a to je da otprati tog pomalo šašavog novinara, ovaj put u pratnji sa Chin-Laom. Nedugo zatim, saznaje za problem misterija "riječne kraljice" te kako ima par dana dopusta, odluči se riješiti i taj slučaj. Nije loša ta avantura na onom parobrodu koja je Kitu donijela još jedan čin - sad je narednik!

Tu sam stao..



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6948 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/02/2018 : 06:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
Nije loša ta avantura na onom parobrodu koja je Kitu donijela još jedan čin - sad je narednik!



Ja sam se duboko razočarao s ovom i nekoliko sljedećih epizoda. Nakon par kvalitetnih, opet naivnost i neozbiljnost gora od početnih brojeva.
U biti, idemo polako. Evo moj komentar za "Riječnu kraljicu":

Riječna kraljica, br. 10/11 - 13+88=101 str.

Ovaj Kitov superkonj mi stvarno ide na živce. Nakon nekoliko boljih prethodnih epizoda, nadao sam se da je prošla ta početna naivnost i banalnost scenarija, a onda su ovdje srušeni svi rekordi.

Priča dobro počinje. Kit ima zadatak otpratiti nesmotrenog novinara Knikkerbokkera do parobroda na rijeci i usput donijeti neko pismo iz tamošnje rendžerske ispostave. Zamoli i svog učitelja borilačkih vještina, Chin-Laoa da ide s njima. Tamo čuje priču o riječnoj kraljici, a i dobije obavijest da oružje koje će se ukrcati na brod je namijenjeno Indijancima. Normalno, odlučuje sve istražiti i ukrcava se na brod.

Gamba je, također, lošiji nego inače. Crtež dosta neujednačen, a pogotovo izgled Malog rendžera. Ne treba ni spominjati nelogično nacrtane akcijske scene. Naslovnica pripada slijedećoj priči, a ovakva epizoda je nije ni zaslužila.

(priča: 3, scenarij: 1, crtež: 5) - 30%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000