forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/02/2018 : 06:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Začarani kompas / Sam protiv svih, br. 11/12. - 40+96=136 str.

Puno toga se desilo u ovoj epizodi!

Kit je unaprijeđen u narednika i slavi sedamnaesti rođendan, prva pojava crnca Ibrahima Bambule kao novog rendžera, a Klareta je dobila psića Terry-a. Naš Kit napreduje svjetlosnom brzinom, već je narednik! Njegov otac, koji mu dolazi u posjet, je još samo običan vojnik. Odnekud nabasa na utvrdu arogantni engleski lord Powel-Powel sa svojim odanim majordomom. Taj lord je uvjeren da je njegov predak našao zlato na području gdje je živio s Indijancima. To je područje gdje žive Pawnee Indijanci i Kitov krvni brat Sivi Sokol. Slijedom toga Kit dobija zadatak da ih prati, a njegov otac Moses krene s njima i onda sve ode u p.m..
Stvarno je mučenje pročitati neki strip do kraja s toliko idiotarija, a ovdje je riječ o glavnini priče. Na kraju se sve svelo na nadmudrivanje s tupavim banditima, čije namjere i postupci ni njima samima nisu jasni; ostatke izgubljene civilizacije, koja je ista egipatska i djevojku koja tek tako, s ocem živi na tom skrivenom mjestu.

A baš je bio dobar početak!

Naslovnice bi, barem prema naslovima, trebale biti dvije, od brojeva 11 i 12.

(priča: 1, scenarij: 1, crtež: 6, naslovnice: 5) - 29%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 23/02/2018 06:51:50
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/02/2018 : 17:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
Ja sam se duboko razočarao s ovom i nekoliko sljedećih epizoda. Nakon par kvalitetnih, opet naivnost i neozbiljnost gora od početnih brojeva.
U biti, idemo polako. Evo moj komentar za "Riječnu kraljicu":

Riječna kraljica, br. 10/11 - 13+88=101 str.

Ovaj Kitov superkonj mi stvarno ide na živce. Nakon nekoliko boljih prethodnih epizoda, nadao sam se da je prošla ta početna naivnost i banalnost scenarija, a onda su ovdje srušeni svi rekordi.


Mene najviše ponekad zbuni kad je puno likova odjednom u priči, nekad moram se vratiti par stranica unatrag da skužim kako se koji zove

Ovo za konja, vjerojatno si mislio na scenu kad se Kit našao u vodi, a konj je to nekako osjetio, oslobodio se i skočio sa parobroda u vodu te spasio Kita. Ili kad je Zubatog Billa podigao i bacio u ono korito

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/02/2018 : 17:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Mene najviše ponekad zbuni kad je puno likova odjednom u priči, nekad moram se vratiti par stranica unatrag da skužim kako se koji zove

Ovo za konja, vjerojatno si mislio na scenu kad se Kit našao u vodi, a konj je to nekako osjetio, oslobodio se i skočio sa parobroda u vodu te spasio Kita. Ili kad je Zubatog Billa podigao i bacio u ono korito



Pa mislio sam na sve akcije superkonja, a pogotovo na tu kada je skočio s parobroda. Vidjet ćeš u sljedećim brojevima još takvih situacija, a jedna je skoro ista toj gore spomenutoj. Što je najgore od svega, superkonj pogiba u nekakvoj međuepizodi od 12 str. i nema nikakvog spomena u scenariju, izuzev vinjete na kojoj ga pogađa metak. U narednoj epizodi pojavljuje se crni superkonj s još većim moćima, samo što ne govori - čudo jedno.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/02/2018 : 18:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nema što konj nije prošao, a i zmija ga bila ugrizla. A valjda poslije bude bolje, mislim da je naš Teller sa foruma pričao da će kasnije biti bolje priče

edit: taj crni konj možda mi poznat od prije, imao sam jednu epizodu "Crni grom", ali sad ne znam jel to to..slabo se sjećam.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 23/02/2018 18:21:20
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/02/2018 : 19:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Nema što konj nije prošao, a i zmija ga bila ugrizla. A valjda poslije bude bolje, mislim da je naš Teller sa foruma pričao da će kasnije biti bolje priče

edit: taj crni konj možda mi poznat od prije, imao sam jednu epizodu "Crni grom", ali sad ne znam jel to to..slabo se sjećam.



Bit će bolje. Imam ja nešto odličnih LMS epizoda. Vezano za konja, meni po sjećanju, više vuče na ime "Crna munja".

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/02/2018 : 19:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by ReemCP

Nema što konj nije prošao, a i zmija ga bila ugrizla. A valjda poslije bude bolje, mislim da je naš Teller sa foruma pričao da će kasnije biti bolje priče

edit: taj crni konj možda mi poznat od prije, imao sam jednu epizodu "Crni grom", ali sad ne znam jel to to..slabo se sjećam.



Bit će bolje. Imam ja nešto odličnih LMS epizoda. Vezano za konja, meni po sjećanju, više vuče na ime "Crna munja".


U pravu si, ajme otkud meni ovo "Grom" a jesam blesav

Evo slika mojih, jedinih koje sam prije imao kao klinac (i taj spomenuti "Crna munja"):



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/02/2018 : 20:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Ja sam svoje ponovno kupovao, kada sam se nanovo navukao na stripove 2006.
Neke lošije sam ponovno prodao, a bolje sam ostavio:

1. 503,504,505: Teleskopulus
2. 508,509: Kju-kluks klan
3. 549,550,551: Gusar Crnobradi
4. 540,541: Srebrni rog
5. 633,634: Crna magija
6. 668,669: Krv na snegu
7. 690,691: Gvozdeni obruč

Ovih se sjećam kao vrhunskih epizoda, a imam ih.


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 23/02/2018 21:47:41
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 23/02/2018 : 21:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Jedna od jacih prica je i cetiri nastavka Rasrdjeni indijanac,Sume umiru,Belo pero i Kitov obracun.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/02/2018 : 21:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
to je najjaca. i jos MG predivan crtez.
vrhunska epizoda.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/02/2018 : 21:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Da ne bude zabune, M&G su tamo posve drukciji od onog brljavljenja u DD-u.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/02/2018 : 21:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

Jedna od jacih prica je i cetiri nastavka Rasrdjeni indijanac,Sume umiru,Belo pero i Kitov obracun.



Tu nisam čitao. Koju su to brojevi?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/02/2018 : 22:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by roby05

Jedna od jacih prica je i cetiri nastavka Rasrdjeni indijanac,Sume umiru,Belo pero i Kitov obracun.



Tu nisam čitao. Koju su to brojevi?



LMS 426: Rasrđeni indijanac
LMS 427: Šume umiru
LMS 431: Belo pero
LMS 432: Kitov obračun

Ovaj "Rasrđeni indijanac" imam doma (gore sa slike)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/02/2018 : 22:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Da ne bude zabune, M&G su tamo posve drukciji od onog brljavljenja u DD-u.



Opet se u potpunosti slažem s tobom!

@ReemCP: Hvala, sad treba jeftino nabaviti ili pričekati da netko izda!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 23/02/2018 22:24:44
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/02/2018 : 22:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
@ReemCP: Hvala, sad treba jeftino nabaviti ili pričekati da netko izda!


Gledam malo onu tablicu/popis u excelu, bome ćemo se načekati do te priče Ali vidim da VG dosta preskače sa pričama, možda oni dođu prvi do toga.. a kad bi Ludens ubrzao ritam na jednom mjesečno sa M.Rendžerom (možda kad Mikija kompletiraju).

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/02/2018 : 00:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock
@ReemCP: Hvala, sad treba jeftino nabaviti ili pričekati da netko izda!


Gledam malo onu tablicu/popis u excelu, bome ćemo se načekati do te priče Ali vidim da VG dosta preskače sa pričama, možda oni dođu prvi do toga.. a kad bi Ludens ubrzao ritam na jednom mjesečno sa M.Rendžerom (možda kad Mikija kompletiraju).



Na koji popis u Excelu misliš? Dali u njemu pišu imena autora? Konkretno, za br. 14: "Malezijski bodež", na mom popisu piše da su scenaristi Lavezzolo i Nolitta, a na popisu na Bonellijevu site-u, ta epizoda nije uvrštena pod Nolittine. Brojeve 16,17,18 je pisao Nolitta jer je Lavezzolo bio bolestan. Napisao je još br. 28:"Killer Jim" i završnu epizodu serijala. Ne znam dali je i "Malezijski bodež" njegova!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/02/2018 : 00:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
Na koji popis u Excelu misliš? Dali u njemu pišu imena autora? Konkretno, za br. 14: "Malezijski bodež", na mom popisu piše da su scenaristi Lavezzolo i Nolitta, a na popisu na Bonellijevu site-u, ta epizoda nije uvrštena pod Nolittine. Brojeve 16,17,18 je pisao Nolitta jer je Lavezzolo bio bolestan. Napisao je još br. 28:"Killer Jim" i završnu epizodu serijala. Ne znam dali je i "Malezijski bodež" njegova!


Onaj popis što Morski osvježava, sigurno i ti to imaš

http://www.mediafire.com/file/fe2oxjzy006i27g/bonelli_spisak-2018-01-31.xlsx

Je, piše Andrea Lavezzolo/Guido Nolitta za taj broj 14

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 24/02/2018 00:37:50
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/02/2018 : 08:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock
Na koji popis u Excelu misliš? Dali u njemu pišu imena autora? Konkretno, za br. 14: "Malezijski bodež", na mom popisu piše da su scenaristi Lavezzolo i Nolitta, a na popisu na Bonellijevu site-u, ta epizoda nije uvrštena pod Nolittine. Brojeve 16,17,18 je pisao Nolitta jer je Lavezzolo bio bolestan. Napisao je još br. 28:"Killer Jim" i završnu epizodu serijala. Ne znam dali je i "Malezijski bodež" njegova!


Onaj popis što Morski osvježava, sigurno i ti to imaš

http://www.mediafire.com/file/fe2oxjzy006i27g/bonelli_spisak-2018-01-31.xlsx

Je, piše Andrea Lavezzolo/Guido Nolitta za taj broj 14



Sačuvao sam prošle godine taj popis i zaboravio na njega. Ja koristim neki kojeg sam davno kopirao sa site-a, s tim da je ovaj bolji. U svakom slučaju hvala, sad mi je lakše pratiti.

Nego, budući da imaš Ludensov broj 7, možeš li mi provjeriti šta tamo piše. Riječ je samo o epizodi "Malezijski bodež" od 51.-103. str. br. 14. Naime, bojim se da je greška u popisima, jer Talijani ne spominju Nolittu kao autora te epizode u popisu njegovih u M.r., a i način pripovjedanja se ne razlikuje od Lavezzolijevog, za razliku od kasnije 4 priče koje sam prije spomenuo.
Također, u Van Goghovom izdanju nema spomena Nolitte u toj epizodi!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 24/02/2018 08:15:09
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/02/2018 : 14:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Curunir

Da ne bude zabune, M&G su tamo posve drukciji od onog brljavljenja u DD-u.



Opet se u potpunosti slažem s tobom!

@ReemCP: Hvala, sad treba jeftino nabaviti ili pričekati da netko izda!



Ja imam HC A4, ali se o tome ne smije
No ponosno stoji kao glavni na polici.
Izvanredan strip.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/02/2018 : 14:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
Nego, budući da imaš Ludensov broj 7, možeš li mi provjeriti šta tamo piše. Riječ je samo o epizodi "Malezijski bodež" od 51.-103. str. br. 14. Naime, bojim se da je greška u popisima, jer Talijani ne spominju Nolittu kao autora te epizode u popisu njegovih u M.r., a i način pripovjedanja se ne razlikuje od Lavezzolijevog, za razliku od kasnije 4 priče koje sam prije spomenuo.
Također, u Van Goghovom izdanju nema spomena Nolitte u toj epizodi!


Ne spominje se ni ovdje Nolitta kod Ludensa


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/02/2018 : 16:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock
Nego, budući da imaš Ludensov broj 7, možeš li mi provjeriti šta tamo piše. Riječ je samo o epizodi "Malezijski bodež" od 51.-103. str. br. 14. Naime, bojim se da je greška u popisima, jer Talijani ne spominju Nolittu kao autora te epizode u popisu njegovih u M.r., a i način pripovjedanja se ne razlikuje od Lavezzolijevog, za razliku od kasnije 4 priče koje sam prije spomenuo.
Također, u Van Goghovom izdanju nema spomena Nolitte u toj epizodi!


Ne spominje se ni ovdje Nolitta kod Ludensa





Hvala na trudu. Moguće da je priča Nolittina, a scenarij Lavezzolijev. Vjerujem da je netko s razlogom u popise stavio Nolittu.
Ako netko nešto zna, neka ne šuti, nego se izjasni!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/02/2018 : 19:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Volio bi ti Spock pomoći da znam, možda naš kolega Teller sa foruma zna, iako sam primjetio da ga nema već neko vrijeme

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/02/2018 : 19:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Volio bi ti Spock pomoći da znam, možda naš kolega Teller sa foruma zna, iako sam primjetio da ga nema već neko vrijeme



Našao sam!!
Nolitta je ipak autor! Epizoda je prvotno izdana u striscia formatu 30.11.1960.
Evo link:
http://www.guidafumettoitaliano.com/guida/testate/testata/5321

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/02/2018 : 19:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast Spock

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/02/2018 : 20:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nego, idemo dalje!?


Kit u klopci, br. 12/13, - 32+31=63 str.
Kitov superkonj ponovno u akciji! Svojim supermoćima ponovno spašava život našem junaku i to na isti način kao u epizodi "Riječna kraljica" iz prethodnog broja, ali izgleda da je u preglupom dodatku ove preloše priče konačno skončao. Vidjet ćemo u sljedećim epizodama, ali nije bilo nikakve reakcije od strane Kita na smrt njegova vjernog prijatelja.

Dakle, Kit i njegov otac su sprovodili vojsku zločinaca iz prethodne epizode pravdi, ukrcavajući ih u vlak. Tada neki dječak prepozna Kita i zamoli ga da dokaže nevinost njegova oca, koji je u zatvoru zbog navodne krađe stoke. Kit ostaje pomoći, a otac i zavezana vojska razbojnika odlaze vlakom.

Da nije superkonja i nebi bilo tako loše, a ovako: fuj!

Da stvar bude još gora, imamo nevjerojatno glupi dodatak od 12 stranica, u rangu najgorih dodataka Dnevnikovih izdanja; u kojem superkonj pogiba i to bez ikakvog spomena.Tu Kit, na povratku u utvrdu nabasa na indijansku pobunu, koja se bez žrtava (izuzev konja i neodređenog broja Indijanaca) riješi na svega 12 stranica. Prestrašno!!!!

Naslovnice nema! Bolje da nema!!

(priča: 1, scenarij: 1, crtež: 6, dojam: 1) - 25%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 25/02/2018 : 00:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote


Nepobjedivi (LU 20)
P: 5, S: 6, C: 9, N: 7


Evo malo i mene, nakon 2 mjeseca nastavljam s Tellerom i to Ludensovim brojem 20 koji nosi naziv "Nepobjedivi" a i sadrži epizode "Nepobjedivi" (Van Gogh 39) te "Smaragdna ogrlica" (Van Gogh 40).

Pošto je tu teško naći kraj odlučio sam da ova epizoda traje od 39. do 253. stranice iako je vjerojatnije da završava na 12. stranici idućeg broja ali radnja se nastavlja, postoji kontinuitet, pa ovaj međuprostor ne škodi čitao se u sklopu ove ili iduće epizode, jer tu imamo dopis da je Kit imenovan satnikom te da se produžuje mandat zapovjedniku utvrde (usput, zaboravio sam njegovo ime)

MOGUĆI MALI SPOJLERI

U ovoj epizodi Kit odlučuje prošlom avanturom zasluženi tromjesečni odmor iskoristiti da bi s ocem Mosesom posjetio grob svoje rano preminule majke Jane. Put je dug a posljednja etapa duž rijeke Mississippi se prelazi brodom. Već na početku putovanja Kit začuje čudan razgovor iz susjedne kabine. Plan dvojice zlikovaca je za dosta novca ludom Kinezu Fen-Kiangu omogućiti zasjedu kojom će on steći još radne snage za jačanje svog malog carstva smještenog u jednom od rukavaca rijeke. Od mnogobrojnih putnika slobodu uspiju sačuvati tek Kit, Moses i čudni Johnny Kukavica koji se baš i ne ponaša tako... U misiji oslobađanja zarobljenika i rušenja tiraninovog carstva Kitov život će mnogo puta visiti o niti i bit će sam protiv svih ali, naravno, uspjeti izaći kao pobjednik.


loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 25/02/2018 00:36:03
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000