forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 01/03/2020 : 00:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Jedino ovako, dok se ne pojavi u adekvatnoj velicini.
17.03. bi trebalo da taj broj bude u prodaji.


https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 01/03/2020 00:42:57
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 01/03/2020 : 00:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Dobro je i tako.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/03/2020 : 07:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nema straha ekipa, nova recenzija našeg Tellera u Reemovoj režiji je tu:

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-3-4-znak-manitua/2392/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/03/2020 : 10:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jedino mi žao što ne možemo kod "prelistavanja" ispod vidjeti prethodnu recenziju "Sjenu", isto tako je i kad se nalazimo na prvoj (kronološki gledano) recenziji "Utvrda rendžera", isto se ne vidi recenzija "Sjena", kao da ne postoji :( Nažalost, neka greška je.

Ali koga zanima, uvijek će Spock preko tvog popisa moći doći jednim klikom do bilo koje recenzije

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/03/2020 : 18:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Volim čitati ovog čovjeka, a nisam ga nikad vidio da piše o Kitu, pa evo da imamo i ovdje, nadam se da bude i nastavak

quote:
Originally posted by stinky

ČITAJUĆI KITA TELLERA. POVRATAK STRIPU?

U životu sam pročitao brdo toga. Doslovno jedno brdo. Od budalaština tipa Okultni Reich do Bitka i vremena. Vidio sam i Bleka i Inkala. Prošao sam pobunu protiv Zagora do filozofiranja sjekirom.
Upoznao sam bijedu forumaša i neke njihove vrhunce. Čuo sam markosove, mcn-ove, maconove strip-apele; ništa nije pomoglo. Vidio sam tellerove, antove, ivanlove bezazlene ushite - ni to nije pomoglo.

Jednoga sam dana, bez nekog posebnog razloga, uzeo u ruke epizodu Kita Tellera Šume umiru. ----------- Kada sam bio dijete, volio sam čitati Kita. To sam pratio, svaki puta kad bih ga nabavio. Kit je odličan strip za djecu. -----------------
Nakon eona, ili vječnosti, ne sjećam se, uzeo sam čitati Kita Tellera u epizodi koju sam si ostavio u roditeljskom domu. Moj se život već sada pokazuje kao cjelina, što znači da svaka stvar, i naoko beznačajna pojedinost, otkriva smisao. Čitati te znakove, znači polako zaokruživati cjelinu. Jasno, to je pomišljeni ideal, a zadatak je svakome - približavanje.

Kako god, krenem ja čitati Šume umiru. Misli koje su mi se rojile, nisu od ovoga svijeta. Pred očima mi se otvorio bezdan: i ja sam kao u čudu gledao problemske situacije koje naizgled nemaju veze sa stripom Kit Teller. S jedne strane potok, mi klinci iz ulice, razigranost i ljeto; s druge sumorni markos i mcn kako se naprežu da sastave programatski spis "Postani larcenetovac" u jesen 2011-te. U kontrastu njihovog ukočenog zakazivanja i prostodušnosti dječje nepovezanosti, zajahao sam na valu elementarne energije. Energija se slivala na požutjele, fušerske stranice iz dnevnikove jugo radionice; stranicu za stranicom mene su podilazili srsi.

To što sam čitao bila je obična, standardna, blatantna priča o čovjeku koji jaše na konju, pa još jedan pored njega s velikim brkovima, pa oni idu, jašu, gore nebo, dolje pejzaži... Pa ipak je to bilo bolje od Maršala Bassa, recimo.
Kada sam prije nekog vremena čitao Bassa, mislio sam si: "Pa okej je to, ali vidi se da je autor fejker. Nema cjelovitosti životnog smisla, estetska ravan je zadnja granica do koje se autor dovinuo. Od toga moje srce ne gori."

Također sam reflektirao o tome kako su se prevarili svi ti macani, kordeji, ilići i ostali vukovi obučeni u ovčje kože koji su smutili milenog markosa. Oni nikada nisu stigli nakraj noći; nego, u polovičnom procesu tinejdžerske pobune potražili nekakvo drugo pismo, nekakve tzv. sofisticirane stripove.

Pitao sam se: "Može li uopće biti pravog stripa izvan bonelija?"

"Onaj tko ne može čitati boneli, kada je navodno sazrio - taj uopće nije sazrio. Njemu fali dispozicija za ispravno i pogrešno, jer nije napredovao do izvorne jednostavnosti."

Tako sam, nadasve, umovao dok sam istovremeno čitao te stare stranice loše kvalitete, slabog otiska i poslovičnog fušerskog jugo prijevoda.

A sada malo o samoj priči.
Ali za to ćete se strpiti hehe.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 21/03/2020 : 19:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Napisao sam nešto tamo na ovom topicu, pa evo da stavim i ovdje:

Šume umiru svakako jako dobra priča. Dobar crtež ( valjda kasnije, stalnih crtača DD-a ) tada možda pomalo i neobičan za Kita.

i

Nekako čekam bolje epizode Kita za ponovo čitanje. Ove Spockove izjave će me baciti u razmišljanje da li da počnem čitati i ove prve naivne epizode.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 21/03/2020 : 19:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ReemCP ti čitaš te prastare epizode, pa imaš li kakav savjet jer ja se nećkam.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/03/2020 : 00:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote





https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/03/2020 : 00:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

ReemCP ti čitaš te prastare epizode, pa imaš li kakav savjet jer ja se nećkam.

Jesi li mislio na sami početak serijala, na te epizode ili općenito na prvih (recimo) 60-ak epizoda

Sa zatvorskom tematikom, Nolittina priča: https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-16-zeleni-pakao/2359/

Prva pojava Crne Munje: https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-28-crna-munja/2384/

Meni je ova odlična (mislim je ponovno čitati): https://www.stripovi.com/recenzije/kt-kt-lms-150-duzno-obecanje/2290/

Baš kako Spock piše u toj recenziji, ova epizoda bi se trebala svakome svidjeti, čak i nekome tko nije fan Malog Rendžera. A čovjek se od srca nasmije.

Jedna meni jako dobra, detektivska: https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-lu-31-32-drvo-objesenih/2310/

Iako je naravno najbolje, kao i sve te serijale, a naročito ovaj gdje se pazi na taj kontinuitet, čitati kronološki po redu i pratiti taj napredak junaka kao lika i pojavu novih likova

-
-

@wesskowaz - super je ovo ovako sa tablama

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 22/03/2020 00:43:02
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/03/2020 : 06:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Kruger: Zahvaljujući Reemu imaš i dosta recenziranih epizoda iz tog početnog perioda, pa možeš i tu baciti pogled.

https://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-custom-stat&Hero=KT&Sort=2&SortOrder=DESC&Num=0&submit=Tra%9Ei

Jučer je objavljena jedna, a još nekoliko ih je na lageru.

Na mom popisu možeš vidjeti kako to vizualno izgleda i koje epizode imaju recenziju:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50119

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/03/2020 : 06:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Solar nastavlja s objavom Reemovih recenzija najsimpatičnijeg Bonelli junaka.
Ovaj put je našao odličan Rotundov cover :

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-2-3-farma-jane-russell/2397/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/03/2020 : 10:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Ovaj put je našao odličan Rotundov cover

Sjajno je to smislio, ja kad sam ugledao cover, pomislio da je to tvoja nova recenzija ili ona Igorova "Jastreb" što se uskoro očekuje

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/03/2020 : 11:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ReemCP, mislio sam na sve, vidjet ću.

Spock, budem pogledao te recenzije. Nego mislim uskoro čitati Bela i Broncko od broja 2 pa ti mogu složiti nekakav tekst a ti doradi pa napraviš recenziju. Vidim da to nije recenzirano.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 22/03/2020 : 12:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Zbog opće situacije Vangogh će odgoditi novu turu stripova Malog rendžera.

Prema orginalnoj kronologiji, jubilarni broj 100 bit će Crno/bijeli dakle neće biti u boji kao što je orginal talijanski.
Skrenuo sam pozornost na tvrđe korice koje su bile pri zadnjoj turi.
Za sad je bitno zdravlje , bit će i Malog rendžera.





Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/03/2020 : 13:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger
Nego mislim uskoro čitati Bela i Broncko od broja 2 pa ti mogu složiti nekakav tekst a ti doradi pa napraviš recenziju. Vidim da to nije recenzirano.



Joj, nisam nikad čitao Bellu i Bronca, a i nemam te stripove. Možda Reem ih ima.

Vidim da ima recenzija koja je obuhvatila 4 epizode (1. broj): https://www.stripovi.com/recenzije/bella-i-bronco-bebo-sa-1-varalice/1925/

Bilo bi lijepo kad bi napisao recenziju. Ja ti mogu pomoći savjetima, pa čak i sa slikama. Mogu ti odmah npr. poslati jednu svoju recenziju da vidiš vizualno kako bi jedna recenzija trebala izgledati, pa bi ti odmah bilo lakše pisati.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/03/2020 : 13:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Zbog opće situacije Vangogh će odgoditi novu turu stripova Malog rendžera.

Prema orginalnoj kronologiji, jubilarni broj 100 bit će Crno/bijeli dakle neće biti u boji kao što je orginal talijanski.
Skrenuo sam pozornost na tvrđe korice koje su bile pri zadnjoj turi.
Za sad je bitno zdravlje , bit će i Malog rendžera.




Joj, pretpostavljao sam nešto takvo. Bit ćemo strpljivi. Bitno je da se kreće.

Hvala na važnim informacijama i posredništvu, Rakosi!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/03/2020 : 13:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Kruger
Nego mislim uskoro čitati Bela i Broncko od broja 2 pa ti mogu složiti nekakav tekst a ti doradi pa napraviš recenziju. Vidim da to nije recenzirano.



Joj, nisam nikad čitao Bellu i Bronca, a i nemam te stripove. Možda Reem ih ima.

Vidim da ima recenzija koja je obuhvatila 4 epizode (1. broj): https://www.stripovi.com/recenzije/bella-i-bronco-bebo-sa-1-varalice/1925/

Bilo bi lijepo kad bi napisao recenziju. Ja ti mogu pomoći savjetima, pa čak i sa slikama. Mogu ti odmah npr. poslati jednu svoju recenziju da vidiš vizualno kako bi jedna recenzija trebala izgledati, pa bi ti odmah bilo lakše pisati.



Pošalji nešto. Ja ću složiti tekst a ti ako možeš doradi. Ili ako hoće ReemCP malo pomoći.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/03/2020 : 13:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Kruger
Nego mislim uskoro čitati Bela i Broncko od broja 2 pa ti mogu složiti nekakav tekst a ti doradi pa napraviš recenziju. Vidim da to nije recenzirano.



Joj, nisam nikad čitao Bellu i Bronca, a i nemam te stripove. Možda Reem ih ima.

Vidim da ima recenzija koja je obuhvatila 4 epizode (1. broj): https://www.stripovi.com/recenzije/bella-i-bronco-bebo-sa-1-varalice/1925/

Bilo bi lijepo kad bi napisao recenziju. Ja ti mogu pomoći savjetima, pa čak i sa slikama. Mogu ti odmah npr. poslati jednu svoju recenziju da vidiš vizualno kako bi jedna recenzija trebala izgledati, pa bi ti odmah bilo lakše pisati.



Pošalji nešto. Ja ću složiti tekst a ti ako možeš doradi. Ili ako hoće ReemCP malo pomoći.



Može, pošalji mi mail adresu na P.M., a ja ti pošaljem kad budem pri laptopu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/03/2020 : 13:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
O.K.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 30/03/2020 : 07:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Kit Teller SR 190-193: Šume umiru (KT LMS 426-427+431-432)
Broj stranica: 278

Scenarij: Giorgio Pezzin
Crtež: Giuseppe Montanari & Ernesto Grassani
Naslovnice: Francesco Gamba


Zanimljivosti:
- Ova epizoda je originalno izlazila od rujna do prosinca 1979.
- Radnja se odvija u Garden Cityju (Teksas) i u šumi pokraj grada. Taj gradić u Teksasu je osnovan 1886., a trebao se zvati Gardner City po čovjeku tog imena, znači lokalnom moćniku kao iz priče. Zbog činovničke pogreške u Washingtonu grad je ipak postao Garden City.


Komentar:
Daleko je ovo od Lavezzolove scenarističke ozbiljnosti i realnosti, ali ovaj strip ima druge vrijednosti. Iako je nastao 1979., ima sve obilježja neozbiljnosti filmova i stripova osamdesetih, što bi značilo da je ispred svog vremena, baš kao i cijeli Kit Teller serijal. Tu je još i prva prava globalna hajka o zaštiti okoliša koja se zavukla u sve pore osamdesetih, a koja je i inicijalna tema ove epizode.



Pezzin je preuzeo originalni pacifizam ovog serijala, ali on je to preoblikovao na moderniji način s bezbroj besmislenih razoružavanja i savladavanja protivnika. Nisam pobornik tog scenarističkog pristupa, ali Pezzin to radi sa stilom.

Unatoč očiglednim scenarističkim djetinjarijama, ovo nije plitak strip kao što se čini na prvu. To pogotovo dokazuju scene kao ona s lanetom koje prilazi Kitu - ultimativnom pozitivcu čiju dobrotu i poštenje osjeća i čiju zaštitu traži. Čak bih naglasio vidljivu Pezzinovu namjeru naglašavanja nekih nebuloznih scenarističkih rješenja i to ne samo u svrhu atraktivnosti, već zato što mu je tako došlo! ;-)

Situacije sa Kitom i Eni usred indijanskog sela (Zagorova metodika u kojem se Kit pouzdaje u svoje ime i autoritet, a poglavica ga spusti kazavši mu da govori "kao skvo", tj. da nema autoritet koji bi njega (poglavicu) obvezivao na bilo što - hvala stinky), ultra uzbudljivi brdski roller coaster, a pogotovo obračuni sjekirama - ne malim, već onim pravim drvosječkim! Pa još i Kitovo očijukanje s prezgodnom, a i nezgodnom Eni...


Ipak, ja ovdje ne bih išao u logično objašnjavanje, jer ovaj strip je urnebesna, neozbiljna zabava s ipak bitnim i ozbiljnim porukama.

Načelna ozbiljnost i realnost teme je i glavna odlika Lavezzolovog Malog Rendžera u kojem nema ovakvih djetinjatrija - barem u ozbiljnijim epizodama.

Kada strip s ovoliko stranica pročitaš u jednom dahu i ne možeš stati, onda neke nelogičnosti (kojih ima i previše - da se ne lažemo) nisu toliko ni bitne. Ovo je možda i najuzbudljiviji strip koji sam pročitao u životu! Vau, koja izjava!?
Moram ovdje napomenuti da Dnevnikov prijevod, a možda i cenzura mogu biti uzrok nekim nelogičnostima. Morat ćemo pričekati nekoliko godina dok Van Gogh ili Ludens dođu do ove epizode da bi provjerili moje sumnje.

Po uzbudljivosti i upečatljivosti mogao bih ovu epizodu usporediti s meni kultnom Crnom magijom.

Montanari & Grassani briljiraju. Kad se samo sjetim koliko su mi išli na živce u Dylan Dog Maxijima! Mislim da je ovo njihov najbolji rad: prepun efektnih scena, zanimljivih perspektiva, bogat detaljima, upečatljivim likovima, točnim proporcijama i zadivljujućom dinamikom. Tek tu i tamo se primijeti za njih tipičan "porculanski" izgled likova.


(priča: 9, scenarij: 9, crtež: 10, naslovnice: 8) - 92%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 30/03/2020 : 12:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
U LMS-u je samo jedna naslovnica od te priče. Prva se pojavljuje u broju 443 LMS-a, druga je ta iz originala, a treća se pojavljuje tamo negdje u 600-tim brojevima LMS-a.


Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 30/03/2020 : 14:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Horemhebova mumija je dobila naslovnicu orve, a Rozarijina osveta treće epizode. Tko može shvatiti tu logiku
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 30/03/2020 : 16:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Horemhebova mumija je čini mi se slijedeća priča nakon šume umiru pa još ima neke logike, treća preskok u 600 brojeve, baš očudno.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 30/03/2020 : 21:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Šume umiru


cime je kit uvredio ovog revolverasa? je l' drugaciji prevod kod vas?
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 30/03/2020 : 23:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
U Stripzone je:

Ne znam gde si ponikao...

.. pošto takav korov još nisam sreo.
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000