forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 31/03/2020 : 06:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Evo čime ga je uvrijedio (prethodna stranica):


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/03/2020 : 09:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Na Kit Telleru svi crtaći izgledaju pristojno...
Gamba briljira, Grassaniji odlični..Balzano, Bignotti, Bufolentte,Merati...ma svi su vrh...
i oni koji su na nekim drugim junacima odradili posao preko ku*rca, ovdje kod Tellera dali su si truda...
Zato volim Tellera, ako dodaš notu nostalgije i neke legendarne priće Lavazolloa, Cancia, Nolite..dobiješ
jednog junaka koji je u današnje vrijeme nepravedno zapostavljen...največa krivica desila se Kit Telleru..
jer za razliku od drugih junaka nije oživljen, bar ne u pristojnom broju epizoda...
Je završio na ranču i ostavio rendžersku značku...pa šta, može još uvijek i ko kauboj raditi u ime pravde...
Pravda se ne snosi samo na znaćku, ako ti je osječaj za nju u krvi, možeš se u ime pravde i poštenja borit do zadnjeg uzdaha..
Šteta...ako bi te nove epizode odradili vrhunsko, mogli bi još uvijek čitat našeg Tellera..
ovako vam ostaju samo blesavi komentari Telllera forumaša..


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/03/2020 : 21:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Na Kit Telleru svi crtaći izgledaju pristojno...
Gamba briljira, Grassaniji odlični..Balzano, Bignotti, Bufolentte,Merati...ma svi su vrh...
i oni koji su na nekim drugim junacima odradili posao preko ku*rca, ovdje kod Tellera dali su si truda...
Zato volim Tellera, ako dodaš notu nostalgije i neke legendarne priće Lavazolloa, Cancia, Nolite..dobiješ
jednog junaka koji je u današnje vrijeme nepravedno zapostavljen...največa krivica desila se Kit Telleru..
jer za razliku od drugih junaka nije oživljen, bar ne u pristojnom broju epizoda...
Je završio na ranču i ostavio rendžersku značku...pa šta, može još uvijek i ko kauboj raditi u ime pravde...
Pravda se ne snosi samo na znaćku, ako ti je osječaj za nju u krvi, možeš se u ime pravde i poštenja borit do zadnjeg uzdaha..


Čekaj, je l' to znači da si i ti spreman raditi u ime zakona čak i nakon što jednog dana odeš u penziju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/04/2020 : 13:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Joj, nisam nikad čitao Bellu i Bronca, a i nemam te stripove. Možda Reem ih ima.

Nemam te stripove, ali vjerojatno se mogu naći neki skenovi. Isto nikad nisam čitao taj strip, evo, pojma nemam o čemu se radi Isto kao i Gila koji je sad objavljen na sajtu, da nije bilo spomena oko recenzije, teško da bi i o njemu nešto više znao.

quote:
Originally posted by Kruger

Pošalji nešto. Ja ću složiti tekst a ti ako možeš doradi. Ili ako hoće ReemCP malo pomoći.


Volio bih pomoći, samo što nemam pojma o tom stripu (kako sam gore napisao) Kad dovršiš, pošalji Spocku, on može meni na mail pa ću rado pročitati tekst (a i u međuvremenu nabaviti strip da pročitam)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 01/04/2020 : 19:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock

Joj, nisam nikad čitao Bellu i Bronca, a i nemam te stripove. Možda Reem ih ima.

Nemam te stripove, ali vjerojatno se mogu naći neki skenovi. Isto nikad nisam čitao taj strip, evo, pojma nemam o čemu se radi Isto kao i Gila koji je sad objavljen na sajtu, da nije bilo spomena oko recenzije, teško da bi i o njemu nešto više znao.

quote:
Originally posted by Kruger

Pošalji nešto. Ja ću složiti tekst a ti ako možeš doradi. Ili ako hoće ReemCP malo pomoći.


Volio bih pomoći, samo što nemam pojma o tom stripu (kako sam gore napisao) Kad dovršiš, pošalji Spocku, on može meni na mail pa ću rado pročitati tekst (a i u međuvremenu nabaviti strip da pročitam)



Ja ću ( vjerujem sutra ) pročitati 2 i 3 broj i napisati tekst ( za svaki broj posebno ), a onda ću poslati tekst Spocku pa nek vidi što valja a što ne valja.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/04/2020 : 12:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Pročitao Putovanje u praistoriju - jednu od kultnih priča Malog rendžera. A što reći? Priča je totalno retro i djetinjasta ali ima svoj šarm. Da sam klinac od 10tak godina vjerovatno bi mi to bio jedan od najboljih stripova ikad, ali i ovako je bila prilično zabavna. Jedino što bi za današnju djecu (ili prije, roditelje) moglo biti sportno su surove scene gdje Kit osljepljuje Tyranosausa gađajući ga u oči i ostavljajući ga da takav invalidan umre od gladi dok urla od boli. Danas bi se to vjerovatno riješilo na neki humaniji način.

Sama priča ne brza, ima lijepi, polagani uvod sa humorom i istraživanjem i polagano draška i priprema čitatelja uvodeći ga postepeno u neistraženi svijet izgubljene doline sve do zaprepašćujućeg klimaksa!
Od primjerdbi na priču, imam dvije: u jednom trenutku naši junaci zaključe da je dosta istraživanja i da treba izaći iz doline, ali to ne čine na način da se vrate istim (doduše pogibeljnim putem) već odluče otići do kraja doline, što se (očekivano) pokazalo još triput pogibeljnijim

Druga primjerdba je što na kraju svi odlaze iz doline i obećaju da nikom neće pričati o njoj (klasični moment stripova o izgubljenim svijetovima). Ja vjerujem Kitu i Frenkiju, ali onaj spaljeni znanstvenik je definitivno trebao biti ostavljen u dolini!

Što se crteža tiče, Lina Buffolente definitivno nije bila dorasla zadatku, ali njen crtež ima trash kvalitetu, tako da kad sam došao do stranica koje obiluju čudnovatim bićima, čeljust mi je pala do poda jer nisam mogao vjerovati kakav je to sulud crtež Tako da bi joj čak i oprostio dinosaure i kao najveću manu spomenuo crtež ledenjaka na početku stripa jer je prikazan kao obična zemljana padina i nitko ne bi mogao zaključiti da se radi o ledenjaku da to ne piše u opisu scene. Ali, šta ja znam, ovakav pomalo djetinjast crtež paše uz ovu djetinjastu epizodu.

Strip sam čitao u digitalnom izdanju Stripzone koje je savršeno!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/04/2020 : 07:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Što se crteža tiče, Lina Buffolente definitivno nije bila dorasla zadatku, ali njen crtež ima trash kvalitetu, tako da kad sam došao do stranica koje obiluju čudnovatim bićima, čeljust mi je pala do poda jer nisam mogao vjerovati kakav je to sulud crtež Tako da bi joj čak i oprostio dinosaure i kao najveću manu spomenuo crtež ledenjaka na početku stripa jer je prikazan kao obična zemljana padina i nitko ne bi mogao zaključiti da se radi o ledenjaku da to ne piše u opisu scene. Ali, šta ja znam, ovakav pomalo djetinjast crtež paše uz ovu djetinjastu epizodu.



Evo i ja pročitao prvi svezak (LMS). Nisam baš impresioniran iako ne može se reći da nije zanimljivo. Komentiram opširnije nakon što pročitam cijelu epizodu.
Ono ubija je način kako Lina crta Kita. Užas! Ostalo još i može proći, ali da je najlošiji crtač serijala - je!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 03/04/2020 07:22:48
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 03/04/2020 : 11:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Daj mi molim vas pomozite o kojem Kitu se radi. Koja epizoda. Sjećam se kao klinac scene... Neko pleme ima običaj nekakvih igara gdje preskaču ponor, izvode razne pizdarije dok ih ne pogine određen broj... Tipa, dok ih ne ostane 200,500 ili šta ja znam koliko. I onda su mirni par godina dok se opet ne namnože. Jel zna itko o kojoj se epizodi radi.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/04/2020 : 13:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ma da, što postoji takva priča kod Kita Mogu samo reći da nije među prvih 80 epizoda originala, mora onda da je kasnije..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/04/2020 : 15:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
to je epizoda Pleme koje ima običaj preskakati ponor, podnaslov Održanje ekosistema na populaciji od 500 pripadnika plemena
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 03/04/2020 : 16:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Spock, meni je uvodni dio vrlo dobar. To je bas onaj klasičan uvod u FANTASTIČNE PRIČE - pojava ekscentricnog znanstvenika. Čim se pojavljuje takav lik, kao klinac si znao da iza njega mora slijediti nešto neuobičajeno. To je kao neki teaser.

Tu je čitatelj već zaintrigiran ali onda slijedi odugovlačenje - susret sa razbojnikom koji se sakrio u skrivenoj dolini. Meni je taj dio zakon, jer znas da da je epizoda nešto veće od toga, nije moguće da je razbojnik glavna tajna i sad moraš čekat da se taj dio priče odigra.

Zatim, tajna Nevidljive barijere: suer je što razbojnik, iako ljut, ne može, a da ne priča o tajni barijere - to je tako ljudski!
Zatim, sama tajna barijere je blesava ali opet, lako se skuži, kad likovi dođu do nje svaki klinac zna sta bi moglo biti u pitanju i onda je taj gušt kad i tvoj junak pomisli to isto :-)

I tako dalje... a kraj je vrhunski, kad Kit ored drugom rasom mora dokazati svoju vrijednost, ali i opravdati cijeli ljudski rod - i kad gmaz može donijeti zaključak da treba biti oprezan s ljudskom rasom ali i da tu ima jedinki koje vrijede i zavrjeđuju najviše moguće poštovanje <3

Za klinca, to je po meni super štivo, a i meni, starom tovaru, nije ispalo loše. Ponekad je nakon hrpe ironije i nihilizma kojom se predoziram uz npr Ricka i Mortyja fora procitati nes ovako, za kontru.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 03/04/2020 : 17:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Daj mi molim vas pomozite o kojem Kitu se radi. Koja epizoda. Sjećam se kao klinac scene... Neko pleme ima običaj nekakvih igara gdje preskaču ponor, izvode razne pizdarije dok ih ne pogine određen broj... Tipa, dok ih ne ostane 200,500 ili šta ja znam koliko. I onda su mirni par godina dok se opet ne namnože. Jel zna itko o kojoj se epizodi radi.



Mali vrač, inače priča na razini Chico specijala, iako sa zgodnim momentima.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/04/2020 : 18:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pročitao i ja Putovanje u praistoriju i meni je to skroz dobro
dajem 7/10 ili možda 7.5, vidjet ću još
Kojoti su mi bolji, ali ovo je klasika. to se te starinske priče u kojima je mašta glavni adut. jasno, sada mi to više nije najveći vrhunac, ali ostaje dovoljno zanimljivo. kasnije valjda kažem koju više.
inače, pcoro, nisi skužio najbolju foru ove priče: oni su išli zapravo vidjeti zašto kompasi ne funkcioniraju. otkriju da je to zbog magnetskih stijena. razore te magnetske stijene... i onda na kraju predlože homoreptilima da vrate magnetske stijene na mjesto haha. kompasi su potisnuti u stranu, iako i dalje ne bi smjeli funkcionirati.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 03/04/2020 : 18:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Pa ne mogu vjerovat, uvijek mi pobjegnu najvažniji detalji

Ali, realno, tko bi se nakon one gungule sjetio kompasa To definitivno otvara prostor nastavku!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/04/2020 : 18:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Kit Teller se sprema napisati knjigu i konkurirati na tržištu = apsolutni dragulj ove priče


Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 03/04/2020 : 19:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Kod Kita Tellera je sve moguće

Netko bi rekao da je ovo trash priča, ali sve mi se čini da je pojmu trasha bliže nešto poput, recimo, Brad Barrona.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/04/2020 : 19:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Kit Teller se sprema napisati knjigu i konkurirati na tržištu = apsolutni dragulj ove priče

Naš Kit je i načitan, dobro mu nekad dođe to kad se zatekne u nekim, čudnim situacijama


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/04/2020 : 19:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
što je to s Moaima?

Brada Barrona nisam čitao. Kit nije trash; njegove priče ciljaju povrh zabave, tako i ovdje možemo gledati da koristi fantaziju kao odgojnu funkciju. Ovu crtu Kita Teller naročito voli Spock. Meni ta didaktička crta nije sami vrh, ali nije ni treš. Ima to dugu tradiciju, dosta je to raspravljano u povijesti estetike. Recimo, Platon bi odobrio tako shvaćenog Kita, dok treš - ne.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 03/04/2020 : 19:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Teleskopulos je primjer takve didaktičke/odgojne epizode, drugi je primjer Tajfun nad orlandom, kod kojeg je ta "poruka" možda i bolje izvedena, jer je manje nametljiva.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/04/2020 : 19:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Tajfuna si mi dao i to ću vidjeti
Teleskopulos jest takva priča; nije mi loša, nije ni vrh
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/04/2020 : 20:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Kod Kita Tellera je sve moguće

Netko bi rekao da je ovo trash priča, ali sve mi se čini da je pojmu trasha bliže nešto poput, recimo, Brad Barrona.



Da Brad Barron bi možda mogao biti trash. Nastaju pomalo glupi bonelijevi serijali, neki su solidni, neki tako-tako a neki teški trash.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/04/2020 : 20:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

što je to s Moaima?

To je jedna od priča sa samog početka serijala (Ludens 2, počinje na 176. stranici, a završava na 217. stranici).

Kit i Chin-Lao na svom dužem putovanju kroz nekoliko avantura, u toj priči su došli do nekog otoka u planinskom području, otoka na kojem je trebalo riješiti misterij "Željeznog Čovjeka". Upravo na tom otoku se nalazio takav jedan kip sličan onima na Uskršnjem otoku. Kip je poslužio kao nekakav pomični objekt (skrivao je jedan tajni prolaz u unutrašnjost otoka).

Ta Kitova priča je zapravo prva njegova priča objavljena na našim prostorima, u ZS 38: Tajanstveni oklopnik.



Radio sam recenziju te priče, poslana je i kroz neko vrijeme će osvanuti na sajtu

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/04/2020 : 20:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
okej, reem
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 03/04/2020 : 21:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by sumohrvat

Daj mi molim vas pomozite o kojem Kitu se radi. Koja epizoda. Sjećam se kao klinac scene... Neko pleme ima običaj nekakvih igara gdje preskaču ponor, izvode razne pizdarije dok ih ne pogine određen broj... Tipa, dok ih ne ostane 200,500 ili šta ja znam koliko. I onda su mirni par godina dok se opet ne namnože. Jel zna itko o kojoj se epizodi radi.



Mali vrač, inače priča na razini Chico specijala, iako sa zgodnim momentima.


Hvala ti puno... Baš sam se sjetio tog detalja. Sigurno je prošlo 30 godina kako sam to čitao. Taj broj je taman VanGogh objavio pa ću ga uzeti baš s guštom.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 03/04/2020 : 21:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by stinky

što je to s Moaima?

To je jedna od priča sa samog početka serijala (Ludens 2, počinje na 176. stranici, a završava na 217. stranici).

Kit i Chin-Lao na svom dužem putovanju kroz nekoliko avantura, u toj priči su došli do nekog otoka u planinskom području, otoka na kojem je trebalo riješiti misterij "Željeznog Čovjeka". Upravo na tom otoku se nalazio takav jedan kip sličan onima na Uskršnjem otoku. Kip je poslužio kao nekakav pomični objekt (skrivao je jedan tajni prolaz u unutrašnjost otoka).

Ta Kitova priča je zapravo prva njegova priča objavljena na našim prostorima, u ZS 38: Tajanstveni oklopnik.



Radio sam recenziju te priče, poslana je i kroz neko vrijeme će osvanuti na sajtu


Neka me netko ispravi, ali šta nije prva priča objavljena u lms broj 8. Tako sam pročitao negdje na forumu.
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000