forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 03/04/2020 : 21:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by sumohrvat

Daj mi molim vas pomozite o kojem Kitu se radi. Koja epizoda. Sjećam se kao klinac scene... Neko pleme ima običaj nekakvih igara gdje preskaču ponor, izvode razne pizdarije dok ih ne pogine određen broj... Tipa, dok ih ne ostane 200,500 ili šta ja znam koliko. I onda su mirni par godina dok se opet ne namnože. Jel zna itko o kojoj se epizodi radi.



Mali vrač, inače priča na razini Chico specijala, iako sa zgodnim momentima.


Hvala ti puno... Baš sam se sjetio tog detalja. Sigurno je prošlo 30 godina kako sam to čitao. Taj broj je taman VanGogh objavio pa ću ga uzeti baš s guštom.


Evo, našao scan... Dvodjelna epizoda. Lms 290 Pitoma zvijer i Lms 291 Mali vrač. Hvala ti još jednom.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 03/04/2020 : 21:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Nema na čemu
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12527 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/04/2020 : 22:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Neka me netko ispravi, ali šta nije prva priča objavljena u lms broj 8. Tako sam pročitao negdje na forumu.

Nije Sumo, ja i Spock smo to dodatno provjerili Ovaj ZS 38 je objavljen 69', a LMS 8: Pruga neće proći 70' godine, uglavnom koji mjesec kasnije od ZS 38

Iako, prema popisu što je Spock radio, prva priča objavljena na našem prostoru bi bila "Prijatelj u opasnosti".



Samo što su "Prijatelj u opasnosti" (isto sam poslao posebno recenziju) i "Željezni Čovjek", obje priče objavljene u istom tom ZS 38 broju (obje su kratke priče, nekih 40 stranica), ali sve su naslovnice rađene za tu priču "Željezni Čovjek" - znači, Donatelli, Gamba, Rotundo pa i ta ZS naslovnica prikazuje radnju, tematiku vezanu za "Željeznog Čovjeka" i zato je nekako smatram kao prvom pričom objavljenom na našem prostoru. Iako velim, može se to reći za "Prijatelj u opasnosti", kratka priča koja isto u tom početku serijala (kako je bila praksa tada) nema jasno naznačen kraj već avantura odmah ide dalje u nastavku spomenutog "Željeznog Čovjeka"..

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 03/04/2020 22:25:38
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 03/04/2020 : 23:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ok, hvala...
https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Pruga_ne%C4%87e_pro%C4%87i_(strip)
Ja sam našao i ovaj podatak. Zato sam i pitao. Ne sumnjam da ste vi u pravu.iako kronološki, priča Pruga neće proći ili Pruga razdora kako je kasnije prevedeno ide prije priče iz Zkatne serije pa je moguće da je jednostavno ZS izašao prije lms nego što je bilo planirano.

Edited by - sumohrvat on 03/04/2020 23:16:33
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12527 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/04/2020 : 00:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ti se ravnao po onom popisu što ga Morski osvježava. A Spock je kasnije naknadno potvrdio da je točno, ne sjećam se sad koji je on izvor gledao.

Evo, kad gledamo te popise LMS i ZS, vidimo da je LMS 8 izašao i kad ZS 43, gdje sam zapravo iz toga vidio da je ZS 38 onda prvi koji je izašao od Kit Tellera:





quote:
Originally posted by sumohrvat

iako kronološki, priča Pruga neće proći ili Pruga razdora kako je kasnije prevedeno ide prije priče iz Zkatne serije pa je moguće da je jednostavno ZS izašao prije lms nego što je bilo planirano.



Pruga neće proći ili Pruga razdora - ili kod nas još prevedeno kao "Željeznica neće proći" (isto poslao već tu recenziju, čeka se objava), nije ona kronološki prije ove ZS 38, odnosno "Željeznog Čovjeka"

U Ludensu, pa i pogotovo Van Goghu koji prate originale, ide "Željezni Čovjek" pa potom odmah u nastavku "Željeznica neće proći" (Pruga neće proći ili Pruga razdora).

Evo jedna vinjeta iz "Željeznog Čovjeka" gdje ima ovaj jedan podnaslov koji najavljuje sljedeću avanturu, odnosnu tu "Željeznica neće proći":


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 04/04/2020 00:09:55
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 04/04/2020 : 08:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Super, hvala na razrješenju dileme. Odoh sad pročitati obje priče da se malo prisjetim 🤗
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 04/04/2020 : 10:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Pročitao... Simpatične su to kratke priče. Naivne, ali za pročitati sasvim ok. Nije to ništa lošije od prvih brojeva Texa ili Kapetana Mikija. Dapače...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7021 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/04/2020 : 13:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Kit Teller se sprema napisati knjigu i konkurirati na tržištu = apsolutni dragulj ove priče






Štovani!







Pročitao! Skoro sam odustao od čitanja na polovini drugog sveska i obrušio paljbu, ali dobro je pa nisam.
Kad uhvatim vremena i volje napišem komentar.

U svakom slučaju - blaženi Lavezzolo!

P.S. Teller se nikako ne može uspoređivati s Kapetanom Mikijem. Možda su početne epizode bile u tom rangu, ali serijal se razvija na nivo najboljih Bonelli serijala, pogotovo kada se uzme u obzir vrijeme izlaska pojedinih epizoda.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/04/2020 : 14:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Pročitao! Skoro sam odustao od čitanja na polovini drugog sveska i obrušio paljbu, ali dobro je pa nisam.
Kad uhvatim vremena i volje napišem komentar.




Nikako paljba!
Ovo je odličan strip i on se čak može interpretirati filozofijom sjekire ili kako bismo to nazvali, možda filozofija malog rendžera.
Čini se da još i ti prilaziš suviše racionalistički (u lošem smislu) ovim stvarima, potrebna je još veća metanoja od trivijalnog zdravog razuma.
U ovoj epizodi imaš baš ono što uvijek ističeš - odgojnu funkciju:


Edited by - stinky on 04/04/2020 14:23:40
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/04/2020 : 14:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ima li neko spisak epizoda koje je radio Gamba? Ili koje su te epizode u LMS?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11208 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 04/04/2020 : 14:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Baci pogled na ovu temu.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40049&whichpage=5

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7021 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/04/2020 : 15:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Stinky: Zato sam i napisao da je dobro što nisam odustao jer kraj spašava situaciju - donekle.
Ono što sam naglasio slikama "Štovanih" iz drugih serijala (NN i MM) je da je većinom tema ovaj serijal debelo ispred svoga vremena.

Ono što ti zapostavljaš, a ne može se zapostaviti je crtež. Mi ipak govorimo o stripu, a ovdje je crtež KATASTROFALAN! Ubija svaku želju za čitanjem.
Meni je također priča bitnija (zato se i daju dvije ocjene), ali vizualni element kod stripa ima važnu ulogu.

Zbog crteža imamo lakrdiju od stripa, za razliku od "Crne magije" gdje crtež izvlači neuvjerljivi scenarij i atmosferom uzdiže strip na višu razinu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 04/04/2020 15:13:11
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/04/2020 : 15:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma kakvi
crtež mi je skroz dobar, nemam pojma otkuda ti da je katastrofalan

vidi triceratopsa

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/04/2020 : 15:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Baci pogled na ovu temu.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40049&whichpage=5



Tačno, zaboravio sam na ovo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12527 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/04/2020 : 16:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Super, hvala na razrješenju dileme. Odoh sad pročitati obje priče da se malo prisjetim 🤗

Vjeruj mi da me oblio hladan znoj kad sam završio recenziju, odnosno tekst za "Željeznog Čovjeka" i kad sam tad vidio da postoji LMS 8, Texov broj u koji je kao sporedna priča i ubačena ta od Kita, mislio sam da ću u potpunosti morati mijenjati uvodni dio te recenzije, jer sam pomislio u tom trenutku da je LMS 8 prije objavljen Ali svom srećom, pa je taj ZS 38 ipak bio prvi

quote:
Originally posted by sumohrvat

Pročitao... Simpatične su to kratke priče. Naivne, ali za pročitati sasvim ok. Nije to ništa lošije od prvih brojeva Texa ili Kapetana Mikija. Dapače...

U ovom i sljedećem mjesecu će se sigurno recenzija od tih priča naći na sajtu, pa ako se sjetiš i ako ti se bude dalo, nabaci koji komentar kad bude

quote:
Originally posted by stinky

vidi triceratopsa

Nisam čitao tu priču, ali tricerator lijepo izgleda. Svakako mi djeluje bolje i ozbiljnije od Gambinih nekakvih stegosaura:



Stvorenje iz epizode "Ludens 22/23 (SR 44/45): Pustolovi" i stvorenje iz epizode „Ludens 7 (SR 13/14): Totem od bjelokosti“

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 04/04/2020 16:18:55
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/04/2020 : 16:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Nisam čitao tu priču, ali tricerator lijepo izgleda. Svakako mi djeluje bolje i ozbiljnije od Gambinih nekakvih stegosaura:




da
ima puno lijepih slika u ovoj priči tako da je baš čudno da Spock kaže "katastrofalno"

najbolje da pročitaš epizodu i priključiš se raspravi
za mene je to strip za 7.5/10, što znači - jako dobar strip (uključuje sve: i priču i crtež)

ps - čak bi u promišljanju ove priče, ona mogla i porasti, prema osmici. pasti nikako!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7021 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/04/2020 : 17:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ma kakvi
crtež mi je skroz dobar, nemam pojma otkuda ti da je katastrofalan

vidi triceratopsa




Lina je dobra u precrtavanju, kao naprimjer već spomenutog triceratopsa.
Problemi većine loših crtača počinju kada scene nisu statične, a o akcijskim scenama da ne govorim. Npr. zbog pomankanja akcije i akcenta na preciznim statičnim elementima, većina loših crtača je u Martyjevom staffu.

Kada Lina treba nacrtati nešto iz glave dolazi do te spomenute katastrofe, pa izmišljeni likovi izgledaju tragikomično.
Za usporedbu pogledaj kako slične likove crta možda i najlošiji Nathanov crtač - Di Clemente (slike "Štovanih" što sam ih ranije postavio)! Već sam spomenuo neuvjerljiv izgled glavnog junaka.

Nadalje, crtež nije fluidan, ne da je loša dinamika, već je nema. Sve do ulaska u tu famoznu dolinu još sam i bio u priči, ali tada - raspad, mučenje - sve do samog završetka gdje Canzio tekstom donekle izvlači situaciju.
Ipak, moj dojam ne smatram mjerodavnim jer sam čitao na lošem LMS skenu i sve dok ne uzmem taj strip u ruke moji dojmovi nisu potpuno mjerodavni.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 04/04/2020 17:02:37
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/04/2020 : 17:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ne znam, meni je crtež bio dovoljno dobar, čak čim sam otvorio prvi kadar me privukao, tako da nemam tu nekih zamjerki

evo pogledaj tu prvu stranicu
prvi kadar, Kit i rendžer na konjima na brežuljku, dolje utvrđenje
meni je to prilično dobro i to je bio prvi susret

Šume umiru imaju zanimljivije perspektive i dinamiku, da. ali ni ovo mi ne smeta da ne bih mogao uživati u ovoj priči.

Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/04/2020 : 18:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Nisam skonta, koji je broj orginala ova sa dinosima?

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7021 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/04/2020 : 18:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Nisam skonta, koji je broj orginala ova sa dinosima?



KT SR 152-154 / .......... / ........... / LMS 326-327..........Nevidljiva barijera / Putovanje u praistoriju (241)

@stinky: Znam da si stručnjak za kultne filmove, pa bi mogao baciti pogled na Kenov topic i dati mi odgovor na pitanje (ako ga znaš, normalno).


Usput, ona stranica koji si prvu stavio razotkriva dosta mana Lininog crteža, koji se srozava s povećanjem akcijskih scena i brojem izmišljenih bića.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 04/04/2020 18:49:08
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/04/2020 : 18:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by brni

Nisam skonta, koji je broj orginala ova sa dinosima?



KT SR 152-154 / .......... / ........... / LMS 326-327..........Nevidljiva barijera / Putovanje u praistoriju (241)



Odlicno, hvala Spock..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/04/2020 : 18:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
spock, ne znam koji film imaš na umu
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7021 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/04/2020 : 19:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

spock, ne znam koji film imaš na umu



Kada glavni glumac (ne znam koji) uđe u taxi i kaže taksistu da slijedi onaj auto, a ovaj odgovori isto kao kočijaš na toj sceni. Pretpostavljam da je Berardi tu parodirao taj film.

EDIT:
Čini mi se da je u pitanju Bond s Moorom u gl. ulozi.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 04/04/2020 19:14:15
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/04/2020 : 20:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
bondove baš slabo gledam, gotovo nikako, tako da to ne znam
to bi ti mogli znati ovi klasični filmoljupci, možda i vukozec
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7021 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/04/2020 : 20:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

bondove baš slabo gledam, gotovo nikako, tako da to ne znam
to bi ti mogli znati ovi klasični filmoljupci, možda i vukozec



Nema veze, možda se netko sjeti i napiše u Ken Paker topicu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000