forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

tomas.hokenberi
Junior Member



Serbia
432 Posts

Member since 31/07/2017

Posted - 10/06/2020 : 20:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tomas.hokenberi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

U IF edizionu nova naslovnica Kit Telera broja 97 , nevjerovatno još jedna odlična
Bilo bi dobro da neko postavi sliku



Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/06/2020 : 21:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Neranjivi Forest.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 10/06/2020 : 22:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Fala Tomas.hokemberi
Je Jaki ,, Neranjivi Forest,, odlična priča, dobra mi je i originalna naslovnica ali ova mi je još bolja

Edited by - RAKOSI4 on 10/06/2020 22:22:33
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 10/06/2020 : 23:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ovaj ti je iza izvanzemaljac... dobar????

Inače, ovu priču pamtim po poskupljenju LMS-a sa 12 na 18 dinara i mome prvome od tko zna koliko idućih lažnih "čvrstih" obećanja "da to više neću kupovati čim se zaokruži priča"
Ovo je poskupljenje označilo kraj stabilnih cijena koje su trajale po nekoliko godina i početak snažne inflacije (iako je to bila prehlada prema onome s kraja 1980-ih, a da ne govorimo o nevjerojatnim cijenama stripova u miljardama dinara u Srbiji 1992.).

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 11/06/2020 : 12:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Dobar je, šta mu fali , možda još jedno oko ili indijansko pero na glavi
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 11/06/2020 : 19:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Ovaj ti je iza izvanzemaljac... dobar????

Inače, ovu priču pamtim po poskupljenju LMS-a sa 12 na 18 dinara i mome prvome od tko zna koliko idućih lažnih "čvrstih" obećanja "da to više neću kupovati čim se zaokruži priča"
Ovo je poskupljenje označilo kraj stabilnih cijena koje su trajale po nekoliko godina i početak snažne inflacije (iako je to bila prehlada prema onome s kraja 1980-ih, a da ne govorimo o nevjerojatnim cijenama stripova u miljardama dinara u Srbiji 1992.).



Znači nisi bio istrajan pionir. Ccccc.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/06/2020 : 20:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Nimalo

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 11/06/2020 : 21:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote


Trag ubojice (LU 35; str. 35-175)
P: 7, S: 7, C: 8, N: 6


Nedugo nakon što su Kit i Frankie započeli povratak iz El Pasa u utvrdu pažnju im privlači ogroman broj lešinara na jednom dijelu udoline. Najgore slutnje se ostvaruju: lešinari su "plesali" oko preminulog čovjeka. Kad iz dokumenata pronađenih kod preminulog pronađu dokument Kitu i Frankieju je lako napraviti scenarij događaja: žrtva je šerif iz Alpinea Terry Larsen koji je imao za cilj sudu u El Pasu izručiti bandita Petera Randa zvanog Sevenshot. Potjera za Sevenshotom (koji je baš upečatljiv negativac, cijelo vrijeme je inzistirao da neće biti obješen) počinje ali u pitanju je oprezan zločinac sa, rekli bi danas, debelim dosjeom koji će našim junacima zadati niz nevolja: poduzimat će predostrožne radnje poput rušenja mosta kojeg je prešao, raniti Frankieja i time si dati novu prednost pred Kitom, a potom čak Kita staviti nasuprot zakona s obzirom da kao rendžer iz SAD-a pravdu želi provesti s one strane granice, tj. u Meksiku.

Uglavnom uzbudljiva epizoda, puna radnje, s dvije greške za koje mi je teško pojmiti kako ih scenaristi ne uoče. Prva greška je česta u Mikiju, tamo se manje vodi računa kad je dan a kad noć ali ovdje recimo imamo nelogičnost na samom početku: šerif i Sevenshot put u El Paso prekidaju jer se smračilo, šerif pravi večeru i ubrzo pogiba a onda (ne piše izričito "istovremeno") vidimo da se Kit i Frankie vraćaju iz El Pasa, uočavaju lešinare i sve rečeno a na kraju utvrde da se ubojstvo dogodilo prije šest sati. Što? Našli su ga u 2:00 ili 3:00, tad je lako iz daljine uočiti lešinare? Da su ga našli i u 9:00 prije 6 sati bi značilo da su ovi jahanje prekinuli i večerali oko 3:00. Kako god okreneš, ne valja. Zatim je tu greška u slučaju Frankiejeva konja. Nakon što je ranio Frankieja, Sevenshot je za bijeg iskoristio Franiejeva konja ali Lavezzolo to zaboravlja i na kraju Frankie ipak na svom konju nastavlja put ka Meksiku.

Jasno je da crtač nije Gamba već Bignotti koji odlično skida face, ima prepoznatljive sporedne likove, lijepe žene... Inače, kad smo kod sporednih likova, Lavezzolo me "prevario" kod veleposjednika Cristobala de la Fuentea koji nije klasični western negativac već trpi Sevenshota zbog vjernosti supruzi. Mislio sam da Kita u njegovim odajama čeka klopka ali nije htio ulaziti u to.

Naslovnica je, sudeći po Meksikancima na njoj, vezana za epizodu ali scena koju prikazuje nema veze s radnjom a inače, sama po sebi, nije nešto lijepa, ne volim kad je ovoliko likova na naslovnici.

Nakon (barem, ne da mi se dublje kopati) dvije prethodne, ova epizoda mi je bila toliko osvježenje da me navela da par sati poslije započnem i s čitanjem nove epizode ali...



Oteta Indijanka (LU 35 i 36; str. 176-196 i 5-73)
P: 6, S: 5, C: 7, N: -


Još jedna ne previše duga ali radnjom ispunjena epizoda. Ipak, nije na nivou prethodne, nekako je predvidljiva.

Ovdje Lavezzolo ukršta puteve dviju potjera: velike grupe Indijanaca (nije navedeno pleme) poglavice Velikog Groma koji jure za Chrysom Maloneom koji je oteo kći poglavice Močvarni Cvijet jer smatra da mora biti njegova žena (a obećana je i želi biti žena Malog Medvjeda iz plemena Dabrova), te rendžera predvođenih Kitom koji nemaju baš jasan trag za bandom koja je ubila tri nizozemske doseljeničke obitelji. Na kraju se putevi potjera spajaju i imamo pravi "koktel": Kitova ekipa se nalazi u progonjenoj grupi iako naš mali rendžer rano počinje sumnjati da Indijanci tako predano jure nedužne ljude radi krađe konja već radi nečeg mnogo važnijeg. To se potvrđuje nakon što rendžer Ibrahim Bambula, "crn kao noć", otkriva da su u kočiji grupe koju Kitova štiti dvije svezane osobe od kojih je jedna Močvarni Cvijet. Kitu postaje jasno da ne štiti nevine ljude već upravo one koje je do pojave Indijanaca i sam progonio. Onaj upad druge bande i međusobni obračun su mi minus u scenariju, moglo se to drugačije riješiti a zanimljivo je još jedno korištenje Kitove časti kod Indijanaca: Časni (inače, ovdje opet piše Odani) nož je mini Duh sa sjekirom.

I ovdje, bar meni, postoji jedna scenaristička nelogičnost koja "odzvanja u ušima": nakon što je odbijena Maloneova ponuda da postane zet, on "kupi prnje" i, kako piše, pedesetak kilometara dalje otima Močvarni Cvijet koja je tu ubirala jagode. Pa, daj, molim te, da je zlato tko bi ga išao brati pedesetak kilometara daleko od sjedišta svog plemena?!

Crtež je Balzanov, nije loš, ali ni posebno dobar, nije tu ni prostora da se nečim istakne jer je sve smješteno u isti okoliš, mnogobrojne su skupine jedna nasuprot druge. Jedino vrijedno spomena je da je Malonea nacrtao u barem tri različite verzije.
Naslovnicu neću ocijeniti, vjerojatno je povezana s epizodom koja je preda mnom tako da "Oteta Indijanka" u If Edizioni izdanju nema naslovnicu.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 11/06/2020 21:36:58
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/06/2020 : 22:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Za nelogičnosti s protekom vremena od ubojstva i mjestom otmice Indijanke koje si naveo mogao bi biti razlog krivog prijevoda, jer u Van Gogh izdanju to nisam primijetio.

P.S.: U "Avanturi u Meksiku" osim Frankieva konja ima i krivi smjer kretanja: https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kt-kt-vg-68-pustolovina-u-meksiku/31817/0/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 11/06/2020 22:52:17
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 11/06/2020 : 23:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Za nelogičnosti s protekom vremena od ubojstva i mjestom otmice Indijanke koje si naveo mogao bi biti razlog krivog prijevoda, jer u Van Gogh izdanju to nisam primijetio.

P.S.: U "Avanturi u Meksiku" osim Frankieva konja ima i krivi smjer kretanja: https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kt-kt-vg-68-pustolovina-u-meksiku/31817/0/



1) Jednom sigurno, ali vjerojatno i 2-3 puta spominju tih 6 sati Sevenshotove prednosti.
2) Svaka čast za ovu analizu.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 11/06/2020 23:30:09
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 12/06/2020 : 07:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

2) Svaka čast za ovu analizu.



Hvala, lijepo je i od tebe što se potrudiš napisati svoje mišljenje u topicu.

Od slijedeće epizode imaš recenzije!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50119

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/06/2020 : 10:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

2) Svaka čast za ovu analizu.



Hvala, lijepo je i od tebe što se potrudiš napisati svoje mišljenje u topicu.

Od slijedeće epizode imaš recenzije!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50119



Vidio sam, posebno me zanimaju "Dunhavonovi nasljednici". Sjećam se da sam zbog recenzije jedva čekao kad će broj a prošlo je dovoljno vremena da ne znam dovoljno sadržaja osim one okvirne najave.
Međutim, nisam još nabavio broj 37 a ta epizoda će završiti u 38-ici tako da će proći neko vrijeme dok mi ne dođe na red.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 12/06/2020 10:45:08
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 14/06/2020 : 08:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Da ne bi zaboravili na najsimpatičnijeg Bonelli junaka, tu je još jedna nova Reemova recenzija jedna stare kratke epizode:

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-lu-3-cetiri-godine-kasnije/2446/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/06/2020 : 10:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Kratka i neloša epizoda, a taman poslije nje Frankie ulazi u serijal kao novi lik

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 14/06/2020 : 11:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Šta nije ova epizoda izašla i u lms broj 20????
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 14/06/2020 : 12:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Šta nije ova epizoda izašla i u lms broj 20????



Nije ta, već slijedeća.
Zbog toga i postoji ovaj popis po epizodama :

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50119

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/06/2020 : 14:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da, u tom stripu počinje sljedeća priča Sumo, napravio sam usporedbu, slike početka stripa (prva tabla) LMS 20 i 57. stranica LU 3 gdje počinje sljedeća priča "Gospodar munje". Ujedno na toj 57. stranici LU 3 završava ova priča "Četiri godine kasnije" tako da LMS 20 nije dio nje.


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 14/06/2020 14:33:55
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/06/2020 : 07:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Evo, objavljena je i zadnja Kitova recenzija koja je bila na lageru.
Još jednom bravo za Reema i njegov nezahvalan pothvat recenziranja ovih početnih mini-epizodica.

Ostalo je još puno nerecenziranih epizoda, pa će trebati opet zagrijati tipkovnice!

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-4-prijatelj-u-opasnosti/2453/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/06/2020 : 23:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala Spock U ovih pola godine, zapravo, nešto više, objavljeno ih je zaista mnogo. Imam i dalje volje, motivacije, jedino je sad nešto manjka vremena, napokon i posao malo krenuo. Ali, bit će opet vremena za pisanje, veselim se tome, sad je nešto i lakše nego prije što se tiče toga, sa nekom dozom stečenog iskustva

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 10/07/2020 : 23:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
U If Edizionu nova naslovnica broj 98 Kit Telera pa bi bilo dobro da je neko postavi, unaprijed se zahvaljujem
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/07/2020 : 06:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/07/2020 : 06:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Sheldon
Starting Member



Serbia
30 Posts

Member since 11/07/2020

Posted - 12/07/2020 : 12:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Sheldon a Private Message  Reply with Quote
Neranjivi Forest! Među 15 najboljih epizoda M. Rendžera. Nostalgija 100%, kvalitet? Pa ne manje od 80%. Kada sam, tamo negde 2006-2007. godine prodao sve stripove iz detinjstva (to je bilo oko 150 kom M. Rendžera) ovog stripa nije bilo, a ima sam ga. Od tad ni krecenja, ni selidbe nisu ga reinkarnirale iz nekog plakara. Možda je i dalje tu u nekoj fioci...

Every night is comic book night.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/07/2020 : 13:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Da.. Neranjivi Forest je jedan od boljih prica naseg Kit Tellera..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/07/2020 : 13:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nisu ga mogli pogodit u glavurdu ili noge?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000