forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7050 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/11/2021 : 15:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Novi Kanton sam čitao prije nekoliko dana da se podsjetim radnje i ostavim komentar, ili možda vidim jesu li se dojmovi za priču koje se nisam sjećao promijenili, ali prc... Dosta Kineza za ovu godinu. Plus, redovno idu na 200+ stranica.



Srećom pa je godina pri kraju.
Još se čeka tvoj komentar i za epizodu prije ovih Kineza - Kraljicu tame

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 07/11/2021 : 21:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
što je sa Ludensovim izdanjem Malog Rendžera, jel kihnulo?
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6628 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 07/11/2021 : 21:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Novi Kanton sam čitao prije nekoliko dana da se podsjetim radnje i ostavim komentar, ili možda vidim jesu li se dojmovi za priču koje se nisam sjećao promijenili, ali prc... Dosta Kineza za ovu godinu. Plus, redovno idu na 200+ stranica.



Srećom pa je godina pri kraju.
Još se čeka tvoj komentar i za epizodu prije ovih Kineza - Kraljicu tame



Pa, dobro, s obzirom da sam broj (po)kupio prije tek dva tjedna i da je ritam čitanja u posljednje vrijeme loš, ne kasnim puno. Doći će na red u ovom mjesecu.

@Gru, ne štrecaj me. Možda je malo usporilo, ali piše da je zadnji broj izašao 9.9.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 07/11/2021 21:57:41
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12605 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/11/2021 : 17:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Kako meni ide "super" u zadnje vrijeme čitanje ovih novijih epizoda iz Ludensa, bojim se da će mi "Kineska četvrt" na red doći tek za Kinesku novu godinu

Je, malo se spominjalo da je Ludens možda stao s Tellerom, nema u prošlom broju uopće one najave za naslovnicu LU 46 (iako se to dogođalo i kod dr. junaka, pa je sve redovno išlo dalje).

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11224 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 08/11/2021 : 18:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote



https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20736 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/11/2021 : 22:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Još jedna recenzija stripa čiji bi završni svezak trebao za nekoliko dana izaći na kioske, ovaj put riječ je o Kitu Telleru:

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-86-87-kineska-cetvrt/2717/



da pitam - vidim da je ovo dobra Kitova priča,i voleo bih da je pročitam - ali znači morao bi da kupim oba Ludensova broja;što bre ne spakovaša u jedan.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7050 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 09/11/2021 : 07:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
A moj Anto, čudni su putovi izdavački.
Jedina prava zagonetka je zbog čega je Dnevnik ovu epizodu preskočio.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4836 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 09/11/2021 : 11:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

A moj Anto, čudni su putovi izdavački.
Jedina prava zagonetka je zbog čega je Dnevnik ovu epizodu preskočio.



Nije to Spock nikakva zagonetka.U ono vrijeme zapadni svijet se već počeo bojati kineza njihove brojnosti i snage te su ih počeli prikazivati negativno,kao oni koji žele preuzeti svijet.Slijedom toga a zbog ideoloških razloga, bivša država je to cenzurirala.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12605 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/11/2021 : 12:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Radujte se narodi, jer:

quote:
Originally posted by roby05

Novi Mali Rendzer 46 izasao,pretpostavljam jucer.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2744 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 15/11/2021 : 16:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
U Stripovi na kvadrat se pojavili u ponudi neki od traženijih brojeva Malog Rendžera od Van Gogha.

https://www.stripovi.hr/stripovi/domaci-bonelli/ostalo-3.aspx

HC izdanja čak i upola jeftinije od redovnih cijena.


Edited by - logo111 on 15/11/2021 16:16:23
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6628 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 29/11/2021 : 23:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Kraljica tame (LU 44 i 45; str. 68-196 i 5-57)
P: 6, S: 6, C: 7, N: 8




Radnja:
Kit se zaputio u utvrdu svog oca Mosesa kako bi s njim proveo dane dopusta koje je dobio, a dio puta prelazi s Annie Četiri Pištolja. Međutim, dvojac ubrzo biva izložen napadima grupe razbojnika Indijanaca koje predvodi Mali Jelen, bijelac po rođenju. Naš dvojac se dugo vremena uspješno branio, ali i u jednom dijelu jurnjave, ne baš planirano, razdvojio nakon čega su Indijanci većinom odlučili slijediti Kita koji je bio lakša meta budući da se Annie iz svojih kola branila sjajnim metodama kojima ju je naučio život na Divljem Zapadu. Kada ranjeni Kitov konj Crni grom ne uspije preskočiti jedan klanac te naš junak završi u hladnoj vodi bez svijesti, počinje avantura kakvu u serijalu dosad nismo vidjeli. Put u jedan tunel Kita dovodi do neobičnih stvorenja nalik Indijancima koji ga lako savladaju i zarobe. Tko su ti ljudi posebne građe i fizičkih obilježja koji govore nerazumljivim jezikom i koji već dugo imaju zarobljenika koji se, naizgled, pomirio sa sudbinom da se neće vratiti u svijet? Tko je tajanstvena žena koja ih vodi i koja mu brzo daje slobodu kretanja unutar tunela, ali ne i povratka u vanjski svijet? Hoće li uspjeti zadobiti njeno povjerenje da će šutjeti o postojanju tih bića ili će se silom morati boriti za svoju slobodu?

Komentar (spojleri):
Odluka da (ponovno) pročitam Spockovu recenziju epizode spasila ju je lošijih ocjena. Nisam fan znanstvene fantastike, posebno u Zagoru, gdje smatram da se na silu gura preko mjere. Kako u vrijeme nastanka epizode nije bilo milijun serijala, Lavezzolo ima pravo izvesti pokušaj, malo se odmaknuti od "redovnih" tema, ali meni ovo nije bilo nešto dojmljivo. Ostalo mi je prilično nerazjašnjeno dosta toga oko ovih izvanzemaljaca, potrebe skupljanja bakra, kakva je potreba da su "označeni" slijepima, a rade neke stvari koje takvi teško mogu i slično.
Zadojen sličnim Martyjevim epizodama, mislio sam da će Kit biti jedini koji će čuvati tajnu špilje (tj. jedini preživjeli), a na kraju je jedini koji je bio u njoj, a da to i ne zna. To je scenaristički plus. Naravno, sve oko Annie je dobro, a ni Lavezzolov način pripovjedanja mi ne smeta. Najzanimljivije mi je kako to da nismo saznali identitet ni vidjeli lice žene koja upravlja špiljom, a za koju sam, zbog Rotundove naslovnice (prikazao ju je baš moderno, izazovno odjevenu), smatrao da će biti veliki Kitov neprijatelj. Zašto je nacrtana drukčijom od svoje rase? Zato da nam se ne zgadi? Tu sam mislio da se isto krije neki trik, da je nešto poput ovog poglavice bijelca, tj. Zemljanka, ali na kraju ništa. Ne mora sve biti objašnjeno, ali...

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 29/11/2021 23:30:45
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7050 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 30/11/2021 : 13:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Dwayne: Drago mi je što je moja recenzija ublažila negativne osjećaje koje si imao nakon čitanja ove epizode.

Nego, mogu ti reći da mi je s vremenskim odmakom dojam o ovoj epizodi sve bolji. U vremenu kad je izašla, definitivno je priča bila originalna, isto kao i "Legija prokletih".
Odmaci od klasičnog vesterna daju dodatnu vrijednost tim pričama, pa i serijalu, a ono što je najbitinije, kada te dvije epizode gledamo danas one su još uvijek originalne, jer oba žanra su globalno otišla u drugim, atraktivnijim smjerovima.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 30/11/2021 13:24:49
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6628 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/12/2021 : 18:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

@Dwayne: Drago mi je što je moja recenzija ublažila negativne osjećaje koje si imao nakon čitanja ove epizode.

Nego, mogu ti reći da mi je s vremenskim odmakom dojam o ovoj epizodi sve bolji. U vremenu kad je izašla, definitivno je priča bila originalna, isto kao i "Legija prokletih".
Odmaci od klasičnog vesterna daju dodatnu vrijednost tim pričama, pa i serijalu, a ono što je najbitinije, kada te dvije epizode gledamo danas one su još uvijek originalne, jer oba žanra su globalno otišla u drugim, atraktivnijim smjerovima.



"Ublažila negativne osjećaje"... pa, nije to uopće bilo dosadno čitati, a znaš i da sam škrt s ocjenama tako da je, ponavljam papagajski, moja 6-ica možda nečija mršava 8-ica. Uglavnom, recenzija mi je dala malo širi pogled, bacila drugo svjetlo na epizodu. Između ostaloga, da njenu temu sudim po vremenu kad je izašla, jer je tada, vjerujem, takvo nešto bilo "Vauu", a ne kad sam ju čitao. I onda kad je do 2021. u mom čitateljskom iskustvu već bilo takvih tema treba malo stati i ne pisati "prožvakana tema", "viđena" i slično. Jest, jer je Kit u moj svijet kasno ušao, nije Lavezzolo za to kriv. Razumiješ i sam.

loading...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11224 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 06/12/2021 : 19:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote



https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7050 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/12/2021 : 08:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
ReemCP i recenzija kultne epizode Malog Rendžera :

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-9-10-sivi-sokol/2735/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7050 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 12/12/2021 : 07:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Ivan Liverpool: Da odgovorim na tvoje pitanje iz komentara na recenziju iznad, kopirao sam jedan odlomak iz jedne od mojih recenzija:

"Kit Teller je logičan odabir zbog svog bratimljenja s Indijancima koji ga poznaju po indijanskom imenu Časni Nož (znam, opet stoji Vjerni Nož. U talijanskim izdanjima je Coltelo Leale, što bi se moglo prevesti i kao Odani, pa čak i Pravedni Nož. Smatram da je najbolji pridjev „častan“, jer jedini opisuje način na koji je Kit dobio to ime, a to ime je u početku i Van Gogh bio koristio. Ukratko, Kit se ponio časno, ne vjerno ili odano!)."

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 12/12/2021 07:28:41
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2056 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 12/12/2021 : 08:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Hvala Spock! Meni isto ovo "castan" najbolje pase u kontekstu, ali kako mi nije jasno u cemu je problem kod ovih nasih prevoditelja da svaki put drugacije prevedu, bas sam se zapitao kako bi to njegovo ime bilo na talijanskom.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46562 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/12/2021 : 09:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

@Ivan Liverpool: Da odgovorim na tvoje pitanje iz komentara na recenziju iznad, kopirao sam jedan odlomak iz jedne od mojih recenzija:

"Kit Teller je logičan odabir zbog svog bratimljenja s Indijancima koji ga poznaju po indijanskom imenu Časni Nož (znam, opet stoji Vjerni Nož. U talijanskim izdanjima je Coltelo Leale, što bi se moglo prevesti i kao Odani, pa čak i Pravedni Nož. Smatram da je najbolji pridjev „častan“, jer jedini opisuje način na koji je Kit dobio to ime, a to ime je u početku i Van Gogh bio koristio. Ukratko, Kit se ponio časno, ne vjerno ili odano!)."



Da su preveli i Čestiti ,isto ne bi bilo loše. Iako je Časni isto ok.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12605 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/12/2021 : 14:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Dwayne - hvala na komplimentu tamo ispod recenzije ;)

quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Hvala Spock! Meni isto ovo "castan" najbolje pase u kontekstu, ali kako mi nije jasno u cemu je problem kod ovih nasih prevoditelja da svaki put drugacije prevedu, bas sam se zapitao kako bi to njegovo ime bilo na talijanskom.


Ivane, i ja sam čitao Ludens verziju s tim "Vjerni" Kasnije će oni Kita zvati malo "Vjerni", malo "Odani", a mislim da će i Sivi Sokol u jednom pojavljivanju biti "Sivi Vuk"

Inače, kad sam poslao ovu recenziju Spocku da vidi, sa original zadnjom slikom iz Ludensa, prokomentirao je da mu nekako ne odogovara to što pišem za "Časni" u tekstu recenzije, a na slici (vinjeti) mi piše "Vjerni" (kao, pomalo to djeluje kontradiktorno), pa da možda iskoristim sliku iz VG-a. Što je bila super ideja, samo nažalost, kod VG-a su ove ruke od Kita i Sivog Sokola "odsjekli", ruke koje "probijaju" okvir vinjete pa mi se to nije baš svidjelo.

Pa došao na ideju da napravim fuziju LU i VG vinjete, kao kombinaciju gdje ću iskoristiti donji dio slike od LU (gdje se vide komplet ruke), a gornji dio od VG sa pravilnim prijevodom :) Rezultat toga je zadnja slika u recenziji, možda forumaši i nisu na prvu skužili to

Evo kako izgledaju te verzije od kojih sam sklopio zadnju sliku u recenziji:


LU (taj prijevod "Vjerni", ali sa rukama)

-
-


VG (pravilan prijevod, ali odrezane ruke)

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 12/12/2021 14:35:57
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 12/12/2021 : 18:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Nešto mnogo važnije.
LU ima pretaman otisak, gube se detalji u crnom, ali VG ima katastrofalno preblijed i pretanak otisak.
Gube se masivno detalji na crtežu, linije pucaju.
Jednom sam pitao pa ste rekli da je u vašim primjercima sve u redu.
Vraga je u redu, naprosto ste ćoravi. VG izdanja su, kad je riječ o otisku, živi užas.
Mislim da ću "Vodenicu" ipak uzeti od Ludensa.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25939 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/12/2021 : 19:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nešto između onda.
kit zlatni klasik.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7050 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 12/12/2021 : 19:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Nešto mnogo važnije.
LU ima pretaman otisak, gube se detalji u crnom, ali VG ima katastrofalno preblijed i pretanak otisak.
Gube se masivno detalji na crtežu, linije pucaju.
Jednom sam pitao pa ste rekli da je u vašim primjercima sve u redu.
Vraga je u redu, naprosto ste ćoravi. VG izdanja su, kad je riječ o otisku, živi užas.
Mislim da ću "Vodenicu" ipak uzeti od Ludensa.



Neće bit "Vodenica" nego "Sotonski barun*.
Upravo pišem recenziju (na 67% sam ), pa očekujem tvoj komentar ispod nje.

Usput, u tom slučaju morao bi kupiti broj koji je na kiosku, jer je u njemu prvi svezak te priče.

P.S.: U mojim recenzijama u zadnju godinu dana su većinom Van Gogh vinjete, pa baci pogled. Ovo što je Reem stavio je zaista loš primjer, a i davno je to izašlo.

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-83-sjena-vjesala/2638/
https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-84-85-kraljica-tame/2654/
https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-86-87-kineska-cetvrt/2717/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 12/12/2021 19:22:25
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 12/12/2021 : 19:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Vodenica nije službeni naslov nego samo oznaka, naravno.
Sotona nije smio pa su stavili bezličnu glupost. No, tako je zapamćena, bojim se zauvijek.

Ne obazirem se na recenzije, ali načinit ću iznimku.
Evo sad sam bacio oko na Dolinu spomenika, recenzentu je toliko toga promaknulo.
Iako je naveo upotrebu povećala za drugi svezak, ima toga i u prvom koliko hoćeš.
Unatoč idiotskom Ludensovu naslovu i Buretovu scenariju, Bane je melem za oči i mozak.
Povećalo u ruke, toliko je toga, čak i petrovaradinski mač supersitnim slovima
Da o Bleku ne govorim. Gotovo je svaki kadar, osim krupnih, prava mala zagonetačka slika!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 12/12/2021 : 19:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ove tvoje vinjete pokazuju napredak, nije katastrofa kao u Trećem osvetniku, ali svejedno nije dobro stanje.
Naprosto, linije im pucaju, kao da je netko gumicom brisao (vidim u Kraljici tame).

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7050 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 12/12/2021 : 19:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Vodenica nije službeni naslov nego samo oznaka, naravno.
Sotona nije smio pa su stavili bezličnu glupost. No, tako je zapamćena, bojim se zauvijek.

Ne obazirem se na recenzije, ali načinit ću iznimku.



Moram ti napomenuti da je ova epizoda uspješno prošla test vremena, iako smatram da nije među Lavezzolovim vrhuncima. Prvi put sam je čitao, kao i ostale. Znači, bez faktora nostalgije.

Većinom crtež malo ruši ocjene, a to je i ovdje slučaj (Balzano).


Usput, evo trenutna rang lista Tellerovih recenziranih epizoda (ukupno 65):

https://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-custom-stat&Hero=KT&Sort=2&SortOrder=DESC&Num=0&submit=Tra%9Ei

"Legija prokletih" je nakon Reemovih ocjena preuzela vrh i smijenila "Rendžeri, zbogom!". Na vrhu je dugo bio sada trećeplasirani "Teleskopulos", kao i osmi "Rendžer u New Yorku".

Istina, ovdje neke recenzije još imaju zanemariv broj komentara kao npr. "Kineska četvrt", ali jače Lavezzolove priče se još uvijek neočekivano dobro drže (Gusar Crnobradi tek 17. ).

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 12/12/2021 19:58:39
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000