forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Tri glanc(ZS+LMS) kompleta
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 10/05/2011 : 21:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Nas drug Dveribad je na kolekcionar.eu jedne prilike prodavao ZS+LMS glanc komplet i u opisu je stavio da ih takvih ima tri komada(koliko on zna).Znaci njegov i jos dva negdje.
E sad mene zanima ko su ljudi koji ih imaju??
Ja iskreno mislim da ih ima i vise,ako uzmemo u obzir broj tih stripova u glanc stanju koji su se pojavili na aukcijama u posljednje dvije godine.
Sta raja veli???

sawitch
Advanced Member



Serbia
39401 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/05/2011 : 22:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja ne verujem da ima vise od 5-6 komada... Stripova glanc i mozes da nadjes dosta ali da ih sakupis 2100 komada.. To jaaaaako tesko... Treba ti kamion para i mnogo godina...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46560 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/05/2011 : 22:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ima i jedan u Splitu koliko ja znam. (ne to nisan ja,hvala na pitanju ) .al pretpostavljan da je to jedan od ta tri.
a više od 5-6 ih ne može ni bit u glanc stanju.bar ja mislin

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46560 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/05/2011 : 22:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ja ne verujem da ima vise od 5-6 komada... Stripova glanc i mozes da nadjes dosta ali da ih sakupis 2100 komada.. To jaaaaako tesko... Treba ti kamion para i mnogo godina...



gotovo nemoguće
da kreneš od nule i skupljaš komad po komad glanc uz gomilu novaca možda bi i uspia.u jedno 5-10 godina

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 11/05/2011 : 00:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
Mislim da niko ne moze da zna koliko ih ima....imate verovatno gomilu ljudi, starijih, da ne kazem penzionera sada, koji su bili okoreli kolekcionari i kupovali su stripove iskljucivo za kolekciju (eventualno po jos jedan primerak za citanje)i u nekim vitrinama sad im stoje glanceri starijih izdanja u kesicama, al to niko ne zna. Ja znam coveka ciji je deda kupovao po 3 primerka svega sto ej izlazilo na ovim prostorima, 1 za kolekciju, 1 za citanje i 1 za ne d'o bog. Takvih boga pitaj koliko je bilo u ta bolja vremena. Ovo sto se zna po ovom forumu i sto se vrti po aukcijama sam vec ja povatao za ovih mesec dva koliko sam aktivan na istom. Sve isti ljudi , jedan relativno zatvoren krug od ne vishe od par desetina ljubitelja. Ako podjem od sebe i sta i kako ja kupujem i kako to cuvam, nepojmljivo mi je da u ta bolja vremena nije bilo bar 100 mnogo bolje-stojecih ljudi koji su to radili sa tadashnjim izdanjima (em se imalo vishe para, em su zs/lms bili daleko pristupacniji za skupljanje nego danashnji tvrdokoriceni albumi. Da je neka zs/lms krenula pre 10-15 godina , ja bih je imao celu u glancerima i to ne bih ni osetio finansijski uzevsi u obzir cene takvih izdanja. (naravno sve pod pretpostavkom da me Bonelli uopste interesuje :P)
Sad se setih da sam jos negde krajem devedesetih na oglasima nabasao na nekog starijeg gospodina koji je prodavao Gaston i Spirou komplete albuma od DN. Kad sam bio kod njega u stanu da to pokupim i kad je otvorio ormar u dnevnoj sobi da ih uzme, ugledao sam stotine i stotine stripova, sve novo novcato. Na pitanje sta je to, odgovorio mi je da su to razne strip revije (video sam tu Gigant ceo, Super,Strip Art ....), koje kupuje i samo pohranjuje da se jednog dana kao kolekcije prodaju i da nista od toga nije nikad citano

Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.

Edited by - austin on 11/05/2011 02:32:29
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29419 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 11/05/2011 : 06:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by sawitch

Ja ne verujem da ima vise od 5-6 komada... Stripova glanc i mozes da nadjes dosta ali da ih sakupis 2100 komada.. To jaaaaako tesko... Treba ti kamion para i mnogo godina...



gotovo nemoguće
da kreneš od nule i skupljaš komad po komad glanc uz gomilu novaca možda bi i uspia.u jedno 5-10 godina



baš suprotno, ako imaš love sakupiš to za godinu dana!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 11/05/2011 : 08:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by austin

Mislim da niko ne moze da zna koliko ih ima....imate verovatno gomilu ljudi, starijih, da ne kazem penzionera sada, koji su bili okoreli kolekcionari i kupovali su stripove iskljucivo za kolekciju (eventualno po jos jedan primerak za citanje)i u nekim vitrinama sad im stoje glanceri starijih izdanja u kesicama, al to niko ne zna. Ja znam coveka ciji je deda kupovao po 3 primerka svega sto ej izlazilo na ovim prostorima, 1 za kolekciju, 1 za citanje i 1 za ne d'o bog. Takvih boga pitaj koliko je bilo u ta bolja vremena. Ovo sto se zna po ovom forumu i sto se vrti po aukcijama sam vec ja povatao za ovih mesec dva koliko sam aktivan na istom. Sve isti ljudi , jedan relativno zatvoren krug od ne vishe od par desetina ljubitelja. Ako podjem od sebe i sta i kako ja kupujem i kako to cuvam, nepojmljivo mi je da u ta bolja vremena nije bilo bar 100 mnogo bolje-stojecih ljudi koji su to radili sa tadashnjim izdanjima (em se imalo vishe para, em su zs/lms bili daleko pristupacniji za skupljanje nego danashnji tvrdokoriceni albumi. Da je neka zs/lms krenula pre 10-15 godina , ja bih je imao celu u glancerima i to ne bih ni osetio finansijski uzevsi u obzir cene takvih izdanja. (naravno sve pod pretpostavkom da me Bonelli uopste interesuje :P)
Sad se setih da sam jos negde krajem devedesetih na oglasima nabasao na nekog starijeg gospodina koji je prodavao Gaston i Spirou komplete albuma od DN. Kad sam bio kod njega u stanu da to pokupim i kad je otvorio ormar u dnevnoj sobi da ih uzme, ugledao sam stotine i stotine stripova, sve novo novcato. Na pitanje sta je to, odgovorio mi je da su to razne strip revije (video sam tu Gigant ceo, Super,Strip Art ....), koje kupuje i samo pohranjuje da se jednog dana kao kolekcije prodaju i da nista od toga nije nikad citano



Znam i ja jednog lika ovde kod mene u blizini koi uopste ne prati bilo sta novo od stripova niti je u toku sa time sta se desava na netu, a ima lep deo ZS/LMS kolekcije glanc (bar ono sto sam ja video, nije mi sve pokazivao)
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 11/05/2011 : 09:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by sawitch

Ja ne verujem da ima vise od 5-6 komada... Stripova glanc i mozes da nadjes dosta ali da ih sakupis 2100 komada.. To jaaaaako tesko... Treba ti kamion para i mnogo godina...



gotovo nemoguće
da kreneš od nule i skupljaš komad po komad glanc uz gomilu novaca možda bi i uspia.u jedno 5-10 godina



baš suprotno, ako imaš love sakupiš to za godinu dana!




Ma dobro,nije sad pitanje i poenta za koliko vremena,vec ko ima te komplete.Naravno da sa dosta love nije problem,sve kupis za jedan dan,nije potrebna godina.
Evo npr.,ja sam cuo da Nemanja Vidic je strip kolekcionar i da ljudi to za njega rade i nabavljaju mu(koliko je istina u tome,neznam)!?
E sad,zamislite koliko je vremena njemu i takvim kao i on potrebno da nabave te glanc komplete.Toliko da uzme sebi vremena i nazove nekog u Bg. ili Zg. i kaze de mi to ostavi,sutra lovu saljem,i problem rijesen
Go to Top of Page

martiz
New Member

180 Posts

Member since 08/04/2011

Posted - 11/05/2011 : 13:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send martiz a Private Message  Reply with Quote
Koja cena moze dostici veoma dobro ocuvani komplet LMS/ZS???
Go to Top of Page

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 11/05/2011 : 13:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
Izmedju 20 i 30 K evra mislim da su otisli neki kompleti, mozda malo ispod. Onaj dveribadov glanc se jos nije prodao...pitaj boga koliko ce on da dostigne kad se nadje neka picajzla sa dubokim dzepom :)

Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.
Go to Top of Page

martiz
New Member

180 Posts

Member since 08/04/2011

Posted - 11/05/2011 : 14:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send martiz a Private Message  Reply with Quote
hvala na informaciju i sve najbolje u zivotu.
Go to Top of Page

spiritoconlascure
New Member



Croatia
288 Posts

Member since 24/11/2010

Posted - 11/05/2011 : 16:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit spiritoconlascure's Homepage  Send spiritoconlascure a Private Message  Reply with Quote
a dal žiga ima koji?sasvim moguće i da dveribad ima još koji na lageru
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 11/05/2011 : 16:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Na prostorima bivse SFRJ ima 100% oko 20 kompleta ZS/LMS u glanc stanju! I u inostranstvu verujem jedno desetak, po mojoj proceni.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 12/05/2011 : 07:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

Na prostorima bivse SFRJ ima 100% oko 20 kompleta ZS/LMS u glanc stanju! I u inostranstvu verujem jedno desetak, po mojoj proceni.




Daj neke imena druze,da vidimo gdje bi mogli biti.
Neznam,ali opet ja mislim da drug Dveribad je sigurno dobro informisan,pa kad kaze tri,ja mu vjerujem,a sad 20-tak da ih ima ,hmmm...
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8393 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 12/05/2011 : 08:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Meni ovaj topik djeluje samo ko još jedna reklama za ˝dobrog˝ starog Raleta

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 08/08/2011 : 23:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
eto ja nedavno doznao da alibaba ima komplet LMS i ZS na prodaju + sto ima i oba kompleta u svojoj osobnoj kolekciji.
dakle samo tu su 2 kompleta ZS i LMS a vjerujem da nije jedini tako da ona informacija da su samo 3 kompleta mozda i nije bas tocna, ali nema niti puno vise od 3.
mislim da mu kompleti za prodaju nisu totalni glanceri ali ocuvani su poprilici izmedju 4 i 4+ i 5 to prvih nekih 100 ili 200 brojeva s time da je vecina stripova ocuvana za 4+ do 5 a dalje sve ocuvano za 5, dakle da ne budemo picajzle i to je i vise nego odlicno s obzirom na godine koje ti stripovi trpe.
Znaci onaj komplet koji je u njegovoj osobnoj kolekciji je jos bolje ocuvan (logicno), jer sigurno nece prodavati strip koji je bolje ocuvan od njegovog.
prodajna cijena za oba kompleta zajedno je 80 000 kn sto i nije tako puno, s obzirom da se radi o 2000 stripova i to je prosjecna cijena 40 kn po stripu.
ako kupujes te stripove pojedinacno i tako dobro ocuvane potrosit ces ziher tih 80 000 kn samo na prvih 200 brojeva u ZS i LMS.
pajini stripovi su odlicno ocuvani, i njegovi stripovi se cesto prodaju i preko 100 kn cak i na broju 500 ili 600, pogotovo ako je zagor, tako da ovih 40 kn po stripu je stvarno jeftino
eh sad...ima jedan drugi problem...svima nama poznat...a kako platiti covjeku tih 80 000 kn kad zivis od radnicke place?
ljudi kupuju na kredit sve i svasta... kuce, automobile, stanove i gradilista i td... ali jos nisam cuo da je netko kupio stripove na kredit, pogotovo ako se radi o kreditu na 60 ili 72 rata i rati od preko 1ooo kn mjesecno



Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 08/08/2011 23:29:19
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25938 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/08/2011 : 23:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by Barney

eto ja nedavno doznao da alibaba ima komplet LMS i ZS na prodaju + sto ima i oba kompleta u svojoj osobnoj kolekciji.
dakle samo tu su 2 kompleta ZS i LMS a vjerujem da nije jedini tako da ona informacija da su samo 3 kompleta mozda i nije bas tocna, ali nema niti puno vise od 3.
mislim da mu kompleti za prodaju nisu totalni glanceri ali ocuvani su poprilici izmedju 4
---------------------------------------------------------------------
Ključna riječ je GLANC.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7057 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/08/2011 : 00:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Bas tako, dosta ljudi na podrucju ex-Yu ima odlicno ocuvan komplet, ali bas glanc u pravom smislu te rijeci - da su stripovi kao novi - to je vec prava rijetkost.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/08/2011 : 01:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
sigi ima jedan glanc komplet
+ jedan komplet u odlicnom stanju
+ ostali kompleti u osrednjom stanju
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/08/2011 : 02:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Glanc komplet od preko 2000 stripova.
Ja još nikad nisam vidio savršeno očuvan 1 (slovima jedan) strip. Na svakom stripu uvijek postoji neko sitno oštećenje ili nesavršenost.
Čak i da mi pokažete komplet od 2000 stripova za 5, uvjerio bih vas da tu ima 100 za 5- i 100 za 4.5.
Najlakše je nešto proglasiti "glanc". No, taj naziv ne garantira takvo stanje.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2282 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 09/08/2011 : 14:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da se kod pojma glanc ne bi trebale uzimati u obzir i tvorničke greške (krivo odštanpane korice,izbljedjele boje,lošiji ili slabiji otisak,spojene stranice,bočne neravnine,općenito slabija kvaliteta uveza,bilo ljepila ili papira itd.)Naručito kod ZS/Lms gdje su gotovo svi(ako ne i svi),imali bočne neravnine,i baram jednu grešku od prije navedenog.Smatram da bi se općenito kod ocijenjivanja stripa trebalo uzimati u obzir samo kasnije nastala oštećenja (u transportu,kiosku ili nemarnim rukovanjem kupca i sl.).Naravno da se tvornička greška treba navesti prilikom prodaje,iako je ponekad stvarno teško napraviti razliku između tvorničke greške i običnog oštećenja,jer mehanička oštećenja mogu nastati i u samoj tiskari (zaderotine i neravnine koje se mogu naći čak i danas na kiosk idanjima).Npr.ja imam SD Dilana koji je besprijekoran,ali boje na njemu izgledaju kao da ih je netko kistom namazao,jedan Ludensov ima bok širi od ostatka stripa(i takvi su bili na kiosku),a ponekad imamo i besprijekorne HC-stripove sa manjkom ili viškom sranica,pa što su onda ti stripovi glanceri ili smeće,jer po tome bi "glanc"komplet ZS,Lms bio očuvan i stoga vrijedan koliko i rabljeni WC-papir.I da me se nebi krivo shvatilo ja ovdje ne uspoređujem staro i novo,jer je to neusporedivo i ima zasebne kriterije ocijenjivanja,jer laiku ni naj bolje očuvan Dnevnikov primjerak (npr.Lms 4) ne bi bio vrijedniji od nekog novog super luksuznog HC-a,dakle ovdje se radi isključivo o kolekcionarstvu,i ne može nikako imati veze sa stvarnom očuvanosti,što je strip stariji i što ga je manje tim je vrijedniji(baš poput filatelije,numizmatike i sl.),jer će u tom slučaju i slabije očuvan strip vrijediti više od bilo kojeg glancera ili novog HC,i naravno kod starih i rijetkih stripova bitne stvari su još nostalgija i popularnost određenog junaka.Jer "glanc"(uopće ne znam kada se pojavio taj pojam,valjda više od ocjene 5+) komplet ZS,Lms može biti takav samo dok postoje slabije očuvani za usporedbu.Smatram da je to samo stvar prestiža,jer čemu inače može služiti "Glanc"komplet ZS,Lms koje moraš držati u specijalnim uvjetima,bez da ih takneš a kamo da još i pročitaš jer bi se time ozbiljno ugrozila njihova "glanc" očuvanost.
Go to Top of Page

goran split
Junior Member



Croatia
388 Posts

Member since 21/09/2010

Posted - 09/08/2011 : 19:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send goran split a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond

mislim da izdanja zs i lms, sjecam se kad sam kupovao odavno u eks ju..to sigurno ne postoji jer u ta vremena se nij eni znalo sta je to..svi primjerki u trafikama su bili najbolje od 8 do 9 od recimo 10..uvijek j enesto falilo,,ili malo zguzvan, savijen malo, tus/tinta sjebana, kriv hrbat, ..papir onaj jeftini ponekad bi bio sklopljen..tako ono sto se zove glanc za mene ne postoji kad usporedim sa americkim sveska izdaljima koja su napravljena taako da se cuvaju itd...

pokazi mi jedan takozvani glanc i ja cu ti naci buljuk nekih stvari sto ga ne cine glanc..sad u odlicnom stanju ili nesto kao 8/10 mozda...ali trositi pare na ta izdanja je ludo barem meni..ti romani su izradjeni da se pricitaju i bace ili stave negdje da mozda neko drugi procita jednog dana..kvalitet ne dozvoljava (nije dozvoljavao) da se to cuva glanc kad ni sam roman kad ga kupois nije glanc nego ima nekih mana ili mancica...

ali, ova tema mi lici kao da neko hoce da proda neki komplet pa opipkuje teren...

U vrh glave ne bih ja dao 500 dolara za cijeli dobro ocuvani komplet (obadva) sa svim manama, preskakanjima brojeva, prica ovo ono da ne duljim..cemu sad to sve kad ima puno bolje sto izlazi sad



stršljen spašen
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 09/08/2011 : 20:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond

U vrh glave ne bih ja dao 500 dolara za cijeli dobro ocuvani komplet (obadva) sa svim manama, preskakanjima brojeva...



Pa ti i kad bi hteo da das 500 dolara, niko ti ne bi dao oba kompleta za te pare.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/08/2011 : 21:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Eventualno bi za 500 dolara mogao dobiti Nasilje u Darkvudu očuvan za -4...Tako stvari stoje...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000