forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Vrh bogova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

Manny
Average Member



572 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 26/06/2020 : 15:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Vrh bogova je neverovatan strip. Ne sećam se kada me je jedan strip tako zaposednuo, Baku Jumemakura je sjajan pripovedač, a u Vrhu bogova se odlučio ispričati priču o strasti i ludosti. Svaka stranica je brižno mincan dokument o tome kako nas naše strasti mogu odvesti na neznanu teritoriju, u nedostižne visine, do poslednje granice mogućeg. Baku tako uverljivo vodi priču, da i sam čitalac - ja - veruje u neverovatno, poverujem da je sve to normalno i da kada neko pogine, da je i to OK, jer sledio je svoju pasiju. Zabrinuo bih se za sebe da se kojim slučajem Baku baci na religiozne teme, da napiše neku Bibliju XXI veka, jer Vrh bogova je tako uverljiv i zarazan, da sam svih dana dok sam čitao strip - želeo da izađem iz stana i odem na planinu, i osvojim je. Na stranu što se meni čini nedostižnim i Crveni čot na Fruškoj gori i njegovih 539 metara, ali Baku to piše i priča kao da je sve dostižno, i da ostvarivanje snova ne bi smelo da ima cenu.
Na drugoj strani je Điro Taniguči, koji ovo kapitalno delo čini monumentalnim, 5 knjiga po 300 strana, to je 1500 tabli od koje je svaka uverljivija od prethodne, većina oslikava negostoljubive planinske visove, i dok ih gledam, meni je hladno, i provejava vetar, kad krene da se odranja kamenje, i ja skupljam noge i pripijam se uz leđa fotelje, ovo delo je samo on mogao da nacrta, sve ostalo bi - sada znam - bilo manje uverljivo.

Preporuka za sve one koji ga nisu pročitali. Ako ima takvih...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/06/2020 : 16:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
evo za one koje zanima tematika:
https://www.imdb.com/title/tt7775622/?ref_=nv_sr_srsg_7
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
429 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 26/06/2020 : 16:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

evo za one koje zanima tematika:
https://www.imdb.com/title/tt7775622/?ref_=nv_sr_srsg_7




Odličan dokumentarac. Bio nedavno na hrtu
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4889 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/06/2020 : 17:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Vrh bogova je neverovatan strip. Ne sećam se kada me je jedan strip tako zaposednuo, Baku Jumemakura je sjajan pripovedač, a u Vrhu bogova se odlučio ispričati priču o strasti i ludosti. Svaka stranica je brižno mincan dokument o tome kako nas naše strasti mogu odvesti na neznanu teritoriju, u nedostižne visine, do poslednje granice mogućeg. Baku tako uverljivo vodi priču, da i sam čitalac - ja - veruje u neverovatno, poverujem da je sve to normalno i da kada neko pogine, da je i to OK, jer sledio je svoju pasiju. Zabrinuo bih se za sebe da se kojim slučajem Baku baci na religiozne teme, da napiše neku Bibliju XXI veka, jer Vrh bogova je tako uverljiv i zarazan, da sam svih dana dok sam čitao strip - želeo da izađem iz stana i odem na planinu, i osvojim je. Na stranu što se meni čini nedostižnim i Crveni čot na Fruškoj gori i njegovih 539 metara, ali Baku to piše i priča kao da je sve dostižno, i da ostvarivanje snova ne bi smelo da ima cenu.
Na drugoj strani je Điro Taniguči, koji ovo kapitalno delo čini monumentalnim, 5 knjiga po 300 strana, to je 1500 tabli od koje je svaka uverljivija od prethodne, većina oslikava negostoljubive planinske visove, i dok ih gledam, meni je hladno, i provejava vetar, kad krene da se odranja kamenje, i ja skupljam noge i pripijam se uz leđa fotelje, ovo delo je samo on mogao da nacrta, sve ostalo bi - sada znam - bilo manje uverljivo.

Preporuka za sve one koji ga nisu pročitali. Ako ima takvih...



To je to.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/06/2020 : 18:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Procitam ovaj post i najezim se. Moram ovo reprintati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 26/06/2020 : 18:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Tomaž Humar:
https://www.youtube.com/watch?v=1DMJTY3H_EU


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4889 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/06/2020 : 19:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Procitam ovaj post i najezim se. Moram ovo reprintati.



Idem napisati post na Chaboute Omnibus topic :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/06/2020 : 19:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
:)

Ma ne, stvarno, ako postoji strip “bigger than life”, onda je to Vrh bogova. A Joji Habu je valjda najveca faca ikad. Ona s ena kad ona uzme Fukamachija na ledja, na 8000+ metara, na glatkoj litici, i popenje se s njim... da to vidis na bilo kojem filmu, rekao bi daj me nemoj... ali ovdje to djeluje tako prirodno inormalno. To je Joji Habu. On to moze. Moram to reprintati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10079 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/06/2020 : 20:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Mene veseli svaki Fibrin reprint.

Dokaz je to da ima publike za kvalitetne stripove i da se zahvaljujući hrabrosti izdavača ona proširuje.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4001 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 26/06/2020 : 20:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Imam svih 5 knjiga, ali ovo definitivno zaslužuje da se reprinta zbog svih novih čitatelja koji ovo nisu stigli kupiti na vrijeme.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6086 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/06/2020 : 20:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Imam svih 5 knjiga, ali ovo definitivno zaslužuje da se reprinta zbog svih novih čitatelja koji ovo nisu stigli kupiti na vrijeme.




-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10832 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/06/2020 : 21:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
pa da,ovo mora da bude u stalnoj ponudi fibre.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 26/06/2020 : 22:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Procitam ovaj post i najezim se. Moram ovo reprintati.



Moraš.
Go to Top of Page

Manny
Average Member



572 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 26/06/2020 : 22:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
spojler alert!

Da, ovo je svakako strip o Habuu. Kada on nestane na kraju 38. poglavlja, po meni tu može da bude kraj. Nas ne interesuje ova priča izvan te manične posvećenosti i strasti koju Habu ima. Baku koristi preostale glave da tu strast prikaže kao zarazu te da otkrije šta se desilo u paralelnim nivoima ove priče, ali bez živog Habua, to je skoro pa nebitno.
Baku svesno prvo gradi mit o njemu, i kada ga potom aktivno uključi u priču, ne daje mu puno teksta. Bikar-san ostaje misterija i kad je tu, pored nas, on je u svom svetu tek na visini, on priča sa planinom, tamo gde nema ničeg, tamo počinje njegov život. Điro ga crta u oštrim ivicama, i kao da se negostuljibovost planinskih visova prenosi u grube crte na njegovom licu, ne vidimo kako se smeje, njegova posvećenost je toliko ozbiljna i on je toliko odlučan u svojoj nameri i pre svega strog prema sebi, da kada na kraju krene ka vrhu, mi smo uvereni da je nemoguće postalo moguće za njega.
Strip obiluje brojnim "cliffhanger" situacijama (izraz cliffhanger u slučaju stripa Vrh bogova ne može biti prikladniji), no lično mi je najnapetiji trenutak kojim se zatvara jedno poglavlje kraj 4. knjige, gde Fukamači pita Habua - pa zar ćeš ipak na kraju osvojiti vrh po poznatoj ruti? Jer preispitivanje pravovernosti Habuovog uspona je blasfemija par excellence, ako smo nešto naučili tokom te četiri knjige, to je da Habu ide uvek korak dalje od onog što smo mi spremni i pomisliti. Mi mu bezrezervno verujemo i sve sem divljenja je zabranjeno.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1780 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 26/06/2020 : 22:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Procitam ovaj post i najezim se. Moram ovo reprintati.



Ajde, molim te! Dve godine se patim da nadjem broj 1. Lik mi nudio za 50e a jedan ovde kod nas nudi komplet za oko 135e pa vidi da li je okej da se lihvari bogate. Evo, ja cu da kupim dva kompleta da imam ako treba.
I nisam ja jedini koji bi voleo imati ovaj komplet. Izdanje je savrseno pa bi bilo super samo uraditi reprint bez izmena.
[taman da mnogi poput mene dopune kolekciju i konacno procitaju celu pricu]

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 26/06/2020 22:57:38
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/06/2020 : 01:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne, sigurno neće biti identičan reprint, imam drugu ideju u glavi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
382 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 27/06/2020 : 09:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Osobno nisam sklon dupliranju naslova koje već imam, radije kupim nešto što nemam, ali kad je riječ o Vrhu bogova sve mi se čini da bih mogao prekršiti navedeno. Pogotovo ako nije riječ o identičnom izdanju
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4889 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/06/2020 : 10:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne, sigurno neće biti identičan reprint, imam drugu ideju u glavi.



Manje knjiga?

Ja imam onih 5 (na koje mi je Markos onomad na Interliberu dao dodatni popust povrh onih sajamskih 20% kad je vidio da ih mjerkam, nek se zna :) ) i format mi je odličan, vrlo ugodan za čitanje, a i lijepo izgleda na polici, ne bih ga mijenjao. No stvar sa tim stripovima koji su raspoređeni u nekoliko knjiga, je da se često rasproda prvi broj koji mnogi kupe da ispipaju teren, ali ne kupe svi ostale brojeve, pa onda kad je rasprodan prvi broj novi čitatelji također ne kupuju ostale i oni onda ostanu ni na nebu ni na zemlji. Također, psihološki je lakše kupiti strip kad znaš da je kompletan u 2 nego u 5 knjiga, makar cijena bila ista. Zato pretpostavljam da se razmišlja o kompaktnijem izdanju.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4889 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/06/2020 : 10:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

spojler alert!

Da, ovo je svakako strip o Habuu...



Meni je kraj ovog stripa (ono "Zamisli!") jedan od najsnažnijih ikad. Ne znam bi li riječima mogao objasniti što on predstavlja, ali ni ne želim (ga kvariti nekakvim objašnjavanjima), neka ga svatko za sebe doživi.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1780 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 27/06/2020 : 11:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne, sigurno neće biti identičan reprint, imam drugu ideju u glavi.



Samar nama svima koji nismo nabavili sve brojeve na vreme...

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Bombarder
Starting Member



44 Posts

Member since 10/01/2018

Posted - 27/06/2020 : 12:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Bombarder a Private Message  Reply with Quote
Mogu sve opcije, samo da nabavim to već jednom. Što rekoše u postovima iznad, ljudi traže nerealne cijene za to, baš se radujem ovom reprintu!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10079 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/06/2020 : 14:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Markos

Ne, sigurno neće biti identičan reprint, imam drugu ideju u glavi.



Samar nama svima koji nismo nabavili sve brojeve na vreme...



Nešto si naučio. Ako si u mogućnosti, komplet se kupuje kompletan.

Ne zamjeri, ali tako je, to sam iskustvo i sam prošao.

Ipak, nadam se da ćeš nabaviti broj 1 koji ti nedostaje po fer cijeni.

Za ostale, ovdje imaju neke brojeve:
http://skab612.com/index.php?site=ponuda_izdavaci_edicija&oznaka=vbfb

https://znanje.hr/oznaka-proizvoda?searchBy=Serijal&query=Vrh%20bogova
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10079 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/06/2020 : 15:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Jedna od skupljih opcija na engleskom jeziku:

https://www.abebooks.de/9788496427877/Summit-Gods-Vol.1-Yumemakura-Baku-8496427870/plp
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/06/2020 : 16:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Manny

spojler alert!

Da, ovo je svakako strip o Habuu...



Meni je kraj ovog stripa (ono "Zamisli!") jedan od najsnažnijih ikad. Ne znam bi li riječima mogao objasniti što on predstavlja, ali ni ne želim (ga kvariti nekakvim objašnjavanjima), neka ga svatko za sebe doživi.


Upravo to.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/06/2020 : 16:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Markos

Ne, sigurno neće biti identičan reprint, imam drugu ideju u glavi.



Samar nama svima koji nismo nabavili sve brojeve na vreme...


Izlaskom drugog izdanja će sigurno biti nekih koji će prodavati prvo po nekoj normalnijoj cijeni.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000