forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Vrh bogova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1772 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 27/06/2020 : 16:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Markos

Ne, sigurno neće biti identičan reprint, imam drugu ideju u glavi.



Samar nama svima koji nismo nabavili sve brojeve na vreme...


Izlaskom drugog izdanja će sigurno biti nekih koji će prodavati prvo po nekoj normalnijoj cijeni.



To me raduje.
A ko zna, ako bude bolje mozda se i ja resim ovih koje imam pa uzmem novo izdanje. Samo se nadam da nece biti manje knjiga pa da bude predebelo kao Spageti.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2458 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 27/06/2020 : 17:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne, sigurno neće biti identičan reprint, imam drugu ideju u glavi.


Nestrpljivo se ocekuje. Bravo
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 27/06/2020 : 21:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:


quote:
Originally posted by Markos

Ne, sigurno neće biti identičan reprint, imam drugu ideju u glavi.







Za koji kvartal novce spremati?

Osim ako nećeš da se zezaš sa formatom, onda ostaje samo varijanta deblje/tanje?

Resistance is futile.

Edited by - borg on 27/06/2020 21:38:13
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3760 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 12/08/2020 : 10:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
1.knjiga

U ove vruće dane najviše godi malo se rashladiti, a kako najbolje to učiniti ako ne pročitati strip o planini i doživljajima s 8000+ metara nadmorske visine gdje je stalno zima.
Šalu na stranu, ali nakon što su me dugo gledala s police ova lijepa manga izdanja konačno sam izdvojio vremena da otpočnem ovu odiseju. Iako s mangama nemam previše iskustva, sjećam se da se prilično brzo čitaju i obično budu napete i pune cliffhangera. Pa prvu knjigu Vrha bogova sam bogme slistio u par sati, iako nema nekih bezobraznih cliffhangera, strip je napet, prožimajući i naprosto tjera na daljnje čitanje. Taniguchija znam iz Dalekog susjedstva i Šetača (koji mi nikako nije sjeo), ali ovo je nešto skroz drugačije. Ovdje se ne štedi na fantastičnim prizorima, epskoj priči kakve se ne bi posramili ni neki filmovi i zanimljivim i opsjednutim likovima.
Nakon prvih 320 stranica puno toga se sazna, ali vidi se da je ovo tek dio, uvertira u pravu, veliku priču, priču o planinarenju, ali i nečem puno većem od toga, ljudskom duhu, karakteru i konstantnom željom za većim, boljim, jačim.
Ova knjiga ipak nije čista petica jer mi je početni dio stripa bio nekako mlak u odnosu na ono što slijedi kad se otkriva priča o Habuu, ali vjerujem da će se dojmovi poboljšati kroz serijal da bude ovo čista petica onda.
4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3760 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 15/08/2020 : 00:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
2.knjiga

Dobra stvar kod ovog serijala je što je tako tečan pa se sve iz prve bez nekog zastajkivanja prelijeva u drugoj. Tako da neki konflikti i priče iz prethodne knjige sad dobivaju kulminaciju ili barem novu dimenziju u ovoj knjizi. Jednostavno se osjeti kako se klupko odmotava i priča sazrijeva i ovo je stvarno iznimno i vrijedno divljenja postalo. Prizori, sukobi, motivacije, likovi, događaji, jednostavno ovdje sve ima svoje mjesto i sjeda sjajno. Definitivno bolje od prve knjige i znak da ovaj serijal opasno, ali suvereno se penje prema vrhovima Fibrinog opusa, a ostaju još 3 knjige da to potvrde ili demantiraju.
5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3760 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 16/08/2020 : 09:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
3.knjiga

Sjajno je započela ova knjiga i bila je na dobrom tragu da nastavi s visokim standardom koje su postavile prethodne dvije. Iako zvuči kao da knjiga postane značajno lošija u nastavku, ipak nije tako drastičan pad, ali radnja je otišla u smjeru kojega baš se i ne priželjkuje. No, nije prvi serijal koji u sredini malo odluta, ali sudeći prema završetku ovog dijela vratit će se radnja tamo gdje i treba biti.
Usprkos vrludanju u radnji ovo je i dalje vrlo visoka izvedba, sjajno pripovijedanje, jako zanimljiv povijesni kontekst, crtež dostojan ovako velike priče, tako da ću i ovoj knjizi dati prilično visoku ocjenu i s guštom otvoriti 4.knjigu.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1772 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 16/08/2020 : 09:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Citam tvoje recenzije i ne mogu da docekam da mi stigne prva knjiga koju sam dve godine jurio!
Cekam da se otvore granice pa da mi je donese prijatelj iz Zagreba sa jos gomilom stripova.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/08/2020 : 14:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Citam tvoje recenzije i ne mogu da docekam da mi stigne prva knjiga koju sam dve godine jurio!
Cekam da se otvore granice pa da mi je donese prijatelj iz Zagreba sa jos gomilom stripova.



Bit će i reprint, i to vj poboljšan na neki način. Strpljen-spašen.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1772 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 16/08/2020 : 14:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by AleksandarN

Citam tvoje recenzije i ne mogu da docekam da mi stigne prva knjiga koju sam dve godine jurio!
Cekam da se otvore granice pa da mi je donese prijatelj iz Zagreba sa jos gomilom stripova.



Bit će i reprint, i to vj poboljšan na neki način. Strpljen-spašen.



Kupio sam keca pre mesec dana ali nikako da mi prijatelj donese zato sto valjda su jos uvek zatvorene granice. Da, cuo sam da ce biti reprint ali meni ovo super izgleda tako da necu razmisljati o novom izdanju osim ako bas bas ne bude mnogo bolje.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3760 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 16/08/2020 : 23:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Iskreno meni su ova izdanja idealna, 5 knjiga manjeg formata u stilu mangi, jedne od rijetkih Fibra koje je uistinu lako uzeti u ruke i čitati gdje god (iako volim one divovske još i više). Ne sumnjam da će drugačiji reprint biti impresivan i pozdravljam ideju, ali ovo mi je nekako taman u skladu s crtežom.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3760 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 16/08/2020 : 23:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
4.knjiga

Jest da su vani vrućine trenutno, ali čitajući ovo bogme se čovjek zanese i ode u ledene krajeve debelo ispod 0 celzijusa. A opet je toliko napeto i adrenalinski da srce počne brže lupati.
Sve do sada je očito vodilo prema ovome, a kad imaš sjajnu pozadinu i čvrste temelje priče onda finalni akt bude veličanstven. Upravo je to Taniguchi napravio u ovoj 4.knjizi koju sam s guštom i velikom napetosti pritom pročitao u jednom prijepodnevu. Sve ono o čemu se pisalo i čitalo u prve 3 knjige sada dobiva dodatnu težinu. Ono što je meni osobno bitna stavka je da ja koji nemam nekog iskustva u planinarenju, a kamoli ovom alpinističkom, sam bio uvučen i gutao stranice na kojima se detaljno prate svi pothvati i sve pripreme do najsitnijih detalja.
Dobra stvar je i da glavni lik konačno je dobio jedan bolji profil, dublju pozadinu odnosno misaonu karakterizaciju i postao samim time interesantniji, a ne samo figura u stripu kako mi se na momente znao činiti.
Impresivno, a kad se uz to pribroje Taniguchijevi maestralni prikazi sve siline prirode na najvišim visinama ovog planeta dobije se odličan segment u serijalu koji se sada kristalizira kao jedan od vrhova u Fibrinoj ponudi.
5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3760 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 17/08/2020 : 20:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
5.knjiga

Eto i završetka Vrha bogova. Teško je sažeti dojmove u ovako mali post, ali osjeća se i čežnja za još, ali i olakšanje što sam završio s ovako dinamičnim i veličanstvenim serijalom. Svidjela su mi se rješenja koja su donesena u ovu knjigu, no način na koji se došlo do njih mi je bio nekako naivan i nekompletan. Nije me toliko uvukla ova knjiga kao prethodna, no i dalje ne mogu poreći da je bilo sjajnih momenata i svojevrsnih vrhunaca serijala. Ima tu pamtljivih scena, citata i stvarno je jako dobar finiš, no malo mi je nedostajalo uvjerljivosti i vrsnosti koju su posjedovale recimo 4. i 2.knjiga
4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3760 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 17/08/2020 : 20:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
I na samom kraju serijala samo jedan kratki sveukupni dojam.
Izuzetno sam zadovoljan pročitanim i ovo je jedno od boljih stripovskih iskustava meni osobno. Strip briljira u atmosferi i tu je nenadmašiv, možda na momente šteka s likovima i manjkom uvjerljivosti po pitanju njihovih osjećaja i osobina. No, svejedno je ovo bila avantura kakvu vrijedi ponoviti, neponovljiva priča o ljudskom duhu, motivaciji i izdržljivosti, ali i stanju duha koje uvijek traži ono najviše i najbolje. Iako je vjerojatno sveukupni prosjek mojih ocjena ispod čiste petice, ovaj strip kad je u svojoj "zoni" i na svom maksimumu onda mu je teško bilo što zamjeriti i lako je zažmiriti na mane, stoga mu dajem peticu.
5/5

Možda jedna kontroverzna misao, ali ovo mi je čak prvi crno-bijeli strip gdje sam poželio pomalo boje. Iako znam kakva je manga velika tradicija, ali zaželio sam vidjeti te monumentalne prizore planina s malo plavetnila, bjeline kao kontrast tome i sive boje nepristupačnih stijena. Ali, s druge strane, i ovo nijansiranje koje je Taniguchi sjajno odradio je pasalo i davalo dojam jedne brutalne i nemilosrdne klime i sredine koja nije čovjekovo prirodno stanište. Sve u svemu, i na tom polju prilično impresivan rad.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1772 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 12/12/2020 : 18:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Dosao sam do cetvrte knjige ovog remek-dela pa nesto da pitam. Zasto je brisanje japanskih slova uradjeno tako lose sa (verovatno) clone stamp alatkom u photoshop-u?




Uglavnom na svim slikama planina gde je tekst bez okrvira se vide tragovi preslikavanja. Meni to bas bode oci ali to je verovatno (delimicno) profesionalna defomacija i drugima ne smeta.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 12/12/2020 18:37:00
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/12/2020 : 18:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Takve smo materijale dobili;(

Trouble will find me
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1772 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 12/12/2020 : 18:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Takve smo materijale dobili;(



Tako sam i mislio jer sam siguran da ti ne bi napravio ovako nesto. Jako lose od strane nosioca prava... ali ko zna sta se desilo sa originalni tablama.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/12/2020 : 18:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Auf, pa nije clone stamp toliko kompliciran alat, ovo se sigurno moglo puno bolje obavit

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 12/12/2020 : 19:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
U mangama su onomatopeje obično dio grafičkog izražaja i tamo gdje su mange već dio popularne kulture, na primjer u Italiji, u skorije vreme u svim novijim izdanjima ostavljaju te onomatopeje i sistem čitanja s desna na lijevo.
Meni lično je najbolji sistem, da se te onomatopeje prevode ispod kadra ali onako kako je u stvari napisano a ne ovaj američki sistem - bang, woosh, boom, wham i slično ...


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/12/2020 : 19:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma nije ovdje onomatopeja, nego je ovdje ispod bio vertikalni text box. U biti, ovdje bi bilo najbolje staviti isto tekst box preko ovog "retuša" i staviti tekst u njega, a ne da se ovako vidi tako ružan retuš. Ne znam zašto to nisam napravio.

Trouble will find me
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 12/12/2020 : 19:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Ovdje su uputsva za katakanu ako nekoga zanima.
Ja sam nešto pokušivao naučiti, jer kažu da nije teško, ali nisam ništa zapamtio.
https://manga.tokyo/columns/otaku-basics/manga-sound-effects-the-basics-of-japanese-onomatopoeia/


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/12/2020 : 19:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
U reprintu ispravi

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 12/12/2020 : 19:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ma nije ovdje onomatopeja, nego je ovdje ispod bio vertikalni text box. U biti, ovdje bi bilo najbolje staviti isto tekst box preko ovog "retuša" i staviti tekst u njega, a ne da se ovako vidi tako ružan retuš. Ne znam zašto to nisam napravio.



Ah, krivo sam onda zapamtio.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/12/2020 : 19:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

U reprintu ispravi


Trebat će, da.

Trouble will find me
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3548 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/12/2020 : 19:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Samo reprint sa kutijom može da ispravi ovu kosmičku nepravdu
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
591 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 12/12/2020 : 19:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Možda je to ona bomba koja se sprema
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000