forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 DC
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 36

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 28/09/2012 : 19:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by King Warrior

Rekao bih cak da je ovo najbolji JL run ikad

Bolji od Morrisonovog?



Morrisonov JLA je meni totalno loš... Doduše, pročita sam samo prvih 10ak brojeva i to na jedvite jade.

Iiii... ode sav tvoj kredibilitet u sunovrat.
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 28/09/2012 : 19:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ako je neko zainteresiran za Aquaman i Action Comics New 52 sveske, nek se javi Prodajem, naravno...


Koliko sveski Aquamana imaš?

"War will cease when we refuse to fight"

Edited by - Andrej on 28/09/2012 19:28:39
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/09/2012 : 19:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by King Warrior

Rekao bih cak da je ovo najbolji JL run ikad

Bolji od Morrisonovog?



Morrisonov JLA je meni totalno loš... Doduše, pročita sam samo prvih 10ak brojeva i to na jedvite jade.


Hladan, drven serijal, nedodirljivi superheroji kao bogovi.
No rokali su se svaku epizodu pa nije bio dosadan.
Inace, mislim da je Morrison najprecjenjeniji autor u svijetu stripa.
Kada se samo sjetim Final crisis, imao sam utisak da izmedju svake dvije stranice po najmanje jos jedna fali.
Novi Superman je za plakati. Imao je dobrih stvari kao All-Star Superman i solidni The Invisibles, ali u sustini uopste ga ne smekam.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 28/09/2012 : 19:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Meni Morrisonov Superman isto nije bas lega ali treba sacekati da izade sve do kraja, naime posije 16 broja ide ca sa serijala..ako on pise ono sta ja mislim da pise onda ce taj run biti genijalan..ne zelim jos nista pisati u vezi toga jer je jos prerano i nisam 100% siguran..jednostavno iman jedan osjecaj jer znam Kako Grant pise a i procita sam manje vise sve od Supsa tako da bi to moglo biti to..

A sta se tice Final Crisisa tu ipak moras pricitat brdo stripova koji idu uz njega da bi ga razumia..to je upravo njegova bit..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 28/09/2012 19:37:18
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 28/09/2012 : 19:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
quote:
A sta se tice Final Crisisa tu ipak moras pricitat brdo stripova koji idu uz njega da bi ga razumia..to je upravo njegova bit..


Kojih brdo stripova? Mislis Countdown? Sam Morrison je reko da kad je piso FC nije drzo se countdowna po priči, iskrneo taj ocuntdown je najvece smeće od dc-a.... katastrofalan crtež, priča koja je u tie inovima.

52 ( after infinite crisis) serija je nesto najbolje što je DC izbacio, johns, morison, rucka,.... sve smai majstori
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 28/09/2012 : 19:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho

quote:
A sta se tice Final Crisisa tu ipak moras pricitat brdo stripova koji idu uz njega da bi ga razumia..to je upravo njegova bit..


Kojih brdo stripova? Mislis Countdown? Sam Morrison je reko da kad je piso FC nije drzo se countdowna po priči, iskrneo taj ocuntdown je najvece smeće od dc-a.... katastrofalan crtež, priča koja je u tie inovima.

52 ( after infinite crisis) serija je nesto najbolje što je DC izbacio, johns, morison, rucka,.... sve smai majstori



dobro nije hrpa..ali ako procitas 52,Jla - Rock of Ages i Seven Soldiers sigurno FC nije isti..ali slazem se da je konfuzan strip..no definitivno nije smece..dodao bih jos ovdje Superman Beyond..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 28/09/2012 19:56:26
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 28/09/2012 : 19:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Countdown nije canonical što se tiče Final Crisisa. Morrison ga je odbacio kao canonical, pisci koji su ga *pisali* su znali da rade drek dok su ga pisali.

A što se tiče samog Final Crisisa, da, imao sam i ja dojam da mi fale dijelovi. Doduše, netko je to pokušao opravdati argumentom da pošto se ionako u FC sama stvarnost iskrivljuje nije čudno da je i sama priča konfuzna, tj. da je to tako namjerno napravljeno. Sad, je li istina...


52 je fenomenalan, šteta što je tako ambiciozan i kompleksan projekt da ga se može jako rijetko ponoviti. Ali zanimljivo je da je Dan DiDio, glavni urednik DC Comics za 52 smatrao da je užasan, grozan, šetao je po uredu i pjenio se kakve sve gluposti rade...pa kad je došlo vrijeme za Countdown je uzeo uzde u svoje ruke i - i čini se da je Countdown ono što i kako je Dan DiDio smatrao da je 52 trebao biti.
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 28/09/2012 : 19:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Apropos Morrisonova Supermana u New 52, čitao sam samo prvih šest brojeva. Priča onako, ima šarma. Crtež užasan. Ljudi koji se oduševljavaju Rags Moralesovim radom na tom stripom zbunjuju me koliko i ekipa koja se vlaži na Liefelda.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 28/09/2012 : 20:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sandyboy

Apropos Morrisonova Supermana u New 52, čitao sam samo prvih šest brojeva. Priča onako, ima šarma. Crtež užasan. Ljudi koji se oduševljavaju Rags Moralesovim radom na tom stripom zbunjuju me koliko i ekipa koja se vlaži na Liefelda.



Ja ne mogu vjerovati da je ovaj Morales isti onaj koji je crtao Identity Crisis..ne shvacam sta mu se desilo..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 28/09/2012 20:11:50
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/09/2012 : 20:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by King Warrior

Rekao bih cak da je ovo najbolji JL run ikad

Bolji od Morrisonovog?



Morrisonov JLA je meni totalno loš... Doduše, pročita sam samo prvih 10ak brojeva i to na jedvite jade.

Iiii... ode sav tvoj kredibilitet u sunovrat.



Kakav kredibilitet?
Morrison je meni ko i svaki drugi pisac, s jedne strane ima genijalne stripove poput Batmana, Flex Mentalla, Animal Mana i još nekih stvari, stvarno dobre stripove poput All Star Supermana i ovog novog Supermana i stvari koje mi se baš i ne sviđaju poput JLA, Final Crisisa i tako...

@Andrej: Prvih 12.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 28/09/2012 : 20:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

nedodirljivi superheroji kao bogovi
Sto rece Gaiman, oni i jesu bogovi... Mada je bilo dobrih trenutaka, pogotovo sa Kyleom. Cak je i Superman imao svoj moment of doubt, neposredno pre nego se porvao sa andjelom. No razumem sta kazes. Onda ti se verovatno vise svideo JLA: Year One?
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 28/09/2012 : 20:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by sandyboy

Apropos Morrisonova Supermana u New 52, čitao sam samo prvih šest brojeva. Priča onako, ima šarma. Crtež užasan. Ljudi koji se oduševljavaju Rags Moralesovim radom na tom stripom zbunjuju me koliko i ekipa koja se vlaži na Liefelda.



Ja ne mogu vjerovati da je ovaj Morales isti onaj koji je crtao Identity Crisis..ne shvacam sta mu se desilo..



On je crtao Identity Crisis o.O

Crtež je tamo jako dobar koliko se sjećam. Ali zato sve ostalo
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 28/09/2012 : 20:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ali zanimljivo je da je Dan DiDio, glavni urednik DC Comics za 52 smatrao da je užasan, grozan, šetao je po uredu i pjenio se kakve sve gluposti rade...pa kad je došlo vrijeme za Countdown je uzeo uzde u svoje ruke i - i čini se da je Countdown ono što i kako je Dan DiDio smatrao da je 52 trebao biti.


Kojim mozda slucajem Pratiš Atop the 4th wall i Linkaru? Ja sam isto za ovo cuo ali od Linkare kad aje radio revjue countdowna :)
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 28/09/2012 : 20:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho

quote:
Ali zanimljivo je da je Dan DiDio, glavni urednik DC Comics za 52 smatrao da je užasan, grozan, šetao je po uredu i pjenio se kakve sve gluposti rade...pa kad je došlo vrijeme za Countdown je uzeo uzde u svoje ruke i - i čini se da je Countdown ono što i kako je Dan DiDio smatrao da je 52 trebao biti.


Kojim mozda slucajem Pratiš Atop the 4th wall i Linkaru? Ja sam isto za ovo cuo ali od Linkare kad aje radio revjue countdowna :)



Pratim Linkaru ali za ovo sam čuo par mjeseci prije nego sam review vidio, neki članak na netu, čini mi se. Ovaj mi se DiDio od tada čini sličnim kao Joe Quesada, "ja gazda, valjda ja znam bolje nego etablirani i hvaljeni pisci...oh vidi ode prodaja ukurac, fanovi nas mrze"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 28/09/2012 : 20:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sandyboy

quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by sandyboy

Apropos Morrisonova Supermana u New 52, čitao sam samo prvih šest brojeva. Priča onako, ima šarma. Crtež užasan. Ljudi koji se oduševljavaju Rags Moralesovim radom na tom stripom zbunjuju me koliko i ekipa koja se vlaži na Liefelda.



Ja ne mogu vjerovati da je ovaj Morales isti onaj koji je crtao Identity Crisis..ne shvacam sta mu se desilo..



On je crtao Identity Crisis o.O

Crtež je tamo jako dobar koliko se sjećam. Ali zato sve ostalo



da on je crtao..mozda je do kolorista..evo usporedbe..Identity Crisis (lijevo) i GM Action Comics (desno):


"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/09/2012 : 21:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Onda ti se verovatno vise svideo JLA: Year One?


Ne, iz jednostavnog razloga sto u to vrijeme nisam nesto gotivio price iz proslosti, tj. price koje su nove ali se tematski odvijaju u proslosti. To sam smatrao kicom. Sjecam se da je bilo i dosta nepravilnosti, pa me je to dodatno smetalo.
Imao sam te sveske, pa sam prodao prilikom velike rasprodaje prije nekoliko godina, inace bih procitao jos jednom i detaljnije objasnio sta me sve smetalo, ovako sam dosta zaboravio, citao sam to jos u 90tim.
Go to Top of Page

SonicHR
New Member



Croatia
110 Posts

Member since 19/09/2012

Posted - 28/09/2012 : 21:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send SonicHR a Private Message  Reply with Quote
Ja još nisam naletio na nešto od Morrisona da mi se istinski svidjelo, kupio sam si njegov Batman & Robin vol 1 al me se nije dojmio...

Ali Batman i Robin od Tomasia u New 52 me jako iznenadio jer se za razliku od nu52 Batmana (koji mi je najdraži) fokusira više na same likove i ne trudi se biti toliko "epic" što mu daje vremena za bolju
karekterizaciju. Upravo čitam vol 1 ali nisam još gotov...
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 01/10/2012 : 10:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


Mnogo mi je bolji Byrneov start poslije prve krize. Inace, u to vrijeme je svaka epizoda bila zlata vrijedna, sve do Supermanove smrti, pa i poslije je jos jedno vrijeme serijal bio sasvim solidan, a onda se pojavio naelektrisani Superman i sve otislo u p.m.



uf tek sam sad ovo vidia..apsolutno se slazem..osobno meni najbolji Superman..u to vrijeme je imao cak 4 vrhunska serijala Action Comics, Advenutures of Superman, Superman v2 i The Man of Steel..doslovno je svaka prica vrhunska..otvarali su nove serijale jer su imali toliko ideja u to vrijeme da nisu znali gdje ce sa njima..ja bi rekao zlatno razdoblje Modern Age Supermana..rastura je od 86-95..najveca dominacija jednog superheroja..i jos je Byrne bija hendikeprian jer Superman nije ima karijeru Superboya a samim time nije moga puno ukljucivati Legion of Super-Heroes..sta bi tek bilo da je moga..to je i razlog zasto je dobija otkaz..tija je vratit Superboya ali glavonje nisu dozvolile..na kraju su izmislili Superboya iz Pocket Universa i na kraju i njega ubili..ali bez obzira na to nevjerovatna koncentracija kvalitetnih prica u tako kratkom razdoblju..inace sam pobornik Johnsovog kontinuiteta ali sam odlucia nabaviti sve iz tog razdoblja..big fan..

Inace u sijecnju 2013 dolazi novi volumen The Man of Steel vol. 07..jedva cekam..


"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 01/10/2012 10:50:29
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 01/10/2012 : 10:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SonicHR

Ja još nisam naletio na nešto od Morrisona da mi se istinski svidjelo, kupio sam si njegov Batman & Robin vol 1 al me se nije dojmio...

Ali Batman i Robin od Tomasia u New 52 me jako iznenadio jer se za razliku od nu52 Batmana (koji mi je najdraži) fokusira više na same likove i ne trudi se biti toliko "epic" što mu daje vremena za bolju
karekterizaciju. Upravo čitam vol 1 ali nisam još gotov...



sa ovim se apsolutno slazem Tomasi je uradio sve ono u cemu je kiksao Morrison

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/10/2012 : 12:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ljudi moji, ako oćete nešto genijalno od Morrisona, a da je DC, onda uzmite Animal Mana ili Doom Patrol, ti stripovi su čudo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 01/10/2012 : 12:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ja čekam Doom patrol u omnibusu kao Invisibles. Nadam se da ne čekam zalud...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/10/2012 : 12:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni




Jedan od vaznijih elemenata tog doba je odnos izmedju Clarka i Lois.
Za razliku od razdoblja pre krize, ovdje se ozbiljno pristupilo toj vezi.
To je nesto sto je tada funkcionisalo, sumnjam da ce autorima opet poci za rukom da naprave nesto slicno, a da ne ispadne kopija vec vidjenog.
Poslije povratka iz mrtvih to vise nije bilo to, ta veza je postala dosadna, tada sam opet poceo da navijam da Supie i WW imaju nesto zajedno, mada je bilo tesko ici u tom pravcu s obzirom da se vjencanje osjetilo u vazduhu.

Pravo mi je osvjezenje bilo vidjeti a league of one, pricu gdje se opet povlaci veza i skriveni osjecaji izmedju Supermana i WW.

Njih dvoje su po mom misljenju perfektan par.
Zeludac mi se prevrnuo kada su neki autori pokusali da naprave neki odnos izmedju WW i Batmana, mislim da je to jedna od glupljih ideja DC autora.
Ta dva lika se nikad nisu podnosila, onda kao odjednom tu je kao neka ljubav...Ma daj, neuvjerljivo do krajnosti.
Osim toga, WW je oduvijek bila Supijeva treba, onda dodje neki mamlaz i ispolji svoje neke skrivene fantazije u stripu.

Inace bi mi bilo draze da Supermana manje vezu za jednu zenu(Lois), tako da ima vise prostora za ljubavne storylines sa vise osoba.
Takve price znaju s vremena na vrijeme da osvjeze serijal, ali samo na odredjeno vrijeme.
Ukoliko se previse forsira samo jedan karakter, onda brzo dolazi do zasicenja, kao sto smo mogli da vidimo u slucaju Clarka i Lois.

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/10/2012 : 12:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Ja čekam Doom patrol u omnibusu kao Invisibles. Nadam se da ne čekam zalud...



Ja mislin da bi prije moga Animal Man zbog popularnosti ovoga novoga serijala.
Zbog toga su i izbacili ovaj Milliganov trejd koji je iša posli Morrisona, tako da lako moguće da će Morrisonov omnibus past.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 01/10/2012 : 13:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by brni




Pravo mi je osvjezenje bilo vidjeti a league of one, pricu gdje se opet povlaci veza i skriveni osjecaji izmedju Supermana i WW.

Njih dvoje su po mom misljenju perfektan par.
Zeludac mi se prevrnuo kada su neki autori pokusali da naprave neki odnos izmedju WW i Batmana, mislim da je to jedna od glupljih ideja DC autora.
Ta dva lika se nikad nisu podnosila, onda kao odjednom tu je kao neka ljubav...Ma daj, neuvjerljivo do krajnosti.



da i meni je to bilo glupo..bas cu procitat ovaj league of one..zanimljivo..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

SonicHR
New Member



Croatia
110 Posts

Member since 19/09/2012

Posted - 01/10/2012 : 13:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send SonicHR a Private Message  Reply with Quote
Jučer sam baš pročito do kraja Batman & Robin vol 1 iz new 52-a...
Jedna od najboljih knjiga koja je izašla iz new 52-a ( po mom mišljenu naravno). Drukčija od ostalih Batman knjiga jer se priča nije oslonila na misteriju (identitet i motivi zlikovca se rano otkriju) već priču gura naprijed napeti odnos između oca i sina... stvarno odlično odrađeno pogotovo jer nisam previše očekivo od ovog naslova!
Go to Top of Page
Page: of 36  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000