forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 BIBLIOTEKA ZAGOR - Knjige 13-16 uskoro!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 61

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 09/06/2011 : 14:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
@pavel:
U pravu si sto se tice Ludensa. Izgleda da je osoba koja upravlja tom izdavackom kucom davnih dana prestao biti stripofil i polako se pretvorio u businessmana, sto je stvarno steta. Da imalo citaju ovaj forum, ili da slusaju zahtjeve svojih citalaca, ovakve amaterske greske nikad ne bi pravili.
Ja bi volio vidit da, na primjer, niko ne uzme ovo njihovo ZKI, pa da im to bude neka vrsta 'wake up call'; mislim, usrali su Zagor Klasik na isti nacin, pa sad i ovo??? Sta je previse je previse

http://www.acestroke.blogspot.com

Edited by - acestroke on 09/06/2011 14:30:19
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 09/06/2011 : 14:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
meni samo malo na hrbtu smeta dizajn, no jako mi se sviđaju ove dvije crno bijele naslovnice. Ispočetka sam bio malo nezadovoljan cijenom, no treba uzeti u obzir da je ipak u pitanju 500 stranica ( a i tiraž je 800) što mi se za tu cijenu čini prihvatljivo.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 09/06/2011 : 14:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Znači, sa jedno 8 knjiga ću popuniti kolekciju.
Dizajn je ok.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 09/06/2011 : 14:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pavel


Nije ništa osobno, ali čini mi se da ti nas smatraš za maloumnike. Kažeš da nikad dosad nisu objavljene u ovakvom obliku. Vjerojatno za to postoji neki razlog, zar ne?
Naslovnice su predviđene za boju, zato na njima nema previše detalja ni sjenčanja. One bez boje izgledaju šuplje, kao kakva bojanka za djecu.
Isto tako nema smisla bojati crtež koji je prvotno zamišljen kao crno bijeli; vidi se to dobro na recentnim reizdanjima Texa u Italiji gdje je crtež pojedinih autora poput Ortiza posve uništen kolorom.

Ne možeš nečemu već viđenom maknuti jednu važnu komponentu i nazvati to nečim ekskluzivnim i boljim od prethodnog.
Ako ste htjeli ekskluzivu mogli ste ili platiti nekog drugog crtača na napravi nove naslovnice ili ih, barem za ove prve brojeve, preuzeti iz starih striscia izdanja. Nažalost, to bi zahtijevalo određen napor, a Ludensov moto je već dugo "što veća zarada uz što manje truda."

Ovakvom logikom, mogli ste maknuti i korice, listove staviti u običan fascikl pa nas uvjeravati da je tako bolji doživljaj čitanja, a strip ostavlja dojam likovne mape velikog umjetnika.


I da, dizajn je isto katastrofalan i fušerski.





no većina ipak stalno priča i mašta o zagoru u boji

mada, to sve ovisi o ljudima što oni podrazumijevaju pod kolekcionarskim izdanjem. meni je ovo (osim dizajna hrpta) čisto ok
A svi znamo kako se kaže: sto ljudi, sto čudi

Edited by - Sarghan on 09/06/2011 14:37:48
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/06/2011 : 14:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by Paka01

A komedije bokte
Pa zašto uopće gledate kad će doć do današnjih brojeva? Lipo ide lagano svojim tempom...


Pa nije to komedija. Zavisi sve što fan želi imati. Ukoliko je nekome želja imati kolekcije domaćih onda je ovo super stvar. A onima koji žele skupiti stripove vodeći se po talijanskim izdanjima, se neće dati čekati 30 godina. Ja se vodim po talijanskim izdanjima. Fali mi još 17 ZS, 18 LU, 11 SD, 1 SPEC, 6 Chica i 2 VČOP (jedan je već na putu za Zg. Kupio mi ga Mirosu za rodjendan, pa mu se zahvaljujem usput).
I taman kada Ludens dodje do priče "Prokleto blago", meni će se spojiti Extre sa ZS, a tamo gdje ZS stane nastavlja SD i LU. Jest da mi je "kolekcija" kupusasta ali kada nabavim još ovo malo što mi je ostalo nastavit ću kupovati samo nove, koje nitko nije izdao do sada.
(Čak razmišljam da se prebacim na VČ samo da budem bliže originalima).
Kao što rekoh, ovisi sve o tome što koji fan voli. Samo, jebat ga, kada dodje ovako lijepo izdanje čovjek dođe u napast da duplira. Nadam se da se neću pomamit kada vidim to na nekoj polici. Upomoć! Droga!



Da, to je do svačijega gušta... Ja se nikad nisan previše oslanja na talijanska izdanja, niti me pretjerano zanimalo koji je broj trenutno aktualan u Italiji. Istina, uvik otvorin onaj topic tu na forumu "Novi Zagor u Italiji" čisto da vidin kako naslovnica izgleda, ko je crtač i pisac. I to je to. Nije mi pretjerano bitno to šta će sad u Italiji krenit južnoamerička odiseja, a mi ćemo na to čekat par godina. Neka, ako triba čekat, čekat ću.

A na VČ ne bi priša ni da mi plate. Jedino šta mi u VČ više valja nego u Ludensa su plastificirane korice koje mi se stvarno sviđaju i čini mi se bolji uvez (ne znan točno pošto neman puno VČ izdanja). Imaju par brojeva prednosti isprid Ludensa, al mi to ništa ne znači, pogotovo ako za istu cijenu strip mogu dobit na svome jeziku.

Ko šta rekoh, to je do svačijega gušta
Meni se dizajn ovoga novoga izdanja sviđa. Razumin ove šta kritiziraju hrbat, al u usporedbi sa onin sranjen od VČ je 10 puta bolji. Mislin, strip počinje od prvoga broja, a na hrbat mi ubaci sliku Zagora i Mortimera? Ma daj, tragedija. Kod VČ kolekcionarskoga izdanja su mi presuper Laurentijeve naslovnice, a šta se tiče ovih crno-bilih od Ludensa, one su mi isto stvarno dobre.

I bilo bi stvarno super da negdi unutra imamo i naslovnice striscia. Ne virujen da će ih bit, al bilo bi super Jel toga ima u VČ kolekcionarskome? Ne posjedujen nijedan primjerak pa ne znan.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 09/06/2011 14:40:24
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/06/2011 : 14:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

@pavel:
U pravu si sto se tice Ludensa. Izgleda da je osoba koja upravlja tom izdavackom kucom davnih dana prestao biti stripofil i polako se pretvorio u businessmana, sto je stvarno steta. Da imalo citaju ovaj forum, ili da slusaju zahtjeve svojih citalaca, ovakve amaterske greske nikad ne bi pravili.
Ja bi volio vidit da, na primjer, niko ne uzme ovo njihovo ZKI, pa da im to bude neka vrsta 'wake up call'; mislim, usrali su Zagor Klasik na isti nacin, pa sad i ovo??? Sta je previse je previse



Sve ovisi šta ti uzimaš ko amatersku grešku. Stvari koje tebi smetaju su meni baš super naprimjer Ko će svima ugodit...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/06/2011 : 14:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Bicu iskren, Ludens je imao priliku da vidi sve greske koje je napravio VC i to su trebali i morali da sada perfekcionariju.
Naslovnice unutar stripa su morale biti u boji, e onda bi se moglo raspravljati o tome koliko su blizu perfekciji. Bernard je morao da zna da ce biti losa reakcija na c/b naslovnice.
Ovako nam ostaje da sanjamo o jednom izdanju koje ocigledno nikada necemo ni dobiti.
Steta, propustena je prilika da se napokon napokon izbaci jedno kako treba KI Zagorovo izdanje.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 09/06/2011 : 14:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
@Paka01:
Ne vjerujem da zahtjevam previse od Ludensa ako zelim naslovnice u boji, i sumnjam da sam jedini s tim misljenjem.
Kako je moguce da oni ne prate Libellus izdanja, gdje su citaoci najzadovoljnjiji? 'Velika zarada, za najmanji trud' je njihov moto. Pavel je bio u pravu.
Kao vjecni stripofil, ja puno stvari mogu tolerisat, ali ako jedna izdavacka kuca nastavlja da konstantno razocara u ovakvom smislu, onda mi jednostavno pukne film. Kako se oni uopate usudjuju zvati svoje izdanje 'kolekcionarsko', kad i VC ZKI pada u isto kategoriju, ali je hiljadu puta bolji? Ne samo to, nego VC slusa predloge svojih citalaca; ja jos cekam da dozivim dan kad ce Ludens makar jednom fanu da oddgovori na mail

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 09/06/2011 : 14:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Bicu iskren, Ludens je imao priliku da vidi sve greske koje je napravio VC i to su trebali i morali da sada perfekcionariju.
Naslovnice unutar stripa su morale biti u boji, e onda bi se moglo raspravljati o tome koliko su blizu perfekciji. Bernard je morao da zna da ce biti losa reakcija na c/b naslovnice.
Ovako nam ostaje da sanjamo o jednom izdanju koje ocigledno nikada necemo ni dobiti.
Steta, propustena je prilika da se napokon napokon izbaci jedno kako treba KI Zagorovo izdanje.



Iskreno , od Ludensa sam i očekivao ovako nešto. Navikli smo se već u deset godina da stalno prelaze na sve jeftiniji i lošiji papir, na korice koje pucaju pri najmanjem savijanju, uvez koji se raspada itd itd. itd...
Nikad o tome nisam ovdje napisao ni riječi. Ne bih ni o ovome da mi se to ne predstavlja kao svjetski ekskluzivitet i nikad viđeno čudo.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/06/2011 : 14:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

@Paka01:
Ne vjerujem da zahtjevam previse od Ludensa ako zelim naslovnice u boji, i sumnjam da sam jedini s tim misljenjem.
Kako je moguce da oni ne prate Libellus izdanja, gdje su citaoci najzadovoljnjiji? 'Velika zarada, za najmanji trud' je njihov moto. Pavel je bio u pravu.
Kao vjecni stripofil, ja puno stvari mogu tolerisat, ali ako jedna izdavacka kuca nastavlja da konstantno razocara u ovakvom smislu, onda mi jednostavno pukne film. Kako se oni uopate usudjuju zvati svoje izdanje 'kolekcionarsko', kad i VC ZKI pada u isto kategoriju, ali je hiljadu puta bolji? Ne samo to, nego VC slusa predloge svojih citalaca; ja jos cekam da dozivim dan kad ce Ludens makar jednom fanu da oddgovori na mail



Ne znan šta da ti kažen na ovo, nego da ponovim ono šta sam napisa već. Neke stvari koje masi ljudi tu smeta su meni super. I kad se pozivaš već na VČ kolekcionarsko, meni dizajn njihovoga hrbata ubije u pojam skroz. Glupost neviđena. A ovo šta se tiče Ludensa i (ne)odgovaranja na mailove, tu si skroz u pravu i slažen se. Neprofesionalno i glupo.

Inače, pojam "kolekcionarsko" mi je uvik bija glup Al i obične sveske nisu kolekcionarska izdanja? Sve šta se skuplja je kolekcionarsko

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 09/06/2011 14:55:15
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 09/06/2011 : 14:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
@King:
Prilika je ocito propustena, tu si u pravu, ali ako hocemo da Ludensu posaljemo 'poruku' u vezi svog nezadovoljstva, ne moramo kupiti ovo izdanje, i to ce biti to. Onda, mozda kad malo vremena prodje, amateri iz Ludensa nece imati drugog izbora nego predati ZKI pravila Libellusu da nam perfektno sve objave.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 09/06/2011 : 14:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Pa, priznajem, ovo je moglo po istom principu ići kod Libellusa, i po istoj cijeni, a bolje urađeno. No neću biti previše kritičan, nisam ga još ni dobio u ruke!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/06/2011 : 14:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja se nadan da Libellus nikad neće ovo objavljivat.
Bilo bi preskupo i prečesto bi izlazilo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/06/2011 : 14:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

amateri iz Ludensa nece imati drugog izbora nego predati ZKI pravila Libellusu da nam perfektno sve objave.


To se nikada nece desiti. Jedino ako Bernardu dosadi posao i ugasi Ludens.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 09/06/2011 : 14:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Naslovnice unutar stripa su morale biti u boji, e onda bi se moglo raspravljati o tome koliko su blizu perfekciji. Bernard je morao da zna da ce biti losa reakcija na c/b naslovnice.



Ja se cesto pitam, 'da li ovaj tip uopste zna ista u vezi izdavanju stripova?', pogotovo kad su ovako visoke cijene u pitanju.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 09/06/2011 : 15:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Hoće li biti debeli bijeli papir?
Tko prevodi?
Samo da svaka knjiga ne bude imala drugu boju ove trake i hrpta. Ajme.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/06/2011 : 15:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ace, zna Bernard. Bio je jedno vrijeme cest gost na nasem forumu i budi siguran da ce procitati ovo sto ovdje trenutno pisemo. zasto se odlucio za takav potez, to samo on zna.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/06/2011 : 15:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Hoće li biti debeli bijeli papir?
Tko prevodi?
Samo da svaka knjiga ne bude imala drugu boju ove trake i hrpta. Ajme.



A garant će bit različitih boja. Ni meni se to ne sviđa baš previše, al nema veze... Ja na te hrpte gledan potpuno sparatanski Šta jednostavnije, to bolje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 09/06/2011 : 15:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Svo moje nasljedstvo će ići na ove knjige što mi trebaju da popunim kolekciju.

Bitan je i dizajn iznutra. Ali ipak mi ovo bolje izgeda od VČ dizajna.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/06/2011 : 15:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Jesam li ja dobro shvatio, većina vas se žali na to što naslovnice nisu u boji?

Zar ne želite neokaljane Ferrijeve ilustracije?

Pobogu, pa kolor je na Zagorovim naslovnicama uglavnom bio katastrofa. Ovo je po meni pun pogodak.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 09/06/2011 : 15:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Zar ne želite neokaljane Ferrijeve ilustracije?
Pobogu, pa kolor je na Zagorovim naslovnicama uglavnom bio katastrofa. Ovo je po meni pun pogodak.


To sam i ja napisao neokaljane, "raw" , sirove naslovnice!
I to je dio onoga "kolekcionarskog" stiha!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 09/06/2011 : 15:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ja se nadan da Libellus nikad neće ovo objavljivat.
Bilo bi preskupo i prečesto bi izlazilo.


i ja sam za Libu u njihovom vidjenju Zagora kao Tex kolorac,ali bilo bi previse izdanja..
Ali na taj nacin nikada necemo imati numeraciju kako treba!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 09/06/2011 : 15:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

ace, zna Bernard. Bio je jedno vrijeme cest gost na nasem forumu i budi siguran da ce procitati ovo sto ovdje trenutno pisemo. zasto se odlucio za takav potez, to samo on zna.


Istina,ima svaki urednik svoju viziju izdanja ,ne mora ona biti po misljenju citalaca,on nije sigurno prestao biti stripoman i postao bussinesman zbog love,svi volimo lovu,ali on je spojio ugodno sa korisnim!
Kad bi prvo imali forum i komentare clanova foruma sta bi oni voljeli i uspjelo se izbaciti na svjetlo dana to "neko" izdanje po mjeri i zelji citalaca,opet bi se javili oni kojima bi smetalo nesto, "dlaka u jajetu",i slicno i prigovarali bi na istom forumu zasto mene nisu slusali kad sam im davao savjet,pa bi bilo nekih izjava "bojkotirat cu kupovinu" "to meni ne treba,uzeli su misljenje nekog drugog za dizajn i image naslovne ili hrbata"..
Ali ako sam kupovao Ludens i prije i sada cu ovo je njihov prvi Zagor od prvih brojeva "prvijenac" , pa cu kupiti...
Ako bude imao i Libellus uzet cu i njega...
To je prica koja traje i traje...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 09/06/2011 : 15:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

@Paka01:
Ne vjerujem da zahtjevam previse od Ludensa ako zelim naslovnice u boji, i sumnjam da sam jedini s tim misljenjem.
Kako je moguce da oni ne prate Libellus izdanja, gdje su citaoci najzadovoljnjiji? 'Velika zarada, za najmanji trud' je njihov moto. Pavel je bio u pravu.
Kao vjecni stripofil, ja puno stvari mogu tolerisat, ali ako jedna izdavacka kuca nastavlja da konstantno razocara u ovakvom smislu, onda mi jednostavno pukne film. Kako se oni uopate usudjuju zvati svoje izdanje 'kolekcionarsko', kad i VC ZKI pada u isto kategoriju, ali je hiljadu puta bolji? Ne samo to, nego VC slusa predloge svojih citalaca; ja jos cekam da dozivim dan kad ce Ludens makar jednom fanu da oddgovori na mail



Pa super. Kupuj vc. Koji ce ti ovo kurac onda? Vec postoji jedno izdanje s kojim si super zadovoljan.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 09/06/2011 : 15:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Evo, sad kad pročitah sve postove vidim da ima svakakvih komentara, ali nisu mi jasni ovi koji toliko lobistički pljuju na još neviđeno izdanje samo zato jer su poklonici Veselog četvrtka. Prvo treba izdanje sagledati u cjelini, što se može samo osobnim držanjem istoga u ruci. Meni se, recimo KI od Veselog nikad nije sviđao niti ga uzimam, ali ako i takav bude bolji od ovog izdanja neću biti pristran i neobjektivan. Zasad mi nije problem ni naslovnica ni hrbat, kao niti te raw Ferrijeve naslovnice. Najviše me zanima kakva će biti kvaliteta korica, papira te samog tiska. A što se tiče ritma izlaženja mogao bih prihvatiti do 6 godišnje, jer više od toga je već udar na džep (uz ono što redovito uzimam na kioscima ili striparnicama).

Izdanja VČ-a za mene su malo ispod razine kvalitete u odnosu na Ludens (mislim na prijevod i još više kvalitetu tiska), pa opet ne pljujem, i čak nabavljam one Odabrane priče i još neke stvari (Brad Barron i Mr No). Ajmo prvo malo objektivnosti, ali još prije toga pričekajmo izlazak ovog izdanja i osobno ocjenjivanje istoga, a ne na neviđeno davati paušalne i pristrane kritike.

Da ne bi ispalo da sam neki Ludensov extra fan slažem se s dosta kritika na njihov rad, pogotovo na dio koji se tiče komunikacije s čitateljima. A i korice bi mogle biti malo bolje kvalitete, zaista pucaju i na manje pregibe. Plus što im ne opraštam neobjavljivanje onih dodataka uz specijalce, radi kojih uzmem VČ-ove kad je uz njih dodatak.
Go to Top of Page
Page: of 61 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000