forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor gigant 4 - Dvorac na nebu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/07/2011 : 21:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
@Pavel:
Burattinija je ubila hiperprodukcija i nije on tu kriv. Jednostavno, u malo vrimena triba napisat puno epizoda i to ubije maštu pisca. Meni je on skroz okej pisac, ima stvarno dobrih priča, al nažalost, više je onih loših. Boselli mi ima dobar balans među likovima, svi su dovoljno bitni, niko tu nije skroz sa strane. Šta se tiče ovoga giganta, negativac je slab, jednostavno nema nikakvu odliku po kojoj bi ga se pamtilo. Saruman i Sauron nisu takvi, mislin da se i sam slažeš Čak štoviše, ta doza mističnosti kod njih još pojačava dojam.

Zato su meni osobno Bosellijevi radovi bolji. Ne piše prečesto pa ima vrimena razvit super priču. Nešto slično ko i Capone (bar ove epizode šta sam ja pročita).

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/07/2011 : 22:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Capone je majstor mistike i horrora, meni je u tome daleko najbolji...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/07/2011 : 22:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ali i ne mora bit samo u tim temama. Njegov maxi Marinci mi je odličan.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 04/07/2011 : 22:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

@Pavel:
Burattinija je ubila hiperprodukcija i nije on tu kriv. Jednostavno, u malo vrimena triba napisat puno epizoda i to ubije maštu pisca. Meni je on skroz okej pisac, ima stvarno dobrih priča, al nažalost, više je onih loših. Boselli mi ima dobar balans među likovima, svi su dovoljno bitni, niko tu nije skroz sa strane. Šta se tiče ovoga giganta, negativac je slab, jednostavno nema nikakvu odliku po kojoj bi ga se pamtilo. Saruman i Sauron nisu takvi, mislin da se i sam slažeš Čak štoviše, ta doza mističnosti kod njih još pojačava dojam.

Zato su meni osobno Bosellijevi radovi bolji. Ne piše prečesto pa ima vrimena razvit super priču. Nešto slično ko i Capone (bar ove epizode šta sam ja pročita).



Pise Boseli, itekako. I Dampira i Teksa. Zato mu i jesu 2-3 poslednja rada na Zagoru prelosa.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/07/2011 : 22:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma tu sam prvenstveno na Zagora mislija da ne piše prečesto. Šta je uopće zadnje njegovo od Zagora? Ne mogu se sitit sada... A na Texu mi je skroz okej, dok Dampira nisam čita pa ne znan.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/07/2011 : 22:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Evo gledan taman, zadnje 2 su mu kraj sage sa Reiserom i Huroni. Ne znan šta da ti kažen, meni su to skroz dobre priče, pogotovo ova sa Maelstromom i slično. Prva stvar, super mi je kombinacija Boselli / Della Monica, a i priča je stvarno zanimljiva i pravo mi se sviđa. Huroni su mi baš dobra priča moran priznat, napeta skroz.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 04/07/2011 : 22:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Toriccelli me veoma, veoma lepo iznenadio, odličan da ne kažem fantastičan crtež, nadam se da će njegove iduće epizode biti na nivou ovog Gignata Što se tiče priče, lako i brzo čitljivo, moglo je bolje za ovakav tip Giganta
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/07/2011 : 23:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Eto, stigao i na sajt... Opičite komentarima!

Dvorac na nebu Zagor ZG LUGG 4 | 228 str. by King warrior

Pisac Wilbur dolazi u Darkwood jer ima strašne vizije prema kojima piše kratke priče. On misli da to nisu obična priviđenja već da se radi o stvarnosti. Za to vrijeme demonska stvorenja pod vođstvom crnog čarobnjaka Koontza, koji je došao iz paralelnog svijeta, šire užas po Darkwoodu. Zagor sa svojim prijateljima pokušava da se suprostavi mračnim silama.

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lugg-4-dvorac-na-nebu/1323/


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/07/2011 : 20:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Procitao, ukratko ovo je jedan Buretov plicak.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/07/2011 : 16:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ali i ne mora bit samo u tim temama. Njegov maxi Marinci mi je odličan.



Osim što je pobijo više ljudi nego što Kina ima stanovnika

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7890 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 09/07/2011 : 20:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
crtez solidan.prica ko stvorena za vrtice.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 18/07/2011 : 17:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Meni se ovo izuzetno svidelo, uz opasku da je Burattini jako lose tempirao razvoj radnje, i da je resenje malo deus ex machina. Kraj dolazi prebrzo i vestacki. Torricelli - fantastican.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/07/2011 : 17:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Samo da Torricelli nacrta što više budućih epizoda, kamoli sreće...
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 21/07/2011 : 13:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
Nisam Zagor-ac, no pročitao sam ovo, samo zbog crteža i fantasy tematike.
Ukratko dojmovi - scenarij bezvezan, crtež vrlo dobar prema odličnom.

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 21/07/2011 : 16:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Torricelli fantastičan,stvarno je bio inspiriran kad je ovo crtao.
Priča je solidna,malo je Burattini zbrzao kraj no zadovoljan sam s finalnim proizvodom.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/07/2011 : 17:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Napokon pročitao, apsolutno prezadovoljan, posebno s Torricellijem...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/09/2011 : 19:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Solidna priča sa vrlo dobrim crtežom, iako se ne mogu oteti dojmu da je radnja pomalo zbrzana, odnosno da još jedno (barem) tridesetak stranica ne bi bilo naodmet. Sama "glavna bitka" je mogla biti spektakularnija, a ako ćemo ići još dalje, moglo se napraviti duplo više strana ovog stripa - da (Dean) Koontz razvije svoje kraljevstvo, pa da onda pokori pola Darkwooda svojoj volji, pa da se uključi i vojska, pa onda, ne znam, Verybad smisli nekakvu posebnu psiho - bombu koja bi razjebala sve...:)) Ma moglo se to još proširiti. Ali nema veze. Dobro je i ovako.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 26/09/2011 : 23:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Zbrzano!!!!

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 10/12/2011 : 15:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Napokon sam i ja pročitao.
Baš me prijatno iznenadio ovaj gigant. Lagana, zabavna fantazi priča uz odličan crtež Toričelija na A4 formatu.

Moglo je ovo naravno više da se razvije, da se dobije neka epska priča, ali moramo uzeti u obzir ograničen broj strana koji je morao da se ispoštuje. Što se mene tiče, i Buratini ovde zaslužuje pohvale, a crtež je fantazija
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/12/2011 : 18:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
I ja sam procitao prije par dana nisam nasao ovaj topik jer i nemam neki dobar komentar za ovo..;crtez ok,ali previse LOTR-a u malo stranica i totalni klisejizirani zavrsetak u pecini i uvijek neki ratnik koji se dokazao u borbi mora nastradati, te oni crvi sa "teritorija" i totalno isfurani dijalozi i neprobavljivo umetanje alter ega u onog pisca iz price...
Ja stojim iza tvrdnje da oni hvataju neke zadnje trenutke i pokusavaju na temelju stare slave privuci nekom "vec vidjenom" pricom...sorry citam i dalje ali tako je kako je....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/12/2011 : 20:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
jako dobar Gigant, Zagor je zamišljen za klince a ne matora gunđala...
u Italiji se prodao kažu oko 33.000 komada(iako bio 7 eura)a da se pokrije i izplati cifra je bila oko 24.000.
to znači da je bio pun pogodak ..da su ga kupili i čitali i klinci a kako Zagor ima jedini od SBE junaka lagani rast prodaje-sve je ok...možda Buratini kad piše misli na klinca od 10-18 godina a ne na fosile od 35-40-45-50?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/03/2013 : 22:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Moram da prokomentarisem sad na ovom topiku ove izjave kako je ovaj gigant za decu posto kada se vodila rasprava nisam bio aktivan na forumu.

Ovde se kaze da je Burattini napisao pricu za decu od 10 do 18 godina, i da je prica morala da bude epskija i slozenija.
Prica je pitka i zabavna i sa neocekivanim preokretom na kraju. Mozda jeste malo naivnija ali Zagor ne moze da zivi samo na citateljima od 40, 50 godina, kad oni prekinu da kupuju ko ce da nastavi da kupuje i da odrzava Zagora u zivotu ako ne novi mladi citatelji.

I ova epizoda je bas takva da privuce sto je vise moguce mladih citatelja kojima ce da se svidi ova epoizoda i da nastave da kupuju Zagora.

Tu su i Boselijeve i Kaponeove epizode koje uvek unose dasak svezine i novog koje su prihvatljive i za nove i ,,stare" generacije.

Edited by - going going on 07/03/2013 22:14:45
Go to Top of Page

dejan borca
Average Member



Serbia
547 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 07/03/2013 : 22:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dejan borca a Private Message  Reply with Quote
prvi gigant je dobar,al zato drugi je ekstra,kad ga ludens izda,garantovano izbija na sam vrh
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/03/2013 : 22:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dejan borca

prvi gigant je dobar,al zato drugi je ekstra,kad ga ludens izda,garantovano izbija na sam vrh


yep, a svi oni koji kritizirali Vernija naprave grupni harakiri.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/03/2013 : 22:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Kada bi trebao da bude taj Gigant? Iskreno sto se tice prvoga ocekivao sam vise, ali zato crtež rastura...
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000