forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Porodicno stablo
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

cronos six
Advanced Member



Serbia
7890 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 22/06/2011 : 16:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
ko ce pa tebe da pamti?
zabole me ko sam i u kom vremenu zivim.
ostace samo kosti za m.misteriju.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 22/06/2011 : 16:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Toliko unazad si uspeo to da nadjes? Extra..



Mislim da u Vojvodini može da se nade poreklo unazad nekih 5 vekova u crkvenim knjigama. U ostatku Srbije postoje popisi u crkvenim knjigama od trenutka kada su Turci proterani, a pre toga su oni vodili popis.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 22/06/2011 : 17:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Bolje mi je da i ne znam od koga poticem. Možda bih mogao da se razocaram.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 22/06/2011 : 18:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
ja sam istraživo svoje porijeklo i došo do sedmog koljena...
a kad sam dalje odkrivo sve sam više bio zaprepašcen...
naime ja sam katolik iz srednje bosne, a moji preci su došli iz srbije... što više iz nemanjica loze... tako fratar zapiso...

a evo i dokaz...



dakle ja potjecem od jednog od ovih sinova Juraj, Pavle, Bojo, Vlatko Nikola, Ostoja i Radivoje Dobrinovic od majke Dobrosave Brankovic... neznam više šta da mislim, danas su njihovi potomci Hrvati....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/06/2011 : 18:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ja mislim da je to nemoguce saznati tko su naši preci....
Lako je tu sada na pocetku (3-4 generacije nazad) dok se još zna kakvo im je bilo ime i prezime ali onda je previše ljudi upleteno u sve to,.....a problem je i u tome jer ženske imaju drugacije prezime pa onda trebate pratiti više tih prezimena jer su to svi vaši preci a ne da pratite samo po ocu....

ja (Fidler)

otac (fidler) majka (kolar)
ded (fidler) baka (nemam pojma) ded (kolar) baka (frece)

Eto samo ovdje imamo vec cetiri prezimena a kasnije ih ima još puuuuuuno više i sve to su moji preci...........a svako prezime ima neku svoju historiju.

Ma bez veze se zamarati time.....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/06/2011 : 19:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
hehehe the fiddler:

http://www.google.si/search?q=fiddler+on+the+roof&hl=sl&biw=1600&bih=795&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=uR8CTuK9M8zDswbF6rmWDQ&ved=0CF0QsAQ
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/06/2011 : 19:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Samo u engleskoj živi mislim da nekoliko tisuca ljudi koji se prezivaju FIDLER,...gdje da sada pronadem svoje pretke a ne mora znaciti da su uopšte iz Engleske.....

http://genforum.genealogy.com/fidler/

http://www.your-family-history.com/f/fidler-family-history.php

bez veze.....

Edited by - 1Euro on 22/06/2011 19:10:06
Go to Top of Page

leshwolsh
New Member



Serbia
269 Posts

Member since 04/06/2006

Posted - 22/06/2011 : 19:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit leshwolsh's Homepage  Send leshwolsh a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

hehehe the fiddler:

http://www.google.si/search?q=fiddler+on+the+roof&hl=sl&biw=1600&bih=795&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=uR8CTuK9M8zDswbF6rmWDQ&ved=0CF0QsAQ



Bolje promeni prezime u Ridller, da budes u strip fazonu :)


https://www.youtube.com/channel/UCXej4FbiT-28h9Yf5MTM3fQ/featured
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/06/2011 : 19:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by leshwolsh

quote:
Originally posted by 1Euro

hehehe the fiddler:

http://www.google.si/search?q=fiddler+on+the+roof&hl=sl&biw=1600&bih=795&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=uR8CTuK9M8zDswbF6rmWDQ&ved=0CF0QsAQ



Bolje promeni prezime u Ridller, da budes u strip fazonu :)



kada napišem fiddler the ridller:

http://www.google.si/search?q=fiddler+the+riddler&hl=sl&biw=1600&bih=795&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&ei=kCICTsqqEs_Oswbwv6SkDQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CAwQ_AUoAQ
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39387 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/06/2011 : 19:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by dessa
Mislim da u Vojvodini može da se nade poreklo unazad nekih 5 vekova u crkvenim knjigama. U ostatku Srbije postoje popisi u crkvenim knjigama od trenutka kada su Turci proterani, a pre toga su oni vodili popis.



Caletovi su dosli iz Bosne jos ranije u Banat.. Tacnije u mesto Hetin.. Tamo je doslo nekoliko velikih familija a medju njima i moja.. E sad, covek je radio jednu knjigu, isao po crkvama itd.. I dosao do saznanja da je moja i jos neke familije poreklom sa Kosova (uostalom kao i vecina) i da su sa Kosova pod najezdom Turaka emigrirali u Bosnu.. To sam samo cuo ovako usputno, knjigu nisam procitao, ali hocu sigurno... E sad, sto se KRASa tice, nemoj da te cudi sto su tvoji poreklom iz Srbije, pa na primer, cela Dalmacija je bila pravoslavna do pre 200 godina... Samo sto je ogroman broj ljudi pokatolicen.. Neki su odrzavali svoju veru u tajnosti, cuvali i svoje prezime, takodje u tajnosti ali vec sledeca ili druga generacija ne i to se pogubilo... Ja sam misljenja da svako treba da zna poreklo svoje loze, korene... Da je toga bilo ranije, mnooogo manje sranja bi bilo na ovim prostorima.. Ali da ne zalazimo u to... Uglavnom, eto, ja sam se iznenadio kada sam cuo da mi familija potice sa Kosova... Uostalom, i prezime moze da vara.. Kod nas Srba je tacnije gledati po slavi koju nosimo... Iskreno, meni je ovo mnogo zanimljiva tema...
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 22/06/2011 : 19:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message
Od mog drugara familija potice jos od vremen Svetoga Save...Drzi u sobi stablo sa svim imenima muskaraca iz porodice..brat bratu stablo je jedno dva metra sa metar..

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 22/06/2011 : 19:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Dobro da si primetio... Znas i sam da sa pametne glave kosa opada..


I sa skinhedsa...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 22/06/2011 : 19:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Toliko unazad si uspeo to da nadjes? Extra..


Sawitchu,pogledaj
koji je Istorijski arhiv nadležan za Žitište (verovatno Zrenjanin),pod uslovom da su ti preci bar nekoliko generacija unazad odande. Prvo ih pitaš da li imaju sacuvane crkvene matice za period koji te interesuje,a zatim ili dodješ ili platiš da oni to istraže. Arhivi imaju obicno matice do 1896-97.godine,jer je posle brigu o tome preuzela država. Maticne knjige od 1900.godine pa na dalje se obicno nalaze u Mesnim kancelarijama ako je u pitanju manje mesto ili u Opštinama za gradove. Ova tematika mi je poznata,jer i sam radim u Istorijskom arhivu...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 22/06/2011 : 19:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by sawitch

Toliko unazad si uspeo to da nadjes? Extra..



Mislim da u Vojvodini može da se nade poreklo unazad nekih 5 vekova u crkvenim knjigama. U ostatku Srbije postoje popisi u crkvenim knjigama od trenutka kada su Turci proterani, a pre toga su oni vodili popis.


U Vojvodini u poslednjih 300.godina. U Beceju u Arhivu postoje crkvene matice od 1744.godine...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/06/2011 : 20:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
mene strah gledati... ko zna šta bi iskopao
neke kmetove :D feudalci sigurno nisu bili :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39387 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/06/2011 : 20:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

mene strah gledati... ko zna šta bi iskopao
neke kmetove :D feudalci sigurno nisu bili :D



Mozda i jesu ali im naisla neka snajka koja je sve to razjebala..

@Pravedni
Pradeda je dosao iz Bosne.. Dotle seze nasa Vojvodjanska odiseja... E sad za Bosnu cu morati da rovim po potkozarju..
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 22/06/2011 : 21:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
Za to podrucje je verovatno nadležan Istorijski arhiv sa sedištem u Banjaluci. Sawitchu,obrati se tamo...
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 22/06/2011 : 22:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
I moj pradeda(babin otac)je takodje dosao iz Dalmacije u jedno selo kod Vrsca i tu i ostao.I dan danas imam rodbine tamo u okolini Knina.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.

Edited by - okiboki on 22/06/2011 22:20:08
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 22/06/2011 : 22:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by okiboki

I moj pradeda(babin otac)je takodje dosao iz Dalmacije u jedno selo kod Vrsca i tu i ostao.I dan danas imam rodbine tamo u okolini Knina.



U koje selo kod Vršca?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 22/06/2011 : 22:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by okiboki

I moj pradeda(babin otac)je takodje dosao iz Dalmacije u jedno selo kod Vrsca i tu i ostao.I dan danas imam rodbine tamo u okolini Knina.



U koje selo kod Vršca?

Znao sam da ces se javiti.Uljma bre.Imam brdo rodbine u Uljmi i Vrscu.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 22/06/2011 : 22:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by okiboki

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by okiboki

I moj pradeda(babin otac)je takodje dosao iz Dalmacije u jedno selo kod Vrsca i tu i ostao.I dan danas imam rodbine tamo u okolini Knina.



U koje selo kod Vršca?

Znao sam da ces se javiti.Uljma bre.Imam brdo rodbine u Uljmi i Vrscu.


Nije moguce, pa i moji preci vode poreklo iz Uljme, dakle cukun deda i još dalje su poreklom iz Uljme. Još može da ispadne da smo neki rodaci!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 22/06/2011 : 22:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by okiboki

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by okiboki

I moj pradeda(babin otac)je takodje dosao iz Dalmacije u jedno selo kod Vrsca i tu i ostao.I dan danas imam rodbine tamo u okolini Knina.



U koje selo kod Vršca?

Znao sam da ces se javiti.Uljma bre.Imam brdo rodbine u Uljmi i Vrscu.


Nije moguce, pa i moji preci vode poreklo iz Uljme, dakle cukun deda i još dalje su poreklom iz Uljme. Još može da ispadne da smo neki rodaci!

Moguce,ko zna.Da napravimo i mi porodicno stablo u onom programu pa mozda stvarno ispadne.A stvarno imam tamo puno rodbine.
Mada pazi tamo su dosli moj pradeda i kasnije jos neki dok su tebi cukundedovi odande,tako da ne verujem.Jedino ako se kasnije nisu spajali,parili i radjali

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 22/06/2011 : 23:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ko ce ga znati, nikad se ne zna, ma briga me za porodicno stablo. Znam ko mi je bio cukundeda, pradeda, deda i cale, ostalo me ne zanima, samo uža rodbina. Znam jedino da sam ja ostao jedini muški potomak(sve se radala posle mene ženska deca) i na meni je ostalo da sacuvam prezime i eto sa tri sina sam to uspeo.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 22/06/2011 : 23:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
Svaka cast,Srdjane!!!
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 22/06/2011 : 23:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
quote:
Originally posted by pravedni

quote:
Originally posted by dessa


Mislim da u Vojvodini može da se nade poreklo unazad nekih 5 vekova u crkvenim knjigama. U ostatku Srbije postoje popisi u crkvenim knjigama od trenutka kada su Turci proterani, a pre toga su oni vodili popis.


U Vojvodini u poslednjih 300.godina. U Beceju u Arhivu postoje crkvene matice od 1744.godine...



Pa to je to. 200 godina više-manje.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000