forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Americki gradanski rat 1861.-1865.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/07/2011 : 13:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message
Pošto smo u proteklih par dana naceli ovu temo evo je za sve. Stavljaje svoje komentare, pjesme , slike i sve što ima veze s ovim ratom u Americi.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 06/03/2012 20:08:21

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/07/2011 : 13:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Neman šta znacajno nadodat temi, al volim motive toga vrimena, zastave, tekstove o životu u to vrime i slicno. Imam doma jedan super poster o gradanskom ratu, probat cu ga nac pa slikat, baš super izgleda

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 15/07/2011 : 13:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Po obicaju simpatisem sever, cisto jer mi je sever omiljena strana sveta u zivotu :P Ali, svidja mi se ova juzna :

http://www.youtube.com/watch?v=6-I-3ISQK1E

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 15/07/2011 : 13:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
No, upravo citam nesto da je puno fenijanskog sljama ratovalo za Uniju (valjda su nudili jeftiniji krompir), tako da, mozda i razmotrim za koga retroaktivno da navijam ovde :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/07/2011 : 13:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
baš sam neki dan poceo da se zanimam za južnjake
prije sam ih nešto kao mrzio ali posljednjih dana citam po raznim sajtovima...
dosta južnjaka se i danas ponosi svojim pretcima koji su ucestvovali u ratu
ne vole baš sjevernjake
žale se na poreze
tvrde da vecina hrabrih vojnika i danas dolazi s juga navodeci kakve statistike o medaljama u US ARMY

pravo zanimljiva tema...
mada sam cuo da su i prvi koncentracioni logori bili u americi za vojne zarobljenike

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 15/07/2011 : 14:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko
pravo zanimljiva tema...
mada sam cuo da su i prvi koncentracioni logori bili u americi za vojne zarobljenike


Ako misliš na južnjacki "Andersonville", bio je to zarobljenicki logor a ne koncentracijski, ali bio je na zlu glasu, jer je u nekih godinu dana, koliko je postojao, uglavnom zbog lošeg tretmana ali i nekih objektivnih ratnih okolnosti (npr. nestašice hrane i lijekova) u njemu pomrlo oko 12 tisuca sjevernjackih zarobljenika.
Inace, ako se ne varam konc-logore su izmislili Englezi u Burskim ratovima na prijelazu stoljeca.
Ali ne treba skretati s ove zanimljeve teme Americkog gradanskog rata.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/07/2011 : 14:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

No, upravo citam nesto da je puno fenijanskog sljama ratovalo za Uniju (valjda su nudili jeftiniji krompir), tako da, mozda i razmotrim za koga retroaktivno da navijam ovde :D



Irci su dolazili u Ameriku i ako nisu imali 300 dolara bili su unovaceni.
Bande New Yorka vam to odlicno tematiziraju kao i ona pobuna na kraju. To je bio stvarni dogadaj.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/07/2011 : 14:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by zeljko
pravo zanimljiva tema...
mada sam cuo da su i prvi koncentracioni logori bili u americi za vojne zarobljenike


Ako misliš na južnjacki "Andersonville", bio je to zarobljenicki logor a ne koncentracijski, ali bio je na zlu glasu, jer je u nekih godinu dana, koliko je postojao, uglavnom zbog lošeg tretmana ali i nekih objektivnih ratnih okolnosti (npr. nestašice hrane i lijekova) u njemu pomrlo oko 12 tisuca sjevernjackih zarobljenika.
Inace, ako se ne varam konc-logore su izmislili Englezi u Burskim ratovima na prijelazu stoljeca.
Ali ne treba skretati s ove zanimljeve teme Americkog gradanskog rata.



za engleze si u pravu, a za loše stanje logora treba okriviti sjevernjake jer su blokadom uništili dovod zaliha Jugu.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 15/07/2011 : 14:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
Ja sam kao klinac gledajuci filmove, citajuci stripove i knjige s tom tematikom uvijek bio za sjevernjake, dok danas pokušavam na te dogadaje gledati neutralno.
Imam gomilu knjiga sa zanimljivim slikama (ilustracijama) o tom ratu, pokušat cu nešto od toga staviti ovdje, ali danas i sutra ne stignem.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 15/07/2011 : 14:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
...glede Iraca, puno ih je ratovalo i na strani Juga (vidi film "Gods & Generals"), dojmljiva je scena u kojoj se u jednoj bitci susrecu Irci na suprotnim stranama.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/07/2011 : 14:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

Ja sam kao klinac gledajuci filmove, citajuci stripove i knjige s tom tematikom uvijek bio za sjevernjake, dok danas pokušavam na te dogadaje gledati neutralno.
Imam gomilu knjiga sa zanimljivim slikama (ilustracijama) o tom ratu, pokušat cu nešto od toga staviti ovdje, ali danas i sutra ne stignem.



Znaš li možda gdje mogu nabaviti filmove Bogovi i Generali te Gettysburg jer mi je video kazedta izlizana i malo šteka, a htio bih ga imati ako je moguce na DVD-u.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/07/2011 : 14:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

...glede Iraca, puno ih je ratovalo i na strani Juga (vidi film "Gods & Generals"), dojmljiva je scena u kojoj se u jednoj bitci susrecu Irci na suprotnim stranama.



Bitka za Fredericksburg.
http://www.youtube.com/watch?v=7qVCxEupPag&feature=related
Burnside je poslao ljude u klaonicu izmedu ostalog i Irsku brigadu, a docekalo ih je Longstreetovi topovi i 26-a Georgijska irska brigada

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 15/07/2011 : 14:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
I ja vise pamtim Irce kao juznjake zahvaljujuci Peckinpahovom Major Dundeeju.

Moj omiljeni civil war film je bez sumnje Glory.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/07/2011 : 14:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

I ja vise pamtim Irce kao juznjake zahvaljujuci Peckinpahovom Major Dundeeju.

Moj omiljeni civil war film je bez sumnje Glory.



pošto smo svi mi ovdje stripo-filo ljupci preporucam strip Joan Hex, a nedavno su snimili i film. Hex je prema stripu covjek koji je slucajno upucao Stonewall Jacksona.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/07/2011 : 14:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
Uvijek zanimljiva tematika, a ja mislio da su naslovi i rasprave ovog tipa zabranjene na ovom forumu...viš viš ko bi reko

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 15/07/2011 : 14:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
paro, neka institucije rade svoj posao

Trljam ruke.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/07/2011 : 14:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor

paro, neka institucije rade svoj posao



Ti budi dobar ako ne želiš da tvoja faca nade mjesto na konjaniku Unije

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/07/2011 : 14:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor

paro, neka institucije rade svoj posao


Ne citiraj mi tog tipa.
Osim toga ovo je off-topic i kao što vidiš postoje cak i stripovi s tom tematikom.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/07/2011 : 14:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by bjelolasica
Ne citiraj mi tog tipa.




There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 15/07/2011 : 14:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Zlotvor

paro, neka institucije rade svoj posao



Ti budi dobar ako ne želiš da tvoja faca nade mjesto na konjaniku Unije

A budi i ti dobar da ne bi tvoja zauzela misto Lincolnove buljare

Trljam ruke.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/07/2011 : 14:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor
A budi i ti dobar da ne bi tvoja zauzela misto Lincolnove buljare



Zlotvore, pa ovo je kompliment, samo daj, oduvijek sam se divio cici Abrahamu

Ti ceš i dalje bit konjanik Unije

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 15/07/2011 : 14:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Zapravo, tradicija moje obitelji jest da su konjanici i konjogojci
Sicaš se da si me prozva "konjokradicom" jednom, a?
+ Više bi volia bit neki Komanc, divljak, a ne neki vojnicic...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/07/2011 : 14:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Zlotvor
A budi i ti dobar da ne bi tvoja zauzela misto Lincolnove buljare



Zlotvore, pa ovo je kompliment, samo daj, oduvijek sam se divio cici Abrahamu

Ti ceš i dalje bit konjanik Unije



Ako ne želiš ubrzo upoznati presvjetlog cicu preporucam ti da zašutiš.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/07/2011 : 15:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by bjelolasica

Ako ne želiš ubrzo upoznati presvjetlog cicu preporucam ti da zašutiš.



Još jedan simpatizer Unije c c c
Pa kolko vas ima??

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/07/2011 : 15:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor

Zapravo, tradicija moje obitelji jest da su konjanici i konjogojci
Sicaš se da si me prozva "konjokradicom" jednom, a?
+ Više bi volia bit neki Komanc, divljak, a ne neki vojnicic...



Sicam se sicam
Dal ovime izražavaš želju da tvoja faca završi na tijelu konja ili?


Sve ce paro sredit Zlotvore, samo reci

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/07/2011 : 15:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by bjelolasica

Ako ne želiš ubrzo upoznati presvjetlog cicu preporucam ti da zašutiš.



Još jedan simpatizer Unije c c c
Pa kolko vas ima??



Pobrkao si loncice ja bi jahao samo s jednim generalom James Ewell Brown Stuart. Zato Jine the Cavalry.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000