forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Harry Potter... Od 1 do 5...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 15/07/2011 : 18:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Jednostavno pitanje: Ocijenite svih osam filmova od 1 do 5, podijelite s osam i što vam ispadne glasajte. Pošto je serijal završio, a ubrzo ćete ako još niste pogledati Deathly Hallows part 2 i krug će se zatvoriti!

Choices:

1
2
3
4
5


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

Edited by - Zagor12 on 16/07/2011 15:46:28

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 15/07/2011 : 18:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ovako... Ja bih ovako ocijenio filmove:

1: 5/5

RAZLOG: Ništa nisu bitnoga izostavili iz knjige, gluma je dobra, film je dječji ali takav i treba biti!

2: 5/5

Opet nisu ništa bitnog izostavili, gluma je opet dobra, film dječji ali takav i treba biti!

3: 5/5

Saga dobiva ponešto odrasliji štih jer se tu pokazuje da filmovi nisu samo za kikiće, a to se jasno vidi tmurnom atmosferom i Dementorima koji predobro pašu uz to. A film je usto i zabavan.

4: 5/5

Izostavio je dosta stvari iz knjige, ali jednostavno sam mu morao dati peticu jer je prokleto zabavan! Ta tri zadatka, zagonetke, mućke, pa onda Voldemort se vraća, saga definitivno nema više onaj dječji štih... Da je pola knjige falilo svejedno bi bio dobar!

5: 3/5

Ovdje uistinu fali pola knjige, ali probaj ti pretočiti knjigu od gotovo 800 stranica u film od dva sata i deset minuta! Nije mi baš nešto bilo zabavno, naprotiv, prvi HP a da mi je bio malkoc dosadno.

6: 4/5

Samo malo bolje od petog dijela, opet fali nekih stvari ali je ipak priča dobro povezana. Smeta mi to što ima previše ljubanvih gluposti a premalo akcije. Ipak, film je zaslužio nekakvu nategnutu četvorku.

7: 5/5

Film je odličan i životan. Prava road-drama, nekima je dosadan ali je najrealniji od svih HP filmova i najverniji knjizi. Nijedan dio knjige nije izostavljen, iako je Steve Kloves po nekima postao "prepisivač knjige", time je fanovima učinio odličnu uslugu. Samim time što u filmu svira Nick Cave možete pretpostaviti da je franšiza postala drugačija, odraslija.

Osmi, eto, nisam pogledao, ali namjeravam idući tjedan! Zasad još neću glasati. Možda je prerano otvoren ovaj poll, ali bit će od njega koristi. Mislim da bismo mogli potegnuti neke rasprave o HP-u, iako brijem da ga pola forumaša mrzi i smatra samo glupošću koja zgrće mnogo love.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9542 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 15/07/2011 : 18:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
5. ti je za 3, a 4. za 5?

leleeeee

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 15/07/2011 : 18:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Sve sam posožio kako treba.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/07/2011 : 18:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Da sam ocjenu 1, filmovi su najobičnije smeće.
Toliko toga su izbacili, prominili, ovo ono... Nisan virovat moga. Peti nastavak sam pogleda do pola i izgasija jer je stvarno tragičan bija.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/07/2011 : 18:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
I da se razumi, pročita sam sve knjige i drage su mi totalno, al filmovi... Nema šanse.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 15/07/2011 : 19:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Svakako mi je najlošija kopija knjige peti nastavak, Red feniksa, a najbolji mi je bio prvi...

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 15/07/2011 : 19:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Nista protiv HP, ali...road drama ? :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 15/07/2011 : 19:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Nista protiv HP, ali...road drama ? :D


Sto posto. Pogledaj.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 15/07/2011 : 19:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam prvi, imam cak i BR, meni bilo zabavno.

Drugi koji sam gledao ne znam koji je deo, dodje neka mnogo zajebana zenska profanka u Hogwarts i sve ih zajebava, pogotovo Harrya, koji se valjda plasi da se Voldemort vratio ili tako nesto. To uhvatio na TVu i u manjku pametnije zabave pogledao, nije bilo lose.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 15/07/2011 : 19:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
To je peti, taj koji si gledao. Bilo bi ti najbolje da ih pogledaš sve po redu ako ti se da. Mislim da bi ti se saga objektivno svidjela. Često repriziraju ove prve na tv-u, a ako imaš HBO tamo imaš i ove najnovije...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 15/07/2011 : 21:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Meni su bili pravi pop-corn filmići, 2 sata staviš mozak na pašu. Knjige nisam čitao, ali filmovi su OK. Znam da mi je trojka bila bolja od ostalih. 7. i 8. dio tek trebam odgledati.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/07/2011 : 22:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
1. 8/10 Baš kako treba. Prava bajka, i za djecu i za odrasle. To je Harry kakvog znam iz knjige, oni kasniji su mi previše 'teen spike'.
2. 8/10 Ovaj mi je isto super, skroz na razini prvog.
3. 8/10 Malo slabiji od prva 2, no još uvijek za 8.
4. 7/10 Premalo nekih mirnijih trenutaka i samo blockbuster akcija, no ok je.
5. 7/10 Puno knjige fali, no puno sam i zaboravio, pa mi je bio ok.
6. 6/10 Premalo toga se zapravo događa. I fali nešto na kraju.
7.1. 5/10 Jedina knjiga koju nisam čitao, pa sam mislio da će mi biti bolji i da neću patiti jer fale neki dijelove koje nisu stavili, kad ih ni ne znam. No previše cmizdrenja i emo spike.
7.2. Nisam gledao. No čini se da bi mogo biti bolji od zadnja 2.

Ukupno 7/10, dakle 3.5/5, no ipak ću zaokružiti na 4/5 jer se nadam u zadnji dio, a i nije mi žao što sam pratio ovaj serijal, kako u knjigama, tako i u filmovima.

Edited by - Windwalker on 15/07/2011 22:20:29
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 15/07/2011 : 23:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12


Film je odličan i životan. Prava road-drama



"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 16/07/2011 : 01:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
gledao sam sve filmove osim šestog i sedmog. "Kamen mudraca" mi je definitivno najbolji, a "Red feniksa" najgori.

ono što moram posebno napomenut je da mi je Michael Gambon (Dumbledore od trećeg filma nadalje) užasno išao na živce. mislim, jasno mi je da je Richard Harris (Dumbledore u prva dva filma) umro i da je morao bit zamijenjen - inače, "Odaja tajni" mu je bila njegov posljednji film prije smrti - ali zakaj Gambon? preslab u komparaciji s Harrisom.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9542 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/07/2011 : 12:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
na daj, lik je sjajan, poseduje odlicnu kombinaciju autoriteta, velicine, prijateljstva, znanja, svega.... (meni barem)


inace, jedna stvar zbog koje mi se HP filmovi jako svidjaju je upravo odabir glumaca (osim ovo troje koji su ili dosadili ili su iritantni sami po sebi :D )

kapa dole za glumce!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 16/07/2011 : 12:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Andrej

quote:
Originally posted by Zagor12


Film je odličan i životan. Prava road-drama





Evo odmah sprdačine. Kažem ti: road-drama, ne u širem smislu ali jest. Sprdaj se koliko hoćeš ali film jest ROAD jer odlaze s mjesta na mjesto po cijeloj Britaniji nigdje se ne zadržavajući, a DRAMA također jest zbog kompleksnog odnosa između njih troje, problema pojedinaca i neslaganja. Vjerojatno misliš da je cijela HP franšiza jedno ogromno sranje...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 16/07/2011 : 13:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

gledao sam sve filmove osim šestog i sedmog. "Kamen mudraca" mi je definitivno najbolji, a "Red feniksa" najgori.

ono što moram posebno napomenut je da mi je Michael Gambon (Dumbledore od trećeg filma nadalje) užasno išao na živce. mislim, jasno mi je da je Richard Harris (Dumbledore u prva dva filma) umro i da je morao bit zamijenjen - inače, "Odaja tajni" mu je bila njegov posljednji film prije smrti - ali zakaj Gambon? preslab u komparaciji s Harrisom.


Meni je Gambon bolji od Harrisa. Ne znam, jest Harris bio star itd., ali Gambon je dodao u liku nekakvu čvrstinu. Istina, nije ni Gambon najbolji, nekad je pretjerivao s ozbiljnošću a Dumbledore nije takav lik no ipak mi se sviđalo što je dodao određenu jakost.

Vader, Trio meni nije iritantan, osim Emme Watson, koja je pak odlična u ovome sedmom dijelu. Rupert Grint je nekako najsimpatičniji i dobro pokazuje emocije, a Radcliffe je dobar ali ima nešto u njemu što mi se ne sviđa. Malo je previše... Ne znam, čini mi se ukočen. Ali u biti nije loš...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 16/07/2011 : 13:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Boze blagi, toga ima 8? Ja stao tipa posle drugog, taman kad sam izasao iz osnovne :P
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9542 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/07/2011 : 13:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Vader, Trio meni nije iritantan, osim Emme Watson, koja je pak odlična u ovome sedmom dijelu. Rupert Grint je nekako najsimpatičniji i dobro pokazuje emocije, a Radcliffe je dobar ali ima nešto u njemu što mi se ne sviđa. Malo je previše... Ne znam, čini mi se ukočen. Ali u biti nije loš...


recimo da su se malo uozbiljili nakon prvih par filmova :D :)
mozda nisu oni losi, mozda su sami likovi iritantni, ne znam....


a nisu ni oni krivi kada stanu pored nekoga kao sto je Alan Rikman, Ralf Fajns, itd....tada svi ostali padnu u 4. plan

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 16/07/2011 13:39:13
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13368 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 16/07/2011 : 14:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Ja tek krenuo da čitam knjige, filmovi će kasnije doći na red
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 16/07/2011 : 16:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Evo odmah sprdačine. Kažem ti: road-drama, ne u širem smislu ali jest. Sprdaj se koliko hoćeš ali film jest ROAD jer odlaze s mjesta na mjesto po cijeloj Britaniji nigdje se ne zadržavajući, a DRAMA također jest zbog kompleksnog odnosa između njih troje, problema pojedinaca i neslaganja.

Po ovoj definiciji su i "Kamiondzije" sa Pajom & Ckaljom road drama.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 16/07/2011 : 19:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Meni je Gambon bolji od Harrisa. Ne znam, jest Harris bio star itd., ali Gambon je dodao u liku nekakvu čvrstinu. Istina, nije ni Gambon najbolji, nekad je pretjerivao s ozbiljnošću a Dumbledore nije takav lik no ipak mi se sviđalo što je dodao određenu jakost.



a Harris nije dao liku nekakvu čvrstinu?

Gambon je, kako je i sam priznao u intervjuima, odglumio Dumbledorea na svoj način i nije se niti trudio da bude "kopija" Harrisa. što samo po sebi nije loše.
Gambon je i dodao liku tu nekakvu čvrstinu, jakost, ali Dumbledore je i mudar, star i inteligentan čovjek, koji ima više od 100 godina. Harris je i izgledao i prikazao Dumbledorea onakvog kakvog treba biti. Gambonov Dumbledore je s druge strane izgledao kao da nema ni 70 godina, a osim one jakosti Gambon nije liku uopće pridonio nikakvu mudrost, razboritost.

valjda sam to tako doživio zato što je Harris bio "prvi" Dumbledore, a prvi se oduvijek čini najjačim, kak se veli...


quote:
Vader, Trio meni nije iritantan, osim Emme Watson, koja je pak odlična u ovome sedmom dijelu. Rupert Grint je nekako najsimpatičniji i dobro pokazuje emocije, a Radcliffe je dobar ali ima nešto u njemu što mi se ne sviđa. Malo je previše... Ne znam, čini mi se ukočen. Ali u biti nije loš...



Grint je meni oduvijek bio najbolji (osim toga, moj vršnjak BTW), Wattsonova je ok, dok mi je Ratcliffe postajao sve ljigaviji kako su filmovi išli.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 16/07/2011 19:17:57
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 16/07/2011 : 20:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Radcliffe mi nikada nije bio ljigav ili odbojan. Samo mi se nešto nije sviđalo u njemu, ima nešto čudno. Baš me zanima kako će se sada razvijati njima trima glumačka karijera, koliko vidim Radcliffeu dobro ide na Broadwayu a izlazi mu novi film... Watsonica je zamrznula karijeru radi faksa pa ne znam kako će dalje biti a Grint mi se ne čini nešto posebno angažiran iako je sada dobio ulogu u nekom filmu...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/07/2011 : 20:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
4. Prvi film je definitvno najbolji, tako simpatičan filmić da je to stvarno nezaboravno, ostali variraju od 3 do 5.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 17/07/2011 : 00:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Radcliffe mi nikada nije bio ljigav ili odbojan. Samo mi se nešto nije sviđalo u njemu, ima nešto čudno.



frajer mi je nekak antipatičan, ne znam zakaj.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000