forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 28/01/2015 : 19:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Pazi foru iz Varalica da citiram:
"Pa sta ako si lijep i mlad,
Iznutra svi imamo crijeva i smrad..."

Da puknes ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 28/01/2015 : 19:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
A zapravo ja sam ocekivao da ce Gospodari jecma biti kao Berlin alexanderplatz, ali vise su mi se svrstali na Buddenbrookove....

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 28/01/2015 : 20:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ma meni je to teška sapunica, iako sam svjestan da su veliku ulogu u mom dojmu igrala očekivanja. Prvi put sam ga krenuo čitati u onom malom Bookglobe-ovom izdanju i odustao nakon valjda 30-ak stranica. Kad je Fibra izbacila normalno izdanje, mojoj sreći nije bilo kraja. Napokon taj hvaljeni klasik evropskog stripa u pravom izdanju u kojem se može uživati. I onda - ćorak. Strip naravno nije loš, ali nije remek-djelo koje sam očekivao. Uz sve svoje jake trenutke, nije me baš dirnuo.




Moram se složit sa Shanerom.
Privuklo me fibrino izdanje koje je zaista vrhunsko. I privju mi je i više nego obećavao.
Ali, kao što je i Shaner najbolje objasnio, kad sam skužio da se strip svodi na scenarij za ekranizaciju neke sapunice, potpuno sam se ohladio.
Jbga, jednom jebeno, nekom drugom srednja žalost.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/01/2015 : 20:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Jbga, jednom jebeno, nekom drugom srednja žalost.


Ma ja sve od Van Hammea mogu opisati sa: dovoljno dobro.

Još mi je najbolji njegov scenarij za Mjesec ratnika samo što je, kako mi je to Macan jednom opisao (pošto nisam dovoljno pametan da bih sam sebi to tako fino i jasno objasnio) odradio taj album sa sebi nekompatibilnim crtačem pa je rezultat na kraju blago nespretan. Šteta jer je priča vrhunska.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/01/2015 : 20:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Shaner

Ma meni je to teška sapunica, iako sam svjestan da su veliku ulogu u mom dojmu igrala očekivanja. Prvi put sam ga krenuo čitati u onom malom Bookglobe-ovom izdanju i odustao nakon valjda 30-ak stranica. Kad je Fibra izbacila normalno izdanje, mojoj sreći nije bilo kraja. Napokon taj hvaljeni klasik evropskog stripa u pravom izdanju u kojem se može uživati. I onda - ćorak. Strip naravno nije loš, ali nije remek-djelo koje sam očekivao. Uz sve svoje jake trenutke, nije me baš dirnuo.




Moram se složit sa Shanerom.
Privuklo me fibrino izdanje koje je zaista vrhunsko. I privju mi je i više nego obećavao.
Ali, kao što je i Shaner najbolje objasnio, kad sam skužio da se strip svodi na scenarij za ekranizaciju neke sapunice, potpuno sam se ohladio.
Jbga, jednom jebeno, nekom drugom srednja žalost.

Ja nisam imao nikakva ocekivanja od GJ ,neznam,vjerovatno sam slab na price o nastajanju i razvijanju pivske industrije , a dobrano je tome pripomogao i lik Margrit koji me svezao za pricu.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 28/01/2015 : 20:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Shaner

Ma meni je to teška sapunica, iako sam svjestan da su veliku ulogu u mom dojmu igrala očekivanja. Prvi put sam ga krenuo čitati u onom malom Bookglobe-ovom izdanju i odustao nakon valjda 30-ak stranica. Kad je Fibra izbacila normalno izdanje, mojoj sreći nije bilo kraja. Napokon taj hvaljeni klasik evropskog stripa u pravom izdanju u kojem se može uživati. I onda - ćorak. Strip naravno nije loš, ali nije remek-djelo koje sam očekivao. Uz sve svoje jake trenutke, nije me baš dirnuo.




Moram se složit sa Shanerom.
Privuklo me fibrino izdanje koje je zaista vrhunsko. I privju mi je i više nego obećavao.
Ali, kao što je i Shaner najbolje objasnio, kad sam skužio da se strip svodi na scenarij za ekranizaciju neke sapunice, potpuno sam se ohladio.
Jbga, jednom jebeno, nekom drugom srednja žalost.

Ja nisam imao nikakva ocekivanja od GJ ,neznam,vjerovatno sam slab na price o nastajanju i razvijanju pivske industrije , a dobrano je tome pripomogao i lik Margrit koji me svezao za pricu.


Ja san ima velika ocekivanja od Gospodara jecma jer je strip bia drugi u izboru za Oscara u kategoriji strip albuma.Ocekiva sam ozbiljan strip o nastanku i razvitku pivske industrije a dobia sam povrsnu sapunicu sa plosnim i nezanimljivim likovima.A da ne govorimo o raspletu sa jaknom u kemijskoj cistionici.Ono je prenaivno cak i za Zagora a kamoli za jedan ozbiljan strip.
Kad na vagu stavim ocekivanja i dobiveni rezultat za mene najvece razocarenje od svih Fibri.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 28/01/2015 : 20:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Gospodare ječma. Sapunica, ali ipak zanimljivo. Ne spada mi u neke vrhunske stripove, ali daleko od lošeg.
Mislim da je po stripu snimljena i istoimena serija u Belgiji, ili se varam?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/01/2015 : 20:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Pročitao sam Gospodare ječma. Sapunica, ali ipak zanimljivo. Ne spada mi u neke vrhunske stripove, ali daleko od lošeg.
Mislim da je po stripu snimljena i istoimena serija u Belgiji, ili se varam?

Je.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 28/01/2015 : 21:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Shaner

Znam da nema smisla govoriti bez da sam čitao, ali imam osjećaj da mu je SOS sreća najbolji strip. Sad si mi probudio nadu i za Šninkela, mogao bih ga uzeti s police ovih dana...



Ja sam se dosta namucio sa SOS sreća..cak sam ga nakon 30 stranica stavio po strani jer sam skuzio da nisam u pravilnom raspolezenju da ga citam i da prebrzo u glavi donosim sud kako se radi o pr
osjecnom ostvarenju.
Na srecu ,imao sam pravo, i pokazalo se da sam ispravno postupio.
SOS sreća je dobar strip koji sablonski pocinje, ali sa vremenom raste i ispunjava ocekivanja.


SOS je najbolji kad stvara onaj jaki osećaj teskobe. Na žalost, treći album je potreban koliko i drugi Zarobljenika zvezda. No, prve dve trećine su više nego dovoljne i vredne čitanja.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 28/01/2015 : 21:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Drugi album Zarobljenika zvezda mi molim lepo ne spominjite
Toliko sam očekivao a na kraju mi se želudac okrenio, šta je to tome trebalo ne razmem uopće
Tako da ja Zarobljenika zvijezda računam samo kao prvi album a ovaj brišem iz sječanja a vidim da je brisan i iz kolektivnih sjećanja....

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/01/2015 : 22:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

Drugi album Zarobljenika zvezda mi molim lepo ne spominjite
Toliko sam očekivao a na kraju mi se želudac okrenio, šta je to tome trebalo ne razmem uopće
Tako da ja Zarobljenika zvijezda računam samo kao prvi album a ovaj brišem iz sječanja a vidim da je brisan i iz kolektivnih sjećanja....



Ispričat ćete me na neznanju. To je riječ o ovome:

http://www.bedetheque.com/BD-Prisonnier-des-etoiles-Tome-2-Le-dome-des-plaisirs-11070.html

?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/01/2015 : 22:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by boddhisatva

Drugi album Zarobljenika zvezda mi molim lepo ne spominjite
Toliko sam očekivao a na kraju mi se želudac okrenio, šta je to tome trebalo ne razmem uopće
Tako da ja Zarobljenika zvijezda računam samo kao prvi album a ovaj brišem iz sječanja a vidim da je brisan i iz kolektivnih sjećanja....



Ispričat ćete me na neznanju. To je riječ o ovome:

http://www.bedetheque.com/BD-Prisonnier-des-etoiles-Tome-2-Le-dome-des-plaisirs-11070.html

?



Jeste. Mislim da se i sam Font odrekao tog stripa i da sam pročitao negdje da se na njegov zahtjev više ne tiska.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/01/2015 : 22:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ako se ne varam to nije dio Libellusovog izdanja. Je objavljen kad na našim prostorima?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/01/2015 : 22:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ako se ne varam to nije dio Libellusovog izdanja. Je objavljen kad na našim prostorima?



Libellus ga nije izdavao i to, mislim, baš na Fontov zahtjev ako nisam nešto pobrkao... tako se nešto pisalo, nemoj me držat za riječ. Znam da je taj drugi dio krenuo u strip artu, ali mislim da nije završen zbog gašenja magazina.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 28/01/2015 : 23:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Mislim u Stripoteci je izasao kao kompletan strip. Imam ga ja negdje sacuvana kao kuriozitet ono.
Ako zelis slobodno ti ga posaljem, zadiviti ces se ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 28/01/2015 : 23:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
A vidim da je na linku koji si stavio pobrao - nula bodova ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 28/01/2015 : 23:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Nazad na temu.
Pitanje za Marka: u izdavačkom planu nisam prepoznao ništa Vivesovo, ni Ukus hlora. Da budem strpljiv ili da kupujem američko izdanje?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/01/2015 : 23:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Nazad na temu.
Pitanje za Marka: u izdavačkom planu nisam prepoznao ništa Vivesovo, ni Ukus hlora. Da budem strpljiv ili da kupujem američko izdanje?


quote:
Originally posted by Markos

Sve što sam pročitao od Vivesa (a pročitao sam većinu) je u najmanju ruku (jako) dobro i ja ću ga i dalje objavljivati, pa što košta da košta.


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/01/2015 : 00:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

Mislim u Stripoteci je izasao kao kompletan strip. Imam ga ja negdje sacuvana kao kuriozitet ono.
Ako zelis slobodno ti ga posaljem, zadiviti ces se ;o))



Hvala, ko da jesi.

Mali offtopic, ali kad smo već kod Fonta...
Zna li netko da li je što od ovog objavljeno kod nas:

http://www.bedetheque.com/serie-5061-BD-Clarke-et-Kubrick.html
http://www.bedetheque.com/serie-2334-BD-Alise-et-les-Argonautes.html
http://www.bedetheque.com/serie-4631-BD-Carmen-Bond.html
http://www.alfonsofont.com/eng_darkstories.html


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 29/01/2015 : 06:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Klark i Kjubrik je bio kompletan objavljen u Strip artu.
Neke od Crnih priča su bile objavljene u slovenačkom Strip Bumerangu.
A ja lično bi najviše voleo da neko objavi album Robinzoni zemlje,
po mom mišljenju jedan od najboljih Fontovih stripova, koji je bio
u nastavcima objavljen u Kondoru.
http://www.bedetheque.com/serie-18786-BD-Robinsons-de-la-terre-Taupinambour.html


http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related

Edited by - ninel on 29/01/2015 07:47:59
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 29/01/2015 : 09:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Da točno, Font je na ovim prostorima započeo s driuženjem s našom publikom baš u starom Kondoru sa Robinzonima
Još mu je izdavana i Barcelona u sumrak pa zatim i Taxi ...
On mi je tu baš ono autor sa takvim opusom da mu je nešto od radova ma baš fenomenalno (Zarobljenik zvijezda, Clark & Kubrick) a nešto zadnja žalost....


Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 29/01/2015 : 15:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Pročitao Blastove koji su mi se svidjeli u globalu ali daleko od toga da sam oduševljen kako sam očekivao da ću biti te Rebetiko koi mi se uopće nije svidio. ( stavio sam kratke komentare u pripadajuće tredove ). Sad čitam Hickville, na prvoj trećini sam i jako je dobro, možda me i oduševi do kraja.

BTW ovaj mjesec sam iskorištavajući 20% popust kupio 25 fibrinih albuma pa će narednih dana biti opakog čitanja :)

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/01/2015 : 17:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus



BTW ovaj mjesec sam iskorištavajući 20% popust kupio 25 fibrinih albuma pa će narednih dana biti opakog čitanja :)




Uf! Loto, bingo, kladionica?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 29/01/2015 : 18:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Ignus



BTW ovaj mjesec sam iskorištavajući 20% popust kupio 25 fibrinih albuma pa će narednih dana biti opakog čitanja :)




Uf! Loto, bingo, kladionica?





prodao libelusove dilan dogove i zagore

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/01/2015 : 19:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Ignus



BTW ovaj mjesec sam iskorištavajući 20% popust kupio 25 fibrinih albuma pa će narednih dana biti opakog čitanja :)




Uf! Loto, bingo, kladionica?





prodao libelusove dilan dogove i zagore

Dobar potez

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000