forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/04/2015 : 23:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ga čitao u izdanju Dark Horsea (1. dio) + Ludak Sorbone (2. dio - srpski pirat) i odmah mi je legao.

Kao provokativan višeslojni strip namijenjen odraslijoj zahtjevnijoj publici s novim iščitavanjima pruža dodatno uživanje u radu dvojice majstora.

Ako se dobro sjećam (radnje i skenova) i boja ima dodatnu ulogu (u scenariju i doživljaju stripa) koja se ne vidi u ovom crno-bijelom izdanju.

Zato sam i napisao da bih rado kupio kolor izdanje.

Ako ne bude šanse za Fibrino kolor izdanje kupit ću ga od Humanoidsa koji ide s novim tiskom rasprodanog izdanja.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 14/04/2015 : 10:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Meni je Presveto srce previše tripozno pa stoga obična tlaka.
Crtež je naravno majstorski. Priča je božesačuvaj.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/04/2015 : 22:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Tvrđa - Zenit 1 & 2

Nakon silnih i neprestanih pohvala pojedinih forumaša (vjerujem da će se prepoznati), napokon sam i ja odlučio krenuti s Tvrđom. I što da kažem? Kad će nove Tvrđe? Nisam baš toliko oduševljen, ali da je u pitanju inteligentan, humorističan i nadasve zabavan serijal, to definitivno jest. Bar sudeći po prve dvije epizode. U Pačjem srcu upoznajemo glavne likove ovog podserijala, patka Herberta i zmaja Marvina i pratimo kako spašavaju Tvrđu od sigurne propasti, dok se u Kralju boraca Herbert uči borbi i pokušava postati pravi ratnik. Radnje, naravno, nisu toliko bitne same po sebi, nego su tu da daju podlogu mnoštvu tekstualnih i vizualnih (i uglavnom vrlo dobrih) humorističnih detalja. U to ime predlažem sporo i temeljito čitanje/gledanje. Ja sam mislio da sam temeljit ali sam neke detalje u crtežu uočio tek pri ponovnom listanju. Druga epizoda mi je možda nijansu slabija od prve, ali sam se uz obje jako dobro zabavio. Idealna publika Tvrđe su bez sumnje svi ljubitelji fantasy svjetova, D&D-a i raznih RPG-ova, no bila bi prava šteta kada bi ovaj otkačeni serijal ostao skriven široj publici. U to ime (iako s nešto manje entuzijazma) se pridružujem Antovoj kampanji i kažem: Čitajte Tvrđe!

8/10

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 21/04/2015 : 02:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Meni nesto od Jodorowskog nista ne pase nekako (inkal vise zbog moebiusa ali) a onaj strip presveto sam imao i od fibre i od humanoidsa ali sam ih dao dzabe zbog nekih scena (mrzim vulgarne golotinje i scene ekplicitne itd..covjece dodje jedan iza da ga prca dok on jase jednu ...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/04/2015 : 08:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kapetan Amerika - Ples smrti

Nakon pauze od nekoliko godina i ponovnog čitanja, Ples smrti nije ostavio tako jak dojam kao prvi put. Žeželjev crtež je, naravno, odličan, priča kao priča više-manje, a način na koji ju je Macan ispričao je dosta zanimljiv iako mi na kraju to sve ispada pomalo patetično. U svakom slučaju, strip vrijedan čitanja.

7/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 26/04/2015 : 22:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Cini mi se da ima 5,6 komada, sto je Fibra vec izdala.

http://www.rollingstone.de/magazin/galerien/article663912/20-beste-comics-aus-20-jahren.html


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/04/2015 : 22:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Cini mi se da ima 5,6 komada, sto je Fibra vec izdala.

http://www.rollingstone.de/magazin/galerien/article663912/20-beste-comics-aus-20-jahren.html





7 ih je već objavila i još 5 najavila.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/04/2015 : 16:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Aya iz Yopougona

Kada nas sa TV ili bilo kojeg drugog medija zapljusnu vijesti iz Afrike , nas instikt se vec pripremi na pojmove poput glad, masakri, drzavni udar, explatacija , rat ili vjerski fanatizam .
Kao pravi pristojni licemjeri takve cemo vijesti potisnuti iz svijesti i uciniti nesto hedonisticno da bi se osjecali bolje..to je realnost, ali to nije Afrika, Afrika je puuuno vise od toga,i ako vas zanima najbolje bi bilo da procitate ovaj strip i podete na putovanje sa Ayom iz Yopougona.
Duh 70-tih isprepleten sa duhom Afrike je izvrsna kombinacija da bi se citajuci doslovno prozivjelo ono sto prozivljava nasa mlada pametnica Aya.
Koncept je jednostavan ukoliko se pojam zivot uopce moze jednostavnim nazvati, ali recimo da ga je lakse takvim prikazati.
Vjecni sukob generacija u Shakeru sa ljubavi dvospolnom i istospolnom, uz dodatak tradicije,vremena na prekretnici i naravno uz casu Gnamankovdji i kobasice od kikirikija bolje znane kao "tamo i natrag"..heh.
U ovom stripu cemo upoznati divne i jednostavne ljude,ljude sa svim njihovim vrlinama i manama..ljude popud nas...samo slobodnije.
U ovom stripu cemo dozivjeti jednu drugaciju afriku od one sa nasih tv ekrana i udahnuti njenu magiju, magiju prastaru poput nje same.
U nekim trenutcima citanja kada sam stvarno duboko uronio u pricu ucini mi se da cujem Dinu kako pjeva … mladi crnci i crnkinje, plešu tango uz bubnjeve…
Citajte ovaj strip

8/10



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 28/04/2015 16:54:37
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/04/2015 : 19:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Hombre

Postapokalipticna tematika je kako dobro znamo vrlo rasirena u mediju stripa, filma i knjizevnosti i mnogi su se okusali na tom polju, neki uspjesno, a neki manje uspjesno.
Ortiz i Segura su pak na vrlo jednostavan i minimalisticki nacin uspjeli stvoriti jedan od najvjerodostojnijih stripova na temu postapokalipticne buducnosti i jednog od najvecih anti-heroja u stripu uopce.. Hombrea.
Hombre niti vanjstinom niti svojom unutrasnjosti ne pljeni paznju,on je realist, egoist i moralna nula, pa ipak njegove avanture citam sa nestrpljenjem i sve brze i brze listam stranice i gladan sam za jos,jos jos te se pitam , dali bi i ja u tom i takvom svijetu bio bezobziran i nemoralan kao Hombre?, kada bi rekao da nebih..lagao bi .
Na pocetku citanja mislite kako je to sve lijepo napisano i nacrtano, ali predvidljivo, ali sto dalje listate, to vakum ove knjige biva jaci i jaci da bi kulminirao sa zadnje dvije fantasticne price "Pozar " i "Ti nisi Adam"
Moral ovih prica je cinjenica da je moral mrtav, a pouka..Ne uzimajmo stvari i ljude oko nas zdravo za gotovo i ne prepustajmo drugima da nam odlucuju o sudbini, onda mozda necemo zavrsiti u svijetu iz kojega dolazi Hombre

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 03/05/2015 : 11:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Cabaret Folies Bergere:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=46640&REPLY_ID=1859082

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/05/2015 : 21:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

dogodine





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 04/05/2015 : 16:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Adolf


Autor ovog stripa nas je kroz tri imponzantne knjige proveo kroz lavirint jednog od najtraumaticnijih perioda u nasoj povijesti.
Prica je lepezasto rasirena ne samo vremenski vec i geografski te prati sudbine mnostva likova i upravo je zadivljujuce koliko je pored svega toga kompaktna i ni na trenutak ne gubi na intenzitetu.
Rijec je dakle o vrsnom pripovjedacu sa istancanim osjecajem za detalje, ali i nekome tko ni za trenutak iz vida ne gubi Big Picture.
3 Adolfa su naizgled okosnica price , ali glavni je junak ustvari Sohei Toge koji je ujedno i poveznica ovog gigantskog podhvata koji na nacin na koji je napisan lako i uspjesno moze biti i ufilmljen.
Vjerujem da je mnogima od vas najinteresantniji lik bio mladi Adolf Kaufman i njegova metamorfoza iz djeteta sa osjecajem za dobro i zlo do izopacenog produkta programa jedne monsturozne ideologije
Koliko god osudivali nazi rezim i koliko god bili svjesni koliko je blizu ultimativnom zlu, on je jos uvijek neodoljivo fascinantan i u neku ruku hipnoticki djeluje na citatelja.
Sjetimo se samo filma Schindlers Liste gdje je vecini gledatelja najinteresantniji lik bio izopaceni psihopat u SS uniformi Amon Göth , a ne glavni junak Oskar Schindler, ili filma Inglourious Basterds gdje je sve simpatije pobrao upravo glavni negativac SS-Standartenführer Hans Landa.
Nacisticka ideologija jos uvijek perverzno fascinira publiku i taj fenomen srecemo i u ovom stripu.
Sa druge strane ako pratimo odiseju Sohei Toge, naici cemo na jednu divnu ljudsku pricu i jednog divnog lika koji i pored sve nepravde nije izgubio ljudskost niti moralni kompas.
Komplexnost tematike je u ovom stripu ispricana na jedan genijalno zabavan nacin tako da poslje citanja sve tri knjige mogu dati samo najvisu ocjenu.
U ovom stripu je sazeto puno komponenti i vjerujem da ce svako pronaci bas onu koja ga zanima.

10/10

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/05/2015 : 15:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ribari Nove zemlje

Ribari Nove zemlje su mi najlošiji Chabouteov strip (u konkurenciji Fibrinih izdanja), ali to ne znači da je u pitanju loš strip. Chaboute uspijeva u rekreiranju, surovog i nezahvalnog života ribara koji pola godine provode na pučini, iako su mu možda likovi malo iskarikirani. Ono što mu nažalost ne polazi do kraja za rukom jest preobrazba jedne neorealističke priče u krimić. Iako je kao ideja donekle zanimljivo, čini mi se da nije dovoljno uvjerljivo odrađeno, a samo razrješenje je pomalo zbrzano. Crtež je, kao i uvijek kod Chaboutea, vrlo dobar do odličan, a poseban dojam ostavljaju prizori koji se odvijaju u magli. Mali je nedostatak što je teško razlikovati većinu likova, iako se sad pitam nije li možda to autor namjerno napravio da istakne pojam Ribara nad pojedinačnim likovima koji ionako uglavnom nisu važni za priču. Ribari su zanimljiv strip koji me nije uspio do kraja uvući u svoj svijet zbog naglog i slabije izvedenog žanrovskog zaokreta, bez kojega bi, vjerujem, ipak ostavio bolji i dublji utisak.

6/10

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 14/05/2015 : 15:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
dobro seciranje štiva ;o)
mene ti ne iznenađuje kod Chaboutea da se nakon Ribara preuzeo da uradi svoju strip adaptaciju Melvilleova Moby Dicka ... bit će da tu ima nekih veza

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/05/2015 : 19:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

dobro seciranje štiva ;o)
mene ti ne iznenađuje kod Chaboutea da se nakon Ribara preuzeo da uradi svoju strip adaptaciju Melvilleova Moby Dicka ... bit će da tu ima nekih veza



Moby Dicka bi do kraja ove godine trebala izdati Besna Kobila pa ćemo sve vidjeti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 17/05/2015 : 13:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Y, posljednji muškarac na svijetu

Igrom slucaja prije dva tjedna sam krecio stan i pomicao police sa stripovima te ponovo naletio na ovaj strip te mu uprilicio "drugo citanje" koje mi je odnijelo citavu noc..eh
Pet knjiga naizgled lakog stiva u klojima sam ipak otkrio interesantne slojeve i emotivnu poveznicu koja mi je pobijegla pri prvom citanju.
Sama ideja je na prvi izgled vrlo holivudska i vec nekoliko puta koristena i cini se takvom sve dok se prvi put ne zapitamo "kako bi dovraga izgledao obrnuti scenario?"
Poznavajuci muzjacku narav,karakter i impulzivnost vjerujem da bi strip pod radnim naslovom posljednja zena na svijetu zavrsio na jednom vrlo tankom izdanju.
Uvjeren sam da bi muskarci takvu apokalipsu sveli na godinu dana, poslje toga bi zemljom lutali likovi kao Hombre
Strip je tipicno americki i lak za konzumaciju , te se radnja iako nekima djeluje razvuceno ipak brzo odvija.
Pored svega Brian K. Vaughn je uspjelo odlicno isprofilirati likove i u zadnjoj vam knjizi dati onaj osjecaj"kao kada se pozdravljate od ekipe sa kojom ste presli neki put,neku avanturu"
Yorick je vrlo orginalan lik koji apsolutno netipicno reagira na novonastalu situaciju i svoj karakter gradi na jednoj paradoksnoj ali vrlo zanimljivoj moralnoj vertikali, te posjeduje jedan nesvakidasnje osvjezavajuci humor koji nas prati kroz svih 5 knjiga.
Njegova muza Beth zbog koje cijela odiseja i nastaje fantasticno ocrtava paralelu izmedu imaginarnog i stvarnog izmedu idealiziranja i potrebe za istim , te naposljetku izmedu djetinjstva i odrastanja.
agentica 355 posjeduje auru koja neprimjetno oscilira izmedu one majcinske i one jedne venere, ponekad na trenutak bljesne i ona religiozna nota MM(nije merilin monroe :) )te nam cijela prica moze izgledati kao biblijska..Salim se ...mozda ipak..heh.


Ampersand je ustvari lik koji nam pred ocima drzi teoriju evolucije i podsjeca nas da iako smo dominantna vrsta , necemo gurati dovijeka.
Ampersand je takoder fantasticna poveznica cijele price.
Pravi naslov stripa bi ustvari trebao biti Posljedni čovjek na svijetu’ jer u njemu se ne radi o spolu niti o reprodukciji , vec o covjecnosti.
Zanimljivo stivo za jednu naizgled sapunicu.

8/10

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 18/05/2015 : 16:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Metabaruni

Kad u ruke uzmete Metabarune istog trenutka postanete svjesni da se radi o klasiku svog zanra.
Crtez,prica,atmosfericnost,stil,sve posjeduje jednu sopstvenu finu ali stabilnu dinamiku.
Nacin na koji se brutalnost pa cak i perverznost preklapa sa humorom proizaslim iz konverzacije dvaju robota/androida je vrlo vjesto isplanirana i stripu daje potrebnu sirinu.
Tematika ljubavi koja se kao crvena nit provlaci kroz cijeli opus je gorca i od najgorcih grckih tragedija, pa opet ne gubi na snazi niti ni trenutak ne izlazi iz fokusa bitka.
Vizualno Metabaruni su spoj izmedu Cyberpunka, Samurajstine i Srednovjekovnog vitestva , pogotovo glede moci kodexa koji odreduje smjernice dogadaja i kao poveznica djeluje na cjelokupan opus.
Ima tu cak i nesto iz Ilijade gdje metabarun "metalna glava" popud trojanskog konja biva sakriven u tijelu androida te ondje skriven od neprijatelja ali i samog citaoca ceka na endgame.
Vrlo zaigran,vrlo originalan i vrlo kvalitetan strip.

9/10

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/05/2015 : 16:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Izlazne Rane

Kolika je kriticna masa utjecaja zivota nasih roditelja na nase zivote?
Koliko smo daleko uspjeli pobjeci od genetskog i psiholoskog ogledala koje su pred nas postavili od trenutka prvog sjecanja?
Koliko smo formirali svoju osobnost, a koliko smo dopustili da bude formirana i naposljetku odakle sva ta ceznja da budemo drugaciji ,da budemo svoji.
Hoce li nasi potomci provesti zivot u borbi da ne budu kao i mi ,hocemo li to primjetiti,hoce li nas to smetati...neznam..
Izlazne rane su ustvari ljubavna prica u kompliciranoj zivotnoj sredini, no ja sam eto zagrebao po jednom skrivenom sloju u ovom stripu.
Sloboda po svaku cijenu i uprkos svim drustvenim normama.
Ljubav je kako znamo usko vezana sa tom slobodom i ako je pokusamo zadrzati ona nestaje i na njenom mjestu ostaje replika koji i dalje tretiramo kao original, no to nije to.
Znamo, pa ipak to cinimo, mjenjamo komfor i status za smisao i tonemo u san cekajuci budenje.
Divan strip o mehanizmima koje pokrecemo i trenutcima koje stvaramo.
Strip o zivotu u svojoj izvornoj formi.
Izlazne rane su kako znamo za razliku od ulaznih velike zjapece rupe,rupe koje cijeli zivot pokusavamo sakriti i kada to uspijemo nismo vise sretni niti kreativni.
Nosimo ih dakle kao ordenje i dokaz zivljenja.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/05/2015 : 16:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Rebetiko

Meni je Rebetiko jak strip.
Nekako je gotovo seretski lezerno uhvatio trenutak jedne generacije koja zivi trenutak i potpuno je toga svjesna.
Jedan dan i jedna noc reflektiraju multikulturalni koktel spremljen u zadimljenim kavanama, prozivljen kroz glazbu i nesputanost, te prkos da se ta receptura narusi i promjeni.
Zadivljujuce je koliko emocija mozemo iscitati putujuci kroz ovaj strip i koliko trenutaka ukrasti necemu sto je svjedocilo povjesti kulture.
Solidna 9-ka.

Da ne ostane samo na par rijeci jer strip se dotice jos nekih elemenata
Represivni rezimi se kao trakavica provlace kroz ljudsko postojanje i imuni su na vrijeme i promjene.Vrlo se lako prepoznaju a koncept im je u biti vrlo slican.Hrane se vecinom krizama,ratovima,strahom u svim oblicima a rado se isticu kao domoljubni i duboko religiozni.
Sljedbenici im se sastoje iz nekoliko profila i grupa.Oni niskoobrazovani koji ih biraju, oni moci zedni ideolozi koji se u dubokom uvjerenju stavljaju iznad svega a u vecini slucajeva misle da cine veliku i dobru stvar i oni koji se njima koriste samo iz interesa i uvijek pri ruci imaju plan B i camac za spasavanje..samih sebe naravno.
Prica u ovom nasem stripu se odvija upravo za djelovanja jedne takve represije.
Prica ispricana u samo jednom danu i samo jednoj noci je ustvari prica o neslomljivom kreativnom duhu zivota i covjecnosti.
Umjetnici naime u vremenima represije osjecaju duznost da svojim ponasanjem i djelima pokazu ljudima da postoji i drugi put i da na tom putu strah nema kontrolu niti postoji pisano pravilo koje vam moze uzeti slobodu pod bilo kakvom izlikom.
Oni takve male i uskogrudne ljude dovode u pitanje,ismijavaju ih,prkose im i tako im malo po malo uzimaju moc i vjerodostojnost koju su si sami dodjelili i sami je drze uz pomoc zakona i sile.
Umjetnici sve to pobijaju na malom uzorku i tako polagano otvaraju oci drugima koji se to mozda i vjerovatno nebi usudili.
Putem nenasilja,zabave,inteligentnog humora se puno toga moze postici, jer neslomljivi slobodni duh je vrlo mocno oruzje koje kriticnom masom kida i najcvrsce lance

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 21/05/2015 : 16:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Murdoče, kad ti dolazi Halo Jones na red za čitanje?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/05/2015 : 16:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Murdoče, kad ti dolazi Halo Jones na red za čitanje?

Upravo je citam , imam jos 1/3

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 21/05/2015 : 16:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Deers

Murdoče, kad ti dolazi Halo Jones na red za čitanje?

Upravo je citam , imam jos 1/3



Odlično, jedva čekam tvoj komenatar.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/05/2015 : 17:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Balada o Halo Jones

U svijet Halo Jones se prilicno tesko ulazi ili bolje reci nelako se sa njim stapa.
Postoji ustvari cijeli niz poteskoca koje nam se namecu da bi na prvu zavolili ovaj strip.
Komplexni novostvoreni univerzum sa vecinom zenskih likova, pregrst sitnih detalja i cinjenica za usvojiti prije nego li pocnemo kuziti finu mehaniku i dinamiku ove stripovske konstrukcije zahtjeva odredenu dozu strpljenja.
Oni koji su prije citanja vec imali kontakt sa 2000 AD stripovima ce uzalud traziti vec ustaljeni koncept koji je ondje zastitni znak, a oni koji nisu ce se teskom mukom probijati kroz mnostvo detalja i informacija koji autor nemilice prosipa pred nas.
Vjerujem da su mnogi ovaj strip uzeli u ruke zbog samog Moore , no i oni ce zasigurno imati poteskoca pronaci njegov upecatljivi stil jer se ovdje radi o jednoj ranoj fazi i tek sagledavanjeg cijelog djela cemo osjetiti njegov stih izrecen kroz jednu totalno recipricnu pricu.
Knjiga je sa pravom podjeljena na tri djela, i dok u prvoj trazimo smisao i pitamo se gdje nas to i na koji nacin autor zeli odvesti kroz radnju , uz drugoj vec dobivamo jednu sazrelu ideoloski melanholicnu i kriticnu pricu gdje nasa junjakinja odrasta i njen se profil formira.
Moore je ovdje vrlo vjesto iskoristio i produbio krilaticu "Put je cilj" te na istoj sagradio jednu pricu o oslobadanju i zudnji ka individualnoj slobodi kao jedinom i najvecem cilju jedne zene.
Ne, Halo Jones po nicemu nije posebna i sama istice da se sve to moglo svakom dogoditi, ali je nanameljivi i tihi vodic kroz pricu nabitu stremljenjima, zeljama i vjecnoj borbi za komadic smisla u nasim zivotima.
Osobno me je iznenadilo koliki je "skok" Moore napravio izmedu prve i druge knjige, i kako je to sve lijepo zaokruzio sa trecom.
Mnogi bi ovdje vjerovatno spomenuli i notu feminizma, no osobno smatram da je apsolutno prirodna i nenametljiva i da je samo logican dio price.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/06/2015 : 14:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Transmetropolitan 3, 4 i 5

ili ti Gorka jaja za gorki kraj

Eh da,upravo kada pomislis da te je Spider Jerusalem mucki i iz prikrajka vec davno razoruzao u nadi da ces vise ikad naci veceg borca protiv demagogije,on crkne , pa opet iskrsne u jos cistijem obliku ruzne, prljave ovisne i amoralne istine od koje povracas kada se budis, od koje urlas kada je sanjas, od koje places kada je pojmis.
Nepatvorena bezrezervna kamikazna impulzivna odiseja bez kocnica, bez dekoracija,bez korektnosti bilo koje prirode.
Cyberpunk na svom vrhuncu i Neo-Noir u svojem kameleonskom plesu cine ovaj strip jednim od najmocnijih koje sam ikad procitao.
Dio 3,4,5 su toliko nabijeni emocijama da jedva izdrzavaju sudare melanholije,samodestrukcije, opsjednutosti i nepatvorenog divnog egoizma kao u najboljim djelima Hunter S. Thompsona i besmrtnog Gonzo novinarstva.
Addict komponenta koja meni kao istome nije prosla nezapazeno, cak sta vise mislim da odraduje kljucnu komponentu u cjelini je sveprisutna i popud crva se probija u najdublje slojeve fabule sve do gorkog kraja ..uz gorka jaja.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 01/06/2015 : 15:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Živi mrtvaci 8/10

Odličan strip i ne vjerujem sam sebi da ću to napisati, jer original je ipak original, ali serija mi je bolja! Znam da se mnogi neće složiti.

Npr, Rick mi je u seriji bolji i nije ostao bez ruke, Glenn mi je u stripu bezveznjak za razliku od Glenna u seriji, nema Daryla, itd, itd, da ne nabrajam, ali strip i film su ipak različiti mediji i bez veze je uspoređivati, a i lako se je scenaristima serije kititi sa tuđim perjem!


SOS Sreća 8/10

Odličan strip, preporučam! Ocjena bi bila i viša da mi je crtež više po ukusu, ali i ovako je dobar! Šest priča koje pokazuju nekakav drugačiji svijet, svijet sa minimalno ili bez ljudskih prava i sloboda kakve danas uživamo u zapadnom svijetu. Kao da je mješavina socijalizma, demokracije i totalitarizma. Toplo se nadam da nećemo nešto slično doživjeti i u stvarnosti!
Zadnja šesta priča me je oduševila i iznenadila i podigla razinu stripa na viši nivo...


Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000