forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 11/03/2015 : 12:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Presveto srce nije baš za svakog, za fenove 8/10, za generalnu populaciju 6/10.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 11/03/2015 : 13:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GGG

Presveto srce nije baš za svakog, za fenove 8/10, za generalnu populaciju 6/10.



Ako misliš na obožavatelje Jodoa, taj sam

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/03/2015 : 17:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Meni je Presveto Srce "sjelo" tek iz druge, s razmakom od nekoliko godina. Sad mi je među najdražim Fibrinim izdanjima.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 11/03/2015 : 18:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Meni je Presveto Srce "sjelo" tek iz druge, s razmakom od nekoliko godina. Sad mi je među najdražim Fibrinim izdanjima.



Nije da mi nije legel ali....Imam ga namjeru nakon određenog vremena pročitati još jednom ali onda bu to u boji. Baš sam gledal kak izgleda u boji i puno mi to primamljivije izgleda od c/b fibrinog izdanja.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 11/03/2015 : 18:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
Blast, debela tjelesina 5/5

Još jedan od stripovskih vrhunaca, baš se veselim čitanju preostalih knjiga!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 17/03/2015 : 12:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Alack Sinner 5/10

Nikako mi ne leži taj strip. Pratimo ciničnog i potonulog detektiva kroz život u više poglavlja, crtež odlično prikazuje atmosferu i uklopljen je u priču. Ali te debilne face svih likova nikako da probavim i da se naviknem na njih + neki dijelovi su mi očajni, jedva sam ih pročitao do kraja. Za pohvalu je vrlo zanimljiv tekst na kraju koji je napisao Zoran Đukanović.


Jastreb 9/10

E ovo je već nešto drugo; raj za oči nakon tmurnog crteža Alacka Sinnera. Vjerojatno najduže čitanih 360 strana jer nisam mogao maknuti pogled sa nekih vinjeta. Koliko vidim autor se je stvarno potrudio. Ne samo da je sve nacrtao i napisao, već je i koliko vidim ogroman trud uložio na pripremu stripa, odlazeći u Gvajanu, proučavajući stare crteže brodova, arhitekture i svega ostalog. Tko voli realističan crtež uz priču koja je kombinacija knjige Grof Monte Cristo i stripa Riđobradi, uživat će!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 17/03/2015 : 12:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Alack Sinner 5/10

Nikako mi ne leži taj strip. Pratimo ciničnog i potonulog detektiva kroz život u više poglavlja, crtež odlično prikazuje atmosferu i uklopljen je u priču. Ali te debilne face svih likova nikako da probavim i da se naviknem na njih + neki dijelovi su mi očajni, jedva sam ih pročitao do kraja. Za pohvalu je vrlo zanimljiv tekst na kraju koji je napisao Zoran Đukanović.




iako bi mu dal koju ocjenu više (3/5) ni meni nije legel....druga knjiga bu do daljnjeg nepročitana a to mi se ne događa kad je fibra u pitanju.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 17/03/2015 : 13:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by dcopic

Alack Sinner 5/10

Nikako mi ne leži taj strip. Pratimo ciničnog i potonulog detektiva kroz život u više poglavlja, crtež odlično prikazuje atmosferu i uklopljen je u priču. Ali te debilne face svih likova nikako da probavim i da se naviknem na njih + neki dijelovi su mi očajni, jedva sam ih pročitao do kraja. Za pohvalu je vrlo zanimljiv tekst na kraju koji je napisao Zoran Đukanović.




iako bi mu dal koju ocjenu više (3/5) ni meni nije legel....druga knjiga bu do daljnjeg nepročitana a to mi se ne događa kad je fibra u pitanju.



Uuuu, tu se definitivno ne slazem, ali ajde de
Alack Sinner je izuzetno dober i kvalitetan strip.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 17/03/2015 17:38:42
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/03/2015 : 21:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Broj 73304-23-4153-6-96-8

Ott uspijeva stvoriti nadrealnu, pomalo kafkijansku atmosferu i bez problema ispričati priču, a sve to bez i jedne jedine riječi. To je za svaku pohvalu, ali je ujedno, uz zanimljiv crtež, i jedina vrijednost ovog stripa. Ideja ima puno potencijala no nažalost ostaje slabo iskorištena. Dodatni minus mi predstavlja što, koliko god atmosfera bila zanimljiva, nije me uspjela do kraja uvući u taj svijet. Drugim riječima rečeno, nisam uspio povjerovati u Broj koliko god sam to htio.

6/10


S.

Čini mi se da je Gipijev S. strip koji se opire bilo kakvoj objektivnoj analizi. Riječ je o autobiografskom dijelu napisanom na vrlo neobičan način, gotovo nekakvom strujom svijesti. Mogu razumijeti zašto se Gipi odlučio tako ispričati priču, ali nažalost ne mogu reći da mi se to svidjelo. Dojam bi sigurno bio bolji da sam se uspio više povezati s glavnim likom, ali ovako mi to ostaje zanimljiva priča neiskorištenog potencijala. Slično je i s crtežom. Iako u pravilu volim akvarele, Gipijev stil mi nikako ne leži, prije svega način na koji crta ljude. No i njegov crtež ima snažan autorski pečat i mogu ga cijeniti iako mi se ne sviđa. Kao što sam već rekao, teško je i možda pomalo i glupo ocjenjivati i prosuđivati strip koji je toliko osoban i očito nastao iz Gipijeve potrebe da rasčisti neke stvari sam sa sobom, a ne zbog bilo kakve publike, no većina nas voli rangirati djela po nekom svom ukusu i u tom slučaju S. kod mene ne prolazi baš jako dobro.

5/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 31/03/2015 : 10:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Adolfu sam za prvu knjigu dao 9,5/10, a sada nakon pročitane sve tri knjige ocjenu trebam promijeniti na 10/10.
Fenomenalno djelo!
Obavezno čitati.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/03/2015 : 12:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Adolfu sam za prvu knjigu dao 9,5/10, a sada nakon pročitane sve tri knjige ocjenu trebam promijeniti na 10/10.
Fenomenalno djelo!
Obavezno čitati.


baš tako!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 31/03/2015 : 17:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip,a treća knjiga mi je najbolja.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1337 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 31/03/2015 : 18:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote

Meni je Adolf zanimljiv zbog uvida u to kako Japanci shvataju (ili su shvatali) nacizam. Naravno, svojih grehova se nisu puno dotakli (bar u ovom stripu, a moje iskustvo sa mangama je poprilično siromašno).

Edited by - night on 31/03/2015 18:02:54
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/04/2015 : 12:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Šetač

Obožavam šetati. Šetnja mi izoštrava osjetila i podiže svijest na neku posebnu razinu na kojoj svaki detalj postaje zanimljiv. Kao da jasnije vidim svijet oko sebe i uočavam svo njegovo bogatstvo. Koliko god to nevjerovatno zvučalo, Taniguchijev Šetač ima isti efekt. Uspijeva me odvesti na duge šetnje japanskim uličicama za vrijeme kojih čujem motore automobila, lajanje pasa, cvrkut ptica i šum vjetra, osjetim miris šume i mora, toplinu užarenog sunca i osvježavajuću hladnoću vode, a sve to bez da se pomaknem iz kauča. Naravno, kao u svakoj šetnji, misli lutaju kao i noge i vode me na mjesta koja nikada prije nisam vidio i tko zna hoću li ih ikada više uspjeti naći. Šetač je melem za dušu i, ako već ne cijelo tijelo, barem za oči, zahvaljujući predivnom detaljnom (a opet toliko jednostavnom) crtežu. Kao i s ostalim melemima, a u svrhu vlastitog njegovanja, preporuča se opetovano korištenje u pravilnim razmacima.

9/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 02/04/2015 12:32:21
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/04/2015 : 13:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Šetač

Obožavam šetati. Šetnja mi izoštrava osjetila i podiže svijest na neku posebnu razinu na kojoj svaki detalj postaje zanimljiv. Kao da jasnije vidim svijet oko sebe i uočavam svo njegovo bogatstvo. Koliko god to nevjerovatno zvučalo, Taniguchijev Šetač ima isti efekt. Uspijeva me odvesti na duge šetnje japanskim uličicama za vrijeme kojih čujem motore automobila, lajanje pasa, cvrkut ptica i šum vjetra, osjetim miris šume i mora, toplinu užarenog sunca i osvježavajuću hladnoću vode, a sve to bez da se pomaknem iz kauča. Naravno, kao u svakoj šetnji, misli lutaju kao i noge i vode me na mjesta koja nikada prije nisam vidio i tko zna hoću li ih ikada više uspjeti naći. Šetač je melem za dušu i, ako već ne cijelo tijelo, barem za oči, zahvaljujući predivnom detaljnom (a opet toliko jednostavnom) crtežu. Kao i s ostalim melemima, a u svrhu vlastitog njegovanja, preporuča se opetovano korištenje u pravilnim razmacima.

9/10





Ja merkam vec odavno ove Taniguchijeve stripove i posle ovog posta sam potpuno ubedjen da moram sto pre da nabavim njegove stripove!
Samo ne znam odakle da pocnem da li od Setaca ili od Spomenara ili od Dalekog susedstva?
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8386 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 02/04/2015 : 14:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Šetač - Spomenar - Susjedstvo - i za kraj Vrh bogova.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 02/04/2015 : 16:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
Blast

Pročital prve dvije knjige....iznimno zanimljivo za čitanje!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/04/2015 : 01:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ja merkam vec odavno ove Taniguchijeve stripove i posle ovog posta sam potpuno ubedjen da moram sto pre da nabavim njegove stripove!
Samo ne znam odakle da pocnem da li od Setaca ili od Spomenara ili od Dalekog susedstva?



Meni je Šetač prvi Taniguchijev strip, ali sam nakon njega potpuno siguran da ću pročitati i sve ostale. Ne znam koliko to pomaže, ali eto...


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/04/2015 : 09:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Bosanske basne

Sjećam se da su mi se Bosanske basne jako svidjele kada sam ih prvi put čitao (nekad kad ih je Fibra objavila). Tada sam još strip uglavnom povezivao s Bonelli izdanjima i Basne su mi bile nešto novo, drugačije i stvarnije. U međuvremenu sam pročitao svašta i stekao malo širu sliku o stripu kao vrsti umjetnosti, te samim tim i bolje formirao neki svoj ukus. Sad kad sam se nakon svega toga vratio Basnama mogu reći da je dojam i dalje pozitivan, ali više ne tako izrazito. Lavričev crtež je dobar, tu nema govora, ali više nije nešto što me oduševljava, a priče... Njihova najveća vrijednost je što su univerzalne. Mogu biti smještene u bilo koje vrijeme i mjesto i funkcionirati će jednako dobro. Problem je što mi se neke priče sad čine pomalo patetične (Golub), a neke me jednostavno ne pogađaju (Pas). S druge strane ima onih koje su mi i dalje jednako efektne (Muha), a najzanimljivije je što mi je sada najbolja priča koju nisam ni upamtio nakon prvog čitanja (Svinja). Basne više nisu među najboljim stripovima koje sam čitao, nisu čak ni najbolji strip o tom ratu koji sam čitao (to je sad VOJNA čije papirnato izdanje željno iščekujem ), ali su svejedno djelo vrijedno pažnje i svatko tko ih nije pročitao trebao bi to napraviti bar jednom.

7/10




http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 13/04/2015 10:30:45
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 13/04/2015 : 10:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Evo još moje mišljenje o Bosanskim basnama (ako vam slovenački nije problem)
http://www.pogledi.si/knjiga/hommage-jugoslaviji

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/04/2015 : 11:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Tom's Bar

Da, u pitanju su klišeji. Sve smo to već vidjeli u nekom filmu ili čitali u nekom romanu. Ali Tom's Bar ima i nešto što niti jedan film ni roman nema - Milazzov crtež. Isključivo zahvaljujući crtežu klišeji postaju podnošljivi i strip uspijeva prenijeti emocije. Bar je tako kod mene. Najjači dojam su mi ostavili prizori bez teksta i čini mi se da bi strip bio puno bolji da ga uopće nema. Uz sitne preinake (primjerice: umjesto vijesti na radiju, vijesti u novinama) sve četiri priče bi bile lako razumljive, a pripovijedanje samo pomoću crteža bi donijelo nesvakidašnju poetičnost stripu koji ovako ostaje tek simpatično (iako izvrsno nacrtano) štivo.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 13/04/2015 : 15:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Shaner

Meni je Presveto Srce "sjelo" tek iz druge, s razmakom od nekoliko godina. Sad mi je među najdražim Fibrinim izdanjima.



Nije da mi nije legel ali....Imam ga namjeru nakon određenog vremena pročitati još jednom ali onda bu to u boji. Baš sam gledal kak izgleda u boji i puno mi to primamljivije izgleda od c/b fibrinog izdanja.



Strip nije za svakoga al meni osobno je fenomenalan. Definitivno izgleda strip puno privlačnije u boji. Nadam se da će Fibra napravit reprint svog izdanja, i tako je rasprodano odavno, al ovaj put dodat boju, to bi bija pravi potez.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10060 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/04/2015 : 20:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote

[/quote]

Strip nije za svakoga al meni osobno je fenomenalan. Definitivno izgleda strip puno privlačnije u boji. Nadam se da će Fibra napravit reprint svog izdanja, i tako je rasprodano odavno, al ovaj put dodat boju, to bi bija pravi potez.

[/quote]

+1
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/04/2015 : 21:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay


Strip nije za svakoga al meni osobno je fenomenalan. Definitivno izgleda strip puno privlačnije u boji. Nadam se da će Fibra napravit reprint svog izdanja, i tako je rasprodano odavno, al ovaj put dodat boju, to bi bija pravi potez.



Nisam vidio kako izgleda u boji, ali s obzirom da mi je crno-bijelo izdanje odlično pretpostavljam da bi mi se i ta varijanta svidjela.

U svakom slučaju, kad bi ga Fibra izbacila obojenog sigurno bih ga kupio.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/04/2015 : 22:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kad sam ga prvi put čitao u srpskom piratskom izdanju prije valjda 15-ak a možda i više godina, pod naslovima Ludača svetog srca i Ludak Sorbone, strip mi se gotovo nimalo nije sviđao, čak mi je bio i odbojan i mučio sam se s njim.

Ali pri ponovnom čitanju u Fibrinu izdanju, Presveto srce mi je ostavilo puuuuno bolji dojam, a na momente me i impresionirao.

Svojevrsni satirični tok svijesti Jodorowskog praćenje kojeg zahtijeva koncentraciju i dosta dobre volje, ali kao nagrada (ili "nagrada", ovisi kako kome) slijedi solidna doza humora i barem meni mjestimično urnebesno duhovite anarhoidnosti i subverzivnosti, plus vrlo dobar Moebius.

Recimo da nije riječ o stripu kojeg bih olako preporučio, svakako ne bilo kome, ali da je u cjelini prilično dobar - jest.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000