forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/08/2015 : 21:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

moram mu dati i drugi krug znaci ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/08/2015 : 21:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo, i meni je nakon drugog citanja bio puno bolji!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7787 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/08/2015 : 11:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Završio Adolfa... Remek djelo, ne možeš stati čitati. Tezuka je kralj.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/08/2015 : 19:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno sve sto je Fibra izdala je smisleno i nepobitno genijalno.
Govorim naravno za sebe..no bez Fibre nasa strip scena bi bila svedena na marginalu.
Nemojmo to nikada zaboraviti

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/08/2015 : 16:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=Black&id=837556
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 22/08/2015 : 20:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Kabaret Folies Bergere

Kako provuci tanki crveni konac kroz tkaninu satkanu od ljubavi i rata , kako integrirati i dezintegrirati ta dva pojma, a da imaju koheziju i koenzistenciju..nemoguce..ali hej , Kabaret , ta tvorevina od pucke zabave dignuta na nivo prave umjetnosti je zapravo istinsko i genijalno rijesenje..fascinantno, gotovo poeticno i mazohisticki blasfemicno .
Ljepotica i zvjer u blatu rovova i igralistu bogova..kako ovome ne dati suzu i kako ne vidjeti smisao u besmislu, te istinsku snagu zivota nad smrcu ..ahhhh.
Desetka ko kuca

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 22/08/2015 20:47:18
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 23/08/2015 : 18:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Maus

Ah taj famozni Maus..u Splitskoj zracnoj luci mi otvorise kofer i ugledase ga ...Mausa..i svastiku ugledase,, i putnici iza mene je ugledase,,te pomislih ..kako je svijet pun predrasuda i i kako se iste tako lako kote, kao leglo miseva..bas
Poigravanje sa dogmama i predrasudama je tanak led . pa opet izdrzava svu tu tezinu koju izdrzati nebi trebalo..zasto?
Ako vas razoruzaju i napune ocekivanjima onda nosite taj crni povez oko ociju i trazite pravdu i oprost za proslost..
Jednom bijah djecak koji se zakleo da ce takav i ostati..danas za tu zakletvu placam ogromnu cijenu i iako bi mi trebalo biti zao..nije..
Biti zrtva nije stvar izbora, no stvar izbora je ne ostati istom i ne beneficirati nesto tako monsturozno i nepojljmivo, jer upravo u tom trenutku nastaje obrnuta proporcionala..i zrtva postaje agresorom.
Strip vrijedan divljenja i paznje..pogotovo paznje .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/08/2015 : 20:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Maus

Ah taj famozni Maus..u Splitskoj zracnoj luci mi otvorise kofer i ugledase ga ...Mausa..i svastiku ugledase,, i putnici iza mene je ugledase,,te pomislih ..



Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 23/08/2015 : 20:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Kabaret Folies Bergere
Kako provuci tanki crveni konac kroz tkaninu satkanu od ljubavi i rata , kako integrirati i dezintegrirati ta dva pojma, a da imaju koheziju i koenzistenciju..nemoguce..ali hej , Kabaret , ta tvorevina od pucke zabave dignuta na nivo prave umjetnosti je zapravo istinsko i genijalno rijesenje..fascinantno, gotovo poeticno i mazohisticki blasfemicno .
Ljepotica i zvjer u blatu rovova i igralistu bogova..kako ovome ne dati suzu i kako ne vidjeti smisao u besmislu, te istinsku snagu zivota nad smrcu ..ahhhh.
Desetka ko kuca



nakon "Naše majke rat" Cabaret mi je došao kao ne sjekira već motorna pila u med... brrrrr

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 24/08/2015 : 13:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Portugal 7/10

Moram priznati da sam očekivao drugačiji završetak nakon čitanja prvoga dijela i rastanka Simona sa djevojkom. Ovako je priča otišla u neočekivanom smjeru. Lijep opuštajući crtež, boje prekrasne, pa čak i noćne scene. Jedine zamjerke dajem ponekad dosadnim dijalozima. Ali tko očekuje nekakvu kompliciranu radnju i raznorazne zaplete bolje da preskoči ovu opuštajuću priču!

Blast 4 8/10

I dalje odličan strip! Brutalan, težak, pun nasilja, morbidan... a opet imamo nekakvu ljudsku priču, emocije...
Mnogo stvari se je dogodilo u ovom broju, dosta toga je razjašnjeno, a s obzirom kako je Mancini završio baš me zanima kako će izgledati zadnji nastavak.
Mislim da ću četvorku vrlo brzo još jednom pročitati!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2504 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 24/08/2015 : 17:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Blast 4 8/10

I dalje odličan strip! Brutalan, težak, pun nasilja, morbidan... a opet imamo nekakvu ljudsku priču, emocije...
Mnogo stvari se je dogodilo u ovom broju, dosta toga je razjašnjeno, a s obzirom kako je Mancini završio baš me zanima kako će izgledati zadnji nastavak.
Mislim da ću četvorku vrlo brzo još jednom pročitati!



Blast 4 je zadnja knjiga, kojom se završava priča. Nema više nastavaka.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 24/08/2015 : 18:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Aha, ne znam kako sam si ja isplanirao pet knjiga. Onda mi je sve jasno...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/08/2015 : 11:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Kupih i ja treci zavjet cisto iz znatizelje..i zamisli..prizor iz holiwodskih filmova..potom vise..uskoro.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/08/2015 : 12:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Meni "Treći zavjet" sasvim OK.

Solidna priča, odličan crtež.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/08/2015 : 16:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Meni "Treći zavjet" sasvim OK.

Solidna priča, odličan crtež.

Ma vidi, ja sam ga ono neobavezno citao na bazenu hotela ne ocekujuci nista..ali ruku na srce dobio sam puno vise od toga .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/08/2015 : 18:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Treći zavjet

Kao sto rekoh , procitah ga izmedu pauza na hotelskom bazenu pri temperaturama koje tope ne samo led u vasoj casi plemenitog Whisky-a vec i vasu kurvinjsku moc predrasude koja vas laznim vlaznim jezikom ponizno uvjerava da o stripu sve znate i da se mozete bahatiti i izzivljavati nad manje vrijednim i priznatim djelima.
Na trenutak izbavljen iz takve zamke ugledah pred sobom izuzetno zabavan strip sa stihom 80-tih i omage na Indiana Jones, The Name of the Rose i cak bi se usudio reci ..hehehe Ptice umiru pjevajuci.
Za mene se odmah otkocio taj trigger warning i poveo me u onu djeciju strip avanturu koju naravno prate i mirisi i okusi i zvukovi onog doba kada smo zeljeli spasiti svijet..i niko dfrugi osim nas to nije mogao uciniti..pa opet nismo.
Zabavan strip sa retro stihom i za mene jos jedan pun Fibrin pogodak.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/08/2015 : 19:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Alvar Mayor integral


Na Alvaru sam uhvatio Slow-start i nisam bio daleko da udastanem nakon pocetnih prica, no onda sam valjda amalgamom izmedu strpljenja i snage volje ipak upao u protok koji me je odjednom osvjezio jednostavnoscu i moje misli vratio na stripove iz djetinjasta..kaoticno romanticno i nazad , pa u krug.
Alvar Mayor akribiki demistificira sve legende, dogme i sve nade da cemo ih ikad vise vidjeti pod bilo kojim okolnostima.
Alvar Mayor je poveznica izmedu novog i starog svijeta svedena na egzikuciju jednog vremena u kojem su jos postojale misterije i gdje se jos osjetio miris stare zemlje, miris vjecne soli i zvuk istinski mocnih vjetrova.
Zanimljivo, prvo zamrzih , pa zavolih ovaj strip, i mislim da je taj redosljed i u zivotu ustvari dobar savjet..ono obrnuto je vecinom sarena laza ..toliko

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 29/08/2015 20:13:00
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/09/2015 : 17:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Jednog proljeća u Černobilu

Kako vec rekoste odlicno nacrtana slikovnica, vrijedna uistinu oka majstorskog.
Pokusaji da se definira trauma sa distance su takoder hvalospjeva vrijedni.
Dokumentarac u svojoj najvjestijoj izvedbi..kapa dolje.
Ali...po meni prilicno licemjerno obradeno stivo koje samo sebe zdere i uvlaci u vec zacrtanu putanju ocekivane predodbe.
Autori su kao usvojene placipicke i nemam nikakve simpatije prema njihovom odnosu ka istoku.
Sve je ovdje nekako sa visoka, i sve je u rukavicama i cizmama ..gumenim dakako.
Sve je pickasto i prepuno kliseja..
Ovo je iskrivljena slika jednog dogadaja, jednog naroda i jedne ideologije..ovo je usudio bi se reci jedna nenamjerna propaganda.
Kao slikovnica ..stoji, kao stivo..se ne broji..jebiga

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/09/2015 : 18:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Uf što ćeš tek onda reći za Pyongyang

Bok, kako si.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/09/2015 : 20:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Uf što ćeš tek onda reći za Pyongyang

Hehehe, biti ce ili nece ..stoji u spajzi i ostavi nekakvog nedodirljivog poriva da se procita...jos..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/09/2015 : 21:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Murdoc, frende, mislim da si pretjerao što se tiče Černobila.

Ako ništa drugo barem ja to nisam tako doživio.

Autor mi se čini krajnje fasciniran snagom razaranja, ali i životnom snagom ljudi koji tamo žive i međusobno ih stalno suprostavlja, kontrastira.

Ovo plačipičke, odnos prema istoku, klišeji i dr. je opis koji mi više odgovara patetičnom, cmizdravom Srebrnom letaču (kojeg je fenomenalno crtao besmrtni Buscema što mu je uzgred budi rečeno najveći plus, a Moebiusovo licemjerno keširanje da ni ne spominjem).
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/09/2015 : 21:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Murdoc, frende, mislim da si pretjerao što se tiče Černobila.

Ako ništa drugo barem ja to nisam tako doživio.

Autor mi se čini krajnje fasciniran snagom razaranja, ali i životnom snagom ljudi koji tamo žive i međusobno ih stalno suprostavlja, kontrastira.

Ovo plačipičke, odnos prema istoku, klišeji i dr. je opis koji mi više odgovara patetičnom, cmizdravom Srebrnom letaču (kojeg je fenomenalno crtao besmrtni Buscema što mu je uzgred budi rečeno najveći plus, a Moebiusovo licemjerno keširanje da ni ne spominjem).

Vidis kada ti to kazes , onda ima smisla..pa opet onda ..ipak nema

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/09/2015 : 21:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc


Vidis kada ti to kazes , onda ima smisla..pa opet onda ..ipak nema
[/quote]

Kada više ništa nema smisla, sve dobiva novi smisao .
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/09/2015 : 22:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ovo plačipičke, odnos prema istoku, klišeji i dr. je opis koji mi više odgovara patetičnom, cmizdravom Srebrnom letaču (kojeg je fenomenalno crtao besmrtni Buscema što mu je uzgred budi rečeno najveći plus, a Moebiusovo licemjerno keširanje da ni ne spominjem).


Hm, nije mi baš jasno, kako je ovo povezano s raspravom?

I što bi točno bilo "Moebiusovo licemjerno keširanje"?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/09/2015 : 22:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Imaš pravo i nema veze osim što mi učinilo da opis više odgovara ovom liku.

Što se tiče Moebiusa i Silver Surfer Parable nekako mi se taj njegov uradak činio kao prostituiranje da se učvrsti na američkom tržištu.

Tako sam barem ja to doživio.

Edited by - Peyo on 07/09/2015 22:22:40
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.92 seconds. Snitz Forums 2000