forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/09/2015 : 22:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Što se tiče Moebiusa i Silver Surfer Parable nekako mi se taj njegov uradak činio kao prostituiranje da se učvrsti na američkom tržištu.

Tako sam barem ja to doživio.


Zašto bi to bilo prostituiranje?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/09/2015 : 23:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Da ne ulazim u šire rasprave već sam izrazio mišljenje da je bila riječ prije svega o djelu da promovira Moebiusa na američkom tržištu (iako je tu sigurno i Stan imao svoju računicu i interes).

Po meni je Parable strip bez neke osobite vrijednosti. Moebiusa sigurno nije privukao "fenomenalni" scenarij. Doživljavao sam ga kao autora koji je težio višoj razini od ove. Vjerujem da je ples novčanica ovdje odigrao svoju ulogu, što nije za zamjeriti jer ne živi se od zraka.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/09/2015 : 14:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Da ne ulazim u šire rasprave već sam izrazio mišljenje da je bila riječ prije svega o djelu da promovira Moebiusa na američkom tržištu (iako je tu sigurno i Stan imao svoju računicu i interes).

Po meni je Parable strip bez neke osobite vrijednosti. Moebiusa sigurno nije privukao "fenomenalni" scenarij. Doživljavao sam ga kao autora koji je težio višoj razini od ove. Vjerujem da je ples novčanica ovdje odigrao svoju ulogu, što nije za zamjeriti jer ne živi se od zraka.



Odavno sam naučio da je motivacija autora nebitna prilikom vrednovanja njihovog djela.

Ok, Parable ti se nije svidio. Ali ne vidim potrebu da razloge svojeg nezadovoljstva tražiš u motivaciji autora. Mislim, tako bismo onda svaki strip mogli vrednovati.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 08/09/2015 : 16:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Peyo bi mogao biti u pravu, no mene je prica i crtez uvjerila u suprotno.
Licemjerno..vjerovatno, no ipak magicno privlacno

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6799 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/09/2015 : 17:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo


Po meni je Parable strip bez neke osobite vrijednosti. Moebiusa sigurno nije privukao "fenomenalni" scenarij. Doživljavao sam ga kao autora koji je težio višoj razini od ove. Vjerujem da je ples novčanica ovdje odigrao svoju ulogu, što nije za zamjeriti jer ne živi se od zraka.



Privukla ga je mogućnost da se oproba u nečem sasvim drugačijem od bilo čega što je do tada radio, u pravljenju stripa na američki način, uz podrazumevani lični pečat, što je za njega bio izazov.

Takođe ga je privukla saradnja sa Sten Lijem, koji je legenda stripa, bez obzira što mu scenariji nisu "fenomenalni".

Saradnja se nije pokazala promašajem, nego vrlo uticajnom, ne samo po revitalizaciju lika tj. stripa o S. Surferu, nego i na način rada novijih generacija crtača superherojskog stripa, od tada daleko sklonijim stilizaciji i evropskom uticaju.
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1182 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 08/09/2015 : 18:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Moebiusu sigurno nije trebala promocija u Americi jer su više od polovice svakog broja Heavy Metala zauzimali stripovi Europskih autora. Moebius je bio broj 1 u Metalu, a Metal je bio broj 1 u svijetu. Objasnili su u dokumentarcu i Stan Lee i Moebius kako je došlo do suradnje. Mislim da ima i u uvodnom tekstu Darkwoodovog izdanja Srebrenog letača (ne znam točno u kojoj knjizi, prvoj ili drugoj)...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 08/09/2015 : 19:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Jos uvijek smatram da Peyo ima poantu..ali ok..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/09/2015 : 23:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley

a Metal je bio broj 1 u svijetu. Objasnili su u dokumentarcu i Stan Lee i Moebius kako je došlo do suradnje.



Da li broj prodanih primjeraka potvrđuje da je Heavy Metal bio broj 1 u svijetu? Molio bih te za ove podatke ako su ti poznati.

To bi onda bilo i najbolja potvrda je Moebius već tada bio zvijezda u Americi (i to ne samo u užem krugu znalaca).

Koliko se Heavy Metala prodavalo u Americi, a koliko izvan?
I koliki je to postotak u odnosu na tiražnija Marvel/DC izdanja?

Nadalje, ono što netko govori za javnost može i ne mora biti sasvim iskreno. Mogu se imati i dodatni motivi o kojima se ne govori za javnost.

Suradnja je uvijek izazov, a nažalost rezultat udruživanja velikih zvijezda često ne daje očekivane rezultate.
To je poput prijateljske utakmice koja rijetko rezultira dobrim nogometom.

I za kraj, nije Parable takav da bi ga se pljuvalo, Moebius i u njemu visoko leti, a Stan je recimo prosječan, ukupno po meni 6,5/10 ali ukusi su različiti.
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1182 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 09/09/2015 : 09:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by bisley

a Metal je bio broj 1 u svijetu. Objasnili su u dokumentarcu i Stan Lee i Moebius kako je došlo do suradnje.



Da li broj prodanih primjeraka potvrđuje da je Heavy Metal bio broj 1 u svijetu? Molio bih te za ove podatke ako su ti poznati.

To bi onda bilo i najbolja potvrda je Moebius već tada bio zvijezda u Americi (i to ne samo u užem krugu znalaca).

Koliko se Heavy Metala prodavalo u Americi, a koliko izvan?
I koliki je to postotak u odnosu na tiražnija Marvel/DC izdanja?

Nadalje, ono što netko govori za javnost može i ne mora biti sasvim iskreno. Mogu se imati i dodatni motivi o kojima se ne govori za javnost.

Suradnja je uvijek izazov, a nažalost rezultat udruživanja velikih zvijezda često ne daje očekivane rezultate.
To je poput prijateljske utakmice koja rijetko rezultira dobrim nogometom.

I za kraj, nije Parable takav da bi ga se pljuvalo, Moebius i u njemu visoko leti, a Stan je recimo prosječan, ukupno po meni 6,5/10 ali ukusi su različiti.


U 12 mjesecu 1974. u francuskoj je izišao Metal Hurlant. U prvom broju su objavili radove Jean Pierre Dionnet, Philippe Druillet, Jean Giraud i Bernard Farkas.
Leonard Mogel iz National Lampoona polovicom 1975. kupuje licencu za Američko tržište i u 4. mjesecu 1977. u Americi izlazi prvi broj Heavy Metala.
U prvom broju Heavy Metala radove su objavili Enki Bilal, Jean Giraud (Moebius), Phillippe Druillet, Milo Manara, Philippe Caza i prvi put objavljen RanXerox Stefana Tamburinia i Tanina Liberatorea. Prvi broj je prodan u 144 000 primjeraka. Sa daljnjim brojevima u časopisu počinju objavljivati i Američki autori Richard Corben, Jefry Jones…

U Marvelu rekord po prodanim primjercima u nekoliko godina, za primjer,Star Wars #1 iz 1977., prodan je u preko 1000 000 primjeraka, Amazing Spiderman iz 2000. god. prodan u 556 457 primjeraka. U Dc je 1993. god. Batman #500, prodan u 318 450 primjeraka. U povijesti Američkog strip izdavaštva rekord po prodanim primjercima drži X-Men Vol. 2#1 iz 1991. god., prodan je u više od 8 000 000 primjeraka.
Nezgodno je raditi usporedbu časopisa tipa Heavy Metala sa Marvelovim ili Dc izdanjima, jer Marvel je osnovan 1939. iako pod imenom Marvel radi od 1961., i odavno je imao svoju publiku kad je pokrenut Heavy Metal, a DC isto tamo negdje 1935 – 1937.

Jednostavno su drugačiji tip časopisa, Metal je više orijentiran samim autorima nego njihovim junacima kao u Marvelu ili Dc-u. Prodani broj primjeraka nekog časopisa ne mora biti mjerilo kvalitete, možda više trenda, kao što ne odgovara svakome svaki stil crtača ili pisca…
Moebius je bio zvijezda određenom broju ljudi, za ovakve stvari nije potrebno tražiti potvrdu u broju prodanih primjeraka, ali radi usporedbe može se napraviti i grafikon.
Ali da ne odem u širinu i da ne gnjavim dalje, ja ostajem pri svome mišljenju, iako je činjenica da je Parable prodan u više primjeraka zbog Moebiusa, a logično je da zarada ide uz prodaju…
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/09/2015 : 10:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivi podaci, hvala na trudu.

Europski (bolje reći francuski) strip i izdavači se više od 30-ak godina pokušavaju etablirati na američkom tržištu sa umjerenim uspjehom. Poznati su pokušaji Dargauda i Humanoidsa. Vjerujem da je nemali broj tih izdanja na engleskom jeziku kupovan od čitatelja iz drugih zemalja koji ne znaju francuski jezik, a u njihovim zemljama nije bilo prevedenih izdanja.

144.000 prodanih primjeraka prvog broja Heavy metala je respektabilan broj. Ako su slijedeći brojevi po prodaji bili približno na toj razini onda drži vodu teza o Moebiusovom statusu zvijezde u Americi već u tom razdoblju. Usporedbu sa DC/Marvelom sam predložio radi toga da se dobije utisak kolikom broju ljubitelja stripa u Americi autori iz Heavy Metala možda nisu poznati.

Slažem se da broj prodanih primjeraka ne mora biti mjerilo kvalitete.


Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/09/2015 : 21:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Spomenar moga oca 9/10

Lijepa priča, malo sam i sebe našao u njoj, jer sam nakon čitanja nekoliko dana razmišljao o svom odnosu sa pokojnim ocem i jesam li možda mogao kvalitetnije provoditi vrijeme s njim. Bili smo razdvojeni zadnjih desetak godina. Volim Taniguchia, čak me i opuštajući Šetač nije razočarao, a Vrh Bogova su mi vrh vrhova...


Aya iz Yopougona 8/10

Zabavno, možda za tinejđere, ali može i za sve ostale!
Zanimljivo prikazana Obala Bjelokosti krajem sedamdesetih, ako se je tamo otprilike tako živjelo u to vrijeme; a tek plaža! Hoću tamo! Opuštajuća priča, puna humora i pokojih detalja koji mi nekako ne spadaju u to vrijeme i mjesto. Npr telefon u autu ili fiksni u kućama, pa ja sam ga u Zagrebu dobio tek sredinom osamdesetih. Pa televizori, frižideri, jede se po restoranima, mislim da je netko nosio i kod nas popularne Starke. Odličan mi je i završetak ove koliko vidim prve knjige. Uglavnom, preporučam.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 23/09/2015 : 13:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Hicksville 8/10

Kritičar Leonard Batts za časopis Comics World dolazi u gradić Hicksville kako bi napisao priču o njegovom slavnom stanovniku i stripašu Dicku Burgeru. Iako mi je crtež neprivlačan,a radnja povremeno dosadna, na kraju me je ipak oduševila! Pogotovo scene u radnji gospođe Hicks, zatim knjižnica u svjetioniku ili Leonardovo pojavljivanje na Burgerovom potpisivanju! Na kraju izdanja imamo i vrlo zanimljiv Rječnik i bilješke.
Strip koji se ipak neće svidjeti svima.


Atentat 8/10

Amin Đafari je arap i vrhunski kirurg koji živi i radi u Izraelu. Vodi potpuno normalan život sve do dana kada njegova žena kao bombaš samoubojica u jednom restoranu ubije mnogo ljudi. Šokantna situacija koja potpuno uništava Aminov život i ugled i koji potpuno razumljivo, nikako ne može prihvatiti postupke svoje žene. Samostalno kreće u istraživanje kako bi shvatio i razumio.
Inače izbjegavam knjige i razna štiva koja se dotiču politike i rata, pa tako nikada nisam prije otvaranja ovog stripa čuo za taj poznati roman Yasmine Khadre
Sve u svemu odličan strip, pročitao sam ga u jednom dahu! Što se tiče završnih scena, ipak sam se nadao drugačijem završetku.

Američki kinez 8/10

Pratimo tri priče. Mladi kinez Jin Wang dolazi u novu školu, gdje ima problema sa nekim učenicima i prilagođavanjem u novu sredinu. Na kraju se i zaljubljuje u jednu plavušu što sve na kraju ispada zabavno i simpatično! Druga priča prikazuje kinesku bajku o majmunu, najmoćnijem majmunu na zemlji, a treća prikazuje smiješnog kineza Chin-Keea koji je slika i prilika smješnih kineza iz zapadnjačkih stripova i crtića i koji svake godine dolazi u posjet svom rođaku Dannyju sramoteći ga u školi.
Na kraju se sve priče zanimljivo isprepliću dajući jednu lijepu cjelinu. Zabavno!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/10/2015 : 09:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote


Daleko susjedstvo

Taniguchijevo "Daleko susjedstvo" priča je o četrdesetosmogodišnjem čovjeku koji se vrati kroz vrijeme u doba kada je imao četrnaest godina i kretao u osmi razred. Ideja nije nova. Mnoga su se djela bavila putovanjem kroz vrijeme i pokušajima da se promijeni prošlost/sadašnjost, no Taniguchijeva namjera je nešto drugačija. Iako i njegov glavni lik dobivši drugu priliku pokušava promijeniti neke događaje pa se i mi neizbježno pitamo što bi napravili drugačije da nam se ukaže takva prilika, ono čemu njegov povratak kroz vrijeme služi je upoznavanje i mijenjanje samog sebe. Rekao bih da tome služi i sam strip. Naime, mnoge ljude muče isti problemi kao i Hiroshija Nakaharu: izgubljenost u poslu, otuđenost od familije ili ljudi općenito, nedostatak jasnog cilja/smisla, pa i neko sveopće beznađe, a kako povratak kroz vrijeme nije fizički moguć (bar koliko ja znam), Taniguchijev melankolični vremeplov budi sjećanja i pruža nam priliku da kroz njih još jednom proživimo svoju prošlost i bolje upoznamo sami sebe. Naravno, o tome u kakvom se trenutku u životu nalazimo ovisi i što će nam "Daleko susjedstvo" otkriti i do koje mjere će nas dotaknuti. Zato ga treba čitati iznova i iznova, jer uvijek postoji mogućnost da ćemo baš taj put otkriti bitan dio sebe. A nikad nije kasno - niti za promjenu, niti za spoznaju da je baš to što imamo upravo ono što nam treba.

8/10

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 13/10/2015 : 11:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Sandman knjiga1 7/10

Dugo je prošlo kako nisam čitao Sandmana, a pročitati dvadeset sveski u jednoj knjizi velik je zalogaj i prilika da vidim hoće li moj za desetak godina iskusniji čitateljski staž ipak prihvatiti ovo remekdjelo. Uživao sam u nekim dijelovima, mučio se sa drugim... iako je Sandman mješavina mojih omiljenih žanrova nije mu uspjelo ugurati se među moje favorite.
Na kraju imamo preko šezdeset strana zanimljivih dodataka, pogotovo Prijedlog za seriju The Sandman koji mi je fantastičan i koji mi je pomogao da bolje razumijem neke stvari iz stripa.

P.S. Dobra mi je scena na str 79 gdje na radiju svira pjesma Novih Fosila. Pamtim da je nešto slično bilo i kasnije u stripu, ali ne sjećam se stranice niti teksta...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/10/2015 : 17:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Sandman knjiga1 7/10

Dugo je prošlo kako nisam čitao Sandmana, a pročitati dvadeset sveski u jednoj knjizi velik je zalogaj i prilika da vidim hoće li moj za desetak godina iskusniji čitateljski staž ipak prihvatiti ovo remekdjelo. Uživao sam u nekim dijelovima, mučio se sa drugim... iako je Sandman mješavina mojih omiljenih žanrova nije mu uspjelo ugurati se među moje favorite.
Na kraju imamo preko šezdeset strana zanimljivih dodataka, pogotovo Prijedlog za seriju The Sandman koji mi je fantastičan i koji mi je pomogao da bolje razumijem neke stvari iz stripa.

P.S. Dobra mi je scena na str 79 gdje na radiju svira pjesma Novih Fosila. Pamtim da je nešto slično bilo i kasnije u stripu, ali ne sjećam se stranice niti teksta...



Prije par mjeseci su neki forumaši htjeli razapeti uredništvo VČ jer su jednu rečenicu u DD preveli kao stih pjesme Miroslava Ilića, iako je značenje rečenice ostalo isto. Naravno, na Nove fosile u Fibrinom Sendmenu nema zamjerki...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4846 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/10/2015 : 16:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Fibrolozi, koja izdanja iz Fibrarijuma bi preporučili kao primjerena nižim puškoškolcima?
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 20/10/2015 : 17:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Fibrolozi, koja izdanja iz Fibrarijuma bi preporučili kao primjerena nižim puškoškolcima?



Mentorova. :D

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/10/2015 : 18:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Fibrolozi, koja izdanja iz Fibrarijuma bi preporučili kao primjerena nižim puškoškolcima?



Zekane?
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 20/10/2015 : 19:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Fibrolozi, koja izdanja iz Fibrarijuma bi preporučili kao primjerena nižim puškoškolcima?


Za niže pučkoškolce baš i ne znam. Za 5aše pa nadalje bi mogli Paulov ljetni posao, O'Boys, Gluhe Laste, Svebor i Plamena, Mostarske želje, Papak, Bosonogi, Tiki, Perzepolis, Lajka, Betelgeuse/Aldebaran ali tu ima i pokoja cica pa vjerujem da se roditeljima tipa Amos to ne bi svidjelo :)) nhf Amose

Edit: Bosonogi zapravo uvjetno, ima par pimpeka i cica, ali i rastopljenih ljudi pa možda ipak bolje ne.

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 20/10/2015 19:16:22
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/10/2015 : 22:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Možda bi mogli i Astronauti iz budućnosti i Američki Kinez.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 20/10/2015 : 23:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

quote:
Originally posted by vukozec

Fibrolozi, koja izdanja iz Fibrarijuma bi preporučili kao primjerena nižim puškoškolcima?



Mentorova. :D



Gluhe laste definitivno.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4846 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/10/2015 : 09:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by vukozec

Fibrolozi, koja izdanja iz Fibrarijuma bi preporučili kao primjerena nižim puškoškolcima?


Za niže pučkoškolce baš i ne znam. Za 5aše pa nadalje bi mogli Paulov ljetni posao, O'Boys, Gluhe Laste, Svebor i Plamena, Mostarske želje, Papak, Bosonogi, Tiki, Perzepolis, Lajka, Betelgeuse/Aldebaran ali tu ima i pokoja cica pa vjerujem da se roditeljima tipa Amos to ne bi svidjelo :)) nhf Amose

Edit: Bosonogi zapravo uvjetno, ima par pimpeka i cica, ali i rastopljenih ljudi pa možda ipak bolje ne.



Da slažem se, to je sve za +10, nadao sam se da ima koji naslov a la Bone.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/10/2015 : 09:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
za pocetak, najbolje je uzeti Jastreba
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 21/10/2015 : 16:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by vukozec

Fibrolozi, koja izdanja iz Fibrarijuma bi preporučili kao primjerena nižim puškoškolcima?


Za niže pučkoškolce baš i ne znam. Za 5aše pa nadalje bi mogli Paulov ljetni posao, O'Boys, Gluhe Laste, Svebor i Plamena, Mostarske želje, Papak, Bosonogi, Tiki, Perzepolis, Lajka, Betelgeuse/Aldebaran ali tu ima i pokoja cica pa vjerujem da se roditeljima tipa Amos to ne bi svidjelo :)) nhf Amose

Edit: Bosonogi zapravo uvjetno, ima par pimpeka i cica, ali i rastopljenih ljudi pa možda ipak bolje ne.



Prcaš, a?
Preporučio bih mu sve ove koje si gore naveo + Silasa Coreya, Vrh bogova, Jonathana, Put u Italiju i Petra Pana.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.

Edited by - Amos on 21/10/2015 16:06:22
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11661 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/10/2015 : 16:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ništa od navedenog ne bih preporučio pučkoškolcima - izuzev Gluhe laste i Svebor i Plamena.

Za njih je Zagor, Blek, Mark, Miki...
Barem sa ja to u tim godinama čitao. Kakav Vrh bogova, Paul, Perzepolis...
Vrh bogova nisam mogao čitati ja stara dripina.

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000