forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 09/03/2016 : 20:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
izdvojio 1000€ za tri kompleta? Fuuuu.....dobra nabavka.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/03/2016 : 20:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ma i to je pitanje, nekako mu ne vjerujem.
Mislim da želi da ispadne da troši masne pare pa da ga se onda tolerira, tak nekaj.
Mislim, to je moje mišljenje, nemam nikakvih dokaza ali tak mi se čini.
Uglavnom, lik je trol.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/03/2016 : 20:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Bilješke za ratnu priču

Postaje očito da meni Gipi jednostavno ne leži. Bilješke sam prvi put čitao kad je izašlo hrvatsko izdanje i gotovo u potpunosti zaboravio strip. Ostalo je samo sjećanje da je dojam bio slab. Sad, nakon drugog čitanja, mogu to i potvrditi. Prije svega tu je specifičan Gipijev crtež koji mi nikako ne odgovara, ali s vremenom sam uvidio da njegovi akvareli mogu posjedovati određenu draž i kad bi me priča uvukla i obuzela mogu zamisliti da bi mi i crtež postajao sve bolji. No ovdje to nažalost nije slučaj. Priča o tri tinejdžera u području zahvaćenom ratom funkcionirala bi puno bolje kada bi njeni glavni likovi bili kompleksniji i kad bi Gipijeve misli i poante bile suptilnije iskazane. Ovako mi to sve djeluje nekako umjetno i čak i autorov pogovor, koji nam otkriva svojevrsnu autobiografsku komponentu, ne pomaže. Dapače. Imam osjećaj da je promišljeno napisan s namjerom da dotakne čitatelja i da, u vidu emocija, u njemu nema ništa stvarno. Naravno, lako moguće da sam ja u krivu i da je sve to skupa super, pogotovo s obzirom na ugled koji Gipi uživa i kod publike i kod kritike. I sama činjenica da ovoliko razmišljam i pišem o stripu ukazuje da tu očito nešto ima, no Gipijev snažan autorski pečat za mene i dalje ne predstavlja znak kvalitete.

4/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/03/2016 : 08:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Fulu

Istovremeno robinja i čarobnica, Fulu je dopadljiv iako ne i previše složen lik, a slično se može reći i za njene avanture. Iako zbog lokacija i prisutnosti magije Fulu na trenutke podsjeća na Trillovo kapitalno djelo - Alvara Mayora, u pitanju je ipak znatno slabiji strip. Teme slobode i rasne i spolne (ne)ravnopravnosti kojima se ovaj strip bavi nesumnjivo su važne, no posjeduju i određenu dozu jednostavnosti. Možemo to reći i ovako: Fulu je strip koji govori o osnovnim ljudskim pravima i primarnim težnjama, dok Alvar (da ostanemo pri toj usporedbi) više naginje ka filozofskim temama. Navedeno čini Fulu, magiji unatoč, realnijim stripom, no također i više angažiranim nego umjetničkim (iako se ta dva pojma naravno ne moraju isključivati) djelom.

Rissov crtež je solidan i atraktivan iako ne i virtuozan. Premda strip postoji i u obojanoj verziji (koliko sam shvatio tako je čak i prvotno objavljen), mislim da je ova crno-bijela puno efektnija te daje zanimljiviju atmosferu stripu koji inače djeluje kao samo još jedan u nizu komercijalnih naslova europskog stripa (iako je ovdje zapravo u pitanju argentinski).

Ipak, kad se sve zbroji i oduzme, Fulu upravo to i jest: dobar strip koji ima ponešto za reći, no ničim ne odskače od brojnih drugih.

5/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/03/2016 : 13:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner




Fulu

Istovremeno robinja i čarobnica, Fulu je dopadljiv iako ne i previše složen lik, a slično se može reći i za njene avanture. Iako zbog lokacija i prisutnosti magije Fulu na trenutke podsjeća na Trillovo kapitalno djelo - Alvara Mayora, u pitanju je ipak znatno slabiji strip. Teme slobode i rasne i spolne (ne)ravnopravnosti kojima se ovaj strip bavi nesumnjivo su važne, no posjeduju i određenu dozu jednostavnosti. Možemo to reći i ovako: Fulu je strip koji govori o osnovnim ljudskim pravima i primarnim težnjama, dok Alvar (da ostanemo pri toj usporedbi) više naginje ka filozofskim temama. Navedeno čini Fulu, magiji unatoč, realnijim stripom, no također i više angažiranim nego umjetničkim (iako se ta dva pojma naravno ne moraju isključivati) djelom.

Rissov crtež je solidan i atraktivan iako ne i virtuozan. Premda strip postoji i u obojanoj verziji (koliko sam shvatio tako je čak i prvotno objavljen), mislim da je ova crno-bijela puno efektnija te daje zanimljiviju atmosferu stripu koji inače djeluje kao samo još jedan u nizu komercijalnih naslova europskog stripa (iako je ovdje zapravo u pitanju argentinski).

Ipak, kad se sve zbroji i oduzme, Fulu upravo to i jest: dobar strip koji ima ponešto za reći, no ničim ne odskače od brojnih drugih.

5/10





crtežom i atmosferom itekako odskaće

8/10

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/03/2016 : 13:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

crtežom i atmosferom itekako odskaće

8/10


Crtezom mozda donekle, a sto se atmosfere tice ... koliko se sjecam ni mene nije nesto pretjerano odusevio.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/03/2016 : 17:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by risbozg

crtežom i atmosferom itekako odskaće

8/10


Crtezom mozda donekle, a sto se atmosfere tice ... koliko se sjecam ni mene nije nesto pretjerano odusevio.





Nema sumnje da je crtež dobar, ali samo u Fibrinom katalogu ima cijeli niz stripova jednako dobrog pa i boljeg crteža, a kamoli šire. Što se atmosfere tiče, već sam ga usporedio s Alvarom koji je po meni puno jači, a ima i po tom pitanju još jačih naslova.

Naravno, svatko ima svoj ukus.




http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 17/03/2016 17:19:45
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/03/2016 : 10:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Crveni alarm

Siguran sam da bi mi, da sam bio dio tog vremena i te scene, Crveni alarm bio odličan. U njemu se ipak prije svega osjeća nostalgična nota, iako se ne može reći da s njom pretjeruje. Ovako, kao netko tko je u to doba tek rođen, mogu samo pokušati povući paralele s mojim tinejdžerskim godinama no, iako neke sličnosti postoje, ne mogu se baš pronaći u ovoj Lavričevoj priči. U pitanju je simpatičan strip dobrog i dopadljivog crteža, koji ipak ima i neke, meni neuvjerljive, pomalo klišejizirane detalje te daje više-manje stereotipnu sliku mjesta i vremena (i prošlog i sadašnjeg).

5/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/03/2016 : 10:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mozda je do scene, ovaj biti dio te scene te poznavati ljude koji se pominju ili nastupaju (poput legende Igora Vidmara), pa i tog razdoblja, mozda je i do originalnog jezika, sleng u originalu (to sigurno nije bitna karika) ... ali i bez poznavanja toga u igri je simpaticna prica o prije i poslije, sa velikom dozom "nostalgije" ... i dopala se noemisu (sto nije malo!).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/03/2016 : 11:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Meni najdraži domaći strip svih vremena, za dlaku ispred Grendela.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 18/03/2016 : 11:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Najbolji slovenački strip pored Magne Purge!

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/03/2016 : 11:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
I još jednom sam crna ovca.

Za one koji su propustili raspravu o ocjenjivanju par stranica prije, kod mene je petica solidan strip koji vrijedi pročitati. Čisto da ne bi mislili da ja tu ocrnjujem stripove.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 18/03/2016 11:35:04
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 18/03/2016 : 12:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Meni su basne i glista bolji...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/03/2016 : 12:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovo za Glistu si vjerojatno u manjini, ali je svakako dobro vidjeti kakvih sve ukusa ima. A nemam nista protiv Glise, dapace i stavise, veoma dobar strip.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/03/2016 : 13:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
1. Glista
2. Evropa
3. Basne
4. Alarm
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/03/2016 : 13:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
1.Basne
2.Ekstremni sportovi
3.Evropa
4.Alarm
5.Glista

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/03/2016 : 13:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Meni najdraži domaći strip svih vremena, za dlaku ispred Grendela.


kako to tebi može biti domaći strip?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/03/2016 : 13:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

sta je jaki, imas nesto protiv jugonostalgije!?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 18/03/2016 : 15:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Meni najdraži domaći strip svih vremena, za dlaku ispred Grendela.


1.Grendel
2.Crveni alarm
3.Papak
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/03/2016 : 15:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


sta je jaki, imas nesto protiv jugonostalgije!?


imam ali ništa efikasno.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2644 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 18/03/2016 : 16:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by Markos

Meni najdraži domaći strip svih vremena, za dlaku ispred Grendela.


1.Grendel
2.Crveni alarm
3.Papak



1. Papak
2. Crveni alarm
3. Grendel

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/03/2016 : 16:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
1. Sun City
2. Grendel
3. Crveni Alarm

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/03/2016 : 17:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Poli


sta je jaki, imas nesto protiv jugonostalgije!?


imam ali ništa efikasno.




Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/03/2016 : 19:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Stranac/Metro

Dva albuma od kojih se sastoji ova knjiga, Stranac i Metro, su gotovo jednaki po pitanju Kordejevog uobičajeno gustog crteža, ali ne odskaču puno ni pričom. Lako možemo zamisliti svijet Metroa kao onaj iz kojeg glavni lik Stranca bježi kroz vrijeme. Razlika ipak postoji i ona je poglavito scenaristička. Dok je Stranac pomalo konfuzan i ostavlja dosta otvorenih pitanja, kratke priče Metroa su puno jednostavnije i s jasnim porukama. Niti jedan, niti drugi doduše nisu ostavili neki pretjerani dojam na mene, no u pitanju je dovoljno zanimljivo štivo za ubiti vrijeme.

5/10

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 22/03/2016 : 09:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ovo za Glistu si vjerojatno u manjini, ali je svakako dobro vidjeti kakvih sve ukusa ima. A nemam nista protiv Glise, dapace i stavise, veoma dobar strip.




E da, Evropa mi je jos bolja, odmah iza Basni.
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000