forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 21/04/2016 : 21:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Oki

Ne sviđa mi se autor koji svoju popularnost gradi na pisanju priča koje su začinjene najnižim ljudskim strastima i pohotama (stalno prisutni incest, pedofilija, homosexualizam...) i .


Po tebi homoseksualnost spada u isti koš sa incestom i pedofilijom?

I da, što tek reći na tvoje vrednovanje Jodorowskog i onih koje vole njegove stripove? Hvala ti na komplimentu.


Nije isti koš, samo ista zagrada, a u zagradi su nabrojane pojedinosti (mogao sam ih staviti još nekoliko) bez kojih Jodorovski očito ne može u svojim stripovima.
A zašto bi vrednovao Jodorovskog...ne sviđa mi se njegova potreba za time da scenarij iskače iz tračnica "uobičajenog" sa tedencijom na ubacivanje nečeg šokantnog i skandaloznog ma koliko to besmisleno činilo scenu u stripu.
Ako je netko autor poznat na svjetskoj razini, trebam li ga ja zbog toga voliti...ne hvala, meni ne odgovara njegova bolesna mašta i odbio me je od daljnjeg čitanja njegovih djela općenito.
U biti najviše se i pribojavam neke dobre priče koja bi me uvukla u čitanje, a zatim polila hladnom vodom nekim sexualnim i inim nebulozama.

Reci mi Bushido, dali bi se ti recimo usudio čitati Presveto srce u prepunom tramvaju kako bi si skratio vožnju...npr da sjediš i čitaš scenu bisexualnog krštenja onog profesora, a iznad glave ti jedno pet, šest ljudi vide što čitaš, pa ti neka baba odmah dobaci da si perverznjak
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/04/2016 : 21:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by swamp thing


Hvala na kratkoj i jasnoj dijagnozi, da mi ti nisi ukazao na to, možda to nikad ne bih skontao... sada bar još ima nade za mene, samo se trebam okrenuti crkvi i vjeri, par očenaša bi trebalo da me vrati na pravi put, među normalan živalj...


Ja bih izmolio i milijun očenaša (ma koliko god vremena za to trebalo) samo neka me poštede onakvog bisexualnog krštenja
[/quote]
Izgleda ti se baš nije svidjelo to krštenje kad misliš da treba toliko očenaša
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 21/04/2016 : 21:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
@swampy
Je, čitam i čitam ja taj strip...i onda me od čitanja zaboli prkno...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/04/2016 : 21:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Oki

Ne sviđa mi se autor koji svoju popularnost gradi na pisanju priča koje su začinjene najnižim ljudskim strastima i pohotama (stalno prisutni incest, pedofilija, homosexualizam...) i .


Po tebi homoseksualnost spada u isti koš sa incestom i pedofilijom?

I da, što tek reći na tvoje vrednovanje Jodorowskog i onih koje vole njegove stripove? Hvala ti na komplimentu.


Nije isti koš, samo ista zagrada, a u zagradi su nabrojane pojedinosti (mogao sam ih staviti još nekoliko) bez kojih Jodorovski očito ne može u svojim stripovima.
A zašto bi vrednovao Jodorovskog...ne sviđa mi se njegova potreba za time da scenarij iskače iz tračnica "uobičajenog" sa tedencijom na ubacivanje nečeg šokantnog i skandaloznog ma koliko to besmisleno činilo scenu u stripu.
Ako je netko autor poznat na svjetskoj razini, trebam li ga ja zbog toga voliti...ne hvala, meni ne odgovara njegova bolesna mašta i odbio me je od daljnjeg čitanja njegovih djela općenito.
U biti najviše se i pribojavam neke dobre priče koja bi me uvukla u čitanje, a zatim polila hladnom vodom nekim sexualnim i inim nebulozama.

Reci mi Bushido, dali bi se ti recimo usudio čitati Presveto srce u prepunom tramvaju kako bi si skratio vožnju...npr da sjediš i čitaš scenu bisexualnog krštenja onog profesora, a iznad glave ti jedno pet, šest ljudi vide što čitaš, pa ti neka baba odmah dobaci da si perverznjak

Ja sam citao Mausa u vlaku,i primjetio sam da nekolicina prvo gleda u korice pa u mene,neki su se cak i tiho dosaptavali,prvo mi je bilo nelagodno, a onda me uhvatio smijeh.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/04/2016 : 21:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Presveto srce je zakon.
Smeta samo sitnim malograđanima.
Seljačine koje bulje u vlaku ili tramvaju u moje štivo su beznačajni i mogu mi pofrulit kiflu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/04/2016 : 21:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Oki daj malo pazi sa nekim izjavama.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/04/2016 : 22:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Oki

Ne sviđa mi se autor koji svoju popularnost gradi na pisanju priča koje su začinjene najnižim ljudskim strastima i pohotama (stalno prisutni incest, pedofilija, homosexualizam...) i .


Po tebi homoseksualnost spada u isti koš sa incestom i pedofilijom?


ne znam da li je crnje kad se nekom diže na rođenu sestru,klinku od sedam godina ili mušku guzicu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/04/2016 22:13:01
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 21/04/2016 : 22:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Oki, preporučam onda Jodorowskijeve filmove - Holy mountain i El topo. Ako ti se to ne svidi, onda stvarno ne znam...

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/04/2016 : 22:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Nije isti koš, samo ista zagrada, a u zagradi su nabrojane pojedinosti (mogao sam ih staviti još nekoliko) bez kojih Jodorovski očito ne može u svojim stripovima.


Ok, znači po tebi homoseksualnost spada među najniže ljudske strasti i pohote?

Što to uopće znači? Da izjednačavaš silovanje djece sa ljubavnim odnosom dvoje homoseksualaca?

quote:
Originally posted by Oki

Reci mi Bushido, dali bi se ti recimo usudio čitati Presveto srce u prepunom tramvaju kako bi si skratio vožnju...npr da sjediš i čitaš scenu bisexualnog krštenja onog profesora, a iznad glave ti jedno pet, šest ljudi vide što čitaš, pa ti neka baba odmah dobaci da si perverznjak


U pravilu ne čitam ništa na javnim mjestima. Ali da čitam, mislim da bi mi bilo svejedno što drugi ljudi misle o mojoj literaturi. Ako im smeta, neka prestanu buljiti ili neka odu u drugi tramvaj.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/04/2016 : 22:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Presveto srce je zakon.
Smeta samo sitnim malograđanima.
Seljačine koje bulje u vlaku ili tramvaju u moje štivo su beznačajni i mogu mi pofrulit kiflu.


Ovo
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/04/2016 : 22:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

@swampy
Je, čitam i čitam ja taj strip...i onda me od čitanja zaboli prkno...


Pa vidiš da ti se sviđa..
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 21/04/2016 : 22:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Ne da mi nebi smetalo, već bi im body languageom pojasnio scenu i objasnio njezino značenje.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 21/04/2016 : 22:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
nemam namjeru ovdje nikom držati stranu niti iznositi svoje stavove
ali nikako ne mogu sada da prestanem da se smijem kad vidim sta se ovdje desava
ljudi, jel vi ovdje idete u rasprave pokrenuti djelima intergalaktičkog mega-cara svih vrsti provokacija, gospodina Alajendra Jodorowskog?

;o)))))))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

klaudye
Starting Member



76 Posts

Member since 02/12/2014

Posted - 21/04/2016 : 22:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send klaudye a Private Message  Reply with Quote
Kad smo kod Jodorowskog i Fibre, hvala i Jodorowskom i Fibri na remek djelima. Sve što je Fibra izdala sam pročitao (osim spomenutog Presvetog srca) i čuvam kao svetinju u kolekciji. S Presvetim ću se osladiti u boji :)
Nego kad smo kod Jodorowskog ima li tko kakvih iskustava s Megalexom? Već me duže vrijeme kopka taj naslov, a nigdje se ne spominje ili sam nešto negdje propustio. Megalex i Fibra?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/04/2016 : 23:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Koliko se sjećam, Megalex je bio dobar.
U svakom slučaju puno bolji od Presvetog srca, barem meni.

Have mercy
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/04/2016 : 08:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam Presveto srce dva puta i oba stao nakon 2/3. Tamo negdje oko polovice počinje nepodnošljivo bulažnjenje i sve nadrogiraniji crtež.

Zanimljivo i da forumaš koji periodično gnjavi izdavače za tipfelere i jezični purizam u vlastitom izražavanju koristi ˝x˝ umjesto standardnog hrvatskog ˝ks˝.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/04/2016 : 10:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by klaudye

Kad smo kod Jodorowskog i Fibre, hvala i Jodorowskom i Fibri na remek djelima. Sve što je Fibra izdala sam pročitao (osim spomenutog Presvetog srca) i čuvam kao svetinju u kolekciji. S Presvetim ću se osladiti u boji :)
Nego kad smo kod Jodorowskog ima li tko kakvih iskustava s Megalexom? Već me duže vrijeme kopka taj naslov, a nigdje se ne spominje ili sam nešto negdje propustio. Megalex i Fibra?


Markos:
quote:
Baka Zorica je očito malo previše trošila tripove, kao i Jodo:) Anibala nisam čitao, Megalex ni u ludilu, Son of the gun mi je zanimljiv, kao i još neke stvari. Bit će nešto, sigurno.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/04/2016 : 14:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Lako za Megalex, tko je baka Zorica?!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/04/2016 : 15:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
i ovo je previse od Joda sto je izaslo. i previse
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/04/2016 : 15:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ono sto je meni lose od joda su ogregod, megalex i aleph thau. Ostalo sto sam citao varira izmedju dobrog i odlicnog. Son of the gun mi je odlican i veselim mu se ko malo dijete.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 22/04/2016 : 23:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Mene su razocarali mozda samo Tehnoocevi...prezvakano...nema dusu. Daleko od toga da je los strip al nie to level Jodo-a.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 22/04/2016 : 23:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Usput, evo sam upravo procita Macanovog kapetana Ameriku. Pa da ga pofalim, njegov najbolji strip do sad, meni osobno, jako dobro, lijepo, na trenutke poetski.
Neki dan si me naljutio s svojim "fakatima" u watchmenu al sad si se iskupio.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 23/04/2016 : 08:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by dcopic

Epileptičar 7/10

... to nikako ne umanjuje kvalitetu ovoga malog remek djela.


otkad se remek dela ocenjuju sa sedmicom?



pa covek je svestan da je to remek delo, stim da ga bas nesto i ne lezi



Slažem se sa kasperom.

Pa je, remek djelo je, čovjek je sa nama podijelio cijeli svoj život, svoje strahove, intimu, probleme u obitelji i sjajno je to uradio! Ali ja sam samo čitatelj, nisam književni kritičar i ne pokušavam ga glumiti. Jednostavno moja ocjena je čisto subjektivna, koliko sam uživao u stripu, hoću li mu se vračati i koliko razmišljam o njemu još dugo nakon čitanja.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/04/2016 : 15:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Persepolis

Napokon mi i ovaj strip dode na red za citanje, kasnim znam ali ovako je ispalo da se uistinu vredjelo cekati.
Sta da kazem, vise od stripa.
Mada se jako lagano i pitko cita ovaj strip nikako nije povrsan, dapace sa zaigranom lakocom vas potice na dublje razmisljanje.
Nase videnje odredenih dijelova svijeta pod velikim je utjecajem globalnih medija i vec dugo mi razna etiketiranja uzimamo zdravo za gotovo.
Persepolis nenametljivo,zabavno ali i dubokoumno prezentira jedan drugaciji i nesputaniji prozorcic koji se idealno uklapa u medij stripa.
Puno predrasuda pada u vodu nakon konzumiranja ovog stripa i puno se novih poveznica u svijesti poveze i sve to kroz oci jedne mlade i duhom slobodne Iranke.
Divno.

9/10

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/05/2016 : 19:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Astronauti iz budućnosti

Trondheim i Larcenet nas vode na urnebesnu, otkačenu avanturu za sve generacije, gdje ništa nije kako se naizgled čini. Ludi i potpuno neočekivani preokreti koji se redaju bez velikih pauza te neprestana jurnjava koja počinje u drugom albumu, čine da se osjećamo kao da smo na vožnji vlakom smrti. Možda su autori malo i pretjerali s ludorijama, na kraju sam gotovo osjećao vrtoglavicu nakon svega što se izdešavalo. No opet, pri drugom čitanju bi sve trebalo biti manje šokantno, a uopće ne sumnjam da će biti jednako zabavno. Originalni i scenaristički i crtački, Astronauti iz budućnosti odlična su zabava za sve uzraste, a Martina i Gojko su s lakoćom našli mjesto među najdražim mi junacima.

8/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000