forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Balfa76
Starting Member



36 Posts

Member since 13/10/2015

Posted - 08/05/2016 : 20:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Balfa76 a Private Message  Reply with Quote
quote:

Astronauti iz budućnosti

Trondheim i Larcenet nas vode na urnebesnu, otkačenu avanturu za sve generacije, gdje ništa nije kako se naizgled čini. Ludi i potpuno neočekivani preokreti koji se redaju bez velikih pauza te neprestana jurnjava koja počinje u drugom albumu, čine da se osjećamo kao da smo na vožnji vlakom smrti. Možda su autori malo i pretjerali s ludorijama, na kraju sam gotovo osjećao vrtoglavicu nakon svega što se izdešavalo. No opet, pri drugom čitanju bi sve trebalo biti manje šokantno, a uopće ne sumnjam da će biti jednako zabavno. Originalni i scenaristički i crtački, Astronauti iz budućnosti odlična su zabava za sve uzraste, a Martina i Gojko su s lakoćom našli mjesto među najdražim mi junacima.

8/10



Slažem se s ocjenom. Astronauti su mi bili nevjerovatno osvježenje i strip sam pročitao skoro u jednom dahu. A moram priznati da sam, kad sam započeo s čitanjem, bio malo skeptičan jer mi je sve bilo malo....nedoraslo. Ali kad se čita malo pozornije, jako ozbiljne teme se ovdje raspravljaju i raspredaju. Meni je to jedan od stripova koji će svakako imati svoje drugo...pa i više čitanja
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/05/2016 : 09:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Balfa76

quote:

Astronauti iz budućnosti

Trondheim i Larcenet nas vode na urnebesnu, otkačenu avanturu za sve generacije, gdje ništa nije kako se naizgled čini. Ludi i potpuno neočekivani preokreti koji se redaju bez velikih pauza te neprestana jurnjava koja počinje u drugom albumu, čine da se osjećamo kao da smo na vožnji vlakom smrti. Možda su autori malo i pretjerali s ludorijama, na kraju sam gotovo osjećao vrtoglavicu nakon svega što se izdešavalo. No opet, pri drugom čitanju bi sve trebalo biti manje šokantno, a uopće ne sumnjam da će biti jednako zabavno. Originalni i scenaristički i crtački, Astronauti iz budućnosti odlična su zabava za sve uzraste, a Martina i Gojko su s lakoćom našli mjesto među najdražim mi junacima.

8/10



Slažem se s ocjenom. Astronauti su mi bili nevjerovatno osvježenje i strip sam pročitao skoro u jednom dahu. A moram priznati da sam, kad sam započeo s čitanjem, bio malo skeptičan jer mi je sve bilo malo....nedoraslo. Ali kad se čita malo pozornije, jako ozbiljne teme se ovdje raspravljaju i raspredaju. Meni je to jedan od stripova koji će svakako imati svoje drugo...pa i više čitanja



slažem se da se slažem a još i da se potrefe nastavci, vidi se da je priča i ostavljena nedovršenom

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/05/2016 : 18:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pa ne znam... U eventualnom nastavku bi mogli pratiti kako Martina i Gojko odrastaju ili njihove avanture kao starijih/odraslih osoba, a nekako mislim da to ne bi bilo to. Astronauti iz budućnosti su toliko dobri upravo zato što su dječji strip za odrasle.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/05/2016 : 18:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Pa ne znam... U eventualnom nastavku bi mogli pratiti kako Martina i Gojko odrastaju ili njihove avanture kao starijih/odraslih osoba, a nekako mislim da to ne bi bilo to. Astronauti iz budućnosti su toliko dobri upravo zato što su dječji strip za odrasle.



ja mislim da tu ima još i podosta materijala za priču dok su još u tom dobu, ma kakvo odrastanje ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/05/2016 : 20:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Šaneru i Bodisatva,drage kolege i braćo po stripu, drago mi je da su vam se dopali Kosmonauti, ali smatram da je tu sve rečeno.
Bolje mi se pridružite u apelu da se objavi Ralph Azham, fantazi strip za odrasle!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/05/2016 20:39:19
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/05/2016 : 21:21:29  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Šaneru i Bodisatva,drage kolege i braćo po stripu, drago mi je da su vam se dopali Kosmonauti, ali smatram da je tu sve rečeno.
Bolje mi se pridružite u apelu da se objavi Ralph Azham, fantazi strip za odrasle!



znaš šta, anto, moj ti je veliki problem u tome što se nikako ne mogu pomiriti sa time da ono što mi je baš dobro nikako nema nastavaka, želim i dalje saznavati što je i dalje bilo, jel Pepeljuga poslije brijala ili depilirala noge i sve tako to ;o))
neke serijale čim sam čuo da idu nastavci bio sam najgori skeptist koji postoji, ma kakav Djian, ma kakvi dodatci Ratnicima sa Akbara sada ... i ono čim to uzeh u ruke, paffff
međutim, generalno i jesi u pravu, puno je i previše tako dobrih stvari a koje treba pročitati, izgurati, poturiti drugima na uvid, izboriti se za njih
I Ralph Azham mi se svakako nalazi među njima ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/05/2016 : 21:44:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma volim i ja nastavke - ali oni su obično komercijala i najčešće razočarenja.
Eternaut mi je genijalan - ali me živo zabole za nastavak;a pre svega jer sam čuo da to više nije to.
XIII - ni najmanje me ne interesuje kako je sente razradio priču nakon Van Hama.
itd,itd...
Jedino mi je žao što Žiro nije odradio još jedan ciklus Mister Bluberija.
A drugi ciklus Ratnika sa Akbara je keva za prvi;ali u njemu i Loazel učestvuje u izradi priče.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/05/2016 : 21:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kakav rlaf azlam, sta trabunjate. marko ce zavrsiti to sto ima i time staviti tacku na trondija
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/05/2016 : 21:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
od trondija marko završava tvrđe i prelazi na rlafa;tu se negde ubacuju i Teksas kauboji.
DW završava Veneciju i objavljuje Trondijevog Spiroua.
More comics započinje Zekanove hvalevrijedne avanture bez Zekana,puca na drugoj knjizi,ali ih Fibra dovršava 2021.
Luisa nikad dosta!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/05/2016 : 21:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
boze pomozi
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 09/05/2016 : 22:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

od trondija marko završava tvrđe i prelazi na rlafa;tu se negde ubacuju i Teksas kauboji.
DW završava Veneciju i objavljuje Trondijevog Spiroua.
More comics započinje Zekanove hvalevrijedne avanture bez Zekana,puca na drugoj knjizi,ali ih Fibra dovršava 2021.
Luisa nikad dosta!!!



Dobar plan.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/05/2016 : 22:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Heh, Anto oživio More Comics ...

Inače 5+ za plan ...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/05/2016 : 22:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sva sreca pa trondi ubija sa niskim tirazima
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/05/2016 : 22:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by anto

Šaneru i Bodisatva,drage kolege i braćo po stripu, drago mi je da su vam se dopali Kosmonauti, ali smatram da je tu sve rečeno.
Bolje mi se pridružite u apelu da se objavi Ralph Azham, fantazi strip za odrasle!



znaš šta, anto, moj ti je veliki problem u tome što se nikako ne mogu pomiriti sa time da ono što mi je baš dobro nikako nema nastavaka, želim i dalje saznavati što je i dalje bilo, jel Pepeljuga poslije brijala ili depilirala noge i sve tako to ;o))
neke serijale čim sam čuo da idu nastavci bio sam najgori skeptist koji postoji, ma kakav Djian, ma kakvi dodatci Ratnicima sa Akbara sada ... i ono čim to uzeh u ruke, paffff
međutim, generalno i jesi u pravu, puno je i previše tako dobrih stvari a koje treba pročitati, izgurati, poturiti drugima na uvid, izboriti se za njih
I Ralph Azham mi se svakako nalazi među njima ;o))



Ja mogu samo apelirati da Marko uzme dvogodišnju pauzu u izdavanju da stignem pokupovati i pročitati sve zaostatke.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/05/2016 : 22:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

sva sreca pa trondi ubija sa niskim tirazima



Za razliku od turbofolka ...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/05/2016 : 22:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by kasper

sva sreca pa trondi ubija sa niskim tirazima



Za razliku od turbofolka ...



a to ne znam, al verujem da si u pravu
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/05/2016 : 08:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

na kratko o Diplomatskim kronikama
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=76&TOPIC_ID=34842#1969884



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/05/2016 : 23:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Putovanje u Italiju

Putovanje u Italiju je ono što bi se moglo nazvati pričom o običnim ljudima i njihovim životima. Samo što Coseyevi likovi ipak nisu baš tako obični, niti je takvo ono što im se u ovom stripu događa. Arthur i Ian, američki ratni veterani (Vijetnam), i Shirley, njihova ljubav iz mladih dana, po meni nisu baš previše uvjerljivi i trodimenzionalni likovi. Njihovi postupci su najvećim dijelom iracionalni, a ponekad i jednostavno glupi. Možda to nije čudno kod ljudi koji su svjedočili tolikim strahotama, no meni (barem ovdje) djeluje neuvjerljivo. I to do mjere da sam se uspio naljutiti na likove pa pretpostavljam posredno i na autora. Jedino što mi se svidjelo je kraj. Pri prvom čitanju me čak ganuo, dok sam pri drugom ostao zadovoljan što su (preživjeli) likovi ipak dobili što su zaslužili.

Putovanje u Italiju nije loš strip. Kakva god (meni) bila, priča lijepo teče, a Coseyev crtež je ugodan i izrazito joj odgovara. Stvar je samo u tome što, iako ne mogu reći da mi je žao vremena utrošenog na ovaj strip, ne bih ništa posebno propustio da ga nisam pročitao.

5/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/05/2016 : 21:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



U potrazi za Petrom Panom

Mladi engleski pisac dolazi u malo selo u švicarskim Alpama pisati svoj novi roman. Tako počinje ovaj Coseyev, neizbježno melankoličan, strip. Kasnije se radnja razvija u raznim, nekad više, nekad manje predvidljivim smjerovima, vodeći naposljetku do iznenađujućeg, ali ne i previše smislenog kraja. Iako možda ne bih trebao ni tražiti nekakvu logiku i striktnu realnost u stripu koji se referira na Petra Pana. Coseyeva priča je zanimljiva, ima tu živopisnih likova, nostalgičnih prisjećanja, pa čak i pokoja misterija, no glavni adut ovog stripa je crtež. Cosey više nego uspješno prikazuje svu ljepotu planinskog krajolika i stvara gotovo opipljivu atmosferu, pretvarajući na taj način lokaciju u gotovo pa glavnog lika. Predivan snježni alpski ambijent ipak nije dovoljan da u potpunosti iskupi pomalo naivan razvoj priče te, kao i u Petru Panu, svaka čarolija nestaje kad zaklopimo strip i izađemo iz Coseyevog svijeta, ne ostavivši na nama nikakve trajnije tragove.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 11/05/2016 22:03:45
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/05/2016 : 10:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Prica i likovi su u oba stripa banalni, sve ostalo je savrseno... Bilo bi lijepo procitati jednog Coseya s jacom pricom.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/05/2016 : 13:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Prica i likovi su u oba stripa banalni, sve ostalo je savrseno... Bilo bi lijepo procitati jednog Coseya s jacom pricom.




Slažem se. Možda je to ovaj najnoviji Disneyev.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/05/2016 : 14:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Putovanje u Italiju mi je jedna od najdražih Kolorki, a Cosey jedan od najdražih francuskih autora i užasno mi je žao što ne prolazi bolje, jer, mislim da su njegovi stripovi krasni. Stvar senzibiliteta, očito. Nema veze, ja ću ga gurati jer je meni bitan.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/05/2016 : 14:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Meni su i Putovanje u Italiju i U potrazi za Petrom Panom jako dobri i dragi, a napokon treba znati guštati i u "banalnostima", što god tko pod njima smatrao.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/05/2016 : 14:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Zadnje što sam pročitao od Coseya je Aminata.
Po meni jako loše, priča bez nekog smisla.

Najbolje su mi one kratke priče Une maison de Frank L. Wright

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/05/2016 : 15:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Meni je Kosi sjajan;iz nekog razloga još nisam uzeo Džonatane,ali ispraviću grešku u narednih nekoliko meseci (zajedno sa Nedirkom i Silasom Korijem).
Kod Kosija mi leži i način pripovedanja i crtež.
U potrazi za PP, scenario nije nešto dubok,ali je priča jako šarmantna i draga.
Putovanje u Italiju mi je još bolji,a sa svakim novim čitanjem (za sada tri puta) uvek za nijansu bolji.I uvek se podsetim da mi je to jedna od dražih kolorki.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000