forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/05/2016 : 17:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Putovanje u Italiju mi je jedna od najdražih Kolorki, a Cosey jedan od najdražih francuskih autora i užasno mi je žao što ne prolazi bolje, jer, mislim da su njegovi stripovi krasni. Stvar senzibiliteta, očito. Nema veze, ja ću ga gurati jer je meni bitan.



Samo ga ti guraj. Nije mi žao što sam pročitao Putovanje i Petra Pana i pročitati ću i Jonathana, kao i svakog drugog Coseya kojeg budeš izbacio. U ovima do sada je nešto nedostajalo da bi me baš osvojili, ali ne bih se čudio da mi neki drugi njegov strip sjedne kako treba.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/05/2016 : 18:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Meni su i Putovanje u Italiju i U potrazi za Petrom Panom jako dobri i dragi, a napokon treba znati guštati i u "banalnostima", što god tko pod njima smatrao.





Da se razumijemo ja obozavam Coseya, on mi je jedan od najdrazih autora uopce. Otud i zelja za malo jacom pricom. Za sada mi je Jonathan najdrazi...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/05/2016 : 20:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Putovanje u Italiju mi je jedna od najdražih Kolorki, a Cosey jedan od najdražih francuskih autora i užasno mi je žao što ne prolazi bolje, jer, mislim da su njegovi stripovi krasni. Stvar senzibiliteta, očito. Nema veze, ja ću ga gurati jer je meni bitan.



+1 za Putovanje u Italiju.

Što se tiče Coseya, ti ga guraj dalje, a ja ću ga kupovati .

Hoće li biti što od Monsieur Jeana ili da ga kupim od Drawn and Quarterly?

Izvrstan strip.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/05/2016 : 21:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
2016 i 2017 ne, poslije možda.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/05/2016 : 22:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Uh, hvala na odgovoru, sve je iz njega jasno.

Ipak, pričekat ću, pa što bude ...
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 13/05/2016 : 00:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Coseyevi stripovi su mi uvijek jako dobri, ali nikad odlični. Volim ih čitati, ali poslije čitanja nema onog "wow koja stripčina" osjećaja.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/05/2016 : 13:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Coseyevi stripovi su mi uvijek jako dobri, ali nikad odlični. Volim ih čitati, ali poslije čitanja nema onog "wow koja stripčina" osjećaja.


Potpisujem.
Ali iako nema tog"wow" momenta, ja se nakon Coseya osjećan dobro i smireno.
Zato ga volin.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/05/2016 : 21:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Paulov ljetni posao

Ovaj Fibrin integral sastoji se od prva dva stripa o Paulu, svojevrsnom autorovom alter-egu: Paul na selu i Paulov ljetni posao. Iako strukturalno različiti (prvi je kratak niz crtica iz, naizmjence, Paulovog djetinjstva i odrasle dobi, dok je drugi duža cjelovita priča o ljetu koje je bilo svojevrsna prekretnica u njegovom životu), oba su izrazito emotivni i životni (i tek donekle sjetni) te bude i naše vlastite uspomene na mladost i događaje koji su nas oblikovali. No Rabagliati ovdje ne govori samo o mladosti, štoviše, najupečatljivije scene vezane su za odraslog Paula i njegovu kćerkicu, a zadnja od njih (ujedno i zadnja scena u stripu) mi je dovela suze na oči. Jednostavan karikaturalni crtež u potpunosti odgovara ovoj, ipak pretežno humorističnoj priči i efektno dočarava likove i njihove karaktere. Usprkos povremenim općim trenutcima prisutnima u svakoj priči o odrastanju, ovaj integral ima dovoljno posebnosti i šarma da mu se poželimo opet vratiti, ali i pratiti Paula u novim pustolovinama.

7/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 18/05/2016 : 23:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Imovina
8/10


Nakon odličnih Izlaznih rana još jedan strip izraelke Rutu Modan.
Pratimo baku koja u pratnji unuke dolazi u Poljsku kako bi povratila svoju imovinu izgubljenu u Drugom svjetskom ratu. Zanimljiva priča sa odličnim dijalozima i likovima. Zabavan humor, stvarno opuštajući strip! Svakako ću mu se vratiti za koju godinu!
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 19/05/2016 : 00:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
u slučaju da o tome nije bilo govora; fibra ce izdati serijal "100 Bullets". Odraditi ce to u 5 svezaka
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 19/05/2016 : 00:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

u slučaju da o tome nije bilo govora; fibra ce izdati serijal "100 Bullets". Odraditi ce to u 5 svezaka


Možda ih bude i šest, ako Marko odluči izdati nastavak, Brother Lono.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 20/05/2016 : 11:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Medvjeđa koža
9/10


Mladić Amadeo svaki dan jednom starom slijepcu čita horoskop i ne znajući tko je nekada bio taj čovjek i što traži u tom horoskopu. Jednoga dana stari Don Palermo priča svoju priču...

Fenomenalan strip! Negdje u rangu sa njegovom Lydie ili mrvicu bolji, a ispred Lijepog putovanja i meni najslabijeg Kabaret Folies Bergere. Kakvih sve šokantnih scena i obrata ima, izvrstan scenarijo! Odlična ljubavna priča... Stvarno ugodno potrošenih sat vremena.
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 24/05/2016 : 10:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Pročitah predogled Stalinove smrti. Jako dobro! Sad jedva čekam da pročitam ceo strip.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/05/2016 : 22:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Muchacho

Ova dirljiva priča Emmanuela Lepagea govori o (ne)mogućnosti promjene na društvenoj, a još i više osobnoj razini. Autor boja strip više tugom i tragedijom nego srećom i zadovoljstvom, no radi to neodoljivo dobro. Usprkos mnogim klišejima (ipak je to dobro poznata priča o revoluciji, hrabroj mladosti i naivnim idealima) Lepage stvara priču koja nas s lakoćom dotiče i likove nad čijom sudbinom strepimo. Ipak, pitanje je u kojoj mjeri bi mu to pošlo za rukom da nema njegovog očaravajućeg crteža. Ti gotovo magični akvareli pozivaju nas da se izgubimo u njima i, barem na trenutak, (opet) povjerujemo da je bolji svijet stvarno moguć.

7/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 25/05/2016 : 23:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord
Da se razumijemo ja obozavam Coseya, on mi je jedan od najdrazih autora uopce. Otud i zelja za malo jacom pricom. Za sada mi je Jonathan najdrazi...



Ja sam pročitao onu jednu epizodu Džonatana objavljenu u broju 757 Stripoteke i bila mi je baš jaka priča
(u pitanju je sedma originalna epizoda). Kada sam svojevremeno nabavio tu Stripoteku, mislio sam po naslovnoj strani
da je unutra Džonatan Kartland, kad ono - iznenađenje! Ali, nakon što sam pročitao strip, mogu da kažem da je bilo
vrlo ugodno iznenađenje! Tako da Fibrinog Džonatana svakako planiram da uzmem, kada budem pri novcu, naravno...


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/05/2016 : 23:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
U to ime:
http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/jonathan-3-jonathan-integral-3/388/

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/05/2016 : 23:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

U to ime:
http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/jonathan-3-jonathan-integral-3/388/



Lijepo. Kako to da je jeftiniji od prva dva?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/05/2016 : 00:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dobili smo potporu od Švicaraca za prava i prijevod.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/05/2016 : 06:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Dobili smo potporu od Švicaraca za prava i prijevod.



Super!
Mozda bih ja trebao traziti njihovu potporu za kupovinu svih tih silnih noviteta koji nas cekaju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/05/2016 : 09:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Sjajno za pomoć švajcaraca.

nego,i ja moram požuriti sa nabavkom prva dva Džonatana.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 26/05/2016 : 10:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

U to ime:
http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/jonathan-3-jonathan-integral-3/388/

prošle godine sam na slijepo uzeo prva dva. praktički me oborio s nogu svojom originalnošću, suptilnim edukacijskim aspektom i odličnim crtežom s prekrasnim bojama. Iskrene preporuke svima koji vole stripove tipa corto maltese, ali i ostalima

Go kneel and weep
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 26/05/2016 : 10:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Ernie Pike

Coseyevi stripovi su mi uvijek jako dobri, ali nikad odlični. Volim ih čitati, ali poslije čitanja nema onog "wow koja stripčina" osjećaja.


Potpisujem.
Ali iako nema tog"wow" momenta, ja se nakon Coseya osjećan dobro i smireno.
Zato ga volin.

A ja se baš ne slažem. Dobro, za Johnatana mogu razumijeti, ali onaj preokret i kompletni zadnji dio Putovanja u Italiju praktički ostavlja bez daha.
Ako to nije wow-moment onda stvarno me znam

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/05/2016 : 13:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Putovanje mi je dosad najbolji Coseyev strip kojeg sam čitao od Fibrinih izdanja, a nadam se da će biti još koji na toj razini ili čak još i bolji ...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/05/2016 : 13:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Cosey je scenarista koji mi ne lezi, mora se biti u Cosey fazonu za njega. al ga postujem, ima covek to nesto.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 26/05/2016 : 13:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Negdje sam pročitao da će i Fibra vjerojatno izdati "Locke & Key" od Kinga juniora? Zna li se kad će to (otprilike) biti i u kakvom izdanju (hoće li kojim slučajem biti "slipcase ili 6 x HC ili...)? Najradije bih pričekao Fibru i ne uzimao američko slipcase izdanje (ili eventualno Darkwoodovo), pa tek da znam na čemu sam.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 26/05/2016 13:17:22
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000