forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 02/06/2016 : 16:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Valjda znam ako mi je žena bolesna!? Kad je neko u obitelji bolestan, onda se to ne krije ili?

U obitelji nema tajni, barem u mojoj. Ovo u stripu jednostavno nema nikakvog smisla. Preseravanje



U mojoj široj i užoj obitelji je u dva slučaja došlo do ozbiljnih obiteljskih kriza, a da bi se tek nakon više od pola godine, nakon iznenadne hitne liječničke intervencije, pokazalo da se u jednom slučaju radilo o šizofreniji, a u drugom slučaju demenciji. Problem je obično u tome što se normalna i bolesna stanja stalno izmjenjuju i obitelj dugo vremena uopće ne dođe na ideju da problematični lik treba liječničku pomoć.
Prije dva mjeseca slična stvar mi se dogodila na poslu. Jedan kolega se počeo čudno ponašati. Kako imam obiteljsko iskustvo, odmah sam sugerirao da čovjeka treba odvesti na promatranje. Naravno, ostale kolege su mjesec dana odbijale tu mogućnost i navijali da se čovjek samo treba odmoriti. Kad su nakon mjesec dana vidjeli da od maratonskih razgovora s njim nema nikakve koristi i njima je postalo jasno da je čovjek bolestan. Obitelj još mjesec dana nije u to bila spremna povjerovati. Kao, nikad se do sad tako nije ponašao, ma bit će on dobro. Je, kako ne? Sad ga evo već nekih desetak dana nagovaraju da ode do liječnika. Uopće me ne iznenađuje što su im pregovori bezuspješni.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11661 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/06/2016 : 16:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
U ovom stripu se ni najmanje nije naslućivala bolest kao razlog odlaska.
U stvari nije se naslućivao nikakav valjan razlog. Barem ga ja nisam vidio.

Have mercy
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4700 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 02/06/2016 : 17:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli



Nigdje nije rečeno da Lulu nema tumor na mozgu i eto zbog njega se žena ne ponaša uobičajno.


Nisi li ga valjda zaspojlao, sunca ti z nebu?!

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/06/2016 : 20:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli


Postoje ljudi koji većinu odluka u životu rade po inerciji u okviru društveno prihvaćenih normi. Tako bi trebalo, ovo je u redu, to radim jer su mi rekli da sam dobar/dobra u tome itd... Uglavnom, ma koliko obrazovani ili intelignenti bili, uopće nisu svjesni sebe, a okolina ih još i manje zaista poznaje. Obično ih se percipira kao dobre ljude, a ispravnije bi bilo reći narodski “nit smrdi, nit miriše”. Dio njih zauvijek ostane takav, a neki puknu ili bolje reći, probude se. Lom se obično dogodi između 35 i 45. Okolina u pravilu ne kuži što se dogodilo ili glumi da im ništa nije jasno iz straha da dotični za sobom ne povuče još kojeg spavača/spavačicu. U svojoj bližoj i daljoj okolini svjedočio sam nemalom broju takvih slučajeva. Vjerujem da ni tebi nisu strani.



Znam ljude koji žive pomalo izvan okvira, ali ove koji su pukli/probudili se nisam još imao u nekoj bližoj okolini, ali još nisam u tom životnom periodu pa možda zato.

quote:


Iz tvojih forumskih postova mi je jasno kako sebe doživljavaš moralnom osobom. Samim tim netko tko “idealizira moralno upitne odluke” sigurno ti nije baš pozitivan lik. Ti bi vjerojatno drugačije slagao scenario “Lulu oslobođene”, a to bi moglo ići samo u još dva smjera. Prvi, adekvatna kazna za moralno upitne odluke. I drugi, uvid u moralnu neispravnost odluke (preko ili pomoću nekoga) i pokajanje. Kako se smatraš moralnom osobom, ne bi odabrao prvu verziju i ostavio Lulu da se valja u blatu već bi vjerojatno odabrao drugu soluciju, a to je upravo ekvivalent spašavanju. Izjavu s kršćanstvom zaboravi. Prvo mi je došlo da napišem “Kako kršćanski od tebe.” Tako se svojevremeno govorilo u mom društvu. Valjda je netko to pokupio iz nekog filma ili serije. Ostavio sam iz fore. Zato ima smajlić.



Meni se čini da Davodeau stripom poručuje "to što je Lulu napravila je dobro/pozitivno", a ja bih zapravo pustio sve isto samo bez vrijednosnog suda. Naravno, nemam pojma kako bi se to moglo izvesti i da, svjestan sam da je taj vrijednosni sud možda samo stvar moje percepcije.

quote:


Tako je, nezna. Ali zna da će posljedice biti velike ako u takvom nezadovoljnom stanju ostane u obiteljskoj kući i dalje. Neznam da li si i sam roditelj. Ovakve stvari drugačije izgledaju iz perspektive roditelja i neroditelja. Čovjek treba imati povjerenja u svoju djecu.



Tu vjerujem da si u pravu. Nisam (za sada) roditelj i siguran sam da će se mnoge stvari promijeniti kad budem.

Tko zna, možda nekad i ponovno uhvatim Lulu i ona me motivira da ostavim ženu i djecu.

P.S.
Ne brini drogsy, nije ništa spojlano.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/06/2016 : 21:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr.bushido


Sve sretne obitelji nalik su jedna na drugu,
svaka nesretna obitelj nesretna je na svoj način.


-- Lav Nikolajevič Tolstoj


čekaj,bušido - jel nas to zajebavaš?

za jedan od najčuvenijih citata (iz verovatno najbolje ikad napisanog romana) si stavio pogrešnog autora.

ti koji nas svakodnevno zasenjuješ fenomenalnim poznavanjem devete umetnosti??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/06/2016 : 21:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Hmmm
Ja mislim da je Bush(ido) u pravu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/06/2016 : 21:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
onda sam ja opasno prolupao.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/06/2016 : 21:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
stvarno sam prolupao - a zakleo bih se da je to citat iz Braće Karamazova.

Bušido,moje izvinjenje!!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/06/2016 : 22:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

stvarno sam prolupao - a zakleo bih se da je to citat iz Braće Karamazova.

Bušido,moje izvinjenje!!!!



Hitno na ljekovito putovanje francuskom obalom!



http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5245 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 03/06/2016 : 06:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto

stvarno sam prolupao - a zakleo bih se da je to citat iz Braće Karamazova.

Bušido,moje izvinjenje!!!!



Hitno na ljekovito putovanje francuskom obalom!





Eto ko nama uci decu
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 13/06/2016 : 14:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Trgovina 2
9/10


Sjećam se da sam svojevremeno prvu knjigu ocijenio slabije, ali nakon ponovnog čitanja prve i zatim ove druge promijenio sam mišljenje. Vrlo opuštajući strip, jer šest stotina stranica bez ubijanja i ozbiljnog nasilja danas je nešto vrlo rijetko. Toliko sam naviknut na nasilje u stripovima da sam stalno očekivao da će početi rat ili da će se pojaviti nekakva banda ili nasilnici koji će terorizirati selo ili da će netko početi ubijati svoje sumještane. Zanimljivo mi je kako je to malo selo u kojemu se odvija radnja napredovalo iz mjeseca u mjesec, ljudi su se mijenjali nabolje, prihvaćali nove stvari i odlično se zabavljali! Završavajući drugu knjigu zaključio sam da mi je prva ipak za ocjenu bolja, sve dok nisam stigao do odličnog završetka sa fotografijama koji je podignuo ukupan dojam na još višu razinu! Crtež odličan, a boje fenomenalne!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/06/2016 : 18:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Odgoda

Gibrat svakim svojim stripom pokazuje da je jedan od najboljih suvremenih francuskih crtača, no mišljenja sam da isto ne vrijedi i za njegove scenarije. Odgoda je jedna solidna (anti)ratna priča koja nažalost pati od presporog tempa i ne previše zanimljivih likova. Pomalo neuvjerljiva ljubavna drama s iznenađujućim završetkom, ali i manjkom emocija. Ipak, i kao takva je zanimljiva za pročitati, ako ništa onda zbog jako lijepog crteža kojim ju autor oslikava. Gibratove pejzaže, arhitekturu i prije svega ljude (iako više žene nego muškarce), užitak je promatrati i oni su najveća vrijednost ovog stripa.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 27/06/2016 : 14:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Sami
8/10



Preko noći nestali su svi ljudi u gradu osim petoro djece koja odlučuju ostati zajedno i pokušavajući se snaći u toj za njih novoj situaciji. Uvijek smo u ovakvoj tematici što se tiče stripa ili filma gledali odrasle ljude pa je zanimljivo pratiti kako se djeca snalaze u jednoj takvoj situaciji. Kako se radja razvija saznajemo da su na svijetu ostala i neka druga djeca, da im nije lako umrijeti, da se u gradu nalazi nekakav crni monolit, da su neke životinje pobjesnile i imaju crvene oči i da svijet u kojem se nalaze možda i nije njihov. Zanimljivo je da iako su glavni likovi djeca ovo štivo je ipak za nas malo starije!
Knjiga završava sa petim albumom sa hrpom otvorenih pitanja i jedva čekam nastavak!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/06/2016 : 17:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Potkazivač

Potkazivač je svojevrsni nastavak Odgode, te s njom dijeli i pozitivne i negativne strane. Još jednom je riječ o djelu kojim dominira crtež, dok je priča, ovdje doduše ipak nešto dinamičnija, tek solidna. Naglasak je opet na ljubavnoj priči s ratnom pozadinom, skrivanjima i bijegu, no ovaj put nešto drugačijeg kraja. Zahvaljujući smještanju radnje u Pariz, Gibratov crtež je možda čak i dojmljiviji nego u prethodnom dijelu i još jednom čini najvrijedniji dio inače prosječnog stripa.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4700 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 07/07/2016 : 18:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote



Ni nakon dva mjeseca, koliko mi je trebalo da pročitam Corgiatine "staklene mačeve", ne osjećam ništa osim ravnodušnosti prema ovom stripu. Inače, strip se čita relativno brzo, oko 20 minuta po albumu, no problem je što mi je nakon svakog albuma trebalo dva tjedna da se pomirim i zaboravim na činjenicu da je strip sama definicija konvencionalnosti. Ama baš ništa me ovdje nije uspijelo dirnuti/impresionirati/zainteresirati. Potpuno generična priča o "nekom zlu" koje želi uništiti planet, o generičnim, nezanimljivim i nerijetko iritantnim likovima i neokarakteriziranom svijetu gdje se radnja dešava.

Zapravo, sama radnja je toliko zbrzana da već na prvih 15-20 stranica imamo sadržaj koji bi mogao sačinjavati pola priče: djevojičica yama ostaje bez roditelja nakon što u njezino selo padne stakleni mač (jeftini pokretač radnje), bježi u šumu, kao slučajno tamo sretne mela gibsona koji ima manje-više isti cilj kao i ona, ovaj ju podučava fajtanju, i ova tako stasa i zajedno kreću u pustolovinu. Mislim, gdje je tu dijalog, gdje su emocije?

Najjači aspekt je očito Zuccherijev crtež, no čak vas i on nakon nekog vremena prestaje impresionirati i počinje se uklapati i u prosječnost priče

5/10

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 07/07/2016 18:31:35
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/07/2016 : 13:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Juan Solo
5/10


Pratimo život Ivana Sole, kriminalca, ubojice, sadiste, koji je takav postao najvjerojatnije zbog vrlo traumatičnog djetinjstva i spleta nesretnih životnih okolnosti. Čovjek je pravi šljam, dno dna i ono najgore od ljudskog roda. Nije mi nimalo simpatičan i uopće ne vidim smisao ovog stripa prepunog najgoreg nasilja. Ali kad malo bolje razmislim i prisjetim se kakve je sve nastrane stripove radio Jodorowsky nisu niti čudna događanja i u ovom stripu. Uglavnom, svim ljubiteljima ovog autora, topla preporuka za čitanje, a ne ljubiteljima: svakako izbjegnite!


Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/07/2016 : 13:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Fibra u opusu ima jako puno remek djela koja vrijedi pročitati i treba čitati više puta. Zbog previše literature koja čeka u redu za čitanje to mi nije jednostavno ostvariti, ali nađe se vremena!

Vrh Bogova, Eternaut, Adolf, Ken Parker, Svagdanja borba i Kraljevstvo tvoje sam pročitao dva puta. Nedavno i Ofucani Hollywoodski film. Dosta je vremena prošlo od prvog čitanja kada mi je ostao u sjećanju kao fenomenalan strip! Kada sam ga po drugi puta uzeo u ruke razmišljao sam hoće li mi i nakon drugog čitanja biti jednako dobar. I je! I dalje mi ovaj strip vrijedi za čistu desetku! Odličan crtež, scenarij, radnja, humor, prikazivanje emocija, dijalozi, ogromnih 600 stranica i puno teksta, a da nisam preskočio gotovo niti jednu rečenicu. Za mene remek djelo nulte kategorije!

Ofucani Hollywoodski film
10/10



Na redu je Maus i Bilo jednom u Francuskoj...
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 11/07/2016 : 13:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Fibra u opusu ima jako puno remek djela koja vrijedi pročitati i treba čitati više puta. Zbog previše literature koja čeka u redu za čitanje to mi nije jednostavno ostvariti, ali nađe se vremena!

Vrh Bogova, Eternaut, Adolf, Ken Parker, Svagdanja borba i Kraljevstvo tvoje sam pročitao dva puta. Nedavno i Ofucani Hollywoodski film. Dosta je vremena prošlo od prvog čitanja kada mi je ostao u sjećanju kao fenomenalan strip! Kada sam ga po drugi puta uzeo u ruke razmišljao sam hoće li mi i nakon drugog čitanja biti jednako dobar. I je! I dalje mi ovaj strip vrijedi za čistu desetku! Odličan crtež, scenarij, radnja, humor, prikazivanje emocija, dijalozi, ogromnih 600 stranica i puno teksta, a da nisam preskočio gotovo niti jednu rečenicu. Za mene remek djelo nulte kategorije!

Ofucani Hollywoodski film
10/10



Na redu je Maus i Bilo jednom u Francuskoj...


Da iskoristim priliku i upitam Marka: da li će Fibra objaviti i nastavak "Our Expanding Universe"?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/07/2016 : 14:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nisam uopće znao da to postoji. Idem prvo pročitati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
965 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 11/07/2016 : 14:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte
Da iskoristim priliku i upitam Marka: da li će Fibra objaviti i nastavak "Our Expanding Universe"?



"Our Expanding Universe" i nije nastavak Box Office Poisona kao takav.
Moglo bi se reći da je to "spiritualni nastavak" u istom smislu kao što je recimo Linklaterov "Everybody Wants Some" spiritualni nastavak "Dazed and Confused"
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/07/2016 : 02:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

quote:
Originally posted by dcopic

Fibra u opusu ima jako puno remek djela koja vrijedi pročitati i treba čitati više puta. Zbog previše literature koja čeka u redu za čitanje to mi nije jednostavno ostvariti, ali nađe se vremena!

Vrh Bogova, Eternaut, Adolf, Ken Parker, Svagdanja borba i Kraljevstvo tvoje sam pročitao dva puta. Nedavno i Ofucani Hollywoodski film. Dosta je vremena prošlo od prvog čitanja kada mi je ostao u sjećanju kao fenomenalan strip! Kada sam ga po drugi puta uzeo u ruke razmišljao sam hoće li mi i nakon drugog čitanja biti jednako dobar. I je! I dalje mi ovaj strip vrijedi za čistu desetku! Odličan crtež, scenarij, radnja, humor, prikazivanje emocija, dijalozi, ogromnih 600 stranica i puno teksta, a da nisam preskočio gotovo niti jednu rečenicu. Za mene remek djelo nulte kategorije!

Ofucani Hollywoodski film
10/10



Na redu je Maus i Bilo jednom u Francuskoj...


Da iskoristim priliku i upitam Marka: da li će Fibra objaviti i nastavak "Our Expanding Universe"?



Nego zasto bi to bio nastavak? Zar nije to posve samostalan strip, kao recimo i ostalo od Robinsona - Tricked, Too cool to be forgotten itd.. No, trebam svakako procitati .

Jack the Black.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 12/07/2016 : 07:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

quote:
Originally posted by KuntaKinte

quote:
Originally posted by dcopic

Fibra u opusu ima jako puno remek djela koja vrijedi pročitati i treba čitati više puta. Zbog previše literature koja čeka u redu za čitanje to mi nije jednostavno ostvariti, ali nađe se vremena!

Vrh Bogova, Eternaut, Adolf, Ken Parker, Svagdanja borba i Kraljevstvo tvoje sam pročitao dva puta. Nedavno i Ofucani Hollywoodski film. Dosta je vremena prošlo od prvog čitanja kada mi je ostao u sjećanju kao fenomenalan strip! Kada sam ga po drugi puta uzeo u ruke razmišljao sam hoće li mi i nakon drugog čitanja biti jednako dobar. I je! I dalje mi ovaj strip vrijedi za čistu desetku! Odličan crtež, scenarij, radnja, humor, prikazivanje emocija, dijalozi, ogromnih 600 stranica i puno teksta, a da nisam preskočio gotovo niti jednu rečenicu. Za mene remek djelo nulte kategorije!

Ofucani Hollywoodski film
10/10



Na redu je Maus i Bilo jednom u Francuskoj...


Da iskoristim priliku i upitam Marka: da li će Fibra objaviti i nastavak "Our Expanding Universe"?



Nego zasto bi to bio nastavak? Zar nije to posve samostalan strip, kao recimo i ostalo od Robinsona - Tricked, Too cool to be forgotten itd.. No, trebam svakako procitati .


Maj bed: "spiritual sequel", kako piše u najavi.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 29/07/2016 : 09:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Fun home - obiteljska tragikomedija
7/10


Još jedna autobiografija, ovu je napisala Alison Bechdel u kojoj pokazuje svoje odnose sa ocem. Iako Alison ima i majku i dva brata, cijeli strip se vrti oko njenog oca i nje. Još je majka nekako i uključena, ali braća su ovdje smo statisti. Otac je bio profesor književnosti, vodio je i malo privatno pogrebno poduzeće, a u slobodno vrijeme bavio se je dekoriranjem interijera i eksterijera i čitanjem knjiga. Od njega je vjerojatno Alison naslijedila ljubav prema knjizi, jer osvaja više književnih nagrada, pa zato niti ne čudi da što u stripu stalno spominje i citira Camusa, Fitzgeralda, Jamesa, Prousta, Wildea, Joycea...

Inače su oboje homoseksualci, a otac možda i biseksualac! Vrag će ga znati! Nakon očeve smrti (Alison je u to vrijeme studirala) doznaje mnoge neugodne stvari iz očevog života i pomoću svog dnevnika kojeg je odmalena pisala uspijeva se prisjetiti i rekonstruirati mnoge događaje iz prošlosti. Alison opisuje i svoj život, svoj put prema otkrivanju svoje spolnosti i probleme sa opsesivno-kompulzivnim poremečajem kojeg je uspješno izliječila.

Za ljubitelje autobiografija i književnosti, preporučam! Za one koji to ne vole, preporučam pročitati ako baš nemate ništa drugo, jer ovo je više manje obična životna priča kakvu možete poslušati i uz kavu kod neke starije susjede.


Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/08/2016 : 09:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Stakleni mačevi

Smak svijeta, pojedinci "odabrani" da ga spase, danas neizbježna mlada glavna junakinja, potraga za osvetom, nova prijateljstva i stara neprijateljstva sve skupa čine jednu vrlo klišejiziranu priču. Ne pomaže ni što je Corgiat htjela ubaciti puno toga na malo stranica, pa tako pojedini važniji likovi ostaju u potpunosti nerazrađeni, brzina razvoja događaja je izrazito neujednačena i sve skupa djeluje dosta zbrzano. Ono što izvlači strip je vrlo dobar crtež (i kolor) Laure Zuccheri. Doduše, ni on ne donosi ništa revolucionarno po pitanju stila, ali je riječ o znalački odrađenom crtežu kojega možemo nazvati lijepim u najboljem mogućem smislu. Zahvaljujući crtežu Stakleni mačevi su korektan način za ispuniti sat ili dva, no u pitanju je djelo, čini mi se, ipak namijenjeno prvenstveno mlađim uzrastima ili nezahtijevnijim ljubiteljima fantasya.

4/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/08/2016 : 10:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Saigon-Hanoi

Cosey ovdje još jednom, možda čak i više nego u drugim svojim djelima, uspješno stvara atmosferu vremena i prostora. Ovaj put odvodi nas paralelno u mali, snijegom zameteni američki gradić i Vijetnam, dvadeset godina nakon rata. Na obje lokacije protagonist je isti. Homer, veteran vijetnamskog rata, na Silvestrovo sjedi sam uz kamin i gleda dokumentarac o Vijetnamu u kojem je on sam glavni lik. Neočekivani poziv jedne djevojčice podijelit će mu pažnju između prošlosti i sadašnjosti i pružiti mu društvo kojem se nije nadao. Iako mi tema nije zanimljiva, a ni telefonski razgovor oko kojeg se sve vrti nije baš uvjerljiv, Coseyeva neizbježna melankolija i jako dobar ritam pripovijedanja, kako riječju tako i slikom, pa i sveukupna kompaktnost priče ispričane na svega pedesetak stranica i lišene svakog nepotrebnog detalja, uvukli su me u neki drugi svijet, makar na kratko. I ne mogu reći da mi je žao.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000