forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 05/10/2017 : 18:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by dcopic


Meni je Paul na pecanju bolji jer ...


Paulov ljetni posao?





Hvala frende, ispravio sam!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 05/10/2017 : 18:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Dcopicu, hvala ti sto izvlacis ove stripove u fokus pa svi koji citamo jos jednom promislimo o njima. Svaki me put dotaknes u neku "zicu" da se jos jednom sjetim nekog detalja stripa o kojem dotad nisam razmisljala.



Nema na čemu! Rado pročitam što više mogu, ali ide sve teže i teže. Čitam i kompletan Bonelli, a tu kasnim sa Dylanom valjda pedesetak brojeva redovne serije. I baš kada mislim uhvatiti se još i toga ulete mi preko reda i neke knjige. Nikako na zelenu granu.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/10/2017 : 18:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Tvrđa Fortissimo
6/10


Da kompletiram Fibrinu Tvrđu ostao mi je ovaj integral sa pet priča. Mučio sam se pročitati do kraja i evo nekoliko dana kasnije više se niti ne sjećam detalja iz četiri priče. Pamtim samo četvrtu zabavnog naziva Drekologija za početnike o istraživanju kanalizacije ispod Tvrđe i svijeta koji je dole nastao. Sve što sam mislio o Tvrđi sam napisao još davno, jedva sam pronašao na str42:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40280&whichpage=42

Ponovno bih kao i onda spomenuo zabavan prijevod Darka Macana i nikako si ne mogu zamisliti da bi to netko drugo prevodio. Zabavne riječi, rijetke, izmišljena imena, nevjerojatni dijalozi, za što su zaslužni i autori... to je za mene najveća vrijednost Tvrđi!

Recimo izraz šarene leže, pa kadmiom, ili zidovi su od balze?! Slovenska riječ izgleda. Ćorinska dvorana, ženskadija, hračkolimpijada, palačinkariti, ble, stucco motivi. Za ovo zadnje mi je pomogao debeli riječnik stranih riječi zvan Google, koji sam jedva podignuo sa police! zatim siberit, babaredovnik, tse ferdeia, brabonjci, ha ha! Krugle, bunjište, mainzeko, čaok, pelejci... Zatim kolonada, riječ koju vrlo rijetko čujem. Osim ovdje u Tvrđi pamtim je jedino iz stare čuvene pjesme Vice vukova Zvona moga grada:

Split live 1970. Uživajte!

https://www.youtube.com/watch?v=bEKurrs-0VA

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/10/2017 : 15:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Odličan prijevod Torpeda.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/10/2017 : 16:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Odličan prijevod Torpeda.


to je sjajna vest!!
pogledaću uostalom i sam kad uhvatim vremena,ali verujem ti na reč.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/10/2017 : 16:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Sad još ostaje problem težine:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 05/11/2017 : 17:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Čudovište iz močvare 1-3
7/10


Ovo mi je bio drugi pokušaj da pročitam ovaj serijal. Prije nekoliko godina mi je uspjelo samo prvu knjigu, ali nedavno sam odlučio pročitati svih šest. Nije išlo. Jedva tri, a kada ću ostatak ne znam. Ne leži mi Alan Moore iako je kako mnogi tvrde jedan od najvećih pisaca u povijesti stripa. Baš razmišljam kojeg svjetski poznatog scenaristu volim još manje, a odgovor je vrlo lagan. Jodorowsky! Inače, Čuvari su mi u redu, ali samo jednom za pročitati. V kao Vendetta dosadno, Balada o Halo Jones zabavno i možda još najbolje od svega, Pakao odličan, ali ne znam što bi me na svijetu moglo natjerati da to još jednom pročitam. Usprkos svemu pročitao sam prve tri knjige čudovišta, predgovori su me oduševili, a od priča bih izdvojio tri. U biti za svaku priču bih mogao napisati pokoju zanimljivost, ali ove tri su mi ostale u dobrom sjećanju. Rite of Spring gdje su Abby i Alec ušli u ljubavnu vezu, zanimljivo napravljeno i za mene koji sam ovo čitao po prvi puta pomalo šokantno. Druga je ona zabavna priča sa malim vanzemaljcima i vrlo zanimljivom konstrukcijom njihovog govora. Odlično je to Darko Macan napravio, kao uostalom sve u stripu. Treća je Izrastanje, gdje je nakon smrti Alec jednostavno ponovno izrastao kao i svaka biljka. Abby ga zalijeva svaki dan, a On ju onako mali sa piskutavim glasom natjera da se rasplače od smijeha. Ostao sam bez teksta. Mislim da ću se sada malo prebaciti na Zagora...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 05/11/2017 : 17:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Sve je to po meni precijenjeno. Blago rečeno.

Pročitao sam ja to sve, tutto completo.
Sve čovjek očekuje sad će to, ono pravo...kita Marijanova.


Have mercy
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/11/2017 : 17:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sto ga ne dotera do kraja dcopic?

Ja vec postajem dosadan jer se ponavljam ali meni je Stvorenje iz mocvare jedan od najdrazih ne samo americkih stripova, nego svih strip skola.

Edited by - going going on 05/11/2017 18:00:16
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 05/11/2017 : 19:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Pročitat ću kad tad. U utorak me na Interliberu čeka ogromna količina novih stripova, pa se prebacujem na njih. Čudovište iz močvare će morati pričekati da me jednom uhvati pravo raspoloženje.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/11/2017 : 20:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
meni je Čudovište ponajslabiji Mur.Ali jako dobar.
Ne znam za Čuvare,ali Nadzirači su genijalni;bogami i Pakao.
Liga izuzetnih džentlmena i V kao vendeta odlični.Ubistveni vic jedan od najboljih Betmena.
Halo Jones jako zabavan.Ima li još nešto da je izlazilo?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37325 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/11/2017 : 13:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Je, ali mozda nije vredno spomena.



Meni je Mooreov "mocvarko" onak, donekle dobar, moze se procitati. Ali kada sam dosao do onih superjunaka koji gledaju dole na zemlju, samo sam si rekao "Ma, odbij bre!" i tu smo donekle zavrsili, barem za sada.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6918 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/11/2017 : 21:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Kongo

Zanimljiv crtež i pomalo dosadna priča. Odnosno, priča je također zanimljiva, samo je Perrissin ovdje uspio stvari usporiti do krajnjih granica, a bez previše dodatnog (misaonog) sadržaja. Takvu priču bi uspio izvući jedino fantastičan crtež, no Tirabosco, iako dobar, ipak nije na toj razini. Ovako strip ostaje pamtljiv prvenstveno po tome što donosi crticu iz Konradova života, a ne kao zasebno umjetničko djelo. Slično kao i Posljednji dani Stefana Zweiga koji mi je ipak za nijansu bolji.

5/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 16/11/2017 : 11:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam ga i ja dan poslije tebe, ali nikako da uhvatim vremena da ostavim komentar. Priča prati kapetana Korzeniowskog poznatijeg kao Joseph Conrad na njegovom trogodišnjem putovanju kroz Kongo, točno do povratka u englesku. Koliko je autorima Tiraboscou i Perrissinu uspjelo opisati Conradovo putovanje u tamu teško je reći. Nekako mi ne odgovara crtež za jednu ovakvu priču. Zamišljam kako bi to Manu Larcenet vrhunski odradio! Zanimljivo mi je bilo promatrati taj odnos imperijalista prema domicilnom stanovništvu. Baš se pitam preporuča li se knjiga Srce tame kao lektira u nekoj evropskoj državi?!
Kako je završio i što je radio nakon povratka možemo pročitati u odličnom pogovoru na kraju knjige gdje su napisane mnoge povijesne zanimljivosti o likovima iz stripa. Nakon povratka iz afrike, narušena zdravlja teško je pronalazio posao. Bila su teška vremena za trgovačke mornarice, a problem je bio i njegovovo poljsko porijeklo. Ali eto imao je vremena za pisanje knjiga. Njegova najpoznatija je svakako Srce tame. Pročitao sam je prije 10-15g kada je u HR bila objavljena na kiosku uz novine, čini mi se uz Jutarnji list. razmišljam da ju ponovno uzmem u ruke, jer se više niti ne sjećam kakav je dojam ostavila na mene, davno je to bilo. Ta knjiga poslužila je i kao predložak za mnogo toga, recimo za vrlo poznati film Apocalypse Now, pa za epizode Nathana Nevera i Lilith, također nazvane Srce tame.

Kongo
7/10
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 16/11/2017 : 11:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
Cosey: Orchidea

užas. od usputnog šovinizma i macho bildanja muških likova do krize post-srednjih godina koja se uspješno liječi mlađom ženom i naravno katarzom koja opravdava sve navedeno sranje. ali naravno, muškim autorima je sve dozvoljeno bez da itko trepne okom. u smeće!
jasno je da mladi autori nemaju nikakve šanse pored ovakvih izdavača koji tiskaju ovakve klasike iz 1990. godine. čekamo terminator u strip izdanju! još nam samo to fali.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/11/2017 : 15:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pa kad imaš zanemariv broj žena koje su ti publika, naravno da nećeš obraćati pažnju da li je nešto možda uvrjedljivo za nježniji pol kod odluke o izdavanju.
I da, kriza srednjih godina se uspješno liječi mlađim ženama, ne bi se u suprotnom toliko muškaraca odlučilo za to. Mlađe žene svojom energijom i još uvijek vedrim pogledom na svijet mogu mnogo bolje rasplamsati žar kod muškarca koji je tada u fazi "starim, u šta mi je život otišao, ništa više nema smisla". Dakle, najmanje je tu u pitanju ono "ma mlada, dobra u krevetu".
I šta imaš protiv Terminatora (sem onog "ništa efikasno")? Pusti dječake da se igraju, ne budi hejter :D
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28936 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/11/2017 : 15:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

Cosey: Orchidea

užas. od usputnog šovinizma i macho bildanja muških likova do krize post-srednjih godina koja se uspješno liječi mlađom ženom i naravno katarzom koja opravdava sve navedeno sranje. ali naravno, muškim autorima je sve dozvoljeno bez da itko trepne okom. u smeće!
jasno je da mladi autori nemaju nikakve šanse pored ovakvih izdavača koji tiskaju ovakve klasike iz 1990. godine. čekamo terminator u strip izdanju! još nam samo to fali.



Je l' čitaš ti te stripove ili samo gledaš slike?

Trouble will find me
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4849 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 16/11/2017 : 16:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Neka, treba ponekad primiti i feministički šamar. Strip nisam pročitao, da jesam, vjerujem da ga ne bih doživio ni približno kao nika (pročitao sam već par drugih Coseya, pa na temelju toga sudim), no kad netko iz pozicije ekstremne manjine (žena među stripofilima, jel) šalje svoj usamljeni glas, većina ne može ništa drugo nego to šutke otrpjeti. Lako je mi sad nadglasamo, ali to ne bi značilo ništa osim macho pokazivanja mišića :P

Za bilo kakvu raspravu oko ovog komentara bi prvo ovdje trebalo biti bar nekoliko desetaka aktivnih forumašica.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/11/2017 : 17:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Zašto bih trebao primiti "feministički šamar", što sam muško i posmatram svijet iz muške perspektive? Sve super, naravno da trebaju svi moći iznijeti svoje mišljenje, ali da se muškarac stidi što je napisao neki mačistički strip, ma daj. Ili da se stidimo Terminatora :D
Snowflakes everywhere, dear mr Watson
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37325 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/11/2017 : 19:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja (samo) moram reci da strip ni najmanje nisam dozivio kao Nika. Aha, pa nisam zena, kako bih mogao.
A onda jos nađe jadnog Coseyja, da podj**ava. Koji je presao Himalaje za unutarnjim mirom.
Al moram reci da sam ovu Nikinu opasku procitao vise u saljivom tonu, ne tako za ozbiljno, inace ... se nadam da markosova Nika nije na ovu nasu sa foruma. sala



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 16/11/2017 : 20:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by nika331

Cosey: Orchidea

užas. od usputnog šovinizma i macho bildanja muških likova do krize post-srednjih godina koja se uspješno liječi mlađom ženom i naravno katarzom koja opravdava sve navedeno sranje. ali naravno, muškim autorima je sve dozvoljeno bez da itko trepne okom. u smeće!
jasno je da mladi autori nemaju nikakve šanse pored ovakvih izdavača koji tiskaju ovakve klasike iz 1990. godine. čekamo terminator u strip izdanju! još nam samo to fali.



Je l' čitaš ti te stripove ili samo gledaš slike?



Auuu nisko, pravo ispod pojasa.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4849 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/11/2017 : 11:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Zašto bih trebao primiti "feministički šamar", što sam muško i posmatram svijet iz muške perspektive? Sve super, naravno da trebaju svi moći iznijeti svoje mišljenje, ali da se muškarac stidi što je napisao neki mačistički strip, ma daj. Ili da se stidimo Terminatora :D
Snowflakes everywhere, dear mr Watson



Znati primiti šamar nije isto što i stidjeti se. Znati primiti šamar od žene baš znači biti muško, a ne osjetljiva pahuljica kako ti kažeš. Moja prva reakcija je bila slična tvojoj (tvoj prvi komentar mi je vrlo dobar, i vjerojatnije bi se prije složio sa njim nego sa nikinim), no onda mi je sinulo da bi me upravo to učinilo osjetljivom pahuljicom. Pahuljicom okruženom pahuljicama koje svijet promatraju iz iste perspektive kao i ona: hm...bojim se da u ovoj konkretnoj raspravi na ovom portalu pahuljica su upravo svi Y kromosomi koji su se zbog nikinog komentara osjetili ugroženi, a fino su okruženi u svojoj masi Y kromosoma.

Dakle, ja sam na tvojoj strani ;)

Markosov komentar je naravno bezobrazan, no baš zato mi je simpatičan, jer je reagirao impulzivno umjesto da se dodvorava svome kupcu. Jebiga, ja sam takva sorta, uvik kontra. Ako treba i kontra sebe.

Edited by - vukozec on 17/11/2017 11:48:42
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28936 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/11/2017 : 12:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Naravno da je bezobrazan komentar, ali nisam si mogao pomoći jer u tom stripu nema ništa od toga o čemu ona priča.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 17/11/2017 : 12:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic
Ne leži mi Alan Moore iako je kako mnogi tvrde jedan od najvećih pisaca u povijesti stripa. Baš razmišljam kojeg svjetski poznatog scenaristu volim još manje, a odgovor je vrlo lagan. Jodorowsky!


Potpuno se slažem.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 17/11/2017 : 12:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Meni je Jodorowsky odvratan, dok mi je Moore vrh
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000