forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/11/2017 : 00:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja Coseya jako jako volim, ali nemam problema prihvatiti nečije mišljenje da mu je strip slab. Imam problema prihvatiti učitavanje značenja i poruka kojih u stripu nema. Samo to.
A inače, mene Cosey općenito, a možda najviše ovdje, generalno podsjeća atmosferom na jedan od meni najdražih filmova, Paris, Texas.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/11/2017 : 00:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Paris, Texas je i meni odličan i ima tu sličnosti što se tiče atmosfere pa i tema, no mišljenja sam da je Wenders (skupa s cijelom ekipom koja je radila na filmu, naravno) napravio puno bolji posao od Coseya.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 18/11/2017 : 00:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Meni Cosey ne izaziva nikakve emocije, čak naprotiv, forsira taj neki feeling zrelosti da mi pari teški foni.
Sad, jesu li Niki komentari i kritike neutemeljeni da se pričat, al čekaj, zanemari sekund da si izdavač i pogledaj stvari iz druge perspektive. Evo, ti kažeš da Nika u stripu kritizira stvari koje ne postoje (donekle se slažem), i to je OK. Al ja vidim da ljudi hvale s druge strane masu stripova za stvari koje također u stripu ne postoje ( npr. sagu koja je dobra jer veliča se kao neka poruka, jednakost i obitelj?!?). Ili da se Preacher predstavlja kao najbolji strip ikada zbog neznamnijačega!?! Al naravno, te stvari nikoga ne smetaju...zašto? Jer se nešto isto tako neutemeljeno...hvali.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/11/2017 : 07:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nika je mrak djevojka, kul je, pise konstruktivne postove i svestrana je. Dosta je prirodna i zajedno sa Groficom Vargom meni najdraza forumasica vec godinama.
Coseya obozavam vec sta znam, mozda nekih petnaestak godina, od kada sam po prvi put dosao sa njegovim stripovima u kontakt. Jedan od najboljih pripovjedaca u svijetu stripa.
Umjesto da ospem kamenje po Niki, pogotovo poznavajuci nju i znajuci da ne pise nista bzvz, pogledacu jos jednom doticni album. Moguce da je ona nesto vidjela sto ja nisam, moguce da je gledano iz njene perspektive zaista tako kao sto je i rekla.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/11/2017 : 08:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Meni Cosey ne izaziva nikakve emocije, čak naprotiv, forsira taj neki feeling zrelosti da mi pari teški foni.
Sad, jesu li Niki komentari i kritike neutemeljeni da se pričat, al čekaj, zanemari sekund da si izdavač i pogledaj stvari iz druge perspektive. Evo, ti kažeš da Nika u stripu kritizira stvari koje ne postoje (donekle se slažem), i to je OK. Al ja vidim da ljudi hvale s druge strane masu stripova za stvari koje također u stripu ne postoje ( npr. sagu koja je dobra jer veliča se kao neka poruka, jednakost i obitelj?!?). Ili da se Preacher predstavlja kao najbolji strip ikada zbog neznamnijačega!?! Al naravno, te stvari nikoga ne smetaju...zašto? Jer se nešto isto tako neutemeljeno...hvali.



Ja sam objavio te stripove, što automatski znači da ih volim i da mi se sviđaju, kako će mi onda smetati što ih netko hvali? Generalno izbjegavam rasprave zadnjih godina, ne da mi se više raspravljati u nedogled, bile one pohvalne i kritičke, ali ovo mi je baš upalo u oči.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/11/2017 : 11:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Odoh pročitati da vidim o čemu se radi.



quote:
Originally posted by zare80


Ali eto bas ste me naterali da sto pre procitam review :)



quote:
Originally posted by Tutta

Hvala za preporuku!



quote:
Originally posted by Shaner

Ponukan ovom malom raspravom pročitah i ja Orchideu



ovo se zove dobra reklama.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/11/2017 : 11:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Nika je mrak djevojka, kul je, pise konstruktivne postove i svestrana je. Dosta je prirodna i zajedno sa Groficom Vargom meni najdraza forumasica vec godinama.


1.bold - pa normalno je da ti je mrak devojka nakon one provokativne fotke (ogledalo i ti fazoni) kojom te je pre nekoliko godina začikavala!

2.bold - pa normalno da su ti najdraže kad su maltene i jedine koje su bile aktivne (do pojave naše drage mrkve,čijom pojavom započinje nova era stripovi.com-a)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/11/2017 : 11:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Meni je ovo definitivno najslabiji Cosey do sada.

3/10



quote:
Originally posted by anto

mi je Orhideja nešto slabiji strip od nabrojanih.
4/5


Šaneru,slažemo se da je u pitanju najslabiji Kozi od objavljenih uan šotova,ali šta se to mlataraš sa tom "trojkom od deset"?
Možda si mislio 3/5 (čak je i Marin Kozi_mrzitelj dao 5/10) ili glumataš političku korektnost, te saosećaš sa Nikom u ovom brutalnom izliva šovinizma u Orhideji?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/11/2017 : 11:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by izivko

Odoh pročitati da vidim o čemu se radi.



quote:
Originally posted by zare80


Ali eto bas ste me naterali da sto pre procitam review :)



quote:
Originally posted by Tutta

Hvala za preporuku!



quote:
Originally posted by Shaner

Ponukan ovom malom raspravom pročitah i ja Orchideu



ovo se zove dobra reklama.



Htjedoh i sam nešto slično primjetiti ;)
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 18/11/2017 : 12:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Uh, cosey mrzitelj...koja teske rijeci. Ja mrzin samo americko preseravanje,tj. Samo oko 98% americkih stripova DC, Marvel i ostala teen sranja... cosey je srednja zalost i to je to.
A ti si onda teski...ljubitelj stripova, gospodine 90% pozitivnih recenzija. Bojim se da jednog dana ne krenes svoj osvrt na Bleka i Marka, ispod 8/10 ne bi ni jedan bija. Sve je remek dijelo. I Asterix od Gosinija, i Aster Blistok i Kapetan Miki. Ako postoje razlike to je 10% gori-doli

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/11/2017 : 12:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by izivko

Odoh pročitati da vidim o čemu se radi.



quote:
Originally posted by zare80


Ali eto bas ste me naterali da sto pre procitam review :)



quote:
Originally posted by Tutta

Hvala za preporuku!



quote:
Originally posted by Shaner

Ponukan ovom malom raspravom pročitah i ja Orchideu



ovo se zove dobra reklama.



Htjedoh i sam nešto slično primjetiti ;)


Da, još će ispasti da je Šunjić je zapravo niku platio za onaj post.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 18/11/2017 12:57:10
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/11/2017 : 14:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
pa svaka reklama je reklama, ma koliko ona bila besmislena, nevezano za ovu raspravu

Edited by - kasper on 18/11/2017 14:42:47
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/11/2017 : 15:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Uh, cosey mrzitelj...koja teske rijeci. Ja mrzin samo americko preseravanje,tj. Samo oko 98% americkih stripova DC, Marvel i ostala teen sranja... cosey je srednja zalost i to je to.
A ti si onda teski...ljubitelj stripova, gospodine 90% pozitivnih recenzija. Bojim se da jednog dana ne krenes svoj osvrt na Bleka i Marka, ispod 8/10 ne bi ni jedan bija. Sve je remek dijelo. I Asterix od Gosinija, i Aster Blistok i Kapetan Miki. Ako postoje razlike to je 10% gori-doli


Ne zajebavaj Marine -Prvo Mark,Blek i Miki,pa onda razne Breće,Koziji,Žibrati,Trondhajmi,Mebijusi,Murovi,Gejmeni i štatijaznam.Te stoga za njih najdijamantskija 10/10!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/11/2017 : 15:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Šaneru,slažemo se da je u pitanju najslabiji Kozi od objavljenih uan šotova,ali šta se to mlataraš sa tom "trojkom od deset"?
Možda si mislio 3/5 (čak je i Marin Kozi_mrzitelj dao 5/10) ili glumataš političku korektnost, te saosećaš sa Nikom u ovom brutalnom izliva šovinizma u Orhideji?



Eto tebe opet, nismo li već raspravljali o mom sustavu ocjenjivanja?

3/10 i 4/10 su ocjena dovoljan (2/5), s tim da je 4 bliže dobrom, a 3 lošem. Meni je Orchidea dakle jedva za ocjenu dovoljan, dok su mi ostali Coseyevi stripovi za 5 i 6 dakle dobri/solidni. Stvarno ne vidim što je toliko nejasno u tome.

P.S.
S nikom i da se u potpunosti slažem, odbijam suosjećati nakon što je na drugoj temi ocrnila Sagu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/11/2017 : 16:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner


P.S.
S nikom i da se u potpunosti slažem, odbijam suosjećati nakon što je na drugoj temi ocrnila Sagu.



A ja ne znam može li se čovjek više pouzdati u tvoje mišljenje nakon tolikog hajpanja Sage.

Baš si prošle godine mislim kad je Fibra izdala prvu knjigu "Shaner je ovo nahvalio, dakle ovo mora biti ultimativno remek-djelo. Must-have." kad ono, obična solidna komercijala

Go kneel and weep
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/11/2017 : 16:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da su niki, između ostalog, zasmetale ove scene.

Dok mlada, trudna žena rinta, nosi kante pune maltera, vozi tačku itd., starkelja se zabavlja i još govori kakvu je mačku na kasi vidio, umalo je nije spakirao...

Plus ostavit će iza sebe udovicu i siroče. Plus marlboro muškarčine...ima toga...

Ali onda na koncu dolazi do obrata.

Uglavnom slab Cosey ali čitao sam i gorih njegovih djela.











Have mercy
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/11/2017 : 16:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Shaner


P.S.
S nikom i da se u potpunosti slažem, odbijam suosjećati nakon što je na drugoj temi ocrnila Sagu.



A ja ne znam može li se čovjek više pouzdati u tvoje mišljenje nakon tolikog hajpanja Sage.

Baš si prošle godine mislim kad je Fibra izdala prvu knjigu "Shaner je ovo nahvalio, dakle ovo mora biti ultimativno remek-djelo. Must-have." kad ono, obična solidna komercijala



A i ti isto svakom vjeruješ.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/11/2017 : 17:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
strasno, jos jedan strip kojo tolerise nasilje zena nad muskarcima
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/11/2017 : 17:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

strasno, jos jedan strip kojo tolerise nasilje zena nad muskarcima



Koga briga za naša prava?

Koga briga što nas se zlostavlja?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/11/2017 : 17:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Tako je. Mi smo ti koji su ugroženi.


Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/11/2017 : 17:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy



Baš si prošle godine mislim kad je Fibra izdala prvu knjigu "Shaner je ovo nahvalio, dakle ovo mora biti ultimativno remek-djelo. Must-have." kad ono, obična solidna komercijala


pa čekaj - ti još nisi provalio da šaner daje slabe ocene dobrim stripovima a hajpuje kvaziumetničke ili komercijalne ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/11/2017 17:54:30
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/11/2017 : 17:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
imas more ljubavi, tu velika zena otvoreno zlostavlja malog joj muza. ne valja kuda ide ovo...

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by kasper

strasno, jos jedan strip kojo tolerise nasilje zena nad muskarcima



Koga briga za naša prava?

Koga briga što nas se zlostavlja?

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/11/2017 : 20:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

I?


iznenadio bi se...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 19/11/2017 : 10:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Pretpostavljam da su niki, između ostalog, zasmetale ove scene.

Dok mlada, trudna žena rinta, nosi kante pune maltera, vozi tačku itd., starkelja se zabavlja i još govori kakvu je mačku na kasi vidio, umalo je nije spakirao...

Plus ostavit će iza sebe udovicu i siroče. Plus marlboro muškarčine...ima toga...




E ovoga nema u previewu, ali generalno mislim da autor ne podrzava macho ponasanje muskaraca, vec naprotiv. A i meni deluje da je najslabiji Cosey kod Fibre, ali eto ima bar zgodnih trudnica 😀
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 22/11/2017 : 07:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Medvjeđa koža (Zidrou & Oriol)



Baš lep strip. Drago mi je što nisam ostale od istog autora čitao pre, pa nisam imao nikakva očekivanja, koja su razočarala neke čitaoce.

Interesantno kako neki ljudi kažu da im ovaj strip nije originalan. Možda i nije, u pogledu vremenskog razdoblja, i mafije, ali način na koji priča teče, crtež (koji je prelep) i ti neki sitni detalji, čine priču specifičnom. Tokom čitanja sam možda samo dva puta imao osećaj već viđenog, sve vreme je delovao jako sveže.

Evo šta je, u mom slučaju, doprinelo svežini:

- cirkus i neobični likovi/sudbine ljudi iz cirkusa
- medved i medveđa koža, koja je ujedno i važna na simboličnom planu
- Stajnbek u kadi (atmosfera zelene kupaonice, sličnu atmosferu je stvorio i Bilal u kupaonici 2. dela Trilogije Nikopol)
- Odnos između Teofila i devojke, naročito u početku (originalan)
- Sperma u kadi = svilena spavaćica u bazenu
- dramatičan momenat kada slepac skida naočare po prvi put
- probušena guma koja spašava život (a što je čitaocu natuknuto već na početku)
- nadrealna scena sa likovima za stolom na kraju; razgovor sa medvedom
- odnos između mafijaša i matore udovice
- pomalo bizaran lik seoske droce, Silvane (jednu scenu nisam najbolje razumeo, onu sa gaćicama i zašto je Amadeo maltretira)
- povratnici: kurva Serena, mali svinjar...
- verzija lapota: ''ubio sam njegov smradni zadah, a ne njega.''
- simpatični detalji: kada na proplanku, novac u paklici cigareta, asistent spava u stolici, negovanje tradicije: krv na sakou (opsesivno-kompulzivni poremećaj?), krimos i asistent imaju velike noseve (čak liči na Pinokia. Lažov?)
- horoskop, koji se u skoro ravnomernim razmacima uvek ''vraća'' i hipnotišuće utiče na čitaoca
Itd...

Nažalost, pred kraj (kada se pojavi starica kod Don Palerma) strip postaje preterano dramatičan a i patetičan.

Na kraju starica oprašta Teofilu/Palermu, setno pri odlasku gleda u primerak 'Devojke koja čita Stejnbeka' (koga kako sam razumeo nije čitala!), i vidi delić sebe u Silvani. Istorija se ponavlja u koncentričnim krugovima, što reče Ursula iz ''Sto godina samoće'', pa tako mladi Amadeo čini istu grešku koju je, mnogo godina ranije načinio i Don Palermo, ali mu starac oprašta. ''Medved'' sa zida simbolično umire na kraju, starac dobija poljubac koji ga vraća u mladost, umesto metka u čelo. Starica se uverila u iskrenost njegove ljubavi. (već pomenuta knjiga, zavet da nema decu, čekanje nje, horoskopski ritual)...
Što se Amadea tiče, verovatno će poslušati starog Palerma iz koga iskustvo priča, i dati šansu Silvani (koju je prethodno fizički napao?!!), i možda se sudbina Palerma i njegove stare ljubavi neće ponoviti u slučaju Amadea i Silvane. Tu je i Dik Trejsi da ugođaj bude potpun.

Sve ovo ne zvuči patetično dok o tome pišem, čak zvuči prelepo, al mi je sam strip ispao malo patetique pred kraj. Da li do načina na koji su kadrovi raspoređeni, dijaloga ili nečega trećeg... Tome je doprinelo i ono Amadeovo dramatično trčanje uz brdo.

Crtež začudo na prvi pogled ne odgovara krimi priči, više nekakvoj romantičnoj drami, što ovaj strip, ako izuzmemo krimi aspekt, i jeste. Ne samo da oni detalji u crticama izneti gore stripu daju svežinu i šmek, već tome možda i ponajviše doprinosi crtež!

Zaključak: vrlo dobar strip sa upečatljivim likovima i lepim crtežom.



Edited by - Jocko on 22/11/2017 07:54:42
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000