forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 84

Mord
Advanced Member

Croatia
3012 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 13/02/2018 :  12:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Na redu je Mračna pobjeda, također Loeb i Sale, nadam se da će biti bolje!

Nece!
Go to Top of Page

AlenT
New Member

Croatia
133 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 20/02/2018 :  10:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote

Veliki zli lisac
KOLORKA SPECIJAL 16

9/10

Zabavno, pitko, zanimljivo. Preporuka svima, a pogotovo kao poklon za djecu.
Go to Top of Page

Shaner
Senior Member

Croatia
1598 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/02/2018 :  10:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
U zadnjih dva tjedna pročitao sam nekoliko prošlogodišnjih izdanja.

Arapin budućnosti 1&2 (Riad Sattouf) - Arapina sam pročitao s teškom mukom. Ne zato što je loš, već zbog likova koji u njemu prevladavaju. Mislim, daleko najsimpatičniji lik u ove dvije knjige, ona Riadova teta ili šta mu već dođe, završi ubijena od strane oca i muža. I onda je nekome ovo smiješan strip... Ne znam, meni je priča skoro pa strava i užas. Dobro je to ispričano i jednostavni karikaturalni crtež lijepo paše (iako me se nije nešto posebno dojmio), no događaji i likovi (posebno otac) su mi izazvali toliko negativnih osjećaja da mi je gotovo pa žao što sam uopće pročitao strip. Inače, malo mi je čudno kako se autor tako dobro sjeća svega što mu se događalo sa 6-7 godina, no dobro. 5/10

Emil, detektiv (Darko Macan & Franjo Anžlovar) - Kratka i zanimljiva priča o krivim odlukama i nesretnim sudbinama. Anžlovarov crtež nije pretjerano dopadljiv, no nekako paše ovoj priči. Nije u pitanju djelo koje će se posebno pamtiti, no bit će mu se zanimljivo vratiti u poznijim godinama i vidjeti kakav će utisak tada ostaviti. 6/10

Veliki zli lisac (Benjamin Renner) - Lisac je bez sumnje strip za djecu, no nikako i samo za djecu. Ova topla priča o prihvaćanju i razumijevanju drugog i drugačijeg (i mnogočemu drugome) ujedno je urnebesno smiješna (kapa dolje Macanu za prijevod) i zabavna, te popraćena jako dobrim crtežom. Ovo nije djelo od velikog značaja za devetu umjetnost, no po užitku čitanja koje donosi ne zaostaje puno ni za najboljima od takvih. 8/10

Omnibus (Magnus) - Kao i u svakom omnibusu i ovdje je problem oscilacija kvalitete priča. Ono što je možda i malo neobično je da su mi sve bile bar donekle zanimljive, ali nijedna odlična. No priče tu, bez obzira na intrigantne utjecaje istočnjačkih legendi, ipak zauzimaju drugo mjesto. Magnusov crtež je specifičan i njegov prepoznatljiv stil neće svakome odgovarati, no ne može mu se osporiti iznimna vještina i stvarno sam uživao proučavajući njegove bravure. Vrijedi napomenuti i da je izdanje obogaćeno interesantnim tekstovima o autoru, kao i bogatom galerijom skica i ilustracija. Ovo je strip kojem ću se sigurno vraćati i prelistavati ga mnogo puta i, unatoč ne tako impresivnim pričama, mislim da je u pitanju djelo koje bi svaki ljubitelj stripa trebao imati u svojoj kolekciji. 8/10

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 84 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000