forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: El Nino 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/09/2011 : 15:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Dvije godine nakon što je zauvijek izgubila brata, Vera kreće u novu pustolovinu. Pridružuje se misiji Crvenog križa u post-talibanskom Afganistanu, upliće se u dramatičan sukob lokalnih frakcija i upoznaje mudžahedinskog vođu koji će joj promijeniti život.

El Nino 2 • Vjetar od stotinu i dvadeset dana • 116 stranica • Kolor • 240 x 320 mm • tvrdi uvez • Scenarij Cristian Perrissin • Crtež Boro Pavlović • Prijevod Goran Marinić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 26.9.2011. • Cijena 150 Kn

Trouble will find me

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/09/2011 : 15:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
El Nino je strip koji sam slučajno kupio na nagovor par stripofila (koji su znali da će mi se dopasti), i pročitao sam ga, bukvalno, ali zaista bukvalno u jednom dahu.U stvari očekivao sam da sam možda i bacio pare, sudeći po komentarima više njih da je strip "tanak", ali ne da se nisam pokajao, već sam dobio jedan od najdražih albuma u kolekciji.
Markos je rekao da je ovaj drugi integral nešto slabiji od prvog ciklusa, i držim ga za reč, sa obzirom da nije postavio preview, jer to opet povlači da je opet u pitanju sjajan strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/09/2011 : 15:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

El Nino je strip koji sam slučajno kupio na nagovor par stripofila (koji su znali da će mi se dopasti), i pročitao sam ga, bukvalno, ali zaista bukvalno u jednom dahu.U stvari očekivao sam da sam možda i bacio pare, sudeći po komentarima više njih da je strip "tanak", ali ne da se nisam pokajao, već sam dobio jedan od najdražih albuma u kolekciji.
Markos je rekao da je ovaj drugi integral nešto slabiji od prvog ciklusa, i držim ga za reč, sa obzirom da nije postavio preview, jer to opet povlači da je opet u pitanju sjajan strip.


El Nino je vrlo dobra pustolovina, moderni komercijalni akcijski strip. Nema dubokih moralnih i životnih poruka kao neki drugi Fibrini naslovi, pa možda zato netko misli da je "tanak", ali to je miješanje krušaka i jabuka. Nisam stavio preview čisto jer nema potrebe. Svi koji su čitali prvi broj, znaju što mogu očekivati u drugom.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 23/09/2011 : 15:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/09/2011 : 16:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pojam "tanak" nije vezan samo za akciono-avanturističko-humoristične stripove.
Svaki žanr može imati delo sa kvalitetnijim i manje kvalitetnim, tj. "tanjim" scenariom.
Bluberi,Mek Koj,Komanča,... imaju kao kaubojci dublje priče, a Bonelijevi vesterni pliće.Meni recimo Žodov Izbacivač ima tu "tanju" ili "pliću" ili lošiju scenarističku notu.
El Nino ima i te kako, po meni, kvalitetnu priču.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 30/09/2011 : 21:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Stiglo danas. Prvu mirnu večer ću iskoristiti za uživanje.
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 10/10/2011 : 11:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sinoć. Dobar je ali za nijansu lošiji od prvog intgrala. Svejedno ga je užitak pročitat.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 31/10/2011 : 00:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Pročitao, malo slabije od prvog dela, ali jako lep srtip.
Koliko sma shvatio, ovo je kraj, tj. nisu više planirali da rade? Nekako dođe i logično kad se pročita, ali mi je ipak malo krivo, zaista sam uživao čitajući.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 17/11/2011 : 10:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
naravno jedan od onih koje sam nestrpljivo iščekivala!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11654 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/11/2011 : 15:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Prvi dio sam pročitao i meni se nije svidio. Ajd' crtež još i valja...
Predugačko je to i preširoko, ne znam čemu još i drugi dio?!

Have mercy
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 17/11/2011 : 15:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Verovatno za one kojima se svideo.
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 17/11/2011 : 18:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Veliki obožavatelj 1. dijela nije u potpunosti razočaran nastavkom! Nositelj prvoga dijela je priča o potrazi i vrhunski nacrtana Vera, rasna ženska, uvijek u tropskim krajevima, prigodno odjevena, a u nastavku? Zamotana u afganistanske halje, posvećena humanitarnom radu i samoodricanju upoznaje svoga tipa, pljunutog Sandokana. Sve u svemu, 1. nastavak za mene, 2. je zbog romantike za moju suprugu, a kao kompletić - prekrasna stvar za kolekciju. Hvala Fibri!

---

<b></b>
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 04/12/2011 : 16:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Prije sat ili dva sam završio El Nino 2 (tj. 6 i 7)
Oni koji nisu pročitali ovaj drugi mini integral neka ne čitaju moj text jer im ne želim pokvariti čitanje El Nina 2.

Ovako-ovo je izvrstan strip album-odličan crtež,scenarij, prića, sve. Ali ja nisam zadovoljan. Zašto? Zato što ovo nema gotovo nikakve veze sa prvim integralom (prvih 5 tomova). Ovo je totalno zasebna prića (i ako se gleda kao takva onda je sasvim ok).
No zašto je onda na kraju prvog integrala ostavljena mogučnost da je El Nino (Kolja Mihajlov) još živ. Pao je u vodu (more, rijeku-ne sječam se) nakon što je upucan i tijelo nije pronađeno. I sad sam ja tako dugo čekao da se pojave nastavci da vidim kako će se sve dalje odigrati, a kad ono-nema ničega iz prvog dijela-samo tu i tamo neka sitnica i na kraju vizija koja nam govori što? Ma ništa. U stripu koji se zove El Nino(2) (malim dijelom po vjetru, većim po bratu glavne junakinje) nema El Ninja a ni drugih likova (Irine, cigana,...) . Priča ide sasvim drugim tijekom.
Markose-napisao si:Svi koji su čitali prvi broj, znaju što mogu očekivati u drugom. Nemoj se ljutiti, ali mislim da nisi u pravu.Očekivao sam nastavak, a dobio sam priću koja nema veze sa prvim dijelom.
El Morisco je u vezi prvog integrala napisao : vrhunski nacrtana Vera , rasna ženska, uvijek u tropskim krajevima, prigodno odjevena, a u nastavku? Zamotana u afganistanske halje-pa i to mi smeta-istina je- Verin seksipil prodire i kroz muslimansku afganistansku burku, ali to nije to-svatko tko pročita prvi, pa zatim drugi integral biti će mu jasno...
Sve je to super-i likovi i zaplet i rasplet i romantika i sve-al nisam jebiga zadovoljan kad ovo nije nastavak El nina-ovo jenastavak života Vere Mihajlov, ali ne i nastvak stripa o Kolji, njenom bratu, po kojem strip i nosi ime El Nino. Ko mi je kriv što sam imao (bilo kakva) očekivanja).
Što vi mislite?

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5242 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 04/12/2011 : 19:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox

Prije sat ili dva sam završio El Nino 2 (tj. 6 i 7)
Oni koji nisu pročitali ovaj drugi mini integral neka ne čitaju moj text jer im ne želim pokvariti čitanje El Nina 2.

Ovako-ovo je izvrstan strip album-odličan crtež,scenarij, prića, sve. Ali ja nisam zadovoljan. Zašto? Zato što ovo nema gotovo nikakve veze sa prvim integralom (prvih 5 tomova). Ovo je totalno zasebna prića (i ako se gleda kao takva onda je sasvim ok).
No zašto je onda na kraju prvog integrala ostavljena mogučnost da je El Nino (Kolja Mihajlov) još živ. Pao je u vodu (more, rijeku-ne sječam se) nakon što je upucan i tijelo nije pronađeno. I sad sam ja tako dugo čekao da se pojave nastavci da vidim kako će se sve dalje odigrati, a kad ono-nema ničega iz prvog dijela-samo tu i tamo neka sitnica i na kraju vizija koja nam govori što? Ma ništa. U stripu koji se zove El Nino(2) (malim dijelom po vjetru, većim po bratu glavne junakinje) nema El Ninja a ni drugih likova (Irine, cigana,...) . Priča ide sasvim drugim tijekom.
Markose-napisao si:Svi koji su čitali prvi broj, znaju što mogu očekivati u drugom. Nemoj se ljutiti, ali mislim da nisi u pravu.Očekivao sam nastavak, a dobio sam priću koja nema veze sa prvim dijelom.
El Morisco je u vezi prvog integrala napisao : vrhunski nacrtana Vera , rasna ženska, uvijek u tropskim krajevima, prigodno odjevena, a u nastavku? Zamotana u afganistanske halje-pa i to mi smeta-istina je- Verin seksipil prodire i kroz muslimansku afganistansku burku, ali to nije to-svatko tko pročita prvi, pa zatim drugi integral biti će mu jasno...
Sve je to super-i likovi i zaplet i rasplet i romantika i sve-al nisam jebiga zadovoljan kad ovo nije nastavak El nina-ovo jenastavak života Vere Mihajlov, ali ne i nastvak stripa o Kolji, njenom bratu, po kojem strip i nosi ime El Nino. Ko mi je kriv što sam imao (bilo kakva) očekivanja).
Što vi mislite?



Nisam jos procitao strip ali sam ocekivao upravo isto sto i ti,tj. da je Verin brat ziv i da ce da se pojavi u El Ninju 2.Steta,pokusacu strip da gledam kao dve zasebne price,mada kako si rekao,strip ne bi trebao da se zove El Ninjo 2.
ps. ne sumnjam da je Vera mnogo bolje izgledala u tropskim krajevima
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/12/2011 : 15:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Procitan i El Nino 2 i.... ok je. Mozda malo kratak, ali stoji i to sto je Nivox napisao. Nema toliko toga vezanog na prvi dio. Mislim ono, ima, ali nema nekog direktnog nastavka. I ta prica o njenom bratu... nekako se cini da je to stavljeno tamo samo zbog proteklih događaja ali nekako nije uvjerljivo, Vera nije toliko uvjerljiva u tome (ne znam kako da se izrazim).
Moze se ovo citati i zasebno.

Ali kako god, meni se El Nino dopada. Dopada mi se kao cjela prica a i kao zasebni prici. Dobra pustolovina. Steta sto nije "drugi dio" sastavljen iz barem jos jednog broja, pa da se jos malo razvije, da bi neki likovi bili malo produbljeni.

Zanimljivo, El Nino 1 sam tada citao na moru a ovog 2 sada na zimu... bas u kontekstu.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5120 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 09/03/2012 : 00:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
...iako nisam pročitao El Nino 1,odlučio sam da pročitam dvojku.
Prvo što ću reći je to da je Boro Pavlović stvarno majstor, kapa dolje, crtež je za 10-ku!
Što se radnje tiče, ja sam ovo djelo doživio kao ratnu dramu.. Prvi dio knjige(Vjetar od 120dana) pročitah u jednom dahu, napet i savršen,ali u drugom(Prijevoji Hindukuše) mi nešto fali...umorilo me ono maratonsko pješačenje kroz planine, da bi mi naposljetku kraj došao nekako iznenada...
Scene iz stripa koje se pamte su Afganistanski nacionalni sport buzkaši(ima na Youtubeu),te ono izbacivanje zarobljenika iz helikoptera...
Sve što u budućnosti bude crtao Boro Pavlović treba popratiti jer u ovom crtežu se stvarno uživa.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/03/2012 : 09:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Da, steta da nisu dostupni i svi (ili barem nekoliko njih) oni stripovi koje je nacrtao za norveski trg.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5242 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/03/2012 : 10:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Jos se dvoumim da li uzeti ovo nakon sjajnog prvog dela koji je pravi praznik za oci...bojim se razocarenja...mada Boro je to
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/05/2012 : 09:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam El Nina 2 i ne bih se složio sa Nivoxom - meni je baš drago što ova dva albuma nemaju veze sa prvim ciklusom - Verin brat je nastradao i to je nedvosmisleno i najbolje je tako - nisam više pristalica stripova (pa ni filmova/knjiga) gde mrtvi vaskrsavaju, neverovatni obrati u xy nastavaka,...Što se tiče Verinog seksipila, meni je on veći u ovim avganistanskim haljinama nego u kratkom šorcu i majici na bretele.

Da je dvojka slabija od keca, slažem se samo iz jednog razloga - zato što je kraća, pa je otud i prvi deo koji se proteže na pet lepo uklopljenih albuma ipak bolji nego ova dva i po puta manja avganistanska avantura, a što je i bolje jer da se protegla na još neki album verovatno bi bila dosadnija.

Što se tiče samog stripa, ovo je moderan avanturistički strip sa istorijskim i geografskim faktorima, a utoliko zanimljivijim jer su meni poprilično nepoznati.pre El Nina 2 sam pročitao još jedan avanturistički strip Colby, i jasno se vidi koliko je sve to odrađeno ozbiljnije,modernije i kvalitetnije.
Crtež odličan, scenario još bolji,strip koji se po meni mora imati.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/05/2012 09:15:26
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5242 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 09/05/2012 : 11:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Verinog seksipila, meni je on veći u ovim avganistanskim haljinama nego u kratkom šorcu i majici na bretele.

a znao sam da si peder
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/05/2012 : 21:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne pominji samo pedere - tamo gde se oni pojave kreće politika,religija i onda nakon dvadesetak stranica žučne rasprave ključ.
Ne zaslužuje to El Nino.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4571 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 09/05/2012 : 22:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
rec peder ... najopasnija rec na forumu... radi boljeg razumevanja procitati ken parker ''pravo i krivo''

sangue navajo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/05/2012 : 22:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

rec peder ... najopasnija rec na forumu... radi boljeg razumevanja procitati ken parker ''pravo i krivo''


a potom i Mućaća!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4571 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 09/05/2012 : 22:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
hahaha bravo

sangue navajo
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 10/05/2012 : 10:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Pročitao sam El Nina 2 i ne bih se složio sa Nivoxom - meni je baš drago što ova dva albuma nemaju veze sa prvim ciklusom - Verin brat je nastradao i to je nedvosmisleno i najbolje je tako - nisam više pristalica stripova (pa ni filmova/knjiga) gde mrtvi vaskrsavaju, neverovatni obrati u xy nastavaka,...Što se tiče Verinog seksipila, meni je on veći u ovim avganistanskim haljinama nego u kratkom šorcu i majici na bretele.

Da je dvojka slabija od keca, slažem se samo iz jednog razloga - zato što je kraća, pa je otud i prvi deo koji se proteže na pet lepo uklopljenih albuma ipak bolji nego ova dva i po puta manja avganistanska avantura, a što je i bolje jer da se protegla na još neki album verovatno bi bila dosadnija.

Što se tiče samog stripa, ovo je moderan avanturistički strip sa istorijskim i geografskim faktorima, a utoliko zanimljivijim jer su meni poprilično nepoznati.pre El Nina 2 sam pročitao još jedan avanturistički strip Colby, i jasno se vidi koliko je sve to odrađeno ozbiljnije,modernije i kvalitetnije.
Crtež odličan, scenario još bolji,strip koji se po meni mora imati.



A šta da ti kažem. I meni je El Nino 2 odličan po mnogo ćemu, i scenarij i crtež...
Ali ostajem pri svojem stavu u vezi onoga što sam napisao.

Napisao si da je Verin brat nastradao i da je to nedvosmisleno. Nedvosmisleno je samo u tom pogledu da je nastradao. Ali da li je živ ili mrtav-to se ne može po nićemu zaključiti. Pao je ranjen u more. Imaš stotine primjera u stripovima (i knjigama i filmovima) kad netko padne ranjen u more-takvi prežive u 99 % slučajeva .

Kako god bilo-znam da će svi koji tek namjeravaju pročitati, uživati i u El Nino 1 i u El Nino 2 jer je sve skupa fantastično odrađeno.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 10/05/2012 : 20:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Meni je super što je dvojka potpuno druga priča. Ta vraćanja iz mrtvih umeju da smore.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000