forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi diljem svijeta
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 29/09/2011 : 22:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

A Flash Gordon, Conan, Cisko Kid, Tarzan, Fantom?
Ako ne, onda neznaš kaj propuštaš, isto vrijedi i za bjelolasicu


Jbg uvijek zaboravim da je Conan američki. Čiji je princ Valijant jer i njega kao i Conana čitam. Naslijedio sam veliku količini stripova i pogledao sve crtiće i filmove o njima. Flash, Tarzan i Fantom su mi tako-tako. Hex pogledao film i sviđa mi se ideja tako da mi je i on kao lik odličan.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/09/2011 : 22:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

A Flash Gordon, Conan, Cisko Kid, Tarzan, Fantom?
Ako ne, onda neznaš kaj propuštaš, isto vrijedi i za bjelolasicu



Rekoh, za početak.

A Conan je naveden.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 29/09/2011 23:11:35
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8373 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 30/09/2011 : 00:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

A Flash Gordon, Conan, Cisko Kid, Tarzan, Fantom?
Ako ne, onda neznaš kaj propuštaš, isto vrijedi i za bjelolasicu




Ne, ne , ne, thats not the point..
bjelolasica možda odlazi u totalnu krajnost, ali ga razumijem.
Makar nisam čitao klasične superhero stripove, dobro sam upoznat o čemu je riječ. Aquaman, Superman, Zelena Lampa, Kapetan Amerika, Spiderman, Hulk, etc..Cijeli taj koncept mi ne paše i to je to, nema tu previše rasprave. A opet kako Bushido veli amerikanci su puno više od toga. Miller, Moore, Aragones, Crumb, Shelton etc. to je potpuno druga priča, a Lee i Buscema i njima slični, jbga ta priča mi ne prolazi. Opet da imam novaca i vremena za čitanje sigurno bi našao nešto što mi paše ali ovako nažalost, opet jbga..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/09/2011 : 06:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Ne, ne , ne, thats not the point..
bjelolasica možda odlazi u totalnu krajnost, ali ga razumijem.
Makar nisam čitao klasične superhero stripove, dobro sam upoznat o čemu je riječ. Aquaman, Superman, Zelena Lampa, Kapetan Amerika, Spiderman, Hulk, etc..Cijeli taj koncept mi ne paše i to je to, nema tu previše rasprave. A opet kako Bushido veli amerikanci su puno više od toga. Miller, Moore, Aragones, Crumb, Shelton etc. to je potpuno druga priča, a Lee i Buscema i njima slični, jbga ta priča mi ne prolazi.

U tome i jest poanta. Mislim, tako je inače u životu. Ljudi nemaju potpunu sliku o nečemu pa su skloni generalizirati. Pročitaju nekoliko superherojskih stripova, pogledaju par filmova i TV serija i misle da znaju sve o američkom stripu. Ali to baš nije tako.

To samo znači da nikada nisu primili u ruke stripove Willa Eisnera, Carla Barksa, Alexa Raymonda, Roberta Crumba, Miltona Caniffa, Hala Fostera, Jaxona, Daniela Clowesa, Chrisa Warea, Jeffa Smitha, Franka Millera, Harveyja Pekara, braće Hernandez i stotinu drugih.

Čak ni sa superherojskim stripovima situacija nije tako jednostavna. Mislim, superherojski stripovi Granta Morrisona i Joea Caseyja su sušta suprotnost stripovima Kurta Busieka ili Marka Waida, a o Alanu Mooreu, Warrenu Ellisu i hrpi drugih primjera da ne govorimo.

Sa japanskim stripom je slična situacija. Ovdje je još rijeđi slučaj da ljudi konkretno pročitaju neki japanski strip. Pogledaju par crtanih serija (tipa Dragon Ball i Sailor Moon), pročitaju par članaka u Kliku o hentaiju i njima se automatski formira neka slika o japanskom stripu, makar nisu nikad nijedan uzeli u ruke.

I opet, to samo znači da nikad nisu pročitali išta od Jira Taniguchija, Kazua Koikea, Junko Mizuno, Buronsona, Moto Hagio, Ryoichija Ikegamija, Katsuhira Otomoa, Keiko Takemiye, Osamua Tezuke, Takehika Inouea i još tisuću drugih.

Generalizirati o nekom velikom segmentu stripa kao medija mogu samo ljudi koji tu tematiku poznaju kao vlastiti džep, a takvih je jaaaaaaaako malo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/09/2011 : 08:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

@Bušido
Da, zaista je žalosno što smo, pored opšte zaboravljenosti stripova, svjedoci ovakvih podjela i predrasuda u sopstvenom taboru. A ipak, raduje me kad vidim da se sve veći broj forumaša interesuje za strane stripove, ili mi se kanda pričinjava?

Ja lično nemam volje da čitam skoro nijednog superheroja, sa izuzetkom Betmena (i uvjeren sam da ima još mnoog ljudi poput mene, po tom pitanju). No opet, to samo znači ili da oni nisu po mom ukusu ili da nisam dovoljno upoznat sa tim podžanrom; možda već sutra krenem u intenzivno čitanje istih! I taj osjećaj istraživanja i otkrivanja je sjajan, zaista.

Mislim i da su rasprave "koja je škola stripa bolja" prilično besmislene. Svaka odražava društvene i istorijske okolnosti za vrijeme kojih je nastajala, i imaju svoje specifičnosti pripovjedanja i crtanja. Mislim da se ne može čak ni reći "ova škola ima najveći procenat remek-dijela", jer je broj objavljenih izdanja jednostavno - ogroman!; onemogućavajući i ovaj tip generalizacije. Znači, sve se svodi na individualne autore i vaš sopstveni ukus, kao i uvijek.

A sad - Bjelolasice, pogledaj spisak serijala koji su izlazili u ediciji po imenu "Vertigo". Tu se mogu naći neki od najboljih američkih NEsuperherojskih stripova...

Eto, ja se raspisah, ali valjda ćete mi oprostiti. Dugo nisam forumašio, uželio sam se rasprava.


Oprosti, bio mi je promaknuo ovaj post.

Ali to je to, da.

Sve se u biti svodi na pojedinačni ukus.

Ja uvijek kažem kako mi nije bitno gdje je strip nastao. To je po meni najmanje bitna stvar. Mislim, ok, ako si povjesničar, povjesničar umjetnosti ili sociolog, onda to nije toliko nebitno. Ali općenito gledano, nekome će neki strip biti dobar i zanimljiv bez obzira na geografsku lokaciju i povijesne uvjete u kojima je nastao.

Meni su zanimljive i Andreuccijeve epizode Zagora, i Inoueov Vagabond, i Jasonovi nijemi stripovi, i Kirbyjev Fourth World, i Altunini erotski stripovi, i Thorgalov Mirakul, itd.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 30/09/2011 : 08:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica
Jbg uvijek zaboravim da je Conan američki. Čiji je princ Valijant jer i njega kao i Conana čitam. Naslijedio sam veliku količini stripova i pogledao sve crtiće i filmove o njima. Flash, Tarzan i Fantom su mi tako-tako. Hex pogledao film i sviđa mi se ideja tako da mi je i on kao lik odličan.



Valijant je Fosterov odnosno da, Amer je. Fantom je i meni kao klincu bio malo naporan ali mislim da bi mi danas bio odličan, vidiš, moram se bacit u nabavku.
Tako tako? Pokušaj nabaviti Tarzana kojeg je crtao Russel Manning. Tip je fantastičan! ...A ako ništa drugo barem ćeš vidjeti od kuda se povukla inspiracija za ''Carstvo Songhaya'' i ''Ukleta zemlja''.

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Rekoh, za početak.

A Conan je naveden.



Ma to je išlo za Paro-a
btw: thnx na ovim preporukama, baš sam u raspoloženju za ovaj Age of Bronze i the Warlord.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 30/09/2011 : 09:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Cromwell

A Flash Gordon, Conan, Cisko Kid, Tarzan, Fantom?
Ako ne, onda neznaš kaj propuštaš, isto vrijedi i za bjelolasicu




Ne, ne , ne, thats not the point..
bjelolasica možda odlazi u totalnu krajnost, ali ga razumijem.
Makar nisam čitao klasične superhero stripove, dobro sam upoznat o čemu je riječ. Aquaman, Superman, Zelena Lampa, Kapetan Amerika, Spiderman, Hulk, etc..Cijeli taj koncept mi ne paše i to je to, nema tu previše rasprave. A opet kako Bushido veli amerikanci su puno više od toga. Miller, Moore, Aragones, Crumb, Shelton etc. to je potpuno druga priča, a Lee i Buscema i njima slični, jbga ta priča mi ne prolazi. Opet da imam novaca i vremena za čitanje sigurno bi našao nešto što mi paše ali ovako nažalost, opet jbga..

Nisam ni ja kao jako mali imao ništa protiv amera, ali u ovih zadnjih 5 godina mi se ova hiperprodukcija iz Hollywooda zgadila život. Conan, Valijant i takvi likovi u kojima ima "mača i magije" ili su bogati nekim misterijoznim krajolicima i neistraženim djelovima svijeta kao primjerice u Tarzanu, e to mi se sviđa. Ali današnja zatrpanost Marvelom pa ponekad zaboravim da u istoj državi mogu postojati i ovi gore boldani likovi. Jednostavno ih više ne doživljavam kao američke.
P.S. Čiji je Riđobradi jer i njega volim.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 30/09/2011 09:29:43
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/09/2011 : 11:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
bushido, pa što se kačiš s bjelolasicom, pa on čita samo zagora... A što ga nisi odmah prokužio.

To što neki ne čitaju nešto drugo osim Bonellija, to je na njihovu štetu. Besmislene su i podjele i ograničavanja, zašto ne proširiti vidike? S druge strane, Bonellijevi stripovi su najpristupačniji, imaju dugu tradiciju kod nas, jeftiniji i nije čudno ih mnogi vole.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 30/09/2011 11:19:23
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 30/09/2011 : 11:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

bushido, pa što se kačiš s bjelolasicom, pa on čita samo zagora... A što ga nisi odmah prokužio.

To što neki ne čitaju nešto drugo osim Bonellija, to je na njihovu štetu. Besmislene su i podjele i ograničavanja, zašto ne proširiti vidike? S druge strane, Bonellijevi stripovi su najpristupačniji, imaju dugu tradiciju kod nas, jeftiniji i nije čudno ih mnogi vole.

Hej Dee, kako si to zaključio?Nemoj ga kriviti neki sporije kopčaju i nemoj me krivo shvatiti pročitao sam ja svakakve stripove, a to što danas najviše volim Zagora to je drugih par rukava.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 30/09/2011 11:42:42
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/09/2011 : 16:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

bushido, pa što se kačiš s bjelolasicom, pa on čita samo zagora... A što ga nisi odmah prokužio.

To što neki ne čitaju nešto drugo osim Bonellija, to je na njihovu štetu. Besmislene su i podjele i ograničavanja, zašto ne proširiti vidike? S druge strane, Bonellijevi stripovi su najpristupačniji, imaju dugu tradiciju kod nas, jeftiniji i nije čudno ih mnogi vole.


Dee, krivo si shvatio. Baš mene briga što on čita samo Zagora. Neka čita što hoće.

Ono što meni smeta jest to što ulazi u rasprave o stvarima koje ne poznaje.

Na primjer, to bi bilo isto kao da ja sada krenem u raspravu o motorima, makar o njima nemam blage veze.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 30/09/2011 : 17:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DeeCay

bushido, pa što se kačiš s bjelolasicom, pa on čita samo zagora... A što ga nisi odmah prokužio.

To što neki ne čitaju nešto drugo osim Bonellija, to je na njihovu štetu. Besmislene su i podjele i ograničavanja, zašto ne proširiti vidike? S druge strane, Bonellijevi stripovi su najpristupačniji, imaju dugu tradiciju kod nas, jeftiniji i nije čudno ih mnogi vole.


Dee, krivo si shvatio. Baš mene briga što on čita samo Zagora. Neka čita što hoće.

Ono što meni smeta jest to što ulazi u rasprave o stvarima koje ne poznaje.

Na primjer, to bi bilo isto kao da ja sada krenem u raspravu o motorima, makar o njima nemam blage veze.

Frankly my dear I don't give a shit.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/09/2011 : 17:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Frankly my dear I don't give a shit.


U to ne sumnjam.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 30/09/2011 : 17:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by bjelolasica

Frankly my dear I don't give a shit.


U to ne sumnjam.

Joj, ne ljutiš se valjda. Tvrdoglav kao mazga. prije ili kasnije ćemo se u nećemu naći na istoj strani barikade. Mislim i sada smo na ovom forumu za koji bi možda većina ljudi kolutala očima i mudrost za kraj: "Kada nešto zbilja voliš teško ćeš promjeniti mišljenje pa makar ti dokazivali i nešto drugo."

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/09/2011 : 17:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Joj, ne ljutiš se valjda. Tvrdoglav kao mazga. prije ili kasnije ćemo se u nećemu naći na istoj strani barikade. Mislim i sada smo na ovom forumu za koji bi možda većina ljudi kolutala očima i mudrost za kraj: "Kada nešto zbilja voliš teško ćeš promjeniti mišljenje pa makar ti dokazivali i nešto drugo."


Ma što bi se ljutio. Nisi ni prvi ni zadnji s kojim vodim ovakve rasprave.

I shvati, ja ti ne govorim što da voliš, a što ne. Baš me briga za to. Samo želim da se bolje upoznaš sa stvarima o kojima "raspravljaš."

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6807 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/09/2011 : 18:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
U istoriji stripa, od nastanka do danas, američki strip je najznačajniji. Po ukupnim dometima i najbolji, gledajući države pojedinačno. USA su kolevka stripa kakvog danas poznajemo.

Jedine dve zemlje koje mogu da pariraju američkom stripu - da mu izađu na crtu, su Francuska i Belgija, ali samo združene, kao jedna scena.

Japanski strip, uprkos ekspanziji i kvalitetnim ostvarenjima, ima još dosta dugo da se trudi da bi mogao da se približi američkom.

Sve ostale zemlje, uključujući i Italiju su daleko ispod Amerike, u stripu.

O ovome poznavaoci stripa i nemaju potrebe da raspravljaju.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5125 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 30/09/2011 : 21:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Tamo još od 1983 pa do danas ne postoji strip junak kojemu nisam dao šansu i zaključak je sljedeći...za ovaj dio Europe postoji samo Bonelli! Da ne veličam talijanski strip u kompletu,od talijanaca mi se nije svidio Gordon Link i Rat man koji i nisu Bonelli. Činjenica je da svi Bonelli strip junaci imaju neki standard ispod kojega se nađu samo u malom postotku epizoda jer svakom se dogodi loš dan...
Problem u američkom i japanskom stripu je taj što im je sigurno preko 90% stvari ništa drugo nego škart iliti otpad!!!
Stoji ovo da je američki strip koljevka stripa ali dalje od koljevke su se samo rijetki pomaknuli.
Realno gledano, 50% Amerikanaca nezna ni gdje je Europa,a za Italiju vjerovatno misle da je neka pokrajina na njihovoj obali....i naravno, u takvom večinski primitivnom mentalitetu, najbolja su zabava strip junaci koji u manje više svakoj epizodi imaju obračune u kojima se vlastitim tijelima probijaju zidovi,ruše zgrade i sl. a radnja,eh radnja uopće nije bitna.
Moram priznati da mi se od tih više desetaka američkih strip junaka svidio jedino Swamp Thing kojega sam čitao pred mnogo godina (mislim da je američki strip zato jer je u jednoj epizodi nalupao Batmana kao malu curicu)
Sve ostalo američko je otišlo u zaborav...
Kada je riječ o Japancima,pa ti ljudi rade od mraka do mraka i imaju samo 7dana godišnjega na godinu. Od tog silnog rada obole na mozak!
Ako u Zagrebu uđete u trgovinu Algoritam i tamo pogledate stotine onih mangi na engleskom jeziku-svaka treća na naslovnici ima neku curicu od oko 10godina kojoj se vide gačice što ne čudi svakoga tko zna da je u Japanu pedofilija normalna stvar i nije kažnjiva...pa Japanci te mange vjerovatno čitaju sa jednom rukom!
Ljudi moji, tu smo gdje jesmo, BONELLI SMO!!!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 30/09/2011 : 21:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Jos jedan u moru retko ignorantnih postova.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 30/09/2011 : 21:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki
Realno gledano, 50% Amerikanaca nezna ni gdje je Europa,a za Italiju vjerovatno misle da je neka pokrajina na njihovoj obali....i naravno, u takvom večinski primitivnom mentalitetu, najbolja su zabava strip junaci koji u manje više svakoj epizodi imaju obračune u kojima se vlastitim tijelima probijaju zidovi,ruše zgrade i sl. a radnja,eh radnja uopće nije bitna.



Al si se ti nalupao
Boneli ima toliko nebuloza da je to jezivo. Zagor koji tamani naoružane vojnike svojom sekirom. Pa kada Zagi svemoćni sam samcit otera Akronjane, tu razvijenu rasu iz svemira. Pa Tex na koga ispale 345 metaka po epizodi i možda, ali samo možda ga jedan okrzne po čelu.

Bez ljutnje, ali reći kako je 90% američkog stripa je smeće, a pri tom čitati Marka, Bleka ili šta već je smejurija.
Ili pak ovo da se dalje od kolevke nisu pomakli je urnebesno. Kao Boneli je mnogo evoluirao tokom godina?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2011 : 21:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bravo Oki!
Ma pusti ti Bushida, ne idu mu studije pa počeo da zajebava normalan svet sa nekim tamo mangama i kretenarijama iz najbolesnijeg društva na našoj planeti!
Bonelli rulz!!!
Edit: a i ovaj Imrahil i Mairosu nisu ništa bolji, ne obaziri se na njihova proseravanja!Do juče su se kleli u Boneli, a danas kao samo znaju za Fibru & sl.!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/09/2011 21:51:19
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 30/09/2011 : 21:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki


i Realno gledano, 50% Amerikanaca nezna ni gdje je Europa,a za Italiju vjerovatno misle da je neka pokrajina na njihovoj obali....

Ili misle da je to naziv pizzerije u kvartu. Tko zna možda se Bushido pali na maloljetne djevojčice?

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 30/09/2011 : 21:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Kao što 50% forumaša ovde sebe smatra ljubiteljem stripa, a nisu videli dalje od Bonelia.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2011 : 22:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Hmmmm
Imao sam par puta sa Bushidom diskusije na granici svađe oko pojave homoseksualnosti u stripu kao i stavu prema pederima uopšte!
Propali student,pedofil, mrzitelj Bonelija,peder - ko je u stvari Mr. Bushido ??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/09/2011 22:01:59
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6807 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/09/2011 : 22:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Tamo još od 1983 pa do danas ne postoji strip junak kojemu nisam dao šansu i zaključak je sljedeći...za ovaj dio Europe postoji samo Bonelli! Da ne veličam talijanski strip u kompletu,od talijanaca mi se nije svidio Gordon Link i Rat man koji i nisu Bonelli. Činjenica je da svi Bonelli strip junaci imaju neki standard ispod kojega se nađu samo u malom postotku epizoda jer svakom se dogodi loš dan...
Problem u američkom i japanskom stripu je taj što im je sigurno preko 90% stvari ništa drugo nego škart iliti otpad!!!
Stoji ovo da je američki strip koljevka stripa ali dalje od koljevke su se samo rijetki pomaknuli.
Realno gledano, 50% Amerikanaca nezna ni gdje je Europa,a za Italiju vjerovatno misle da je neka pokrajina na njihovoj obali....i naravno, u takvom večinski primitivnom mentalitetu, najbolja su zabava strip junaci koji u manje više svakoj epizodi imaju obračune u kojima se vlastitim tijelima probijaju zidovi,ruše zgrade i sl. a radnja,eh radnja uopće nije bitna.
Moram priznati da mi se od tih više desetaka američkih strip junaka svidio jedino Swamp Thing kojega sam čitao pred mnogo godina (mislim da je američki strip zato jer je u jednoj epizodi nalupao Batmana kao malu curicu)
Sve ostalo američko je otišlo u zaborav...
Kada je riječ o Japancima,pa ti ljudi rade od mraka do mraka i imaju samo 7dana godišnjega na godinu. Od tog silnog rada obole na mozak!
Ako u Zagrebu uđete u trgovinu Algoritam i tamo pogledate stotine onih mangi na engleskom jeziku-svaka treća na naslovnici ima neku curicu od oko 10godina kojoj se vide gačice što ne čudi svakoga tko zna da je u Japanu pedofilija normalna stvar i nije kažnjiva...pa Japanci te mange vjerovatno čitaju sa jednom rukom!
Ljudi moji, tu smo gdje jesmo, BONELLI SMO!!!



Slike govore više od hiljadu reči:



Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 30/09/2011 : 22:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Hmmmm
Imao sam par puta sa Bushidom diskusije na granici svađe oko pojave homoseksualnosti u stripu kao i stavu prema pederima uopšte!
Propali student,pedofil, mrzitelj Bonelija,peder - ko je u stvari Mr. Bushido ??

Ako napišeš knjigu na tu temu bilježim se sa štovanjem. Očekujem i autogram. Imrahil reci mi jednu stvar ako jednom staneš na ježa hoćeš ga ubuduće izbjegavati ili ćeš nastaviti bosti prste.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5125 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 30/09/2011 : 22:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Hvala Imrahilu što me je podsjetio na neke od najboljih Zagorovih epizoda,a inače u zadnjem Texu kojeg sam pročitao(gigant - ubojice) na Texa je bilo ispaljeno barem 11345 metaka (velika većina iz gatlinga) i niti jedan metak ga nije niti okrznuo!!!
Ne znam čiji je strip Bone?
Ako je američki onda svaka čast...taj je u onih 10% koji su se pomaknuli od koljevke...pravo remek djelo,ali činjenica je da je Bonelli veći bar za 3slova.
Bone...
Bonelli
Čiji je Leo Pulp?
Leo me je svojim humorom oduševio,mada moram priznati i to da nije smešan nebi mi bio niti smiješan..
Svaka čast veselom četvrtku na izdavanju ovog strip junaka..
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000