forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 1001 Comics You Must Read Before You Die
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 30/10/2011 : 00:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>So true. Mislim, di ce jedan Marshal Law izgurati

Ne diraj mi Marshal Lawa.

mcn


Ma ok, malo sam brzao s usporedbom. Evo, di ce jedan ultimate spider-man: clone saga izgurati Simonsonovog Thora.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/10/2011 : 08:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@Mairosu & mcn
Na stranu ukusi ali TREBALO JE!

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/10/2011 : 21:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raven84

Evo, di ce jedan ultimate spider-man: clone saga izgurati Simonsonovog Thora.


Ne diraj mi Ultimate Spider-Mana.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 15/12/2011 : 12:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
A, u smokve! Koliko toga privlačnoga ima između ovih korica. Čitanje ove knjige rezultira mojim daljnjim kupovanjem novih i novih stripova. Stoga, apeliram na poštene izdavače ovu knjigu dijele besplatno. Slažete li se? Svi stripoljupci, na ulice, tražimo svoja prava. Kako bi rekao dr.Ernesto Rafael Guevara Lynch de la Serna: budimo realisti, tražimo nemoguće.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 15/12/2011 : 12:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petar.pan

A, u smokve! Koliko toga privlačnoga ima između ovih korica. Čitanje ove knjige rezultira mojim daljnjim kupovanjem novih i novih stripova. Stoga, apeliram na poštene izdavače ovu knjigu dijele besplatno. Slažete li se? Svi stripoljupci, na ulice, tražimo svoja prava. Kako bi rekao dr.Ernesto Rafael Guevara Lynch de la Serna: budimo realisti, tražimo nemoguće.


Pa ima nešto u tome što kažeš. Štoviše, ako primijenimo načelo retroaktivnosti, neki su mi izdavači već dužni. Markose,hmhmh,khmhm.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 02/04/2012 : 13:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Posle pola godine intenzivnog rada, ja sa 202 došao na 247.

Uglavnom sam čitao "slice of life" stripiće, ali preporučujem:
Same Difference
Solanin
Rabi's Cat (izmislio sam toplu vodu, jelte)
Regards from Sebia
Chicken with Plums (čudno što zabavniji Embroderies nije na listi)

Začudo nije ne listi, ali po meni apsolutno remek-delo: Wimbledon Green od Setha. It’s A Good Life, If You Don’t Weaken je takođe dobar.

Zanimljivi, solidni, ali mogu i da se preskoče:
Paying For It
Hicksville
Skim
Streak Of Chalk (meni je mnogo bolji "Tangente" u izdanju Omnibusa)
Sardine in Outer Space

Obavezno preskočiti:
Doing time (dosadan strip o japanskim zatvorima u kojima je sve uređeno i jedina drama je što svima nedostaju cigare)

Tragom Mattottijevih Vatri (Fires), naručio sam njegov strip "Stigmata". Još ga nisam pročitao ali je crtež neverovatan (podseća me malo na Larcenetov Blast).
Opet, off-topic, ponovo sam čitao i ponovo se fenomenalno zabavio sa "The Big Book of Barry Ween, Boy Genius".

Idemo dalje, plan do kraja godine da dođem do brojke 300!



Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 02/04/2012 : 13:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Super KuntaKinte. Ja sam imao ideju da takoder probam procitati sto vise stripova s liste, ali onda su drugi zaostali stripovi, filmovi i videoigre preuzeli glavnu riječ. :) No kako sam doma imao neke od top stripova neprocitane, manji napredak je ipak ostvaren. :)

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 02/04/2012 : 15:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Same Difference

Dobar. Naročito crtež.

>Rabi's Cat (izmislio sam toplu vodu, jelte)

Hehe. Dobar, čak su i slabiji albumi bolji od skoro bilo čega drugoga. Doduše, mislim da nisam dočitao svih pet pa možda tvrdnja ne stoji.

>Regards from Sebia

Dobar.

> Wimbledon Green od Setha.

Dosadnjikav.

>Paying For It

Meni dobar, ali priznajem da mu se štošta može zamjeriti.

>Hicksville

Puno bolji od Wimbledona Greena. >:))

>Streak Of Chalk (meni je mnogo bolji "Tangente" u izdanju Omnibusa)

Tangente moram ponovo pročitati, ali Streak of Chalk mi je vrlo drag.

>Sardine in Outer Space

Fora dječji, vjerojatno uvršten jer su išli na što više prevedenih na engleski.

>"Stigmata".

Čitao dio, negdje. Imam knjigu na slovenskom, sve me čeka. A Larcenet će biti tako dobar tek nakon što nauči crtati. >:)

>"The Big Book of Barry Ween, Boy Genius".

Bestraga. Odbija me (zbog Winnicka i svega što je poslije pisao za majore :P), ali vidim da ću ga morati pročitati.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 02/04/2012 : 15:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn


>"The Big Book of Barry Ween, Boy Genius".

Bestraga. Odbija me (zbog Winnicka i svega što je poslije pisao za majore :P), ali vidim da ću ga morati pročitati.


Jedan od meni najdrazih stripova. Procitao sam ga bar 5 puta. Crtez nije pretjerano lijep, ali ti dijalozi i ideje su predobri. Prepredobri.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 02/04/2012 : 15:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Jedan od meni najdrazih stripova.

Onda ćeš mi ga posuditi. Pod uvjetom da ne mora ostati glancer. >:)

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 02/04/2012 : 15:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>Jedan od meni najdrazih stripova.
Onda ćeš mi ga posuditi. Pod uvjetom da ne mora ostati glancer. >:)


Nakon sto sam ga prvi put procitao tolko mi se dopao da sam svaki sljedeci put okretao stranice pincetom. Tako da mu je stanje sad VF+ i ne smije pasti ispod tog. Moze, dofuram ti ga za tri tjedna.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 02/04/2012 : 21:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Od Derek Kirk Kima (Same Difference) sam čitao i The Eternal Smile
i on je neverovatno nacrtan. Tri pričice koje je pisao Gene Luen Yang (American Born Chinese) koje su sve crtane potpuno različitim stilom, ali svaka beskrajno simpatično, i po meni laiku, savršeno narctana, naročito treća.
Good as Lily trenutno nedostupan.

Wimbledon Green meni pak zanimljiv, naročito jer nisam očekivao ništa.

Hicksville - ima jedan deo u sredini za koji uopšte nisam razumeo zašto je ubačen. Kao da je Horrocks hteo o svemu po malo. A nema potrebe, mogo je da napravi kompaktniji, kraći strip, ideja je zanimljiva.

Sardine in Outer Space je, iako dečiji, nedovoljno duhovit za ono šta sam ja očekivao. Ima Sfar boljih stvari, recimo Little Vampire.

Ja sam od Winnicka čitao samo Barry Weena (iako prepun psovki, meni prilično duhovit i zabavan). Probao i Pedro and I i odustao posle cirka 5 strana. A superheroje koje mislim da sad piše mi ne pada napamet da čitam, od superheroja i bilo čega što ima bilo kakve veze sa njima sam digo ruke pre jedno 15 godina.

Aj kad već ćaskamo, Wake (Sillage) mi je apsolutno otkrovenje od mejnstrim Francuza. Svaki neparni album (pročitao prvih 7) + svaki Navis mi je odličan.

Očekujem da mi stigne Kiki De Montparnasse, možda sam se zajebo, ali rešio sam da se kockam, A Single Match i Gus (Chris Blain), a sledeći u redu za naručivanje je i Isaac The Pirate (mada kompletno izdanje izlazi tek avgusta).

Aj dajte i vi svoje preporuke.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 02/04/2012 22:02:27
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 03/04/2012 : 11:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Aj dajte i vi svoje preporuke.



Ja sam kupio Kings in Disguise u Algoritmu. Zaintrigirala me naslovnica i Mooreove pohvale. Već prilikom čitanja uvoda mi je počelo smrdjeti - James Vance je nekakav pisac kazališnih drama, pa je ušao u striparnicu nakon duuugo vremena, pa se oduševio kako postoje stripovi za zrele čitatelje, pa je onda odlučio adaptirati neku svoju dramu u strip. Prva polovica stripa je kazališna drama, dvadeset stranica dva lika pričaju u jebenom stočnom vagonu (?!?), ali kasnije postaje stripovskije. Ali loše mi je to sve skupa. Nepretenciozno i lako čitljivo, ali meni nit' smrdi nit' miriše.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 03/04/2012 : 11:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Kings in Disguise je govno, istina. Samo se pojavio u vrijeme kad nije bilo skoro ničega reality-based pa je svima ostao u dobrom sjećanju. Slično govno je Stuck Rubber Baby gdje su puno htjelo, malo dobilo, ali tad se još svaki živi "graphic novel" hvalio pa ...

I da, Vance stvarno ne valja osim tog jednog poglavlja iz Kings koje je baš po drami.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 04/04/2012 : 20:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
Mene je knjiga 1001 comics ubila u pojam. Nažalost unutra ima toliko zanimljivih stvari da sam samo u izboru za 1990e i 2000e potcrtao više od 100 nsalova. I sad nastojim pronaći skenirane verzije i onda štedim i kupujem one koje mi se najviše svide. Nažalost draga je negdje skrila kasicu prasicu pa sam uspio pribaviti samo par komada. Među dražima su mi
the arrival
http://www.amazon.com/The-Arrival-Shaun-Tan/dp/0439895294/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1333563646&sr=8-1
my mommy is in america and she met buffalo bill
http://www.amazon.com/My-Mommy-America-Buffalo-Bill/dp/8496427854/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1333563738&sr=1-1

a čim joj popusti koncentracija popusti u redu nestrpljivo čekaju
Disappearance Diary
Forget Sorrow: An Ancestral Tale
Market Day
i još neki


Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/04/2012 : 20:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ne vide ti se slike zato što stavljaš dvostruke [ IMG ] tagove.

quote:
Originally posted by petar.pan

the arrival



my mommy is in america and she met buffalo bill



disappearance diary



market day



Forget Sorrow: An Ancestral Tale





Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 05/04/2012 : 14:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
The Arrival je zaista nestvaran strip, vredi ga imati na papiru.
Disappearance Diary je zanimljiva autobiografija, ne obara s nogu, ali vredi.

Ja u međuvremenu pročitao Like A Velvet Glove Cast In Iron, srećom sken, inače bih popizdio da sam za onakvo govno dao neku paru. Izgleda da me pregazilo vreme, pa mi takvi stripovi nisu zanimljivi od sredine devedesetih, ali ovo je stvarno totalno sranje i boleština na koje ne treba trošiti ni minut.

Gus Chris Blaina (koji je crtao zabavan Socrates the Demidog i neke Tvđe) je simpa, ali kad neko crta i zeza se da Sfarom i Trondheimom, ipak očekujete nešto više. Mislim, OK je i korektan i bolji od puno toga, ali opet... Nije dovoljno duhovit? Od pomenute ekipe ja uvek očekujem ipak pre svega šašavo-zabavne stripove ili ozbiljne bar u nivou Dungeon:Early Years.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 05/04/2012 : 17:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
i meni je dosadio daniel clowes, umorio me sa svojim hladnom bezvoljom, podsjeća me na likove iz bret easton ellisovih romana.
blaina preskačem, ne sviđa mi se njegov crtež, čini mi se da se previše trudi biti cool

p.s. bushido, hvala za tehničku pomoć, oduvijek sam malo kratak kad su te stvari u pitanju
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 05/04/2012 : 18:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Slažem se za Velvet Glove (prva sveska koja mi je pala u ruke je bila fascinantna a la Lynch, ali je i cjelina bila razočaravajuća a la Lynch. :P

Gusa sam pročitao prvo poglavlje i nije me se primio. Slažem se s ppanovom ocjenom i jedino mi se sviđaju prva dva albuma Sokrata.

Diappearance Diary je online da, okej, ali mlak.

The Arrival, eto, nisam čitao (jesam Erica), ali hoćem, čim naleti. :)

(mcn)


Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 05/04/2012 : 20:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
jel ti smeta ako naleti skenirano izdanje (žao mi ga izbrisat iako imam opipljivo izdanje)?
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 05/04/2012 : 22:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ima neko link na sken Isaac The Pirate (na engleskom)?
Mislio sam da mi to bude poslednji pokušaj sa Blainom.
Ili da se ne trudim i ne kupujem?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 05/04/2012 : 22:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Ima neko link na sken Isaac The Pirate (na engleskom)?
Mislio sam da mi to bude poslednji pokušaj sa Blainom.
Ili da se ne trudim i ne kupujem?



Ne citam online ali za mene taj strip nije bio nesto vrlo dobro..onako 5/10 ocjena..vise mi se svidio humor strip od njega Gus (western)
ni to nije remek djelo ali dao bi mu 6 ili 7/10
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 05/04/2012 : 23:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petar.pan

jel ti smeta ako naleti skenirano izdanje (žao mi ga izbrisat iako imam opipljivo izdanje)?



Za Arrival? Ne smeta, više me ovih dana smeta sve što me košta para. :/

Iako, Arrival djeluje kao da ga vrijedi doživjeti na papiru, no fućkaš principe. :P

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 06/04/2012 : 16:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Ima neko link na sken Isaac The Pirate (na engleskom)?
Mislio sam da mi to bude poslednji pokušaj sa Blainom.
Ili da se ne trudim i ne kupujem?



ne trudi se
biraj dalje
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 12/04/2012 : 12:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Idemo dalje:

Daytripper je strip koji mi se u poslednje vreme dosta često pojavljivao na Amazonu u delu "Customers Who Bought This Item Also Bought", ali sam ga uspešno izbegavao do juče. Doduše, poskidao sam skenove odavno, ali nikako da dodje na red.
Utisak? Odličan! Odlučno nacrtan (podseća na Jeff Lemirea?), mada potpuno različit crtež od The Umbrella Academy.
A priča... Dobra. Za matorog prdonju koji odbija da prihvati da je u krizi srednjih godina poput mene, odlična. O ljudima, o odnosima medju ljudima, o odnosima izmedju roditelja i dece, o odnosima izmedju prijatelja... O zivotu, pa i šire.
Ne bih da spojlujem, ali jedino nisam siguran šta je fora sa onim krajem svake epizode, zašto je to moralo tako (mislim, imam neko mišljenje, ali ne bih sad ovde da krenem sa nekom filozofijom). Doduše takvi krajevi svake sveske daju posebnu aromu celom stripu.
Zaključak: Daytripper mi je ušao u Wishlist na BD.

City of Glass me smorio, not my cup of tea.
Baš kao i The Birth Caul. Moorovo ludilo u punom zamahu (ovo u negativnom smislu, ovog puta), kad se proglasio sa maga i li vešticu ili šta već, a pre nego je počeo sa ABC.

Even a Monkey Can Draw Manga je na početku veoma zabavan i duhovit, ali se kasnije ponavlja. Ko čita Bakumana, sve o čemu ova dvojica pričaju već zna, ali je ovo ipak veoma simpatična sprdnja i zajebancija.

Ikkyu - nažalost ne može da se nađe ni u kakvom obliku na engleskom jeziku. Doduše, postoje skenlacije prva dva voljuma, ali nijedan nije ceo. Spektakularno nacrtano, istorijski deo meni bio komplikovan za praćenje, mada se nisam nešto ni udubljivao. Nažalost, puno vremena je prošlo, ne znam da li će ovo ikad da ugleda svetlo dana na engleskom. Ko mi je kriv što ne znam francuski ili bar nemački.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000