forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 1001 Comics You Must Read Before You Die
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 12/04/2012 : 12:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Odlučno nacrtan (podseća na Jeff Lemirea?)

Ako je odlučno onda okej. Ali ako je odlično, onda ne može tajati s Lemireom u istoj rečenici.

>City of Glass me smorio, not my cup of tea.

Adaptacija. Jebo adaptacije.

>Baš kao i The Birth Caul.

Adaptacija. Jebo adaptacije. Premda, slušao sam i CD i poginuo svaki put od akcenta i preteške beat poezije.

>Even a Monkey Can Draw Manga je na početku veoma zabavan i duhovit,

Ja čitao prije Bakumana i super mije bio, LOL super.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 12/04/2012 : 13:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>Odlučno nacrtan (podseća na Jeff Lemirea?)
Ako je odlučno onda okej. Ali ako je odlično, onda ne može tajati s Lemireom u istoj rečenici.


Heh, kod mene može
Mene, laika, podseća na Lemirea iz Essex County. Verovatno grešim, subjektivni utisak.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 12/04/2012 13:05:45
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 12/04/2012 : 18:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
i meni se essex county svidio, a i daytripper nije za bacit,
ali ne podjećaju me jedan na drugoga, dobivam različit osjećaj kad ih čitam
(kod mene je to manje - više sve stvar osjećaja, mogu ga proglasit najboljim stripom od altamire do ovamo, ako mi ne zazvoni, ništa od posla)
što se tiče paula austera nije mi sjeo po istom ovom principu odabira koji sam naveo. trudio sam se, ali uspjeva mi da ga zavolim
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 12/04/2012 : 18:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
ispada da mi (da citiram mr.kuntakintu "stari prdonje" samo zanovijetamo, evo jednog koji mi se jako svidio:
"ethel & ernest" raymonda briggsa, to je my cup of tea - duhovito na taj jedan britanski "subtle" način (možda zvuči da se preseravam, ali ne mogu se sjetit dobre domaće riječi za to)
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/04/2012 : 18:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petar.pan

duhovito na taj jedan britanski "subtle" način (možda zvuči da se preseravam, ali ne mogu se sjetit dobre domaće riječi za to)


"Suptilan"?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 12/04/2012 : 19:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by petar.pan

duhovito na taj jedan britanski "subtle" način (možda zvuči da se preseravam, ali ne mogu se sjetit dobre domaće riječi za to)


"Suptilan"?


moglo bi biti,
očito je vrijeme da se malo pozabavim materinjim jezikom jer sam baš kanio pojasniti "mislio sam više nešto kao understated"
izgleda da ne znam dobro ni jedan od dva jezika kojima sam držao da baratam...
... zapravo sam htio reći profinjen, rafiniran, nenapadan, delikatan...
sad sam još i neodlučan
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 12/04/2012 : 19:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
da ne pobjegnemo od teme: ethel & ernest !
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 12/04/2012 : 23:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam od Brigsa When the Wind Blows i to mi je bilo odlično. Proveriću i E&E.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 13/04/2012 : 18:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
when the wind blows je također odličan, ali imam neko izdanje koje je neusklađeno sa mojom dioptrijom.
stvarno, kad će se počet raditi specijalna izdanja za starije? onako, minimalno a4 i slova ko prosječni krumpir. pamtim sa promocije tintina u splitu da se jedan "stariji" čitatelj požalio macanu za ove integrale kako su sitniji i nečitkiji od pojedinačnih izdanja...
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 14/04/2012 : 16:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
When the wind blows sam čitao u skenu, tako da mi tih 200 sličica po strani nije predstavljalo toliki problem. IPS-ov Tintin je još manjeg formata, tako da kad sam kupio Algoritmov osećao sam se kao da imam neko ultimate oversized izdanje .

Back to Daytripper: par dana po čitanju, utisak ipak nije tako jak, ipak malo vuče na patetiku. Okej, ja volim čak i True Story Swear to God (koji je pak mnooogo iskreniji od DTa), tako da je ocena ipak good solid 7 and a half (od 10).
Tragom Daytrippera, pročitao sam i Umbrella Academy, zbog Baa, ali tu on apsolutno bezobrazno i bez srama precrtava Mignolu, a i priča me nije uradila. Nisam dovoljno superheroja čitao da bi upoređivao, ali meni vuče malo na Powers, malo na Ligu džentlmena. Žvakanje tuđih ideja. Zaboravljivo.

I da, povlačim ono za Jeff Lemirea da dobro crta . Menjam u "funkcionalno".

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 14/04/2012 : 17:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
pa šta ako voliš "true story swear to god", nije to kao da si se, kako se sad kaže, outao (ili bi trebalo pisati autao)
i meni je to simpatičan strip..
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 14/04/2012 : 17:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
ovako na osnovu prevjua na amazonu privukao me još jedan iz ovog izbora. zove se "you'll never know..." ali u komentarima ispod saznajem da bi trebao izaći još jedan dio, zna li itko što o tom stripu?
isto pitanje vrijedi i za "castle waiting"
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/04/2012 : 17:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>I da, povlačim ono za Jeff Lemirea da dobro crta . Menjam u "funkcionalno".

S obzirom na fraze kao "functioning alchoholic", s tom promjenom mogu živjeti.

UA (knjiga 2) mi je bila zabavna.

I otkrio sam "The Arrival" u spam folderu na gmailu. Hvala!

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 14/04/2012 : 17:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
taj bill gates je izgubio svaki kriterij.
ako je arrival spam, onda nek me netko spamira na dnevnoj bazi

a osim toga zavidim kad znam da nekoga čeka ugodan doživljaj čitanja/gledanja nečeg tako dobrog, kao kad me netko simpatičan pita da mu posudim neki cd i znam da ga čeka tom waits i wilco i eels i nick drake i ... (uzdah, duboki)
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 15/04/2012 : 12:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>a osim toga zavidim kad znam da nekoga čeka ugodan doživljaj čitanja

Uvijek taj isti problem kad se nešto nahajpa - nikad nije tako dobro kao što očekujem da bude. :)

Arrival je dobar, ali nije mi bio unputdownable, recimo. Štoviše, jedva bih dočekao kraj poglavlja da oladim malo i radim nešto drugo. I to ne zato što bi bilo preintenzivno pa bih se trebao guštati i probavljati, već zato što mi je bilo malo sporo. I ne volim fotoreferencirane stvari.

Da se ne shvatimo krivo, ima sjajnih prizora, uglavnom onih crtanih slobodno. I ima taj potencijal djela na razmeđi stripa i slikovnice koji tjera na razmišljanje o granicama, mogućnostima i neistraženom. U neku ruku je kao Joyce: nije mi toliko gušt sam po sebi koliko su zanimljiva sva ta vrata koja je otvorio.

Dobar materijal za uvaliti u ruke nekome tko puši film, a ne voli strip, doduše.

I hvala.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 15/04/2012 : 14:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
istina, kad netko nešto prehvali rezultat obično bude slabiji (ne mogu si pomoći, često me ponese sjećanje na moj doživljaj pa pretjeram u pohvalama)
ako ništa drugo dobro dođe kao informacija
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 17/04/2012 : 13:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn
Uvijek taj isti problem kad se nešto nahajpa - nikad nije tako dobro kao što očekujem da bude. :)


Istina!
Ja zato i koristim ovaj podforum, da ako ništa drugo, dobijem preporuke od ljudi kojima verujem, odnosno sa kojima imam sličan ukus. Tako ne može da mi se desi da se 100% zeznem.

Ajd sad, ova knjiga ("1001 comics...") nije loša jer je meni podsetila da se i izvan Japana i dalje prave dobri stripovi. .
Ali, koliko toga ima za istraživanje...
Što je dobro!
Mada, do 70. još uvek nemam volje da istražujem.
70e i 80e su teške za nalaženje, pa i to preskačem.
90e i 2000e su mi za sada najiteresantnije, ali ima toliko toga, da ne zna čovek gde da se okrene.
Ali opet hajpovanje! Pročitaš recenziju, pogledaš malo okolo, napališ se, kupiš/daunloaduješ i trt! Ni približno očekivanjima. Ali dobro...

Poslednjih par meseci sam čitao sve i svašta, puno toga dobrog, ali sam se nabolje proveo i najviše uživao uz Sillage, Dr. Slump (Toriyama je car maloumnog-totalno_idiotskog-nepredvidljivog-nose_picking-Zucker-Abrahams-Zucker-toilet humora), Same Difference, Wimbledon Green, Trgovinu, Guy Delislea, The Rabbi's Cat...

Aj sad mala pomoć, da li da uzimam sledeće sa BDa?
Anya's Ghost - Vera Brosgol
Good as Lily - Derek Kirk Kim
Forget Sorrow - Belle Yang
Market Day - James Sturm
My Mommy Is in America and She Met Buffalo Bill - Jean Regnaud
Eric - Shaun Tan
Safe Area Gorazde - Joe Sacco
La Perdida - Jessica Abel
Ethel and Ernest - Raymond Briggs

Ili dajte još neki predlog!

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 17/04/2012 : 14:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Anya's Ghost - Vera Brosgol
>Good as Lily - Derek Kirk Kim
>Forget Sorrow - Belle Yang

Nisam čitao.

>Market Day - James Sturm

Nisam čitao jer mi je Sturm uvijekmalo mlak (pogotovo kad mu ime znači Oluja :P), ono, sve okej, ali ostavlja me ladnim.

>My Mommy Is in America and She Met Buffalo Bill - Jean Regnaud

To je simpa dječji feelgood tearjerker, ništa sektakulrano, samo dobro

>Eric - Shaun Tan

Forica. Okej.

>Safe Area Gorazde - Joe Sacco

Vrlo dobro napravljeno (i bitno unutar razvoja stripa), ali ako će te iznervirati što su Srbi isključivo negativci (knjiga je rađena iz perspektive mjesta kojeg su rasturili Srbi), onda nemoj.

>La Perdida - Jessica Abel

Dosadno.

>Ethel and Ernest - Raymond Briggs

Nisam čitao, mislim. Ili sam zaboravio. Mislim da nisam.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 17/04/2012 : 14:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn
>Safe Area Gorazde - Joe Sacco
Vrlo dobro napravljeno (i bitno unutar razvoja stripa), ali ako će te iznervirati što su Srbi isključivo negativci (knjiga je rađena iz perspektive mjesta kojeg su rasturili Srbi), onda nemoj.

>La Perdida - Jessica Abel
Dosadno.


Ok, hvala, uštedećeš mi dosta para.

Heh, naviko sam se ja da smo mi glavni negativci (evo i u Mission Impossible 4 ) i da ne počinjemo temu o ratu u Bosni, ne mogu ja da se osećam krivim za tuđe zločine. Svako će pred Boga sam.
Sacco mi je bio dobar u svemu što sam čitao (Palestinu, Fixera i još nešto valjda, ne mogu sad da se setim).
Na stranu to što mi je on uvek nekako, kao da nije znao šta da radi u životu i ima taj neki fetiš da se smuca po mestima gde ljudi pate ili gde je rat i da od toga pravi stripove. Ono, kad nekom nije dovoljno "intenzivan" život tamo gde je rođen, pa traži nešto...

La Perdida mi je ušla na spisak jer su joj "Similar reads" Locas i Palomar, ali OK, odustajem.

A Gemma Bovery od Posy Simmonds? Tamara Drewe mi je bila iznenađujuće dobra.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 17/04/2012 14:56:32
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/04/2012 : 14:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>Safe Area Gorazde - Joe Sacco

Vrlo dobro napravljeno (i bitno unutar razvoja stripa), ali ako će te iznervirati što su Srbi isključivo negativci (knjiga je rađena iz perspektive mjesta kojeg su rasturili Srbi), onda nemoj.


Radi određene ravnoteže, preporučio bih da se Safe Area Goražde čita paralelno uz još jedan Saccov strip s tematikom rata u BiH - The Fixer.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 17/04/2012 : 14:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>A Gemma Bovery od Posy Simmonds? Tamara Drewe mi je bila iznenađujuće dobra.

Meni sjajna. Kako sam je čitao prvu, tako i bolja od Tamare. Možda jer je adaptacija bolje knjige? :)

a Sacco da, to što kažeš, plus traži gdje su Musčimani potlačeni, ali okej ... Svatko je živ čovjek, a on dobro radi to što je odabrao raditi i nije naporan kao Michael Moore. :P

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn

Edited by - mcn on 17/04/2012 15:00:24
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 17/04/2012 : 15:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
@KuntaKinte
Džema Boveri je inače u izdavačkom planu Omnibusa:
http://www.omnibus.rs/strip/index.htm
i slažem se da je sjajan strip, meni isto bolja od Tamare.
A što se tiče Džoa Saka, meni su njegovi najbolji
stripovi Palestina i Goražde i ako ti se svidjala
Palestina, onda če ti se sigurno i Goražde.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 17/04/2012 : 15:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
@KuntaKinte:
ne kužim kako imaš pristup mom wishlistu !
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 17/04/2012 : 15:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
meni su, između ostalog, aya i distant neibourghood i epileptic bili na popisu želja, ali otkako je markos objevio vijest o njihovom objavljivanju, otišli su na drugi popis.

moj prijedlog
jason "hey, wait" (iako su mi neke druge njegove stvari još zabavnije)
guy delisle "pyongjang", ali i to markos najavljuje, dakle, next

Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 17/04/2012 : 16:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petar.pan

meni su, između ostalog, aya i distant neibourghood i epileptic bili na popisu želja, ali otkako je markos objevio vijest o njihovom objavljivanju, otišli su na drugi popis.

moj prijedlog
jason "hey, wait" (iako su mi neke druge njegove stvari još zabavnije)
guy delisle "pyongjang", ali i to markos najavljuje, dakle, next


Čitao Pyongjang i Burmu od Delislea. Čekam da mi stignu Shenzhen i Jerusalem. Delisle je odličan. Iskopao sam negde i sken nekog njegovog ranijeg stripa, pre putopisa, Inspektor Moroni, veoma duhovit.

Epileptic imam sken u nekom folderu, ali to će da čeka. Verujem da nije loše i da je iskreno, ali trenutno ne mogu te autobiografske stripove o teškim životnim dramama, kao što je Epileptic ili Years of the Elephant...

Nisam video da Omnibus sprema Gemmu Bovery. Samo da ne zacepe cenu, na BookDepository je 13e.

Od Jasona sam puno toga čitao, OK je, ali mi se ne kupuje nakon čitanja skenova.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000