forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 1001 Comics You Must Read Before You Die
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 17/04/2012 : 17:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
pročitaj jasona lytlea (ili tako nekako se autor zove, ne da mi se guglat, pamtim da ima slično ime kao tip iz grupe grandaddy) motel ... service i još jedan kojem sam zaboravio ime
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 17/04/2012 : 22:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petar.pan

pročitaj jasona lytlea (ili tako nekako se autor zove, ne da mi se guglat, pamtim da ima slično ime kao tip iz grupe grandaddy) motel ... service i još jedan kojem sam zaboravio ime



Jason Little, mislim da je Motel Renovation service, a prvi Shutterbug Follies, Moderna Tintinka. A ni meni se ne da guglati jer vježbam memoriju za trenutak kad propadne internet.

Od jasona su najbolji oni prvi nijemi i Kako sam ubio Hitlera. Još mi je zanimljiva prva polovica Left Bank Ganga, ali sve je solidno.

Nabaci taj sken Moronija, aj. :)

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 17/04/2012 : 23:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
čini mi se da će se za moronija dijelit brojevi k'o na frižideru sa salamom :)
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/04/2012 : 15:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petar.pan

čini mi se da će se za moronija dijelit brojevi k'o na frižideru sa salamom :)



Pročitao. Tja, prosječni sub-Trondheim. Grozno drven prijevod ne pomaže, ali i bez njega bi bio pilot epizoda osrednje američke serije. Baš mi se Delisle srozao u očima.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 18/04/2012 : 18:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

quote:
Originally posted by petar.pan

čini mi se da će se za moronija dijelit brojevi k'o na frižideru sa salamom :)



Pročitao. Tja, prosječni sub-Trondheim. Grozno drven prijevod ne pomaže, ali i bez njega bi bio pilot epizoda osrednje američke serije. Baš mi se Delisle srozao u očima.

(mcn)


Heh, tolko strašno?
Ja sam ga verovatno čitao uz gomilu drugih glupljih stripova, pa mi se učinio prosečno simpatičnim. Bar su mi je dobrom sećanju ostalo prvih desetak strana.
Sori, ne hajpujem više, majke mi.

Ipak je Delisle izgleda samo za putopise. Ni Albert and the others mu nije nešto. Ili se i tu varam?
Ništa... čekamo Jerusalem.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 18/04/2012 : 18:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
meni je louis na plaži bio simpatičan, onako bez riječi i iz dječje točke gledišta
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 18/04/2012 : 19:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petar.pan

meni je louis na plaži bio simpatičan, onako bez riječi i iz dječje točke gledišta


Ovaj komentar zahteva uploadovanje pomenutog stripa i slanja linkova svim zainteresovanim stranama

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 18/04/2012 : 20:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
naravno, ali imam samo njemačku verziju
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/04/2012 : 21:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Ono što sam vidio o d Alerta mi je bilo bolje, kao i ovi novi Bad Dad stripovi (vidjeti na blogu od tko god da mu je USA nakladnik ...D&Q? Ili Top Shelf?).

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 18/04/2012 : 22:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
kako se zove strip/blog? kad ukucam bad dad nudi mi čudnovate sadržaje
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 18/04/2012 : 22:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
D+Q

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 19/04/2012 : 21:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Ono što sam vidio o d Alerta mi je bilo bolje, kao i ovi novi Bad Dad stripovi (vidjeti na blogu od tko god da mu je USA nakladnik ...D&Q? Ili Top Shelf?).

mcn


rado bih to istražio, ali pomanjkanje preciznog imena stripa ili bloga me odvodi u stranputicu
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/04/2012 : 21:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
http://drawnandquarterly.blogspot.com/2012/03/guy-delisles-bad-dad-guide-4.html

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 20/04/2012 : 17:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
a-ha
sad mogu plakat jer sam bio tele i nisam učio francuski
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 20/04/2012 : 17:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petar.pan

a-ha
sad mogu plakat jer sam bio tele i nisam učio francuski




Pa prijevodi su ispod svake stranice.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 20/04/2012 : 20:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
to neće umanjiti moju tugu što ne znam francuski
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 23/04/2012 : 22:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petar.pan

to neće umanjiti moju tugu što ne znam francuski


Ah, delim tu tugu s tobom
Ja sam čak uzeo da se glupiram i da poslednji album Inkala kojeg je crtao Moebius (Apres L'Incal) prevodim pomoću google-translatea. Dogurao sam do pete strane i mogu ti reći da mi uopšte ne ide loše Za jedno godinu dana imaću preveden ceo album.

No, bekontopik, 1001C...:
Pročitao i Umbrella Academy 2 i stvarno je MNOOOOGO bolji od keca (duguje to i onome što se dogodilo u prvom delu i što su svi u stanju u kome su, a i prica se razbukta i razgrana u hiljadu zanimiljivih pravaca). Ko ovo razume shvatice.
Ali scena sa statuama Lincolna i Bootha sa pocetka, ta ista takva scena postoji negde, aj podsetite me gde. U South Parku? Simpsonovima? Tom Strongu? Ipak pre u nekom crtanom. Hm?

A Single Match je zbirka kratkih priča Oji Suzukija, koje su deklarisali kao gekiga. Za razliku od tate Tatsumija (jel gledao neko crtani?), ovde su priče više nalik onim Betoovim eksperimentalnim stripovima, samo što nema toliko vanzemljaca. Suzukijeve priče su pune kadrova širokih polja, likova u senkama, planinama u daljini, zvezdanih noćnih i oblačnih dnevnih neba, praznih gradova prepunih čudnovatih uličnih svetiljki. Snoviđenja kroz koje ja nisam uspeo da se probijem, valjda zato što sam očekivao više Tatsumija, manje Betoa kog ne volim (volim Betoa, ali kad priča priče, ne kad filozofira).

Stigmata: Mattotti je umetnik! Ne u pogrdnom smislu, istinski majstor crteža. Uživanje je gledati njegov nestvarni crtež. Svaki crtež. Još mi se nisu slegli utisci, ali Stigmata je strip kome ću se siguno često vraćati.



Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 23/04/2012 22:22:58
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 24/04/2012 : 19:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
ja sam izgleda jedan od rijetkih koji ne uživaju u moebiusu.
nije da ga mrzim, ali sva ta tehnika mi nije dovoljan razlog.. kao satriani ili stevie vai ili neki drugi gitarist koji svira tako da svima poispadaju oči od divljenja...
ali, kao što rekoste, vrnimo se temi:
teška sam neznalica kad su japanski stripovi u pitanju i sve dok nisam pročitao neke taniguchijeve radove, svi su mi bili isti (kao što svaki "gojin" misli za svakog fetivog "ne-gojina") i sad si me natjerao da potražim tog suzukija
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 06/11/2012 : 10:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Long time no word. Možda je negde već komentarisano o nekim stripovima, ali:

The Arrival - apsolutni masthev na papiru. Nestvarno nacrtano, sa prelepom atmosferom, predivno dizajnirana knjiga. Apsolut džoj.

Fires (Mattotti) - ne znam šta je to u Mattottijevim crtežima/slikama što me toliko opčinjava. Biću vulgaran, ali posle čitanja svakog njegovog stripa se osećam kao kad se prejedem: to je onaj slatki osećaj nakrmbanosti, napunjenosti i blagostanja.

Ethel and Ernest - posveta roditeljima, ljubav na sve strane, opet bez preterano mnogo patetike, simpatično, ali je When The Wind Blows neuporedivo bolji.

Transmetropolitan - hm, nadoknađivao sam propušteno gradivo. Biću popljuvan, ali je ovaj strip verovatno mnogo šokantniji nekom ko nije odrastao na prostorima bivše Jugoslavije gde se sve ovo hiljadu puta već stvarno izdešavalo u hiljadu puta gorem obliku. 7 od 10 (to što je potpuno politički nekorektan strip mu je povećalo ocenu za jedno 2).

Habibi je govance koje je impresivno napravljeno. Knjiga je zaista lepa, ali priča je pretenciozna i standardno patetična, baš kakva se mogla i očekivati od Tompsona. Osim baljezgarija o svemu i svačemu, ima jednu dobru tablu, ono kad pada kiša u obliku pesme o kiši ili tako nešto.

Forget Sorrow je grozno nacrtana autobiografska priča o skenjanoj kineskinji čiji je deda takođe imao prilično skenjan život. Preskočiti. Ja sam došao do krajnje granice izdržljivosti što se tiče čitanja autobiografskih stripova autora sa raznih strana sveta, pa možda malo preterujem.

Kiki de Montparnasse kao i Cash: I see a Darkness su biografije, od kojih bi prednost dao Kiki, ali ladno mogu oba stripa da se preskoče. Naročito Cash. Ok, autor ga voli, ali nema tu ničega, ni emocije, ni atmosfere. Kantri ne volim i ne zanima me, Casha cenim kao stvarnu facu i buntovnika, a ono malo što sam ga slušao je impresivno za taj žanr. Mada su mu najbolje stvari one obrade koje je redio pred kraj života, naročito Hurt i One. Autor stripa je omašio celu loptu, pre svega što je potpuno zanemario Džonijevu religioznost.

Cul de Sac - ajd, ne može da se izbegne refernca na Calvina & Hobbesa. Dovoljno drugačije, iako nije toliko dobar, niti duhovit, ali apsolutna preporuka.

Safe Area Gorazde - Sako je profi, malo poremećen po meni (ko bi normalan, pored sve lepote na svetu, bio toliko opsednut ratnim zonama i putovanjima na njih?), ali profi. Gorazde mi je sllično kao Deleslijevi stripovi: autor dođe, vidi, iznese SVOJE viđenje viđenog, jebeš objektivnost, "JA sam to tako video, ako su lagali mene i ja lažem vas". Skroz OK napravljen strip, jes malo pecka što se kao Srbin osećam neprijatno zato što su tamo neki majmuni pravili sranja u moje ime, što je bilo bilo je.

Pinokio (u izdanju Darkwooda) je VEOMA prijatno i ničim izazvano iznenađenje. Vrlo zabavno, vrlo blesavo.

Briten i Brulajtli (u izdanju Omnibusa) je još veće i još prijatnije iznenađenje. Zapanjujuće je sa kakvom sigurnošću i smirenošću Beri priča hiljadu puta ispričanu noir priču. Potvrda da nije toliko bitno da se priča originalna priča (nema više takvih), već kako se priča.

--------
Mange:
Shingeki no Kyojin je poput Briten i Brulajtli je zapanjujuće zreo prvi strip mladog autora (ili beše ovde da se radi o grupi autora). Surov, sirov, ozbiljan shonen, skoro bez trunke humora, puno akcije, odlično doziranim usporenjima i ubrzanjima priče, sa puno zaista nepredvidljivih preokreta... Toga mi dajte, takam shonen me zanima.

Jojos Bizarre Adventure is not my cup of tea. Opet shonen, ali ja nisam za ovakav maintrim shonen. Uspeo sam da doguram do kraja prvog serijala. Možda se nekad nateram da probam dalje, čisto iz radoznalosti i zbog nekih preporuka.

Apocalypse Meow - Maus prebačen u Vijetnam. Puno tehničkih podataka o svakakvom oružju je verovatno najveći kvalitet ovog stripa (koga zanimaju, naravno. Mene ne). Nalik na M.A.S.H. ali sa mnogo manje humora, i mnogo više (ponekad konfuzne) akcije.

Lady Snowblood - dovoljno je reći da je Tarantino za Kill Bill imao Lady kao inspiraciju. Elektra je malo dete za Lady. Opasne scene borbi. Joy.

------------
Nisu na spisku, a možda bi trebalo:

Jerusalem: Chronicles from the Holy City - majstor Gaj još jednom na delu. Ovog puta u "boji".

Anya's Ghost ima odlično vođenu priču, ali sa malim antiklimaskom na kraju. Lepo nacrtano.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 06/11/2012 10:46:52
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 06/11/2012 : 16:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ah, Kunta Kinte-sama, vidim da čitamo dosta sličnih stripova. Ja bih samo dodao par napomena, uglavnom u vezi manga sekcije, iz strogo subjektivnog ugla, kako to jedino i može biti.
(Inače, nisam išao po ovoj listi "stripova za pročitati", već sam slijedio neke druge preporuke.)

"Shingeki no Kyojin" je i meni bio OGROMNO iznenađenje; takav kvalitet i zaraznost nisam očekivao. Pročitao sam sve prevedeno za dva dana - što mi se rijetko dešava, ali kada mi se nešta dopadne... (tim tempom sam čitao jedino "The Drifting Classroom" i "JoJoa") Dodao bih samo da je i misterija cjelokupnog novonastalog svijeta i porijekla džinova maestralno razrađena, tjerajući vas da mislite na svaku izgovorenu rečenicu i sugestivnu situaciju; takođe, sjajan in media res uvod i izuzetno svježa, drugačija horor-atmosfera, u tom žanru koji je u glavama mnogih potpuno istrošen (pogrešno!). Ali, stari problem - aj, ko će čekati nove prevode... u sličnoj sam situaciji i sa "I am a Hero", dođavola. Ti tekuči serijali...

"Apocalypse Meow" je, tačno rečeno, vrlo konfuzan. Ja sam prelistao i zaključio da definitivno nije za mene - i ne vidim zašto bi se toliko uzdizao. Jao, agonija američkih marinaca u zemlji koju su napali. Najgori, najprovidniji, i, začudo, najuspjelili trik druge polovine XX vijeka (skretanje fokusa sa Vijetnamaca na G.I.-e, pff). Dodaci su zanimljivi, volim to da čitam. Naročito brojeve i raspored trupa.

Moram reći koju u odbranu "ĐoĐoa". Serijal se sastoji od VIII dijelova (zadnji, "ĐoĐolion", još uvijek teče). Prva dva - "Phantom Blood" i "Battle Tendency" su bili izuzetno inovativni šoneni za tadašnje doba, koji su pomjerili mnoge granice i bili izuzetno uticajni. Međutim, mogu da shvatim da se stil crtanja i priča mnogima čine naivni i "prevaziđeni" - no bitno je napomenuti da se Hirohiko Araki konstantno razvijao. Doduše, meni su i ta prva dva dijela predobri - baš ono što volim za opuštanje. III i IV su izuzetno dobre mješavine avanture, malo drugačijeg koncepta "super-moći" i horora. Kao i V i VI, uostalom, ali to je već druga priča. Ukratko, za mene je "ĐoĐo" jedna od najboljih, najmaštovitijih, zanatski najsavršenijih i najbolje nacrtanih mangi. Upravo sada gledam i anime, u kojoj je adaptiran prvi dio (koga si upravo završio) - i uživam, šta drugo da kažem. ;)

"Lady Snowblood" je perverzna klasika, tu zbora nema.

"Transmetropolitan" je izuzetno šarmantan i opravdano oštar strip, mada su mi neke epizode znale biti... dosadnjikave. Ipak, jedan od najboljih stripova (već pomalo zamarajućeg, sa nekim novijim projektima) "Vertiga".

Edited by - Mhejl on 06/11/2012 16:19:01
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/08/2013 : 01:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Gravett otkriva kako se lista mijenjala u međunarodnim izdanjima.

http://www.paulgravett.com/index.php/articles/article/1001_comics1

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/09/2013 : 11:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ono što će mnoge na ovom forumu zanimati, koji su stripovi dodani u talijanskom izdanju.

quote:
For the Italian edition from Atlante, 1001 Reviewer Matteo Stefanelli subsituted the following fifteen Italian masterpieces:

Saturno contro la Terra 1936, plot by Cesare Zavattini, written by Federico Pedrocchi & drawn by Giovanni Scolari

Dick Fulmine 1938, written by Vincenzo Baggioli, drawn by Carlo Cossio

Pecos Bill 1949, written by Guido Martina, drawn by Raffaele Paparella

Pepito 1952, by Luciano Bottaro

Zagor: Iron-Man 1964, written by “Guido Nolitta”, drawn by Gallieno Ferri

Sturmtruppen 1969, by “Bonvi”

Totentanz 1970, by Dino Battaglia

La Pimpa 1975 by “Altan”

Petra chérie: Il Feldwebel galante 1979, by Attilio Micheluzzi

Lo Sconosciuto: Full Moon in Dèndera 1982, by “Magnus”

La Stefi 1987, by Grazia Nidasio

Rat-Man: Legami di sangue 1997, by Leo Ortolani

W.i.t.c.h. 2001, written by Elisabetta Gnone, drawn by Alessandro Barbucci & Barbara Canepa

Carnera 2001, by Davide Toffolo

Cinquemila chilometri al secondo 2010, by Manuel Fior

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/09/2013 : 09:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Bah, e znam po čemu ta epizoda Zagora zaslužuje da bude uvrštena. Ok, priča neku univerzalnu priču kad svaki heroj prije ili kasnije susretne nekog tko ga želi zamijeniti ili svrgnuti sa prijestolja ali izvedba je sasvim prosječna.

Što se tiče Rat-Mana, šteta što tu epizodu nismo imali prilike čitati zbog prava.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/09/2013 : 13:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Bah, e znam po čemu ta epizoda Zagora zaslužuje da bude uvrštena. Ok, priča neku univerzalnu priču kad svaki heroj prije ili kasnije susretne nekog tko ga želi zamijeniti ili svrgnuti sa prijestolja ali izvedba je sasvim prosječna.

Što se tiče Rat-Mana, šteta što tu epizodu nismo imali prilike čitati zbog prava.


ma glupost - bar Zagorovih epizoda ima sto boljih, a vidim da nije spomenuto dosta talijanskih stripova koji bi trebali biti unutar ovog popisa (ako ništa bolji su od ovog Zagora)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/09/2013 : 03:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

a vidim da nije spomenuto dosta talijanskih stripova koji bi trebali biti unutar ovog popisa


Koji?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000