forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 CRS izdanja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

jaki
Advanced Member



Croatia
25901 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/11/2011 : 10:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
sheldon je barem oduvijek bija pussy i drži se svojih principa a ne ko neki.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 08/11/2011 : 11:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

sheldon je barem oduvijek bija pussy i drži se svojih principa a ne ko neki.



To što sam reko da ću kupit Manaru, ne znači da smatram da je izdanje dobro, nego da ga kupujem samo zbog Manare. Da postoji kvalitetnije izdanje kupio bi to.
Dal ti je sad malo jasnije il moram još više pojednostavit?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 08/11/2011 : 12:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
imam sc modesty od tina. tehnički solidno izvedeno. ne znam što ste se bez veze pokačili oko toga - jednome je super drugome katastrofa. i? u čemu je problem?

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25901 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/11/2011 : 12:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

To što sam reko da ću kupit Manaru, ne znači da smatram da je izdanje dobro, nego da ga kupujem samo zbog Manare. Da postoji kvalitetnije izdanje kupio bi to.
Dal ti je sad malo jasnije il moram još više pojednostavit?



Koga briga?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 08/11/2011 : 13:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Koga briga?



Pa očito tebe, pošto si zapeo na ovu temu ko glavoč na udicu.
A čudi me kako jedan lik kojem se najpametnija replika koju je mogao smislit svodi na pussy i koga briga, već odavno nije podvio rep i izgubio se iz topika.
I kad odlučiš obrisat prašinu sa polica, preporučam ti da zgrabiš jedan od stripova u ruke i baciš se na čitanje...zato i služe..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 08/11/2011 13:12:39
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25901 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/11/2011 : 14:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa ti si se uvatija dokazivati da izdanje ne valja i napadati one kojima nije loše.
Ništa novo od tebe.
Pametne replike čuvam za diskutiranje s pametnim ljudima.
Prašine na policama imam ali to je zato šta mi je kuća na cesti a ti samo listaj Manaru i vježbaj mišice.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/11/2011 : 15:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by jaki

Torpedo od Bernarda? 48 str.u HC-ne raspada se.



Dal se čita ili samo krasi policu?


Moji pročitani bez pretjerivanja cca 10 puta svaki i još uvik se drže.Isto tako i Blueberry, Poussin, Zekani, Tvrđe i mnogi drugi.
Ne kužin tvoju teoriju o besmislu tvrdog uveza za strip albume od 48 strana budući su i do sada albumi u 95% slučajeva išli u tvrdom uvezu i ništa im ne fali. I ne, nisu za policu. Ja na policama ne držin ništa šta ili već nije ili će bit pročitano par puta.
Izdanje Axe nisam vidio ali ti vjerujem na riječ jer znam kako izgledaju ostala HC tinova izdanja i to je poprilično loše.
S druge strane, isto tako Mr Bushidu što se kvalitete izdanja ne vjerujem apsolutno ništa jer je već nekoliko puta dokazao da mu kriteriji baš i nisu nešto naročito.
Već sam ga jednom prilikom pitao zbog čeka tako gorljivo brani domaća izdanja bez obzira kako bila urađena i nisam dobio neki uvjerljivi odgovor. Koliko sam skužio njemu je samo bitno da je izdanje na hrvatskom, i to je dovoljno da bi ga proglasio odličnim.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 08/11/2011 15:11:01
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 08/11/2011 : 15:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message  Reply with Quote
Mozda shvaca da kod stripa i nije najbitnja oprema, vec ono unutar opreme, dok ista zadovoljava neke elementarne kriterije
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/11/2011 : 15:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ozasloscena_sovuljaga

Mozda shvaca da kod stripa i nije najbitnja oprema, vec ono unutar opreme, dok ista zadovoljava neke elementarne kriterije


Ako album od 48 strana košta 80-90-100 Kn, nije dovoljno da zadovoljava elementarne kriterije.
Ne kažem da treba biti prošiven zlatnim koncem, ali definitivno nije dovoljno da zadovoljava elementarne kriterije.
Osim toga, koji su to elementarni kriteriji?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 08/11/2011 15:37:58
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 08/11/2011 : 15:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message  Reply with Quote
Vracam se na pocetak, smatram da je kod stripa bitno ono unutar korica. Znaci, ono unutar korica je razlog zbog cega kupujem strip.

Ono sto smatram pod elementarnim kriterijima jest to da se strip ne raspada, da se moze normalno citat. Tj. da je takav da na jednostavan i praktican nacin moze citat a da se pritome ne raspadne.

Bushido smatra da taj strip zadovoljava taj kriterij. Sto se tice opreme stripa i meni je dovoljno da ispunjava taj kriterij. Izgleda da i njemu.


To sto album od 40+ strana kosta 80+ ne znaci da je skup ili jeftin, a smatram da je prilicno promaseno cijenu albuma promatrat jedino kroz prizmu koliko stranica dobijem za kunu.

Primjerice, upravo pokusavam procitat Texa u izdanju Libellusa, pricu "Santa Cruz". Unatoc fenomenalnom izdanju i opremi toga stripa, sam strip, dakle ono sto je "bitno", ono zbog cega stripove kupujemo ili bi barem trebali kupovati, je tesko smece, u najblazem smislu rijeci... I unatoc fantasticnoj opremi taj strip ne vrijedi niti 10 kn. Neovisno koliko je u njega ulozeno.

Edited by - ozasloscena_sovuljaga on 08/11/2011 15:55:45
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/11/2011 : 16:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ozasloscena_sovuljaga

Vracam se na pocetak, smatram da je kod stripa bitno ono unutar korica. Znaci, ono unutar korica je razlog zbog cega kupujem strip.

Ono sto smatram pod elementarnim kriterijima jest to da se strip ne raspada, da se moze normalno citat. Tj. da je takav da na jednostavan i praktican nacin moze citat a da se pritome ne raspadne.

Bushido smatra da taj strip zadovoljava taj kriterij. Sto se tice opreme stripa i meni je dovoljno da ispunjava taj kriterij. Izgleda da i njemu.


To sto album od 40+ strana kosta 80+ ne znaci da je skup ili jeftin, a smatram da je prilicno promaseno cijenu albuma promatrat jedino kroz prizmu koliko stranica dobijem za kunu.

Primjerice, upravo pokusavam procitat Texa u izdanju Libellusa, pricu "Santa Cruz". Unatoc fenomenalnom izdanju i opremi toga stripa, sam strip, dakle ono sto je "bitno", ono zbog cega stripove kupujemo ili bi barem trebali kupovati, je tesko smece, u najblazem smislu rijeci... I unatoc fantasticnoj opremi taj strip ne vrijedi niti 10 kn. Neovisno koliko je u njega ulozeno.


Ma pazi, ja se generalno slažem s tobom i razumijem te.I meni će uvijek sadržaj biti ispred forme, ali to ne znači da ću za dobar strip tiskan na toalet papiru i upakiran u korice napravljene od kartona za mlijeko sa velebitskih pašnjaka dat 100 Kn.
I koliko god u teoriji vrijednost stripa(knjige/CD-a) ne bi trebalo mjeriti brojem stranica u praksi i nije baš tako. Ako ću već potrošit 100 kn na strip, potrošit ću ih na nešto šta će mi pružiti više zabave za potrošeni novac.
Bi li ti recimo dao 120 Kn za CD svog omiljnog benda na kojem su dvije pjesme?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 08/11/2011 : 16:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ozasloscena_sovuljaga

Vracam se na pocetak, smatram da je kod stripa bitno ono unutar korica. Znaci, ono unutar korica je razlog zbog cega kupujem strip.

Ono sto smatram pod elementarnim kriterijima jest to da se strip ne raspada, da se moze normalno citat. Tj. da je takav da na jednostavan i praktican nacin moze citat a da se pritome ne raspadne.

Bushido smatra da taj strip zadovoljava taj kriterij. Sto se tice opreme stripa i meni je dovoljno da ispunjava taj kriterij. Izgleda da i njemu.


To sto album od 40+ strana kosta 80+ ne znaci da je skup ili jeftin, a smatram da je prilicno promaseno cijenu albuma promatrat jedino kroz prizmu koliko stranica dobijem za kunu.

Primjerice, upravo pokusavam procitat Texa u izdanju Libellusa, pricu "Santa Cruz". Unatoc fenomenalnom izdanju i opremi toga stripa, sam strip, dakle ono sto je "bitno", ono zbog cega stripove kupujemo ili bi barem trebali kupovati, je tesko smece, u najblazem smislu rijeci... I unatoc fantasticnoj opremi taj strip ne vrijedi niti 10 kn. Neovisno koliko je u njega ulozeno.


Ma pazi, ja se generalno slažem s tobom i razumijem te.I meni će uvijek sadržaj biti ispred forme, ali to ne znači da ću za dobar strip tiskan na toalet papiru i upakiran u korice napravljene od kartona za mlijeko sa velebitskih pašnjaka dat 100 Kn.
I koliko god u teoriji vrijednost stripa(knjige/CD-a) ne bi trebalo mjeriti brojem stranica u praksi i nije baš tako. Ako ću već potrošit 100 kn na strip, potrošit ću ih na nešto šta će mi pružiti više zabave za potrošeni novac.
Bi li ti recimo dao 120 Kn za CD svog omiljnog benda na kojem su dvije pjesme?




Apsolutno se mogu sloziti s time.

Svatko za sebe mora procijenit moze li mu taj strip od 40+ stranica pruziti dovoljni uzitak da ga plati 100 kn. Ali to je subjektivna kategorija.

Meni je prije navedeni Tex vrlo los i smatram da ne vrijedi placenog novca dok s druge strane netko moze u njemu bezgranicno uzivat i on nije nista manje u pravu od mene.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 08/11/2011 : 16:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pa ti si se uvatija dokazivati da izdanje ne valja i napadati one kojima nije loše.
Ništa novo od tebe.
Pametne replike čuvam za diskutiranje s pametnim ljudima.
Prašine na policama imam ali to je zato šta mi je kuća na cesti a ti samo listaj Manaru i vježbaj mišice.



Ja nikog nisam napao, osim loše uvezanih izdanja. Ti si taj koji napada i koji u pomanjkanju razumnih argumenata ljude provocira i naziva pičkicama.
Bilo bi prikladno da konačno izjaviš nešto pametno (ipak si godinama član foruma), ali pazi da te pritom moždani ne strefi.
Mislim da ti je najpametnije da kontaktiraš Krešu Mišaka pa da zajedno u Svaštari otvorite bajkoviti topik o tome kako se slavenski na ovim prostorima govori već 5 tisuća godina.
Za bilošta ozbiljnije očito nisi ni najmanje kompetentan (da ne upotrijebim neku drugu riječ).

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 08/11/2011 16:52:40
Go to Top of Page

Boris
New Member

Slovakia
189 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 17/05/2012 : 10:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message  Reply with Quote
Eto, pošto AXA nema posebnu temu, probaću da pitam ovde.
Konačno sam kupio domaće izdanje AXA od Tina i nikako ne mogu da izguglam gde to paše kronološki (priča "Porijeklo"), gde je to izdato u inostranstvu i kad je Romero to crtao.
Pišete ovde da je Tino dobio nove materijale za njegovo izdanje. Ali do sada bi već trebalo da je izdato i u inostranstvu
Wikipedia - http://en.wikipedia.org/wiki/Axa_(comics), mi nije nešto pomogla da se snadjem.
Čudi me da na internetu nema kompletnog spiska svih izdanja AXA od Romera.

Ovde http://britishcomics.wikia.com/wiki/Axa
na kraju se piše o "2000AD Showcase" izdanju. Tu se spominje "The Island of Noah" što bi trebalo da je druga priča u Tino izdanju. Dali je onda "The Lethal Hive" prva priča iliti "Porijeklo" ?

Jel može neko da mi pojasni ?

Boris


quote:
Originally posted by Dr. Westax

quote:
Originally posted by DeeCay

Išao brojiti još jedanput stranice i sada sam izbrojio 24 stranice (prebrojao dvaput!) "Axa porijeklo" podijeljeno u 4 kraće priče, i Noin otok od 24 tranice + 5 stranica teksta. Znači 48 stranica stripa. Uff, to je tako kad nema označenih stranica pa ti broji. Ispričavam se, fulao sam 2 lista

Prema tome onda bi ovo možda bilo izdanje iz '83 od 48 stranica, kao druga verzija Axe, koje spominje Romero u predgovoru (samo spominje boju)? ILi spada u dvije od 8 priča po 24 stranice koje je izdao u revijalnom strip formatu? Nemam pojma. No sviđa mi se englesko izdanje, tako bi morao Tino nastaviti..

Evo engleske verzije prvih priča Romera i Avenella:
http://www.scribd.com/doc/46839858/AXA-1b-The-Chosen



Ubij me ako mi je jasno gdje je originalno izašlo to "porijeklo"? Ne mogu to nigdje smjestiti. Postoji Axa - Adult Fantasy Color Album ali on je na 48 stranica. Axa iz Eclipse Comicsa sigurno nije jer to nije Romero, jedino ako nije objavljeno u Švedskom "Magnumu"?
Osim toga ne znam zašto to nije išlo u boji?

Slažem se! Meni je Axa objavljena u "The Sun" najbolja

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/06/2020 : 12:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da ćemo ove godine dobiti još jednu verziju Dracule u stripovskom obliku.



Samo što je ova verzija priče zapravo stripovska adaptacija filma Francisa Forda Coppole, Bram Stoker's Dracula. Roy Thomas je adaptirao scenarij filma, a ilustrirao ga je Mike Mignola. Koliko vidim, ovo će izdanje biti u boji (postoji i crno-bijela verzija).

Također, ovo je novo izdanje u Biblioteci Uragan, nakon integrala Bouncera.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/06/2020 : 13:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Mignola je tu svoj na svome. Zna li se datum izlaska?
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 27/06/2020 : 21:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
136 strana? To mi nekako malo za ispričati takvu priču...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/09/2021 : 16:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
[MARTHA WASHINGTON: DAJ MI SLOBODU]

Girl power iz pera legendarnih autora!
U distopijskim Sjedinjenim Američkim Državama razorenim klasnim i rasnim podjelama, Martha Washington odrasta u siromašnom getu i unatoč svim izgledima postaje junakinjom Drugog Građanskog rata. Za neke, ona je heroina, za druge izdajica, no njena hrabrost, integritet i nepokolebljiva predanost najvažnijoj od svih ljudskih prava – slobodi – inspiracija je za generacije čitatelja. Suradnja legendarnog autora Sin Cityja Franka Millera i Davea Gibbonsa, tvorca megapopularnih Watchmena, stvorila je afroameričku junakinju čija životna priča nikad nije bila aktualnija, čak i 30 godina nakon njenog nastanka!
Ovo izdanje sadrži originalni serijal o Marthi Washington: Daj mi slobodu (epizode 1-4), uvod Franka Millera, te osvrte Davea Gibbonsa i Franka Millera.











Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/09/2021 : 16:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
super, prva liga
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/09/2021 : 16:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Čudo jedno kako im je samopromocija kriminalna. Ni formata, ni broja stranica, ni cijene, ni ničega...
Mimo toga, ovaj strip me već odavno zanima.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 16/09/2021 : 16:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
More Miller!?
Sign me up!

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/09/2021 : 16:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Čudno da neće spakirati sve u jedno izdanje.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/09/2021 : 16:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Šta je od ovog naslovna?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/09/2021 : 16:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Šta je od ovog naslovna?


Ništa. Nisu ju još stavili.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/09/2021 : 17:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by delboj

Šta je od ovog naslovna?


Ništa. Nisu ju još stavili.


Tako mi je i izgledalo. Čudna najava.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000