forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Zekani 5-8
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/11/2011 : 11:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Od nove ture sam pročitao samo Proljetne praznike i meni je album izvrstan.

Što se tiče likova, glavni ton daje Zekan koji je melankoličino-depresivni lik, pa samim tim i strip nije nekakav klasični geg strip.

Ludost i zabavu pruža neodoljivi gad Richard.

Sam strip je natopljen žestokim cinizmom kojem je Trondheim drugo ime.

Ovaj strip po mom mišljenju se mnogima neće svidjeti odmah (i sam sam bio zdvojan) na prvo čitanje. Uvidom u više epizoda značajno sam promijenio mišljenje o njemu.

Riječ je o izuzetnom stripu i po scenariju i po crtežu (kao ljubitelj klasičnog crteža i sam sam bio u početku suzdržan prema ovom stilu, ali nesumnjivo je u pitanju majstor žanra).
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 21/11/2011 : 11:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Hoće li Fibra objavljivati ona 4 koje je More izdao?

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/11/2011 : 11:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Taman posla:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 21/11/2011 : 23:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message  Reply with Quote
Hvalevrijedne pustolovine u Babilonu ...

ZEKANOVE HVALEVRIJEDNE PUSTOLOVINE 5 - 8 (ZEKAN 3 - 6, FIBRA)
Fibra



Cijena po stripu = 70,00 kn

Više informacija i pogled ispod naslovnice na:
http://www.babilon-strip.com/index.php?option=com_content&view=article&id=333:zekani-iz-fibre&catid=37:zadnje-novosti&Itemid=67

Pozdrav iz Babilona!

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 24/11/2011 : 11:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Savršenstvo od stripa.
Proljetni praznici poprilično bljutavi, ostala tri albuma vrh.
Kraj mi je totalno bezveze, i nikako mi ne leži za strip kao što je Zekan.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 25/11/2011 : 11:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Mene je kraj baš potresao, tj. ostavio je emociju, što je totalno Zekanovski!

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 25/11/2011 : 14:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SenG

Mene je kraj baš potresao, tj. ostavio je emociju, što je totalno Zekanovski!


Meni je problem upravo suprotno.
Nije mi ostavio emociju tipičnu za Zekana, nego više "ma koji je ovo k..., pa prebezveze je da ovo ovako završi".
Šteta za Zekana šta ga nema više, al nema veze sad Marko može ubrzat Tvrđe na bar 8 godišnje.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/11/2011 : 14:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SenG

sad možemo počet gnjavit kad će nove Tvrđe! :D :D :D


ja nikad nisam ni stao gnjaviti za tvrdje:) jedva cekam da mi stignu ovi zekanovi.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/11/2011 : 14:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by SenG

sad možemo počet gnjavit kad će nove Tvrđe! :D :D :D


ja nikad nisam ni stao gnjaviti za tvrdje:) jedva cekam da mi stignu ovi zekanovi.


Ajde da Markosa malo ispoštujemo zbog ovog hvalevrednog poteza, izdavanja 4 Zekana, pa da navalimo tamo za nekih šest meseci sa tvrđognjavažom!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/11/2011 14:27:34
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/11/2011 : 14:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
to je losa taktika, strah me da se markos ne opusti:) trebamo u isto vrijeme hvaliti zekane i traziti tvrdju. tako ce mozda oni kojima se svidjaju zekani dati sansu i tvrdji

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/11/2011 : 15:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Još bolje da hvalimo i zekane i tvrđu, i tražimo tvrđu i gnjavimo Markosa i za tvrđu i Kosmonaute budućnosti!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 26/11/2011 : 16:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Za sada su mi najbolji Frkafuljci, Blacktown isto odličan, Slalomi su mi nešt slabiji od ova dva....prelazim na Waltera

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?

Edited by - Ignus on 26/11/2011 16:08:04
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 25/01/2012 : 13:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
Koji je uopće redoslijed pravi, ako uzmemo Fibru i MC?

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 25/01/2012 : 13:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by il cattivo

Koji je uopće redoslijed pravi, ako uzmemo Fibru i MC?


"Kanonski" zekan : Slalomi, Frkafuljci, Ljubav & Zamjena, Ziva Istina, Boja Pakla, Takav je Zivot

Standalone Zekan u vremenu i prostoru : Blacktown, Walter, Proljetni Praznici, Atomski Ubrzivac

Ove prve citas po redu, ove druge kako ti padne.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 26/01/2012 : 20:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
Danke!

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 08/02/2012 : 15:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Procitao zivu istinu. Odlican!
Go to Top of Page

Gand
Advanced Member



Croatia
3025 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 09/02/2012 : 16:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

> a ne da ce me baciti u depresiju.

Kad ih čitaš krivim redom: zadnji je Atomski ubrzivač.

mcn




Redoslijedu citanja bas i ne pomaze to sto je Atomski ubrzivac objavljen prvi.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/03/2012 : 15:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Proljetne praznike i strip mi se dopao.
Piše da scenario potpisuje Frenk Le Gal, ali očigledno je da u njemu učestvuje i sam Trondhaim.
Ali nema onu lakoću kojom se odlikuje Trondhajmovo pisanje, ponegde i "zaškripi" sa pričom, ako mogu tako da se izrazim.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/03/2012 : 13:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Živa istina - check!!!
Proletnji praznici su mi se dopali, ali ovo je ono pravo - Trondhajm u svom punom zamahu!
Riki je vrhčina od junaka - one scena sa plaže kad se u pozadini Riki i ona patak jure su nenadjebive.
A da ne spominjem tek kraj kad počinju da im se pomeraju zidovi,stepenice i tavanica - plakao sam od smeha - e tu mi je i jedina zamerka na ovaj strip - mogao je to da Trondhaim i drugačije reši (da im je sipan neki halucinogen ili slično u piće), ne volim pojavu natprirodnog u ovom stripu; čini mi se da je moglo da se da neko bolje objašnjenje za to što im se desilo.
Ali, na kraju nije to ni toliko bitno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/03/2012 13:50:28
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/04/2012 : 22:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Završih i Boju pakla i Takav je život:
Boja pakla je na nivou Žive istine, a Takav je život je istinski šlag na tortu(iako je Atomski zadnji objavljen) - maestralna epizoda, kraj koji me je ostavio bez reči, naročito završni kadar.Tuše

evo nekih zanimljivih rečenica:

"Moje su reči dokaz koliko smo bezvoljni ...Uvek očekujemo od nekoga drugoga da se pobuni protiv velikih problema"

"Nekad je društvo držalo narod u pokornosti manjkom obrazovanja, a sad nas uspavljuje udobnošću ...Blagostanjemiz kojeg nam se ne da van." (dobro, ovo se definitivno ne odnosi na Srbiju, ali za dobar deo evrope i sveta važi, uprkos veštačkoj krizi)

Trondhajm
Edvin
Markos
special thanks to mcn
hvala i Brižit Findakli

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/04/2012 22:09:21
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/04/2012 : 22:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

> a ne da ce me baciti u depresiju.

Kad ih čitaš krivim redom: zadnji je Atomski ubrzivač.

mcn


Kakve ima veze Atomski ubrzivač sa krajem u Živoj istini??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/04/2012 : 22:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by SenG

Mene je kraj baš potresao, tj. ostavio je emociju, što je totalno Zekanovski!


Meni je problem upravo suprotno.
Nije mi ostavio emociju tipičnu za Zekana, nego više "ma koji je ovo k..., pa prebezveze je da ovo ovako završi".
Šteta za Zekana šta ga nema više, al nema veze sad Marko može ubrzat Tvrđe na bar 8 godišnje.



Zadnji kadar je izazvao da mi se steglo srce ispunjeno i ushićenjem,ljubavlju i tugom.Na pravi način je završen ovaj genijalni serijal.
I drago mi je da je završen posle deset epizoda, tako se to radi, a ne komercijalno prolongiranje do besvesti i razvodnjavanje kvaliteta što je svojstveno velikom broju serijala.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/04/2015 : 20:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Napokon kupio i procitao svih 10 Zekana.
Jos sam uvijek pod jakim utiscima , pa uskoro sljedi i osvrt

Za sada mogu reci samo da je ovo definitivno najbolji strip/ovi koji su mi ove godine pali pod sape

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 29/04/2015 20:38:27
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/04/2015 : 20:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Napokon kupio i procitao svih 10 Zekana.
Jos sam uvijek pod jakim utiscima , pa uskoro sljedi i osvrt

Za sada mogu reci samo da je ovo definitivno najbolji strip/ovi koji su mi ove godine pali pod sape


velkam tu d klab!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 29/04/2015 : 22:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by mr murdoc

Napokon kupio i procitao svih 10 Zekana.
Jos sam uvijek pod jakim utiscima , pa uskoro sljedi i osvrt

Za sada mogu reci samo da je ovo definitivno najbolji strip/ovi koji su mi ove godine pali pod sape


velkam tu d klab!


E stvarno ces me na kraju ubediti
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000