forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA:BATMAN 35 Povratak Brucea Waynea
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/11/2022 : 18:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


DOLAZAK GRANTA MORRISONA, JEDNOG OD NAJBOLJIH SCENARISTA SVOJE GENERACIJE, U SVIJET MRAČNOG VITEZA PROMIJENIO JE LIK BATMANA ZA SVA VREMENA.

Četvrta od šest knjiga koje u cijelosti sakupljaju ovu epsku sagu nastavlja priču o pobjedi Mračnog Viteza nad ultimativnim zlom i njegovoj vlastitoj pogibiji, nakon koje mu ne slijedi ni pakao ni raj. Umjesto toga, zaštitnik Gothama osuđen je na zatvor načinjen od samoga vremena. Bačen tisuće godina u prošlost, čovjek nekoć znan kao Batman budi se u neobično poznatoj pećini, bez vlastita identiteta i okružen divljim protivnicima. Odande kreće na nevjerojatno putovanje kroz povijest, boreći se protiv zla u raznim erama i pritom sakupljajući komad po komad svog vlastitog rasutog identiteta.

No tama s kojom se bio sukobio nije sasvim pobijeđena. I dok Bruce Wayne polako pronalazi svoj put kroz stoljeća, neumoljivo mu se prikrada Tamnostranova ultimativna osveta – a iz tog posljednjeg obračuna bijeg neće biti moguć.

Batman 35 • Povratak Brucea Waynea • 320 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Grant Morrison • Crtež Chris Sprouse • Yanick Paquette • Frazer Irving • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 5.11.2022. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-35-povratak-brucea-waynea/828/

Trouble will find me

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2353 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 06/11/2022 : 19:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Uzima se, naravno...

Carpe diem
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/01/2023 : 00:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
stigao mi je i ovaj bets pre neki dan,danas ga pelistah i videh Džonu Heksa u njemu;kad će Džona u svom serijalu u izdanju fibre?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 31/01/2023 : 11:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote

Po recenzijama na netu slutio sam da će ovo biti najlošija knjiga, nešto što jednostavno moraš proći da bi došao do zanimljivijih djelova, al uopće nije tako, i ova knjiga je odlična, jedino mi je bio loš western dio. Sve do gusara je stvarno odlično pa s gusarima je solidno, western je loš, pa se opet vraća prema vrhu u vrlo uzbudljivom i suludom finalu za koji se treba itekako dobro koncentrirati i ponekad vratiti u nazad. dobro je sve čitati kad si najsvježije glave i po dva puta neke djelove prije nego se ide dalje. Preporuka. Al samo ako si pročitao sve tri knjige prije ove.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 06/02/2023 : 00:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
E imam jedno pitanje za prevodioca: zašto je darkseid tamnostran, odnosno jedini preveden lik koliko sam uspio pohvatati. batman je batman, wonder woman je wonder woman itd. Darkseid u biti nije ni dark side iako se to tako čita koliko sam shvatio.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/04/2023 : 10:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ovdje odustajem. Uspio sam pročitat/prelistat 4 knjige Morisonovog runa ali bilo je to prilično šugavo iskustvo, iskustvo nakon kojeg nekako počmeš mrzit stripove..

Nije sve za svakoga, a niti ne treba bit
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6855 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/04/2023 : 10:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
U čemu je problem, ukratko?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/04/2023 : 11:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nevalja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/04/2023 : 12:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Jaki je to lijepo sažeo

Ne znam, meni je Morisonov run zvučao intrigantno kad sam čitao Pakinu recenziju, ali kad sam počeo čitati strip, nekako mi je sve to bilo previše. Previše nabrijano, previše likova, previše preokreta.. non stop je neka over the top akcija, over the top likovi, over the top preokreti, ali doslovno non stop. Čini se kao da se u svakom trenutku može dogoditi bilo šta, pa to onda oduzima težinu događajima, mene je već nakon par svezaka prestalo biti briga.

Ima i preskakanja radnje, recimo, između druge knjige, Batman R.I.P. i treće, Batman i sin Bruce Wayne pogine, ali to nije ni prikazano jer se desilo u nekom drugom stripu koji nije skupljen u ovim knjigama.

Crtež mi je većinom neinteresantan, nepregledan, neki prenabrijani američki. Kad je par sveski crtao Frank Quietly, duša mi se odmorila jer on crta nekako lijepo, pregledno.

Kad smo kod tih suludih preokreta, sjetio sam se one njemačke serije Dark di se u jednom trenutku otkrije da je jedna od glavnih glumica sama sebi baka, zbog brojnih putovanja kroz vrijeme. Ok, ali u seriji su takvi obrati bili pažljivo građeni i mogao sam uživati u njima, nasmijati se tom apsurdu, a ovdje to nije išlo.. kužim da je sve pažljivo promišljeno i lijepo isplanirano, ali način na koji su ideje ustripljene je meni N.E.P.R.I.H.V.A.T.LJ.I.V.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6855 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/04/2023 : 12:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Predosetio sam i ranije, da je ovde često pominjan stav "mora se konzumirati u celini" problematičan.

Kad pojedeš parče torte, možeš da uživaš u njemu. Ako ti kažu "moraš da pojedeš celu tortu" može da ti se smuči i pre nego što je halapljivo dovršiš.

Mada postoje i kontraargumenti, kao i niz drugih stvari koje utiču na (ne)dopadanje.

Ali u principu, svakog treba pustiti da proba/počne, a posle će najbolje sam odrediti da li ga nešto vuče da čita dalje i koliko ili ne.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/04/2023 : 15:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
OK, ali ja sam htio početi baš otpočetka i odmah na prvu sam vidio da to nije za mene, a onda sam nerazumno ustrajao s čitanjem još 4 knjige Da sam počeo s nekom nasumičnom knjigom mislio bi: možda je greška što nisam počeo po redu. Ovako znam da nije greška u tome nego mi se jednostavno ne sviđa materijal. S druge strane, Sandmana sam npr čitao napreskokce i svejedno mi je bio zakon, iako je i taj serijal labavo vezana priča koja ima svoj početak i kraj..
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/04/2023 : 15:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Da, treba znati kad prekinuti. A nije lako, sve misliš bit će bolje.

To je boljka većine nas.

Have mercy
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/04/2023 : 16:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
pa dobro...nije katastrofa pročitat nešto što ti se na kraju baš i ne svidi.
može se i gore utuć vrime...
a može i bolje:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/04/2023 : 16:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
meni je največi problem s morisonovim batmanom to što je trajao godinama s čestim prekidima uzrokovanim zbog događaja u dc universumu i još važnije događaja u stvarnom svijetu s promjenom smjera u izdavanju Dc comicsa pa mi je svako malo izgledalo da upadam u priču iznova.ko je ovo,kad se desilo ovo?što je s onim?a i predugo je...
još kad se doda da su stripovi doslovno-teški onda mi je bila prava muka za čitati.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 08/04/2023 : 09:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Meni su prve 4 knjige u prosjeku stvarno vrlo dobre, desi se u svakom broju i neka lošija epizoda, al preživi se. 5ta knjiga mi je najlošija do sad, u prosjeku trojka, evo krenuo i na zadnju pa da završimo taj epski mega run.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1729 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 01/08/2023 : 11:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Nije ovo loše. Jedna prostorno-vremenska avantura. Zanimljiva ukrštanja, koja su mogla biti i malo bolje razrađena. Pod tim mislim da je trebalo Morisson da zamisli da će njegovog Betmena čitati neko ko ne prati ceo taj superherojski svet.

Ako zamislim da nisam čitao ništa van ovog Betsa, rekao bih da lošiju priču nisam pročitao. Iscepkano, ubacivano iz neba pa u rebra...
Tamnostrani upadne na jednoj strani, nit ko je, nit šta je, nit zbog čega je... A cela ova knjiga se vrti oko njega.

I celo pripovedanje je sa pretpostavkom da je čitaoc upoznat sa svim pričama na koje se radnja nadovezuje.

Još ovaj serijal gde više ne znaš da li je on u kojekakvim spravama za virtuelnu realnost, ili je pod hipnozom, da li je u paralelnom svetu, u kom vremenu... Iako je ova knjiga, manje više, najlakša za čitanje od prve četiri, nekako dođe do zamora prilikom čitanja.
I dalje mi je ovo za sada jako dobro. Al ga Morrison preteruje. Ili ima previše šupljina, tj previše se Morisson oslanja na pretpostavku da čitaoci poznaju literaturu na koju se oslanja.

Savić preskočio ovog Betsa?
:)

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/08/2023 : 12:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ovo je zapravo jedan od težih dijelova Morrisonovog runa za čitanje upravo zbog te povezanosti s Final Crisis, pa još ona "izgubljena" poglavlja iz Time & the Batman, sve je to poprilično komplicirano na prvu i lako se pogubiti. Međutim, može se, treba samo pravim redoslijedom čitati pa ide lakše.

Fibrina izdanja u nekim dijelovima nemaju pravilan raspored, recimo Return of Bruce Wayne je potrebno čitati između 2. i 3. knjige Batman & Robin, a kod Fibre nije tako posloženo. Jasno mi je zašto je kod Fibre ovako, objašnjavao je Markos i realno nije to sad neka velika šteta, al s "pravim" redoslijedom neke stvari možda imaju malo više smisla.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/08/2023 : 13:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Čim ti treba neka lista kako i kad nešto čitati to nema smisla..
Uostalom sva ta continuity sranja treba izbjegavat.Samo stand alone stripovi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/08/2023 : 13:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne znaš ti šta je život

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1729 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 02/08/2023 : 19:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kolike su šanse da Markos izda Final Crisis? Ali ne bi bilo loše, ovaj veći format, jedan integral...

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 02/08/2023 : 21:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Krosovere kao i pisana slova, zabraniti.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1729 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 05/08/2023 : 00:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Zanimalo me šta piše u Gotamskim novinama, pa malo uveličah...
Ne znam da li još nekog zanimaju takvi detalji.
Kad ono isti članci kao kod nas. Bombastični naslovi, malo mesa u podnaslovu i ništa u samom članku. Nikakve veze sa naslovom. Kao da je Vronski pisao članak.







Inače da ne kaže neko da Bets nema dubinu. Evo jedne životne filozofije!








Resistance is futile.

Edited by - borg on 05/08/2023 00:31:34
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/08/2023 : 17:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nažalost,ovi stripovi (to jest Betmeni,čast izuzecima (Godina prva,DKR i još par naslova) su nužno zlo - LL ima Zagora,Fibra ima Metnema - a sve to da bi se pokrilo izdavanje dobrih,ali nekomercijalnih stvari.Ali dobro,život tako funkcioniše.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/08/2023 : 17:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a Morison je najobičniji kurac na biciklu;barem za mene.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6855 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/08/2023 : 17:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Nit su nužni, nit su zlo.

Ti si Anto stara generacija, tebi bi više odgovarali stariji Betmeni. Ali njih niko neće da objavljuje.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6855 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/08/2023 : 18:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
https://www.cbr.com/batman-best-forgotten-arcs-dc-comics

Edited by - alexts on 05/08/2023 18:09:50
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000