forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 166

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 01/03/2018 : 16:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Tema Martyja koji u Srbiji danas izlazi chemtrail, teorija zavjere novijeg datuma a kojoj osobno svjedočimo, zaprašuju nas bar dvaput godišnje. Tko, kako, zašto nitko neće da kaže. Jedva čekam vidjeti kako je Recagno to odradio. Crtaju Espositovci.




Onda ćeš se razočarati...

A i sam rasplet je bezvezan - ispade da je bar pola dogadjaja u kojima je i sam Marti učestvovao.....(videćeš već).
Nema logike.
Uludo protraćen dobar crtež Espozitovaca.
Ovo je i Torti mogao da odradi.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/03/2018 : 16:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Tema Martyja koji u Srbiji danas izlazi chemtrail, teorija zavjere novijeg datuma a kojoj osobno svjedočimo, zaprašuju nas bar dvaput godišnje. Tko, kako, zašto nitko neće da kaže. Jedva čekam vidjeti kako je Recagno to odradio. Crtaju Espositovci.




Onda ćeš se razočarati...

A i sam rasplet je bezvezan - ispade da je bar pola dogadjaja u kojima je i sam Marti učestvovao.....(videćeš već).
Nema logike.
Uludo protraćen dobar crtež Espozitovaca.
Ovo je i Torti mogao da odradi.



Mišljenja nam se često slažu, noviji Martyji su rijetko kad odlični ali tko zna . Brzo nakon obavljanja ostavljam komentar, mogao bi i ti već sad, samo ga zažuti ili stavi oznaku spojler što mi je logično raditi za friško objavljene stripove.

loading...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 01/03/2018 : 18:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by zeljko

tebi se bas trose novci



ne, nego me zanima dali sam gotov sa mm od libellusa


Ne znam da li oni planiraju da sakupe preostale kratke priče koje nisu objavljene u nekom reprintu SBE, tu ima zanimljivih stvarčica.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 04/03/2018 : 11:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
U središtu Zemlje (LL 73)
P: 9, S: 7, C: 7, N: 9


Kao i Spock, i ja sam ostao iznenađen količinom literature koja želi, ono baš u stilu "glavom kroz zid", propagirati teoriju o šupljoj Zemlji. Fascinantno i, ono, svaki trud treba cijeniti. Ovo je vjerojatno najbolja Prosperijeva epizoda.
Priča ide polako, na početku kao da imamo dva nepovezana događaja, želimo saznati čemu je trebao onaj prvi i onda se sve polako, baš odmjereno, raspliće da bi, po uzoru na Castellija, kraj smanjio ocjenu. Ona ideja o nekakvom dugo vođenom ratu u šupljini mi se nimalo nije svidjela. Zar nije rečeno da je tu malo naseljenih mjesta i stanovništva uopće da bi na kraju ispalo kako je neka naselja nacistima nemoguće potlačiti, da pružaju dobar otpor pa sva ona bombardiranja... nekako mi je to bezveze. Bar nije bilo nekakvih bombi kao iz priča o Atlantidi kada sve ode u tri lijepe već su Marty i ekipa zbrisali čim su uhvatili priliku. Svidjelo mi se što je Prosperi iskoristio činjenicu o avionima nestalim iznad Bermudskog trokuta te spomenuo neku teoriju o anomalnim točkama koje bi mogle biti ulaznice u unutrašnjost Zemlje.
Ricci mi nije među dražim crtačima Martyja, dobar je s prirodom i građevinama ali nije najbolji s crtanjem glava, ne sviđa mi se kako izgledaju njegovi Marty i Java.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 04/03/2018 11:04:36
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/03/2018 : 11:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

U središtu Zemlje (LL 73)
P: 9, S: 7, C: 7, N: 9


Kao i Spock, i ja sam ostao iznenađen količinom literature koja želi, ono baš u stilu "glavom kroz zid", propagirati teoriju o šupljoj Zemlji. Fascinantno i, ono, svaki trud treba cijeniti. Ovo je vjerojatno najbolja Prosperijeva epizoda.
Priča ide polako, na početku kao da imamo dva nepovezana događaja, želimo saznati čemu je trebao onaj prvi i onda se sve polako, baš odmjereno, raspliće da bi, po uzoru na Castellija, kraj smanjio ocjenu. Ona ideja o nekakvom dugo vođenom ratu u šupljini mi se nimalo nije svidjela. Zar nije rečeno da je tu malo naseljenih mjesta i stanovništva uopće da bi na kraju ispalo kako je neka naselja nacistima nemoguće potlačiti, da pružaju dobar otpor pa sva ona bombardiranja... nekako mi je to bezveze. Bar nije bilo nekakvih bombi kao iz priča o Atlantidi kada sve ode u tri lijepe već su Marty i ekipa zbrisali čim su uhvatili priliku. Svidjelo mi se što je Prosperi iskoristio činjenicu o avionima nestalim iznad Bermudskog trokuta te spomenuo neku teoriju o anomalnim točkama koje bi mogle biti ulaznice u unutrašnjost Zemlje.
Ricci mi nije među dražim crtačima Martyja, dobar je s prirodom i građevinama ali nije najbolji s crtanjem glava, ne sviđa mi se kako izgledaju njegovi Marty i Java.



Evo da i ja zalijepim svoj komentar, kad si me već spomenuo.




Iako je teorija o "šupljoj zemlji" suluda, iznenadilo me koliko je napisano o toj teoriji. Mogu razumjeti autore kao Julesa Verna, koji su ipak živjeli u vremenu kada se manje o svemu znalo, pa je lako bilo vjerovati u svakojaka čudesa, ali čak i u novije vrijeme postoje kvazi znanstvenici koji pišu o tome. Da se vratim stripu, unatoč nemogućoj teoriji, Prosperi nam uvdje priča uzbudljivu priču po uzoru na tatu Castellija. Povijesni podaci i osobe koje iznosi u priči su istiniti. Čak je i ekspedicija poslana od strane Hitlera. Scenarij samo malo počinje šepati kako se bliži kraj, ali to je očekivano.

Ova epizoda je poput onih legendarnih, koje te nakon čitanja dugo tjeraju na razmišljanje. Zbog ovakvih priča mi je Marty broj 1 u stripu uopće.

Imamo i povratak Riccija nakon dugo vremena. Nikad mi baš nije bio drag, ali ovdje je solidno odradio posao.

(priča: 10, scenarij: 9, crtež: 8, naslovnica: 10) - 91%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 04/03/2018 : 11:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

U središtu Zemlje (LL 73)
P: 9, S: 7, C: 7, N: 9


Kao i Spock, i ja sam ostao iznenađen količinom literature koja želi, ono baš u stilu "glavom kroz zid", propagirati teoriju o šupljoj Zemlji. Fascinantno i, ono, svaki trud treba cijeniti. Ovo je vjerojatno najbolja Prosperijeva epizoda.
Priča ide polako, na početku kao da imamo dva nepovezana događaja, želimo saznati čemu je trebao onaj prvi i onda se sve polako, baš odmjereno, raspliće da bi, po uzoru na Castellija, kraj smanjio ocjenu. Ona ideja o nekakvom dugo vođenom ratu u šupljini mi se nimalo nije svidjela. Zar nije rečeno da je tu malo naseljenih mjesta i stanovništva uopće da bi na kraju ispalo kako je neka naselja nacistima nemoguće potlačiti, da pružaju dobar otpor pa sva ona bombardiranja... nekako mi je to bezveze. Bar nije bilo nekakvih bombi kao iz priča o Atlantidi kada sve ode u tri lijepe već su Marty i ekipa zbrisali čim su uhvatili priliku. Svidjelo mi se što je Prosperi iskoristio činjenicu o avionima nestalim iznad Bermudskog trokuta te spomenuo neku teoriju o anomalnim točkama koje bi mogle biti ulaznice u unutrašnjost Zemlje.
Ricci mi nije među dražim crtačima Martyja, dobar je s prirodom i građevinama ali nije najbolji s crtanjem glava, ne sviđa mi se kako izgledaju njegovi Marty i Java.



Evo da i ja zalijepim svoj komentar, kad si me već spomenuo.




Morao sam kad se nadovezujem na tebe, slažem s tobom. Nekako bi mi bilo glupo da je sad moj original da sam iznenađen količinom literature.
Inače, šteta što ne postoji recenzija. Tebi je Marty broj 1, nešto se ne sjećam da si recenzirao... bi li mogao, šta misliš?

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 04/03/2018 11:34:03
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/03/2018 : 12:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

U središtu Zemlje (LL 73)
P: 9, S: 7, C: 7, N: 9


Kao i Spock, i ja sam ostao iznenađen količinom literature koja želi, ono baš u stilu "glavom kroz zid", propagirati teoriju o šupljoj Zemlji. Fascinantno i, ono, svaki trud treba cijeniti. Ovo je vjerojatno najbolja Prosperijeva epizoda.
Priča ide polako, na početku kao da imamo dva nepovezana događaja, želimo saznati čemu je trebao onaj prvi i onda se sve polako, baš odmjereno, raspliće da bi, po uzoru na Castellija, kraj smanjio ocjenu. Ona ideja o nekakvom dugo vođenom ratu u šupljini mi se nimalo nije svidjela. Zar nije rečeno da je tu malo naseljenih mjesta i stanovništva uopće da bi na kraju ispalo kako je neka naselja nacistima nemoguće potlačiti, da pružaju dobar otpor pa sva ona bombardiranja... nekako mi je to bezveze. Bar nije bilo nekakvih bombi kao iz priča o Atlantidi kada sve ode u tri lijepe već su Marty i ekipa zbrisali čim su uhvatili priliku. Svidjelo mi se što je Prosperi iskoristio činjenicu o avionima nestalim iznad Bermudskog trokuta te spomenuo neku teoriju o anomalnim točkama koje bi mogle biti ulaznice u unutrašnjost Zemlje.
Ricci mi nije među dražim crtačima Martyja, dobar je s prirodom i građevinama ali nije najbolji s crtanjem glava, ne sviđa mi se kako izgledaju njegovi Marty i Java.



Evo da i ja zalijepim svoj komentar, kad si me već spomenuo.




Morao sam kad se nadovezujem na tebe, slažem s tobom. Nekako bi mi bilo glupo da je sad moj original da sam iznenađen količinom literature.
Inače, šteta što ne postoji recenzija. Tebi je Marty broj 1, nešto se ne sjećam da si recenzirao... bi li mogao, šta misliš?



Nisam recenzirao. Ograničavam se na pisanje komentara nakon čitanja jer mi to ne odnosi puno vremena. Uvelike podržavam recenzije i svaka čast svima koji se upuštaju u to, ali ja za pisanje recenzije nemam vremena ni volje, a upitna je i sposobnost - nažalost

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 08/03/2018 : 21:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
#139 Zarobljenici Cyberspacea

Cijenim priče koje uspijevaju na kvalitetan način spojiti magiju i tehnologiju, ali spoj istog u ovoj priči je katastrofalno loš, da ne kažem i glup. Inače mogu progutati i uživati i u najglupljim sprdnjama, ali izvedba u ovoj priči je stvarno kriminalno loša i dosadna.
4/10 (Priča/scenarij navučena dvojka)


#139bis Jasparov povratak

Zbog prethodnih Jasperovih pojavljivanja sam imao visoka očekivanja od ove priče, no na kraju sam bio pomalo razočaran njome. Generalno mi se sviđa razvoj Jasperovog lika i pravac u kojem je Castelli otišao s njegovim likom, no veći dio priče mi ima vibru kao i većina prethodnih biseva s nacistima (koji mi nisu najbolje sjeli) zbog čega mi ni veći dio ove priče nije bio nešto pretjerano zanimljiv. Zbrzani krajevi mi već polako počinju ići na živce, a osobito kada, kao u ovom slučaju, ostavljaju neka otvorena pitanja i mogućnost za nastavak. Sve u svemu, nije loše, ali ni nešto pretjerano dobro.
6,5/10


#140/141 Pulcinellina tajna

Priča mi je čak i bila zanimljiva te donekle zabavna, no finale je, kao što je Spock spomenuo, sve upropastilo. Na temelju priče, prvi dio stripa mi je za neku sedmicu, možda navučenu osmicu, a drugi za neku dvojku ili trojku. Sveukupno gledajući mi čak i nije toliko loša priča, ali recimo da dobiva neku slabašnu prolaznu ocjenu koju crtež donekle podiže. A kad se već spominju naslovnice, osobno mi je prva naslovnica bolja i zanimljivija.
6/10


#320/ VČ42 Tridesete godine

Ako ćemo ovo gledati kao neki polu-ozbiljni geg povodom obljetnice, može proći. Ne sjeda mi previše Castellijev stil humora, nekako mi djeluje previše repetitivno i zastarjeo, ali moguće da sam premlad da bih znao uživati u njemu. Kad pogledam kraj priče i što je sve dovelo do njega, kao da se ništa previše značajno nije desilo, ali mislim da bi ovu priču više trebalo gledati kao neki zanimljivi eksperiment bez nekog većeg smisla i cilja, eventualno kao zanimljiv (i relativno uspješan) pokušaj prebacivanja Martina u tridesete godine, scenaristički i tematski ispričan u duhu tadašnjih priča.
7/10


#321/ VČ43 Projekt "Kiborg"

Iako ne pretjerano originalna priča, scenaristički je jako dobro odrađena. Ima nešto više akcije nego u većini Martinovih priča, no cijelo vrijeme je zanimljiva i drži pažnju. Također mi je bilo zanimljivo vidjeti tamnokosog Martina koji mi je u priči zračio nekom James Bond vibrom. Crtež je ok, naslovnica mi je "ružna".
8/10
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 13/03/2018 : 17:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Spock, pošto vidim da si prije par dana editovao komentar i ocjene "Efektu bumeranga" (MM ALM 5) bi li ovdje ostavio neko detaljnije objašnjenje, baš spojlerčinu. Ne pamtim kad me neki strip toliko zaintrigirao i ostavio s puno upitnika. Nakon prvog čitanja sam uzeo list i zapisivao neke činjenice ali opet nisam shvatio bit, zadnja vinjeta mi je samo rasplamsala želju da dokučim no nisam uspio. Sve je to bilo istu večer i zato sam odlučio napraviti vremenski odmak te mi je sad strip na imaginarnom spisku onih koje idućih dana namjeravam ponovno čitati. I, naravno, želio bih vidjeti koliko će se to slagati s tvojim shvaćanjem budući da si ipak vrsni mystereovac.

loading...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 13/03/2018 : 22:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Spock, pošto vidim da si prije par dana editovao komentar i ocjene "Efektu bumeranga" (MM ALM 5) bi li ovdje ostavio neko detaljnije objašnjenje, baš spojlerčinu. Ne pamtim kad me neki strip toliko zaintrigirao i ostavio s puno upitnika. Nakon prvog čitanja sam uzeo list i zapisivao neke činjenice ali opet nisam shvatio bit, zadnja vinjeta mi je samo rasplamsala želju da dokučim no nisam uspio. Sve je to bilo istu večer i zato sam odlučio napraviti vremenski odmak te mi je sad strip na imaginarnom spisku onih koje idućih dana namjeravam ponovno čitati. I, naravno, želio bih vidjeti koliko će se to slagati s tvojim shvaćanjem budući da si ipak vrsni mystereovac.



Daleko od toga da sam vrsni mystereovac, ali trudim se.
Iskreno, nisam baš pretjerano razbijao glavu s slaganjem svih kockica u ovoj epizodi, ponajviše jer je odmah na početku naglašeno da je priča izmišljena. Dakle, sistem kao Zona X!
Nadalje, detalj na zadnjoj vinjeti s tom pločicom na kojoj piše: "Time machine, made in United States of Japan" daje priči genijalan preokret, dozu ozbiljnosti, a i komičan element. Sve to u završnoj vinjeti. Dakle, ispada da je bumerang u Egipat došao putovanjem kroz vrijeme, a i aboridžinska božanstva su bili zviznuti Japanci iz budućnosti. Onaj faraon je nešto skužio i pokušao iskoristiti situaciju, a na koji način je oživio, nije ni meni jasno.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 14/03/2018 : 08:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Spock, pošto vidim da si prije par dana editovao komentar i ocjene "Efektu bumeranga" (MM ALM 5) bi li ovdje ostavio neko detaljnije objašnjenje, baš spojlerčinu. Ne pamtim kad me neki strip toliko zaintrigirao i ostavio s puno upitnika. Nakon prvog čitanja sam uzeo list i zapisivao neke činjenice ali opet nisam shvatio bit, zadnja vinjeta mi je samo rasplamsala želju da dokučim no nisam uspio. Sve je to bilo istu večer i zato sam odlučio napraviti vremenski odmak te mi je sad strip na imaginarnom spisku onih koje idućih dana namjeravam ponovno čitati. I, naravno, želio bih vidjeti koliko će se to slagati s tvojim shvaćanjem budući da si ipak vrsni mystereovac.



Daleko od toga da sam vrsni mystereovac, ali trudim se.
Iskreno, nisam baš pretjerano razbijao glavu s slaganjem svih kockica u ovoj epizodi, ponajviše jer je odmah na početku naglašeno da je priča izmišljena. Dakle, sistem kao Zona X!



Ni meni se takav koncept ne sviđa, baš sam naveo u komentaru na ovu recenziju, ali ovo mi je bio MM kojeg sam najmanje shvatio i totalno me svrbi(o). Čitam ga ponovno za koji dan, hvala na komentaru i spojlerima.

loading...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 14/03/2018 : 15:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Spock, pošto vidim da si prije par dana editovao komentar i ocjene "Efektu bumeranga" (MM ALM 5) bi li ovdje ostavio neko detaljnije objašnjenje, baš spojlerčinu. Ne pamtim kad me neki strip toliko zaintrigirao i ostavio s puno upitnika. Nakon prvog čitanja sam uzeo list i zapisivao neke činjenice ali opet nisam shvatio bit, zadnja vinjeta mi je samo rasplamsala želju da dokučim no nisam uspio. Sve je to bilo istu večer i zato sam odlučio napraviti vremenski odmak te mi je sad strip na imaginarnom spisku onih koje idućih dana namjeravam ponovno čitati. I, naravno, želio bih vidjeti koliko će se to slagati s tvojim shvaćanjem budući da si ipak vrsni mystereovac.



Daleko od toga da sam vrsni mystereovac, ali trudim se.
Iskreno, nisam baš pretjerano razbijao glavu s slaganjem svih kockica u ovoj epizodi, ponajviše jer je odmah na početku naglašeno da je priča izmišljena. Dakle, sistem kao Zona X!



Ni meni se takav koncept ne sviđa, baš sam naveo u komentaru na ovu recenziju, ali ovo mi je bio MM kojeg sam najmanje shvatio i totalno me svrbi(o). Čitam ga ponovno za koji dan, hvala na komentaru i spojlerima.



Ma nije da ne volim koncept Zone X, nego nisam pretjerano razmišljao o vjerovatnostima zbog toga što je sve izmišljeno, a i kad je u pitanju putovanje kroz vrijeme sve je moguće.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 15/03/2018 : 20:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote




+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/03/2018 : 21:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
To je animirana serija koja je emitirana između 2003 i 2006.
quote:
Martin Mystery aired in Canada on YTV, on Discovery Kids in English, and on Vrak in French from 2003 until the series finale in 2006. In the United States, the show was originally shown on FoxBox in 2004. Later on, Nickelodeon showed Martin Mystery from May through July 2005. Nickelodeon's sister channel, Nicktoons Network, aired reruns of the show from July 4, 2005 until April 27, 2008. M6 in France, Rai 2 in Italy, Jetix, SVT1 and SVT Barnkanalen in Sweden, Jetix and NRK Super in Norway, Jetix and Yle TV2 in Finland Jetix In Europe (excluding Italy and Poland), ZigZap In Poland

https://en.wikipedia.org/wiki/Martin_Mystery
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 15/03/2018 : 21:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Mislim, da imam negdje i igru Martin Mystere ali bila je jako težka za igrati, pa sam udustao od nje...
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2280 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 15/03/2018 : 21:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Joj gledo sam tu seriju,teško sranje....
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2280 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 16/03/2018 : 00:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
-pc-igra-operacia Drian Grey,jel to?
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 16/03/2018 : 07:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

-pc-igra-operacia Drian Grey,jel to?



Da - ta je!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 18/03/2018 : 22:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote



Izum stoljeća (LIB 74)
(P: 4, S: 4, C: 5, N: 6)


Nije toliko loše koliko sam očekivao. Strip zapravo spašava ta činjenica da izum stoljeća, stroj koji sve smanjuje, ne postoji a svidjelo mi se i što su se prevaranti izvukli. Prije čitanja sam predviđao da stroj postoji i da su Marty i Java bili smanjeni (kad je ta ideja već prošla u Zagoru zašto ne bi kod Detektiva nemogućeg?) pa da je na kraju uništen od strane ljudi u crnom ili koga već kako često biva kod onih strojeva iz doba Atlantide. Ali srećom ovdje nema smanjivanja, ljudi u crnom i Atlantide, pa ni Castellija, tako da se pri ocjenjivanju treba voditi onom "Moglo je biti i gore".

Imam osjećaj kao da je Mignacco zaista imao želju da se dotakne te teme ali onda se predomislio i shvatio da bi to bio prevelik zalogaj pa smo onda dobili ovo brljanje i činjenicu da su Martin i Java zapravo (skoro) sve umislili a predmeti oko njih su bili divovski. Hajde, može proći... Tako da strip nije mystereovski već više kao neki triler ili krimić.

Crtež loš ali bilo je gorih crtača u Bonelliju pa i u Martyju, recimo onaj Bagnoli je tu rame uz rame.

P.S. Baš sam se pošteno nasmijao recenziji i ovi nedostaci uglavnom stoje ali eto... Nije dosadno bar.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 21/03/2018 19:54:12
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 21/03/2018 : 19:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote


Leteći Holandez (LL 88)
(P: 5, S: 5, C: 6 N: 7)


Osrednja epizoda s ponovnim sprječavanjem velike nevolje u zadnji tren iako sad Marty nije spasitelj odnosno čuvar mira. Ispada da posada iz nevidljivog i/ili prozirnog aviona nije izlazila 40 godina i da je samo čekala dan da se dogodi opasnost po svjetski mir kako bi, zbog nekakve grižnje savjesti, reagirala i to spriječila. Inače je avion proziran, ide kroz zgrade ali evo u ovoj prilici na kraju su se tko zna kako materijalizirali i zabili u avion koji je imao plan baciti atomsku na Moskvu. I napokon su svi poginuli.
Crtež lošiji nego u prethodnim Chiarollinim djelima u Martyju, već se vidi da ima ime i da se etablirao pa švrlja tako da mi je teško prepoznati gdje se tu Pepe ubacivao.


loading...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/03/2018 : 06:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney



Leteći Holandez (LL 88)
(P: 5, S: 5, C: 6 N: 7)


Osrednja epizoda s ponovnim sprječavanjem velike nevolje u zadnji tren iako sad Marty nije spasitelj odnosno čuvar mira. Ispada da posada iz nevidljivog i/ili prozirnog aviona nije izlazila 40 godina i da je samo čekala dan da se dogodi opasnost po svjetski mir kako bi, zbog nekakve grižnje savjesti, reagirala i to spriječila. Inače je avion proziran, ide kroz zgrade ali evo u ovoj prilici na kraju su se tko zna kako materijalizirali i zabili u avion koji je imao plan baciti atomsku na Moskvu. I napokon su svi poginuli.
Crtež lošiji nego u prethodnim Chiarollinim djelima u Martyju, već se vidi da ima ime i da se etablirao pa švrlja tako da mi je teško prepoznati gdje se tu Pepe ubacivao.





Zalijepi svoj komentar i ovdje da bude i kasnije na vidljivom mjestu. Tako je veća šansa da ubuduće pomogne nekom od malobrojnih ljubitelja Martija
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mm-mm-lib-88-leteci-holandez/34966/0/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 22/03/2018 07:06:19
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 22/03/2018 : 10:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Evo ga, zalijepio s malom izmjenom. Očito mi malo treba vremena da to upraksam.

loading...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/03/2018 : 14:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Alfredoo Castelli predstavlja 356. broj!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 26/03/2018 : 07:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Imam "Space shuttle" ali nisam još čitao, baš me zanima kakva mu je uloga... Sad kad si mi to rekao morat ću razmisliti da je što prije pročitam.



Ja sam se tom epizodom najviše razočarao od svih prvi put objavljenih od strane Libellusa.
Ima i recenzija:
http://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-sr-131bis-space-shuttle/407/





Space shuttle (LIB 87)
(P: 6, S: 5, C: 8, N: 5)


Dosta traljavo ali, po meni, zanimljivije od prvog dijela, valjda zbog toga što sam već prihvatio neke stvari iz te epizode pa u ovoj na njih blaže gledam (npr. ovo da Patsy priča). Prvi dio (do 70. stranice) je, logično, trebao u epizodu "Potopljena piramida" pa bi to bilo čvršće a i njen naziv bi dobio logiku. Priča o Brendu bi/je bez problema mogla/trebala ići zasebno. No, Castelli je svojedobno pogriješio (bar tako tumačim ovih 70 stranica) a kako bi 70 stranica bilo malo za zasebnu epizodu, dopunu "Potopljene piramide", onda je, eto, kao poveznicu stavio Patsyjevo saznanje (tko zna kako?) da je Brend predmet pokusa. I, opet, kako Martyju to nije prenio ovdje je to samo za čitatelje mala misterija i dodavanje neizvjesnosti za ono što slijedi.

Nakon toga počinje glavna priča. Čast Castelliju koliko nam je znanja prenio ali ono s vježbama za Space shuttle je uistinu bilo dosadno. Podsjećanje na stare epizode mi, pak, uvijek dobro dođe. Što se tiče same radnje, ima pluseva i minusa, no nije loše. Postoji čovjek-riba, da bi ga se bolje istražilo u svrhu "viših ciljeva" treba otići u svemir, bliže Siriusu. No, kako je potomak vrste koja je davno pohodila Zemlju po njega dolaze pripadnici njegove vrste, otimaju ga i dobrohotno ne diraju space shuttle. Svakakve teorije i ovakva događanja su Martyjev univerzum, nije mi tu ništa za posebnu osudu.

Ricci mi je ovdje bolji nego u prethodnim radovima, nije mi se sviđalo kako je crtao Martyjevu facu, ovdje je to već bolje. Naslovnica prilično loša. Ako je netko u mogućnosti neka konačno ovu stavi u recenziju.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 26/03/2018 07:57:23
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/03/2018 : 23:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Darežljiv si s ocjenama Dwayne_Looney.

Ma zezam se, poštujem svačije mišljenje. Meni je to jako loša epizoda, kao što sam i napisao u komentaru.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 166 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000