forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 166

Dwayne_Looney
Advanced Member



6589 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 26/03/2018 : 23:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Darežljiv si s ocjenama Dwayne_Looney.

Ma zezam se, poštujem svačije mišljenje. Meni je to jako loša epizoda, kao što sam i napisao u komentaru.



Uh, ma kakvi, 58% mi prosjek ocjena u komentarima, jedva ih je 2-3 s preko 50 komentara "škrtije" od mene. Vidim tebi prosjek 70%.
Ne znam, nije mi toliko loše kakvih je sve epizoda bilo.

loading...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/03/2018 : 07:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by Spock

Darežljiv si s ocjenama Dwayne_Looney.

Ma zezam se, poštujem svačije mišljenje. Meni je to jako loša epizoda, kao što sam i napisao u komentaru.



Uh, ma kakvi, 58% mi prosjek ocjena u komentarima, jedva ih je 2-3 s preko 50 komentara "škrtije" od mene. Vidim tebi prosjek 70%.
Ne znam, nije mi toliko loše kakvih je sve epizoda bilo.



Škrt si onda s ocjenama!
Ma mislio sam na ovu epizodu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6589 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/03/2018 : 21:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Pa kako ovo nitko nije primijetio? Ili sam ja propustio a u to sumnjam!

Iz predgovora za MM VČ 44 "Nebeska zavera":
... Ali naročito mesto u srcu čuvamo za Biblioteku Marti Misterija , kolekcionarsku ediciju kroz koju ponovo objavljujemo sve epizode serijala, počev od prve. U ovoj godini jubileja imaćemo zadovoljstvo da uživamo u četvrtoj knjizi i fantastičnim pričama poput "Tunguske" ili "Susreta bliske vrste", a posebno vam preporučujemo prvi Specijal ("Zlatna kobra") i premijeru prvog "Rečnika misterija". Ali o tom potom... Pošto pretpostavljamo da ste do sada već čuli za Zlatnu seriju, našu najnoviju ediciju, nećemo vam pričati o motivima za njezino pokretanje, nego ćemo vam šapnuti informaciju da će naš Marti, usprkos tome što potiče iz LMS, takođe biti zastupljen u njoj, i to pričama iz originalne talijanske edicije Almanah misterija, koje će doživjeti premijeru na našem tržištu.

Znači, Veseljaci nam najavljuju:
- četvrtu knjigu ove godine
- da uvode MM Specijale, i to, kako spada, kronološki ("Zlatna kobra", naslovnica dolje)
- "Riječnik misterija" i
- da će u Zlatnoj seriji ići MM Almanasi

Jesam imao iscrpljujući dan ali valjda ne tumačim pogrešno ove riječi iz najave (posebno me zanimaju Specijali). Ako želi, karven može potvrditi no od mene već sad ide

Naslovnica prvog specijala gdje je "Riječnik misterija" izvjesni dodatak:


loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 27/03/2018 21:34:24
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/03/2018 : 21:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Iako mi je Marti najmanje omiljeni serijal koji objavljuje Veseli, u potpunosti podrzavam ove izdavacke poteze i samo napred. Kupuje se! Nadam se da ce i publika uspeti da prepozna veliku ljubav i posvecenost koju gaje cak i prema Martiju koji na zalost sve vise postaje poslednja rupa na svirali Serdjo Bonelli Editorea.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11201 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 27/03/2018 : 21:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Lepo bi bilo da tako ubace specijale i kad su MN i Tex u pitanju.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6589 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/03/2018 : 22:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Iako mi je Marti najmanje omiljeni serijal koji objavljuje Veseli, u potpunosti podrzavam ove izdavacke poteze i samo napred. Kupuje se! Nadam se da ce i publika uspeti da prepozna veliku ljubav i posvecenost koju gaje cak i prema Martiju koji na zalost sve vise postaje poslednja rupa na svirali Serdjo Bonelli Editorea.



Ovo posljednje je nažalost istina, vjerojatno je pred gašenjem, ne može jedan čovjek to vući skoro 40 godina ali što se može... No, za Balkan su VČ-ove knjige prilika svima da po povoljnoj cijeni dođu do začetaka serijala najvećih Bonelli junaka pa možda se tako i upoznaju s njima ili stripom uopće jer su cijene tih "cigli" stvarno povoljne. Ako ništa, VČ će pokriti famozni Martyjev top 100, a tko voli Martyja svakako se raduje i specijalima. Jedino su polje koje Libellus nije pokrio, Strip-Agent ih je izbacio 11 ali naravno, smak svijeta bi bio da su oni to radili kronološki (objavili su od br. 8 do 18).
Znači, za mene je predgovor za MM VČ 44 vijest dana.


loading...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/03/2018 : 22:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Lepo bi bilo da tako ubace specijale i kad su MN i Tex u pitanju.



Tex specijal je u stvari Tex gigant odnosno Veliki Teks kojeg VC vec objavljuje.
A i ja se nadam prvo Mister NOovim almanasima, jer su oni izdati samo u skupom Libellus tvrdokoricenom ruhu, pa i specijalce. S obzirom na broj strana (od 100 strana koliko imaju almanasi do 130 ili 160 koliko imaju specijali) uklapaju se u koncept nove Zlatne serije koja imitira staru zlatnu seriju po broju strana.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7611 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/03/2018 : 00:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
pa dobro, ludens i SA su izdali one specijale koje tada nisu isli kod nas, prvih 7 specijala je izdao dnevnik, jeste da su razbacani u tri edicije, ali dobro...

ako sam dobro skontao, ovaj prvi specijal ce ici u knjizi 4, a ne kao posebna sveska..
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6589 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 28/03/2018 : 00:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

pa dobro, ludens i SA su izdali one specijale koje tada nisu isli kod nas, prvih 7 specijala je izdao dnevnik, jeste da su razbacani u tri edicije, ali dobro...

ako sam dobro skontao, ovaj prvi specijal ce ici u knjizi 4, a ne kao posebna sveska..



Moj grijeh, nisam ni pomišljao na LMS i da su oni izdali brojeve od 1 do 7. Kako god, specijali očito, i pravilno, idu kao posebna edicija, ne u sklopu ZS, a posebno ne kao dodatak knjigama. U knjigama ide redovna serija kao i dosad. Citirano je prilično jasno, samo su još tihi o tome jer će to ( i knjiga i prvi specijal) očito biti u drugoj polovici godine

loading...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7611 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/03/2018 : 00:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
mislim da grijesis...jer su jos prilikom izlaska prve knjige rekli da ce sve edicije martija trpati u te knjige kako kronoloski dodje red na njih...odatle i one dvije kratke price u prvoj knjizi...naravno, tada se nije znalo za zlatnu seriju pa su vjerovatno i almanasi trebali ici u knjige...

treba samo provjeriti datum prvog specijala i datum izlaska ovih redovnih epizoda sta sad idu u knjizi 4, i ako su tu blizu, onda je to to, to jest, uz 5-6 redovnih epizoda, knjigu 4 ce ciniti i prvi specijal sa dodatkom..
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4275 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 28/03/2018 : 01:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
to za specijale mm nije nista novo...jos davno je vc rekao da kad specijali hronoloski dodju na red icice u vc knjigama hronoloski uz redovne brojeve koje se objavluju u istom knjigama
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6589 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 28/03/2018 : 07:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Eh, isprika, ne sjećam se tog predgovora a citirano sam tumačio kako bi želio... sad mi je radost umanjena . Ipak bi bolje bilo to imati u posebnoj ediciji ali eto šta se može "bolje ikako nego nikako".

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 28/03/2018 07:23:57
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12838 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 28/03/2018 : 17:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Pa kako ovo nitko nije primijetio? Ili sam ja propustio a u to sumnjam!

Iz predgovora za MM VČ 44 "Nebeska zavera":
... Ali naročito mesto u srcu čuvamo za Biblioteku Marti Misterija , kolekcionarsku ediciju kroz koju ponovo objavljujemo sve epizode serijala, počev od prve. U ovoj godini jubileja imaćemo zadovoljstvo da uživamo u četvrtoj knjizi i fantastičnim pričama poput "Tunguske" ili "Susreta bliske vrste", a posebno vam preporučujemo prvi Specijal ("Zlatna kobra") i premijeru prvog "Rečnika misterija". Ali o tom potom... Pošto pretpostavljamo da ste do sada već čuli za Zlatnu seriju, našu najnoviju ediciju, nećemo vam pričati o motivima za njezino pokretanje, nego ćemo vam šapnuti informaciju da će naš Marti, usprkos tome što potiče iz LMS, takođe biti zastupljen u njoj, i to pričama iz originalne talijanske edicije Almanah misterija, koje će doživjeti premijeru na našem tržištu.

Znači, Veseljaci nam najavljuju:
- četvrtu knjigu ove godine
- da uvode MM Specijale, i to, kako spada, kronološki ("Zlatna kobra", naslovnica dolje)
- "Riječnik misterija" i
- da će u Zlatnoj seriji ići MM Almanasi

Jesam imao iscrpljujući dan ali valjda ne tumačim pogrešno ove riječi iz najave (posebno me zanimaju Specijali). Ako želi, karven može potvrditi no od mene već sad ide

Naslovnica prvog specijala gdje je "Riječnik misterija" izvjesni dodatak:





Ovo su fantastične vijesti, zbilja neočekivano.... Posebno me veseli MM BIBLIOTEKA BR.4, nisam se nadao u ovoj godini tom izdanju....
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12838 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 28/03/2018 : 17:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Iako mi je Marti najmanje omiljeni serijal koji objavljuje Veseli, u potpunosti podrzavam ove izdavacke poteze i samo napred. Kupuje se! Nadam se da ce i publika uspeti da prepozna veliku ljubav i posvecenost koju gaje cak i prema Martiju koji na zalost sve vise postaje poslednja rupa na svirali Serdjo Bonelli Editorea.



U pravu si, nažalost. Sve nekako podsjeća kao na odnos prema Mister Nou pred, hajde, nećemo reći gašenje,ali predugo stavljanje na led...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12838 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 28/03/2018 : 17:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Lepo bi bilo da tako ubace specijale i kad su MN i Tex u pitanju.




Slažem se, to bi bilo odlično
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2893 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 28/03/2018 : 18:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac
treba samo provjeriti datum prvog specijala i datum izlaska ovih redovnih epizoda sta sad idu u knjizi 4, i ako su tu blizu, onda je to to, to jest, uz 5-6 redovnih epizoda, knjigu 4 ce ciniti i prvi specijal sa dodatkom..



Prvi specijal ide hronoloski direktno posle Bliskih susreta trece vrste

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/03/2018 : 22:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
super
dobre vijesti
a nisam se jos uspio izivljavati s pitanjima kace cetvrta knjiga :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2018 : 01:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

super
dobre vijesti
a nisam se jos uspio izivljavati s pitanjima kace cetvrta knjiga :D



Polako, ne trci pred rudu. Mozda Veseljaci zakasne sto im nije strano pa budes imao prilike da zapitkujes!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/03/2018 : 09:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
da pocimljemo

kace cetvrtak knjiga

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6589 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 29/03/2018 : 09:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

da pocimljemo

kace cetvrtak knjiga




Slažem se s going goingom. Treba ostati pribran, da četvorka izađe prije Međunarodnog beogradskog sajma knjiga u 10. mjesecu (ako se ne varam) za mene bi bilo ugodno iznenađenje. A ne izađe li ove godine to bi, pak, bio šok. Nadam se da će držati do svoje riječi.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 29/03/2018 09:49:57
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/03/2018 : 10:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kaće?

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4275 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 29/03/2018 : 10:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
izasao je dragonero...sad je dampir na redu....posle toga tek ostalo..sto ce reci tek u drugoj polovini ove godine moze se ocekivati i mm
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 29/03/2018 : 11:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
živi bili pa vidjeli

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12838 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 29/03/2018 : 15:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

izasao je dragonero...sad je dampir na redu....posle toga tek ostalo..sto ce reci tek u drugoj polovini ove godine moze se ocekivati i mm



Kad god iziđe na tržište, dobrodošao je... Mada imam osjećaj da bi to moglo biti do ljeta.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/03/2018 : 16:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
osjecaj me ceeto vara
ali moglo bi biti brzo :D
konacno kronologija

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 166 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000