forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 166

chris.tower
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 26/09/2014 : 12:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Izgleda ko kombinacija Ksanadua i one epizode s Jetijem, Snježnog čovjeka... probat ću negdje skinuti ovo američko izdanje. Sigurno bi se prije našlo od talijanskog. Ima li neko?



Evo nasao na netu
http://chomikuj.pl/morefaya2006/Ebooki/Komiksy/The+Snowman+by+a.+Milo+Manara+*26+w+Alfredo+Castelli+(1978)


Idem sad citati, bas me zanima!

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!

Edited by - chris.tower on 26/09/2014 12:42:12
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 26/09/2014 : 15:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
Korak po korak i stigli smo evo već do 66. knjige Martina Mystèrea, a u njoj vas čeka sjajna priča na 240+ stranica pod naslovom “Čovjek zvan Mhosis”.

Autori ove epizode koja je izvorno u Italiji objavljena u brojevima 104-106 (studeni 1990. - siječanj 1991.) su Alfredo Castelli (scenarij) i Alessandro Chiarolla (crtež), a prije nego što je uzmete u ruke ne bi bilo loše da prvo obnovite gradivo čitajući priče “Tajna templara” (56. knjiga) i “Paladin Roland” (60. knjiga).

Redovna cijena Martinove 66. knjige je 180 kuna, a posebna cijena tijekom prva dva mjeseca bit će 144 kune.

MM 66 u prodaji očekujte do kraja sljedećeg tjedna, a dotad bacite pogled:





Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 26/09/2014 : 15:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Pa, kad več sakupljam MM od početka, zašto ne.
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 26/09/2014 : 15:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
A dobro, 144 kune za 240+ stranica, moglo je valjda i gore.
Izlazi li i knjiga 67 u ovoj turi ili?
Nakon toga, trebao bi na red doći prvi bis (neobjavljen kod nas).
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 26/09/2014 : 16:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
zanima me sto mislite o reprintu br 1 BIBLIOTEKA MM LIBELLUS,uzea sam je na aukciji iako je pisalo da je drugo izdanje,meni ne smeta,ali vi kao istinski kolekcionari koji skupljate od prvog br i prvog izdanja bi li ga uzeli

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 26/09/2014 : 16:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

A dobro, 144 kune za 240+ stranica, moglo je valjda i gore.
Izlazi li i knjiga 67 u ovoj turi ili?
Nakon toga, trebao bi na red doći prvi bis (neobjavljen kod nas).



Da, najavaljena je i knjiga 67 ( Osveta Mr. Jinxa ) za ovaj mjesec. Vjerovatno ce sutra postaviti zvanicnu najavu.
107bis ( Masina ludila )ce vjerovatno u narednim turama Misterije, za ovaj mjesec nije najvaljen, ali sa LL nikad ne znas jer uvijek mogu iznenadit.

Za naredni mjesec najavljene su Price iz baze Drugdje 9.

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 26/09/2014 : 16:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

zanima me sto mislite o reprintu br 1 BIBLIOTEKA MM LIBELLUS,uzea sam je na aukciji iako je pisalo da je drugo izdanje,meni ne smeta,ali vi kao istinski kolekcionari koji skupljate od prvog br i prvog izdanja bi li ga uzeli



Ja ga ne bih uzeo, jer je drugo izdanje; ne, da imam što protiv reprinta ali nije to to.

Nekima naravno ne smeta, jer su jim samo priče (verovatno) važne, pa imaju kolekcije sa svim i svačim - neki če i LMS verovatno priključite MM Libellus priče, koje nisu objavljene kod nas ili Ludensu, što nažalost ne mogu nekako shvatiti ali takvih ima dosta, pa verovatno sledi "napad"
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 26/09/2014 : 16:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/09/2014 : 16:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

zanima me sto mislite o reprintu br 1 BIBLIOTEKA MM LIBELLUS,uzea sam je na aukciji iako je pisalo da je drugo izdanje,meni ne smeta,ali vi kao istinski kolekcionari koji skupljate od prvog br i prvog izdanja bi li ga uzeli


Ma kakvi! Vec pomisliti na takvo nesto je svetogrđe i sramota za pravog, ponosnog i cistog kolekcionara!

MN 1 i 2 imam reprint, a sada uzimam samo jos "ostecene", jedino Riđog i DD kolorca uzmem na vrijeme

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/09/2014 : 01:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by chris.tower
Evo nasao na netu
http://chomikuj.pl/morefaya2006/Ebooki/Komiksy/The+Snowman+by+a.+Milo+Manara+*26+w+Alfredo+Castelli+(1978)



Kako si to uspio skinuti? Ja nikako da uspijem zabadava.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/09/2014 : 01:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

zanima me sto mislite o reprintu br 1 BIBLIOTEKA MM LIBELLUS,uzea sam je na aukciji iako je pisalo da je drugo izdanje,meni ne smeta,ali vi kao istinski kolekcionari koji skupljate od prvog br i prvog izdanja bi li ga uzeli


Kad ga ne bih imao, uzeo bih ga bez problema. Ali pravi kolekcionari su već uzeli prvo izdanje broja 1, tako da do ovog stupnja neće ni doći. Ovi koji tek sad kupuju broj jedan drugo izdanje su amateri... ;)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/09/2014 : 01:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by aved
Da, najavaljena je i knjiga 67 ( Osveta Mr. Jinxa ) za ovaj mjesec. Vjerovatno ce sutra postaviti zvanicnu najavu.
107bis ( Masina ludila )ce vjerovatno u narednim turama Misterije, za ovaj mjesec nije najvaljen, ali sa LL nikad ne znas jer uvijek mogu iznenadit.
Za naredni mjesec najavljene su Price iz baze Drugdje 9.


Malo su nešto konačno ubrzali s Misterijom. Bravo! Mašinu ludila rade nathanovi autori, a eto i ovi bisevi će se konačno pridružiti ostalim izdanjima u kolekciji. budući da se besramno bili preskakani!
PIBD su mi odlične, stvarno se radujem svakom novom broju.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 27/09/2014 : 02:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ovo nikad nisam čitao pa će mi biti poseban gušt koji mi neće pokvariti ni Chiarolla.

A i odlično je što su se u LL-u sjetili dati nam više Martina, bio je i red.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 27/09/2014 : 05:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by chris.tower
Evo nasao na netu
http://chomikuj.pl/morefaya2006/Ebooki/Komiksy/The+Snowman+by+a.+Milo+Manara+*26+w+Alfredo+Castelli+(1978)



Kako si to uspio skinuti? Ja nikako da uspijem zabadava.


Moras se registrirati, onda mozes besplatno skinuti.

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/09/2014 : 06:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Patak ti tek sad čitaš Martija?
Jao kad se setim, '93. godina, ljeto, a ja kupio pedesetak Martija... A već sam imal skoro sve ostale...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/09/2014 : 09:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Patak tek sad čita i Martija i Nevera; to ti je tako kad zaglaviš na Zagoru. Mladjo, mada mislim da su one naše godine kad smo mi čitali Misteriju bile najslađe, nekako mi najviše ostao u duhu onog vremena. Te stare epizode ipak ne mogu čitati s punim oduševljenjem ko onda. Kad popunjavaš kolekciju, nemaš neke brojeve koji završavaju s cliffhangerom, a ti grizeš nokte kako je završila priča. I sve te misterije bile su manje popularne,a o tome nisi mogao baš čitati kad nije bilo interneta.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 27/09/2014 10:02:47
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 27/09/2014 : 10:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
...I sve te misterije bile su manje popularne,a o tome nisi mogao baš čitati kad nije bilo interneta.



Pa nisu bile baš manje popularne, bile su u '90 razne revije sa tom tematikom (Treče oko, Misteriji...), koje izlaze još danas; isto več je bio internet tada kod nas bar krajem '90 a 2003 sam več imao ADSL npr.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1333 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 27/09/2014 : 13:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Ja sam u dilemi: uzeti pirate MM gigante br. 3 I 4 ili čekati da neko to ponovo objavi, pošto su ovi Libelusovi preskupi?
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 27/09/2014 : 14:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

Ja sam u dilemi: uzeti pirate MM gigante br. 3 I 4 ili čekati da neko to ponovo objavi, pošto su ovi Libelusovi preskupi?



di nađe pirate? i ja to tražim
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/09/2014 : 14:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markolar

quote:
Originally posted by DeeCay
...I sve te misterije bile su manje popularne,a o tome nisi mogao baš čitati kad nije bilo interneta.



Pa nisu bile baš manje popularne, bile su u '90 razne revije sa tom tematikom (Treče oko, Misteriji...), koje izlaze još danas; isto več je bio internet tada kod nas bar krajem '90 a 2003 sam več imao ADSL npr.


Govorim o dnevnikovim izdanjima, krajem osamdesetih i početkom devedesetih. Prije SD. Ne možeš usporedjivati 90-tu i 2014-tu po razini informacija koje su nam dostupne.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 27/09/2014 : 18:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Znam da govoriš o Dnevnikovim izdanjima; i ja sam jih kupovao u trafiki, mislim, da je MM #35 prvi, koji sam kupio a niko nije usporedjivao razine informacija tada i danas (2014), samo sam htio kazati, da je več tada bilo raznih revija na tu temu, ako nije baš bilo informacija na internetu. I u Politikinom Zabavniku je bilo dosta toga (sredina '80), u Mikijovom zabavniku nešto manje.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2405 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 28/09/2014 : 23:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Aaaa... tko je sad taj... Mhosis?

U mojoj Bibliji piše Mojsije.
Ili sam propustio uvođenje pravila da se imena bibliskih likova u Hrvatskoj pišu onako kako se pišu u Italiji, ili što
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/09/2014 : 00:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
A da tek znate kakvo je moje oduševljenje i uzbuđenje bilo čitati prvog Martyja onog ljeta mislim ´82., i gristi nokte kad će proći čitav mjesec do broja 2 čija me naslovnica rajcala kao nikad nijedna bilo kojeg stripa dotad.

A godinu i nešto poslije epizoda Vampir u New Yorku s prvim pozitivnim prikazom vampira što me strašno iznenadilo, a onda Mač kralja Artura u čiju sam naslovnicu buljio kao hipnotiziran, a o samom stripu da i ne govorim.

Da mi je danas dati barem 5 minuta onog oduševljenja i uzbuđenja od tada...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 29/09/2014 : 00:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Na talijanskom se Mojsije ne kaže Mhosis, vec Mosè, kao sto si mogao i sam otkriti u minuti guglanja. Tako da u pitanju nije talijanska verzija imena, vec vjerojatno neka mysterovska (nisam citao jos pa ne znam).

edit: ovo ide gore za Igmana, Johnny mi se ubacio dok sam pisao post.


Edited by - Dudley Smith on 29/09/2014 00:14:58
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2405 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 29/09/2014 : 20:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Hej, D. Smith, hvala na odgovoru!
Svojedobno sam čitao Dnevnikovo izdanje ovoga stripa i sjećam se da se je Martin u njemu pozabavio Mojsijem, pa onda imamo Mojsija na naslovnici, a kako je naslov stripa na talijanskom 'Un uomo chamato Mhosis'... zbrojio sam sve zajedno i...došao do krivog zaključka :)
Hvala još jednom na ispravci.
Mhosis je valjda naka od varijacija Mojsijevog imena- morat ću pročitat strip ponovo

U međuvremenu, možemo se prisjetiti stripa kroz DeeCayevu recenziju-
http://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-lms-101-103-covjek-zvani-mojsije/167/
Go to Top of Page
Page: of 166 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000