forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 166

jaki
Advanced Member



Croatia
25899 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/09/2014 : 21:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ako se u priči pojavljuje neki lik imenom Mhosis(a nije Mojsije)onda bi naslov imao smisla.Ja se ne sjećam a vi?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4988 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 30/09/2014 : 08:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markolar





perfektno, bravo ¸¸

F E T I Š već u SNK 45 godina Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/09/2014 : 20:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 30/09/2014 : 21:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
Price iz baze Drugdje 8 / Otok koji je lezao na dnu mora - vezano za crtez kojeg je postavio Poli.:)

Mornie utúlië, mornie alantië

Edited by - aved on 30/09/2014 21:06:14
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 30/09/2014 : 22:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ako se u priči pojavljuje neki lik imenom Mhosis(a nije Mojsije)onda bi naslov imao smisla.Ja se ne sjećam a vi?



Nisam čitao tu epizodu, ali sam sada prelistao Ludens 46 Gospodar Nila, jer sam se sjećao da se tamo spominje da epizoda. U Gospodaru Nila postoji isječak iz prošlosti koji prikazuje Mojsija kako dobiva od nekakvog svećenika štap kojim je razdvojio Crveno more, i time je iniciran u nekakvu sektu ili nešto takvo (pretpostavljam da se to u Čovjeku zvanom Mhosis objašnjava, nemojte mi spojlati). U svakom slučaju, taj svećenik zove Mojsija "Mhosis", a Martin kasnije govori o "Mojsiju". Tako da, kako sam ja shvatio, Mhosis je Mojsijevo tajno/sektaško ime, pa naslov Čovjek zvani Mhosis ima smisla u tom slučaju. Vjerojatno je "dobri stari" Dnevnik u svom prijevodu to potpuno izobličio.

Jebote, jedva čekam to da izađe I onda poslije toga prvi bis Jest skupo, ali je i jebeno dobro A tek kad krene na neobjavljene/samo u Vaniniju objavljene epizode

Nego, zna li netko što će napraviti kada dođu do onog razdoblja koje se uglavnom sastojalo od jednosveščanih priča? Hoće li spajati dvije jednosveščane koje idu jedna za drugom u jednu knjigu, ili će nastaviti sa strategijom "jedna priča, jedna knjiga", makar imali niz knjiga od po 94 stranice i 130 kuna cijene.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25899 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/10/2014 : 00:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Koncepcija je jedna priča jedna knjiga pa će vjerovatno/trebali bi tako i nastaviti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 01/10/2014 : 10:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Danas mi mala dobila neki Dvd a na njemu crtic Martin Mystere i Jawa

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/10/2014 : 12:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
mogu mislit kako vi uživte što ste od početka kupovali i kronološki čitali sve

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 02/10/2014 : 01:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Patak ti tek sad čitaš Martija?
Jao kad se setim, '93. godina, ljeto, a ja kupio pedesetak Martija... A već sam imal skoro sve ostale...
quote:
Originally posted by DeeCay
Patak tek sad čita i Martija i Nevera; to ti je tako kad zaglaviš na Zagoru. Mladjo, mada mislim da su one naše godine kad smo mi čitali Misteriju bile najslađe, nekako mi najviše ostao u duhu onog vremena. Te stare epizode ipak ne mogu čitati s punim oduševljenjem ko onda.




I to sa užitkom, kao što pre par sati uz pivu objasnih djukaku (DJUKAKOVOJ DEVOJCI: BIO JE SA MNOM! NE SEĆAM SE GDE, NIJE SE SETIO DA MI KAŽE).
Pre par meseci sam dobio od druga sa hora komplet LMS (od 1 do 107...od broja 30 sve glanceri), pa sad lagano guštam. Upravo završio Villinu priču sa evoluiranim komarcem (28 čini mi se) i njegovim milionskim klanom.

"Susreti bliske vrste" mi je sjajna (vidim da u jednoj LMS svesci zna biti i po dve originalne. Koliko oriđiđi epizoda je to Dnevnik pokrio? Više od 107?), ali ne koliko neke prethodne koje sam naveo. Valjda je fora u kontinuitetu sa nekim budućim epizodama. Ne znam. A neznanje je blaženstvo, pa nemojte ništa da mi govorite. Još uvek ne naiđoh na lošu epizodu, pa ni "prosečnu".

Dobar je Marti, dobar.

@DeeCay
Nisi u pravu Zaglavio sam ja u mnogo toga.
edit: a 21.vek mi ama baš ničim nije ugrozio "onaj" puni gušt dok se sladim tim žutim stranicama

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 02/10/2014 01:09:39
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 02/10/2014 : 01:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Vidiš, meni je ta priča s komarcima baš loša. Kao neki užasan film B produkcije. Čak mi ni Villa na Martinu nije tako dobar kao na Texu. Na Martinu volim alessandrinijevski stil. Villa je glavne likove baš nekako "čudno" crtao, ne znam kako bih to opisao.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 02/10/2014 : 01:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Mene je zabavila tj. pročitao sam je do poslednje stranice bez mrvice dosade, bez manjka onog poleta koji te lagano tera ka završnoj tabli. Da je malo trešasta jeste, ali kao takva je prijala jer je predah od ostalih priča drugačijeg, ozbiljnijeg tipa. Scena sa "vremenskom komorom" mi je fora, a "finalna bitka" sa alfa-komarcem u onoj sobi mi je urnebesna! Istovremeno sam se i ježio (komarac je to) i vrištao od smeha (seća li se iko apsurdnijeg finalnog okršaja?) Da je meni sada ronilačko odelo... Popiše mi krv ugursuzi

Villa se još uhodavao. Držao je u malom prstu anatomiju likova, kadriranje, senčenje itd. i ne fali mu fantastičnog igranja sa crnim i belim. Ono što pokušavaš opisati je verovatno utisak ukočenosti likova i kada su u nekim spontanim pokretima (kao da su iz stene isklesani), a posebno je naglašavao "meso" na usnama i oko očiju.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 02/10/2014 01:44:57
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 02/10/2014 : 21:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Ta priča s komarcem mi je ostala u sjećanju da se Martin i Java zatvore u sobu i bore protiv napasti. Onako na trenutke dosadno, ali sve u svemu dobra priča. Samo mi je žao što su mnoge te prve priče bile kratke ili u razradi ili u kraju... Npr. ovo i Thotovva knjiga. Vidi se da su ideje bile jako dobre, ali su u nekim djelovima šepala scenaristička riješenja.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 02/10/2014 : 22:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
A ne znam, ja baš ne volim priče tog tipa ("akcijske") meni su najdraže one gdje ima puno teksta a malo akcije.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 03/10/2014 : 00:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Znači, Dudley nam je intelektualac

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/10/2014 : 10:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

A ne znam, ja baš ne volim priče tog tipa ("akcijske") meni su najdraže one gdje ima puno teksta a malo akcije.


čitaj knjige onda

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 03/10/2014 : 11:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 03/10/2014 : 11:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 03/10/2014 : 12:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Tko je to na slici?
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 03/10/2014 : 12:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Castelli.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/10/2014 : 15:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Alfredo Castelli meni deluje ko mnogo dobar i smesan covek.

Mnogo lici na mog doktora(specijalistu za pluca) kod kog sam isao kao mali, posto sam bio boljesljiv, mnogo dobar covek, po fizickom izgledu isti Castelli!
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 03/10/2014 : 16:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Alfredo Castelli meni deluje ko mnogo dobar i smesan covek.



Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 03/10/2014 : 19:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by Dudley Smith

A ne znam, ja baš ne volim priče tog tipa ("akcijske") meni su najdraže one gdje ima puno teksta a malo akcije.


čitaj knjige onda



Čitam.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/10/2014 : 10:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

The trail of an inexplicable chain of bloody crimes leading up to Agarthi!



MARTIN MYSTÈRE 336
TANTRA OSCURO (DARK TANTRA)
Output: 10/12/2014
Frequency: Bimonthly
Subject: Paolo Morales
Screenplay: Paul Morales
Drawings: Alfredo Orlandi
Cover: Giancarlo Alessandrini

"New York. People apparently normal with no connection between them commit heinous crimes without reason. Where does this killing frenzy? And because the killers claim to be "born again in real life," expressing in Sanskrit, an ancient language of India known only by scholars? The solution could be to Agarthi, where he has just taken place a death unusual. Martin Mystère throws himself on the track, but this time even Kut Humi is able to help him. In addition, the Detective of turns in spite of himself that no one is immune to this terrible epidemic ..."









Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 10/10/2014 : 14:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
Morales :-)

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/10/2014 : 15:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Znači ima još epizoda koje je on napisao.
Go to Top of Page
Page: of 166 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000