forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Koji film ste danas ukrali/kupili/dobili/posudili
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 41

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 27/05/2014 : 19:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
..i ne nije samo HD slika presudna kod izdanja koja uzimam već i dodaci. Naime, mene zanima puno više od samog filma i zbog toga dajem točne fotografije izdanje koje sam uzel. Na osnovu njih se može znati kaj sve sadrži pored filma određeno izdanje. U slaćaju da stavim samo plakat filma to se ne zna. Na ovaj način možete u potpunosti biti informirani koliko me određeni film zanima i koliko sam mu pažnje posvetil, i naravno koliko sam onda više upoznat sa pojedinim filmom od prosjećnog gledatelja. Da, nisam običan konzument filmova i ne gomilam ih zbog velike brojke u kolekciji već proučavam vrijedne naslove. Upoznajem se s njima na različite način i stalno im se vračam s novim saznanjima, a to je važno da bi se određeni film što potpunije shvatilo (i njegove autore).
Same filmove kupujem po relativno povoljnim cijenama jer ne kupujem hit naslove. Evo za usporedbu, svaki od ovih 6 naslova košta u prosjeku 70-tak kuna (i manje) a npr. "Utrka života", nedavno kod nas izašla, je trenutno 50 kuna. I to obično DVD izdanje lišeno gotovo ikakvog dodatka.
Naravno da bu se taj film kod nas za koji mjesec prodaval po 20 kuna i manje, a tak je na svjetskom tržištu. Znači, ako želite kaj više kvalitetnih filmova onda samo imajte na umu da nikad ne kupujete filmove odmah po izlasku. Jer ako vam je film zanimljiv bil bum vam to i par mjeseci kasnije, a cijena mu je puno manja (dvostruko i više).

* imal sam par upita vezana uz ova i slična pitanja na PM pa da ne odgovaram pojedinačno....

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 27/05/2014 19:06:54
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 04/06/2014 : 15:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
Filmovi ovog genijalaca su navek rado viđeni u mojoj bogatoj kolekciji!

http://www.blu-ray.com/movies/Macbeth-Blu-ray/80449/

a uletel je i jedan nepoznati naslov pa da vidim kakav je:

http://www.blu-ray.com/movies/Mary-Shelleys-Frankenstein-Blu-ray/5039/

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 09/06/2014 : 14:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Za naivce poput mene, koji jos uvijek kupuju originale, jedna informacija, za slucaj da vec niste vidjeli...U Konzumu je akcija starih Blu ray naslova od Blitza, po 60 kn. To su oni naslovi koji su se mogli naci u Tisak mediji i Algoritmu po 90 kn, ali ima nekih koje tamo nisam odavno vidio, kao npr Easy rider. Ovako po sjecanju, vidio sam Girl with the dragon tattoo (dvostruki), Karate Kid I i II, Quarantine, Secret Window, Lakeview terrace, Pelham 123, Layer Cake, A few good men, Wild things, XXX, Spider-Man 1-2-3, The International i dosta drugih...

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/06/2014 : 14:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Za naivce poput mene, koji jos uvijek kupuju originale, jedna informacija, za slucaj da vec niste vidjeli...U Konzumu je akcija starih Blu ray naslova od Blitza, po 60 kn. To su oni naslovi koji su se mogli naci u Tisak mediji i Algoritmu po 90 kn, ali ima nekih koje tamo nisam odavno vidio, kao npr Easy rider. Ovako po sjecanju, vidio sam Girl with the dragon tattoo (dvostruki), Karate Kid I i II, Quarantine, Secret Window, Lakeview terrace, Pelham 123, Layer Cake, A few good men, Wild things, XXX, Spider-Man 1-2-3, The International i dosta drugih...


Da, Menart sada drži prava na Sonyjeva blu-ray i DVD izdanja, pa imaju rasprodaju svega što je bilo u Blitzevim skladištima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 09/06/2014 : 16:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Za naivce poput mene, koji jos uvijek kupuju originale, jedna informacija, za slucaj da vec niste vidjeli...U Konzumu je akcija starih Blu ray naslova od Blitza, po 60 kn. To su oni naslovi koji su se mogli naci u Tisak mediji i Algoritmu po 90 kn, ali ima nekih koje tamo nisam odavno vidio, kao npr Easy rider. Ovako po sjecanju, vidio sam Girl with the dragon tattoo (dvostruki), Karate Kid I i II, Quarantine, Secret Window, Lakeview terrace, Pelham 123, Layer Cake, A few good men, Wild things, XXX, Spider-Man 1-2-3, The International i dosta drugih...


Gdje? u svim super konzumima ili ?

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/06/2014 : 16:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox
Gdje? u svim super konzumima ili ?



Ne u svim, u Brodu ih npr. ne prodaju (:

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 09/06/2014 : 16:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Nivox
Gdje? u svim super konzumima ili ?



Ne u svim, u Brodu ih npr. ne prodaju (:


E jebiga, šta si otišo u Brod

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 09/06/2014 : 16:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox
Gdje? u svim super konzumima ili ?



U Zagrebu da, za ostatak HR ne znam.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 09/06/2014 : 19:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 09/06/2014 : 21:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by Nivox
Gdje? u svim super konzumima ili ?



U Zagrebu da, za ostatak HR ne znam.


ok, tnx

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/06/2014 : 22:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by Nivox
Gdje? u svim super konzumima ili ?



U Zagrebu da, za ostatak HR ne znam.


Rasprodaja Blitzevih blu-rayeva je i u trgovinama Algoritma.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 09/06/2014 : 23:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
I u Tisak mediji, iako tamo imaju dosta slabasan izbor, u Konzumu ima puno vise naslova.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/06/2014 : 19:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote







Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 25/06/2014 : 11:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Sta su Prisoners izasli kod nas na DVD-u? To mi je promaklo.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/06/2014 : 12:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Sta su Prisoners izasli kod nas na DVD-u? To mi je promaklo.


Ja sam ih vidio u Konzumovoj videoteci.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 25/06/2014 : 16:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
OK, tnx, potrazit cu.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/06/2014 : 14:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

































Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 26/06/2014 : 15:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Sta su Prisoners izasli kod nas na DVD-u? To mi je promaklo.




Yup, kupio sam ga u Konzumu za 19,90.
Objavljene su i Tajne petog staleža i još par slabih naslova.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 27/06/2014 : 12:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote


Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/07/2014 : 15:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

Izdanja su baš onakva kakva su na slici. S razlog je veca slika za "prvi" film, sjajno digibook izdanje vrhunskog klasika. Ima čak i naše podnaslova kao ima zainteresiranih za kupnju ovog blu raya.



Hrvatski podnaslovi su prisutni jer su rađeni za domaće izdanje.


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 02/07/2014 : 15:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
e, Jel' ima netko info dali je u hrvatskoj ili bilo kojoj zemlji regije izašao film The Raid na DVD ili BRD-u(iliti racija kako je igrao na nekim festivalima)?

Edited by - ivan_micic on 02/07/2014 16:01:51
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/07/2014 : 23:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

e, Jel' ima netko info dali je u hrvatskoj ili bilo kojoj zemlji regije izašao film The Raid na DVD ili BRD-u(iliti racija kako je igrao na nekim festivalima)?


Ako se ne varam, The Raid nije niti bio u redovnoj kino-distribuciji, već samo po festivalima. Nisam primjetio da je doživio domaće DVD-izdanje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 03/07/2014 : 11:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
THNX, ma za poklon mi je a kako više praktički i ne postoji neka DVD/BRD distribucija u hrvatskoj ne mogu pratiti što je izašlo a što nije
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/07/2014 : 14:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

a kako više praktički i ne postoji neka DVD/BRD distribucija u hrvatskoj ne mogu pratiti što je izašlo a što nije


Postoji, ali u znatno manjem opsegu nego prije. Ove godine je došlo do nekih velikih preslagivanja po tom pitanju.

Continental Film je u potpunosti obustavio svoju video-distribuciju, i posvetio se isključivo kino-distribuciji.

Blitz je izgubio prava na distribuciju filmova studija Sony i Paramount, ali je zadržao licencu za filmove nastale u produkciji Lionsgatea i drugih manjih studija. Blitz prilično redovito izbacuje nove DVD-e. Ali čini se da su obustavili distribuciju blu-rayeva.

Menart je novi igrač. Kompanija koja se do sada bavila glazbenom produkcijom i izdavaštvom, sada se posvetila i video-distribuciji. Imaju prava na DVD i blu-ray izdanja studija Warner Bros. i Sony, te na DVD izdanja studija Disney. Menart je trenutno jedina distributerska kompanija u Hrvatskoj koja izdaje filmove na blu-rayu.

Discovery Film izdaje DVD-e, ali u posljednje su se vrijeme više posvetili digitalnim videotekama.

VTI izdaje, ali rijetko.

Pa-Dora svoja DVD-izdanja distribuira prvenstveno po trgovačkim centrima i benzinskim postajama.

Restart je u zadnje vrijeme ponešto usporio s izbacivanjem novih DVD-izdanja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 03/07/2014 : 18:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Da, situacija je poprilicno tuzna sto se DVD/Blu Ray distribucije tice. Ironicno, trenutacno vani izlazi vise novih Blu Ray naslova s hrvatskim podnaslovima nego kod nas.
Mada mi nije jasno kako je Blitz izdao DVD izdanje Vuka s Wall Streeta, kad je to Paramountov naslov

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page
Page: of 41 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000