forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 HC vs SC - Lucky Luke
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

sawitch
Advanced Member



Serbia
39422 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/12/2011 : 00:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
15% razlike u ceni? HC iz mesta... Sto godina strip mogu da citam opustenije...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25947 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/12/2011 : 01:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Za 15% manje biram meke korice.
Kako je neko rekao da mu je najljepša kolekcija Tvrdih Kenova ja bih ga podsjetio da cijela kolekcija košta oko 4500 kuna a 15 % manje je 675 kuna manje.Vjerujte mi(iako me neki ne drže za puno maštovitog)da bih pronašao pametan način da potrošim tih 675 kuna a da ne govorimo i o uštedi na prostoru.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13375 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 16/12/2011 : 01:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Problem je što je tih 15% naučna fantastika
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 16/12/2011 : 01:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
15% ce tesko koji izdavac dati. A po meni je i pitanje kvaliteta stripa. Boneli sem Kena i Dilana (delimicno) ne zasluzuje debele korice vec bi sasvim dosta bilo da se stampaju poput Julije ili Gee, a vecini je dovoljan i veseli cetvrtak nacin stampe i uveza za jednokratnu upotrebu. Zagor odabrane price su recimo pun pogodak.
Obicno ono sto puno volim i znam da cu se rado vracati gledam da skupim pare da uzmem u HC a toga nema previse. Uglavnom mislim da vecina stripova Libellus-a i Strip agenta ne zasluzuje HC i cisto je klepanje ljudi, ali ok
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13375 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 16/12/2011 : 01:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
nijedan boneli ne zaslužuje hc korice
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 16/12/2011 : 01:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by acestroke

HC sigurno. Stranice se nece lagano raspast, niti korice ozlijedit



A ti treseš tepihe stripovima?



Ne, nego cepam drva s njima zimi.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 16/12/2011 : 02:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Osobno mi je draži SC.
Ja sebe smatram kolekcionarom i samim time, da mi netko tiska stripove na toaletnom papiru, kod mene bi ostali u dobrom stanju.
E sad kad sam to rekao...upravo su mi neka HC izdanja otišla u k....!
Mausa (eng. verzija), koji je brižno spremljen na polici, idem posuditi frendu, otvorim ga, a ono cijeli prvi dio (My father...) se odlijepio, sam od sebe.
Sva sreća šta su stranice međusobno ipak ostale zajedno.
Tako da rasprava o prednostima, HC=dugotrajnost, kod mene ne drži vodu.
Hc=pušiona
Lijepo izgleda na polici, ali ako ga se puno čita i prelistava, ode u tri pm.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 16/12/2011 : 02:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

nijedan boneli ne zaslužuje hc korice



Kao sto rekoh i na DW, jedino sto zasluzuje HC korice je nesto sto je
a) velikom formata, barem A4 I
b) ima mnooogo stranica.

Samo veliki format ne zasluje HC (npr 46 strana A4 Albuma)
Samo mnogo stranica ne zasluzuje HC (Npr Autoput sunca izdanje je odlicno, iako je debeljuca u SC, ali je manji format)

Znaci npr neki A4 FR Integrali mogu u HC. Sve drugo - SC.

(Mislim, kupicu ja HC single album, ali radije bih ga u SC),


Edited by - Grujah. on 16/12/2011 02:16:02
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 16/12/2011 : 02:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
A i lakse se cita SC, bas uporedih slican obim Habibi (HC) i Judge Dred (SC, plus neki superlaki papir :p).. Bre, Habibi je 3x puta tezi, otpadnu ti ruke...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25947 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/12/2011 : 02:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Šta to znači da neki strip "zaslužuje" tvrde korice?
Taj strip neće postati ništa kvalitetniji umatajući ga u HC a ako je do lakšeg čuvanja,meni stripovi mekih korica traju vjećno a vjerujte mi da ih čitam po nekoliko puta.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25947 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/12/2011 : 02:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Problem je što je tih 15% naučna fantastika


Nije.Jedan od izdavača je čak jednom prilikom spomenuo 25% sa 80 kn na 60 kn.
Pogodite koji bi ja rađe kupio.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 16/12/2011 : 02:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Sve je bolje u SC. Npr, jedina mana Darkwood-ovog Konana je ta sto je nemoguce udobno procitati knjigu. I ova razlika u 15% ne postoji nigdje u realnosti, na stranu sta stampari kazu. Takodje, Bonelli u HC je nesto najgore ikada smisljeno. Toliko.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25947 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/12/2011 : 02:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Sve je bolje u SC. Npr, jedina mana Darkwood-ovog Konana je ta sto je nemoguce udobno procitati knjigu.


zaboravija sam još napomenuti udobno/lakše čitanje stripova kao prednost mekih korica.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 16/12/2011 : 08:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Ja sam godinama preferirao tvrdi ali sad vise mi s svidja meki, ako je dobro uradjen. Laksi je za citanje, za policu, za slanje manja postarina i kusur nekih dugih stvari...samo ne razimijem ovamo u SADu cesto tvrdi bude puno skuplji od 20% do 50%, kako tamo samo 15% skupji, preskacu nesto..ne siju, jeftine korice ili u cemu je stos? A stripove kao bonelli definitvno u mekim koricama. Samo isto tako mrzim meke korice gdje izdavaci cicijaju sa lijpokom pa stranice ispadaju itd

evo recimo za primjer imam od Fibre Altai Johnoson i italijskai Altai u mekim koricama i meni se svidja vise italijsnski (da se Marko ne naljuti) jer mi je ugodniji za drzanje a i kvalitet je vrlo dobar, nije tezak i ne znam da li stripovi uoipste i zasluzuju da budu u tvrdim koricama jer koliko puta ces otvoriti neki album ..skolske knjige recimo otvaras i bacas na pod svaki dan recimo a neki album mozda dvaput i sjei na polici..dobro imam predah na posao pa se malo rasprica..poz

Ne kazem da ne treba biti HC ali bi sigurno kupio meki umjesto tvrdog ako postoje obadva izdanja..i smijesno mi je recimo neki album 48 stranica (BD) a samo jedna korica je deblja od svih tih stranica..to puno ljepse izgleda u nekim koricama i sve su sstranice kompktne..pogledajte recimo Lucky LUke tvrdi i Lucky luke od Cinebooka (kako je tanak) samo sto Cinebook previse uzima za meke albume po mojemu misljenju..
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/12/2011 : 08:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond

..skolske knjige recimo otvaras i bacas na pod svaki dan recimo a neki album mozda dvaput i sjei na polici..



very good point

da ne govorimo o tome da ih vucaramo po torbama, mecemo, vadimo, bacamo o zid kad padnemo ispit, vucaraju se po stolovima, podovima, policama....i opet im nista ne bude
a imaju strana mnogo, nije da nemaju

jes da ne budu glanceri
al se ni ne raspadnu, nista

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4132 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 16/12/2011 : 09:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Kvalitetan SC! Gil-galad je na prošloj stranici stavio lijepi prikaz zbog čega.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28983 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/12/2011 : 09:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond
evo recimo za primjer imam od Fibre Altai Johnoson i italijskai Altai u mekim koricama i meni se svidja vise italijsnski (da se Marko ne naljuti) jer mi je ugodniji za drzanje a i kvalitet je vrlo dobar, nije tezak i ne znam da li stripovi uoipste i zasluzuju da budu u tvrdim koricama jer koliko puta ces otvoriti neki album


Samo si zaboravio reći da taj talijanski meki uvez košta isto kao Fibrin tvrdi - 20€. A oni su radili 5.000 primjeraka mekog uveza na šiti papiru, Fibra 400 na masnom. A koliko sam ja shvatio, ljudi hoće meki uvez uglavnom zbog cijene...

Što se razlike u cijeni mekog i tvrdog uveza tiče, ja sam svojevremeno stavljao račune na net, ali vidim da to nema nikakvog smisla - jer ljudi ionako misle ono šte žele, a ne ono što im ti dokažeš. Dakle, jednom za svagda: razlika u cijeni tiska stripa tvrdih i mekih korica je oko 0.6-1 Euro, što u konačnici za kupca ispadne 2-3 Eura skuplje.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 16/12/2011 : 09:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Šta to znači da neki strip "zaslužuje" tvrde korice?
Taj strip neće postati ništa kvalitetniji umatajući ga u HC a ako je do lakšeg čuvanja,meni stripovi mekih korica traju vjećno a vjerujte mi da ih čitam po nekoliko puta.



Zasluzuje - ako je A4 format i debeo raspace mi se u SC, ili ce biti nepraktican. Na to mislim zasluzuje.

Edited by - Grujah. on 16/12/2011 09:46:32
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13375 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 16/12/2011 : 09:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Samo si zaboravio reći da taj talijanski meki uvez košta isto kao Fibrin tvrdi - 20€. A oni su radili 5.000 primjeraka mekog uveza na šiti papiru, Fibra 400 na masnom. A koliko sam ja shvatio, ljudi hoće meki uvez uglavnom zbog cijene...



pa da si stavio meke korice, imao bi jeftinije i kvalitetnije izdanje od italijana
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 16/12/2011 : 10:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Grešiš, šinko, grdno grešiš....
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1701 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 16/12/2011 : 10:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Meni se iskreno više sviđa HC!
Ali htio bih napomenuti sljedeće; zamislite Bonea (onog koji ima sve epizode u jednom svesku) kao HC. Mislim da to jednostavno ne bi funkcioniralo - stripne bi bio pratktičan kao u SC formatu!

Htjedoh reći i sljedeće za neke stripove bih bio zadovoljan da izlazi i meki uvez pored tvrdog. Zašto? Aster Blistok integral 1 je toliko loše uvezen da mi se praktično raspao nakon samo jednog čitanja...pokušao sam uslikati ali nažalost slike su neupotrebljive...tako da bih ja u ovom sličaju prije uzeo SC!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 16/12/2011 : 10:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Mislis ovako nesto:


Kao sto vidis, vec postoji, i Kolor je unutra za razliku od SC (a cujem da je SC i sa 1000+ strana odlican sa tehnicke strane).
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13375 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 16/12/2011 : 10:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Grešiš, šinko, grdno grešiš....



Ja? U kom smislu?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22162 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/12/2011 : 10:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Da li bi pre kupili vaš omiljeni strip u mekom ili tvrdom uvezu?
Razlika u ceni je 15%.



Omiljeni strip svakako u HC.
Sto se tice ostalih to je drugacije od stripa do stripa.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1701 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 16/12/2011 : 11:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

Mislis ovako nesto:


Kao sto vidis, vec postoji, i Kolor je unutra za razliku od SC (a cujem da je SC i sa 1000+ strana odlican sa tehnicke strane).



Uh da...
Prelijepo!

Da SC ja imam i odlično je uvezen - prekrasno izdanje!




Usporedba da se vidi koliki je:


Žena mi ga kupila ovog ljeta kad je bila u Škotskoj!

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 16/12/2011 11:15:14
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000