forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 HC vs SC - Lucky Luke
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/12/2011 : 19:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
SC zbog šmeka, HC zbog kvaliteta i lakšeg očuvavanja

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/12/2011 : 19:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ma koga ja lažem?! SC zbog CENE

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

dr.prof.
Starting Member



Montenegro
30 Posts

Member since 11/09/2011

Posted - 16/12/2011 : 23:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dr.prof. a Private Message  Reply with Quote
koliko para,toliko muzike HC
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 17/12/2011 : 08:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
uvijek preferiram SC... više mjesta se dobije na polici za stripove :D

tko ne vjeruje nek pogleda koliko HC zauzme mjesta :D

i naravno cijene


Moj strip
Moje aukcije

Edited by - Spiderman on 17/12/2011 08:46:35
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 17/12/2011 : 17:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Za neke stripove mi paše HC.
Npr. Trgovina mi fenomenalno izgleda u HC, ali je format veći, dok su mi recimo, Vrh bogova ili Magični, kao takvi, nepraktični za čitanje.
Veće formate, čitam za stolom, pomalo, a s drugima (Bonelli pogotovo) se volim izvaliti (na krevet, fotelju, ležaljku) i onako...guštati, a HC mi ergonomski ne paše u toj "aktivnosti".
Utrne mi ruka...

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1917 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 17/12/2011 : 17:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Za neke stripove mi paše HC.
Npr. Trgovina mi fenomenalno izgleda u HC, ali je format veći, dok su mi recimo, Vrh bogova ili Magični, kao takvi, nepraktični za čitanje.
Veće formate, čitam za stolom, pomalo, a s drugima (Bonelli pogotovo) se volim izvaliti (na krevet, fotelju, ležaljku) i onako...guštati, a HC mi ergonomski ne paše u toj "aktivnosti".
Utrne mi ruka...




Opasno je biti ta (zdravorazumska) sredina ovde si sumnjiv svima.

SCci- Kupuje HC izdajnik
HCci- Ima i SC u kolekciji bijednik ne voli i ne razumije stripove
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 18/12/2011 : 06:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
SC, ali ponajprije zbog ove proklete krize koja nas prisiljava što racionalnije trošiti, inače bih više prostora dao HC izdanjima. Ali sumnjam da bi ijedan izdavač uopće i išao na razliku od 15%.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20780 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/12/2011 : 09:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Evo nam lepog primera na Taličnom, odnosno Luckyju kojeg je pre dan,dva izbacio BG:

SC - 40 kuna
HC - 90 kuna

razlika je žešća klempa - 125%je skuplju tvrdi povez u odnosu na meki, iliti 6.7 evra
sa druge strane izdavač je ponudio oba rešenja, pa mu se ne može ništa prigovoriti - ko hoće jeftiniji strip, tu je, ko hoće luxuz,tu je.

JA lično ne uzimam LL od BG, mada razmišljam da uzmem ova četiri i po meni je logičan izbor (za moj novčanik) meki uvez.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8210 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 18/12/2011 : 11:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Ovde si u pravu
Razlika je 50kn. Mene je Spirou odbija zbog cijene. Maksimalno san spreman dat za strip 1kn za 1 stranicu.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8210 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 18/12/2011 : 11:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Evo nam lepog primera na Taličnom, odnosno Luckyju kojeg je pre dan,dva izbacio BG:

SC - 40 kuna
HC - 90 kuna




A Papak od Fibre je 70kn.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1701 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 18/12/2011 : 12:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Evo nam lepog primera na Taličnom, odnosno Luckyju kojeg je pre dan,dva izbacio BG:

SC - 40 kuna
HC - 90 kuna

razlika je žešća klempa - 125%je skuplju tvrdi povez u odnosu na meki, iliti 6.7 evra
sa druge strane izdavač je ponudio oba rešenja, pa mu se ne može ništa prigovoriti - ko hoće jeftiniji strip, tu je, ko hoće luxuz,tu je.

JA lično ne uzimam LL od BG, mada razmišljam da uzmem ova četiri i po meni je logičan izbor (za moj novčanik) meki uvez.



Kupujem Taličnog od Bookglobea od samog početka i na samom početku odlučio sam se za meki uvez i to samo zbog cijene. Danas vidim da se nisam prevario!
Ako želiš ova 4 nova LL možeš ih odbiti za 160 kn. Što je itekako puno manje od 360 kn -usput budi rečeno kupiš dva integrala sa po 5 epizoda unutra za tu lovu (minimalno).

Smatram da je 90 kn za tvrdi uvez stripa od 45 stranica itekako previše, prvenstveno zbog toga što trošak izdavača za tvrdi uvez sigurno nije 50% veći.

Jednom prilikom imao sam čast razgovarati sa strip izdavačima. Pitao sam što kada bi se neki strip htio izdavati u tvrdom uvezu, koliko bi se to trebalo odraziti na cijenu konačnog proizvoda. Odgovor je bio 2-3 kn da se pokriješ. Znači staviš 10 kn i već lijepo zarađuješ!

Da je LL tvrdi uvez 50 kn a meki 40 kn, mišljenja sam da nitko ne bi dvojio i svi bi uzimali tvrdi uvez. Ovako mislim da će se ovi tvrdo uvezeni LL od Bookglobea dosta dugo povlačiti po skladištima nekih striparnica.

Možda bi se isplatilo pričekati pa te tvrdo uvezene nađemo na nekim akcijama....

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 18/12/2011 12:53:06
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26090 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/12/2011 : 14:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Takve poteze izdavača sa mekim i skupim tvrdim izdanjima apsolutno podržavam.
Triba je stavit još skuplji tvrdi uvez pa neka ekipa kupuje.
Međutim ovdje treba napomenuti da je velika razlika u tiražu kod mekog i tvrdog LL.
Tvrdi je valjda 300 ili 500 komad dok meki ide na kioske i štampan je u barem 2000 komada.
Kod Tina ne znam postoji li razlika u tiražu između mekog i tvrdog uveza pošto njegovi meki ne idu na kioske.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/12/2011 : 14:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Već sljedeće godine na Interliberu će svi zainteresirani ova četiri HC LL-a moći kupiti po cijeni od 30 kn, baš kao i ove godine KGB, Mobyja Dicka, Silage, hrpu Hermanna i koješta još. Dakle samo malo strpljenja i sve je riješeno.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26090 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/12/2011 : 14:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nemoj tako..HC LL koliko znam nikad nije bio na sniženju od 30 kuna nigdje.
Bilo je masu albuma na sniženju ali onih koji se puno lošije prodaju.
Ispravite me ako griješim..
I zašto čekati sniženje kad se odmah može kupiti meki LL za solidnu cijenu?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/12/2011 : 15:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno se slažem, i ja sam baš jučer uzeo prva 2 meka za po 40 kn, a uskoro ću i ostale. Isto radim i s Gastonom, jer mi kao i kod AF klasika HC (166,66 & skuplji) ni ovdje ne pada na pamet plaćati 125 & veću cijenu.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20780 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/12/2011 : 16:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Takve poteze izdavača sa mekim i skupim tvrdim izdanjima apsolutno podržavam.
Triba je stavit još skuplji tvrdi uvez pa neka ekipa kupuje.
Međutim ovdje treba napomenuti da je velika razlika u tiražu kod mekog i tvrdog LL.
Tvrdi je valjda 300 ili 500 komad dok meki ide na kioske i štampan je u barem 2000 komada.

Kod Tina ne znam postoji li razlika u tiražu između mekog i tvrdog uveza pošto njegovi meki ne idu na kioske.


Ej Jaki, i ti nešto pametno da kažeš
Ovde si u pravu.
Recimo BP je radio Nadzirače u tvrdom povezu i tiražu od 250 primeraka, a u mekom povezu dosta većem, mrzi me da sad gledam u svom primerku, ali pretpostavljam da je 1000-2000 komada.
I razlika je 1200 dinara između ove dve varijante (2700 din i 3900 din), a Boban je negde baš spomenuo da je ovako drastična razlika u ceni baš zbog velike razlike u tiražu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/12/2011 16:03:48
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1701 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 18/12/2011 : 16:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by jaki

Takve poteze izdavača sa mekim i skupim tvrdim izdanjima apsolutno podržavam.
Triba je stavit još skuplji tvrdi uvez pa neka ekipa kupuje.
Međutim ovdje treba napomenuti da je velika razlika u tiražu kod mekog i tvrdog LL.
Tvrdi je valjda 300 ili 500 komad dok meki ide na kioske i štampan je u barem 2000 komada.

Kod Tina ne znam postoji li razlika u tiražu između mekog i tvrdog uveza pošto njegovi meki ne idu na kioske.


Ej Jaki, i ti nešto pametno da kažeš
Ovde si u pravu.
Recimo BP je radio Nadzirače u tvrdom povezu i tiražu od 250 primeraka, a u mekom povezu dosta većem, mrzi me da sad gledam u svom primerku, ali pretpostavljam da je 1000-2000 komada.
I razlika je 1200 dinara između ove dve varijante (2700 din i 3900 din), a Boban je negde baš spomenuo da je ovako drastična razlika u ceni baš zbog velike razlike u tiražu.



Prihvaćam!
Na to nisam mislio!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26090 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/12/2011 : 16:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ej Jaki, i ti nešto pametno da kažeš




Krene me ponekad
I nije veliko J nego malo.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 18/12/2011 17:00:26
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20780 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/12/2011 : 20:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
mislio sad da je jaki od Jakša; znači, baš si jak?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 18/12/2011 : 21:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Lucky Luke samo SC.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12822 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/12/2011 : 23:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Stripovi me zanimaju samo u tvrdoj varijanti.

Što se tiče ove teme, nekako bi najbolje rješenje bilo kada bi izdavači istodobno izdavali tvrda i meka izdanja. Samo, pitanje je koliko je to izdavačima isplativo i izvedivo.

Tvrdi uvez sam po sebi nije skup ili nekakav luksuz. Skup je zbog male naklade. A teško da će se naklade stripova povećati u neko skorije vrijeme, s obzirom da ljudi baš ne čitaju stripove, jel.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26090 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/12/2011 : 00:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

mislio sad da je jaki od Jakša; znači, baš si jak?


Je jaki od Jakša ali kad sam se registrirao na forum stavio sam malo j radi lakšeg logiranja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18500 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/12/2011 : 09:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ja uzimam Taličnog u obe varijante od početka, meki za čitat djeci a tvrdi za tatinu perverziju...
to je jedno od rijetkih izdanja uz neke Bonelli koje uzimam na oba načina...ne izlazi svaki dan pa da je neki veliki izdatak u pitanju...ako se dobro rukuje SC može dugo poživit ali sa normalnim vladanjem HC je bezsmrtan...a kako se nadam da mi kolekciju nasljede djeca pa onda njihova djeca pa onda........
Talični zaslužuje uz Asterixa tvrdo izdanje, pogotovo kad danas pogledam odlično očuvane kartonce Dečjih novina ili Marketprinta, neki su ko novi čak u knjižnicama gdje idu kroz 1000 ruka, sumljam da SC može toliko poživit.ii iako opet
neki Talični Izvora su sasvim u dobrom stanju....tako da...obe varijante su odlične samo je sa mekim treba pažljivije rukovati... da je neki drugi junak u pitanju možda bi se i dvoumio ali kod Luckyja kod mene dvojbe nema....biser BD škole.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/12/2011 : 11:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Mekani Lucky je jeftin vjerojatno zato jer ide na kioske pa je tiraz puno veci. Inace, da mekani ide samo u striparnice (sto je neminovnost za 99% albuma) i da se tiska u 500 primjeraka cijena bi vjerojatno bila minimalno 70kn. Tako da ovaj Lucky poucak ne vrijedi za ostala izdanja.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18500 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/12/2011 : 12:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
tačno tako...nemamo što dodat...super za Taličnog na kioscima, kad bi barem stigo i na slovenske?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000