forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 HC vs SC - Lucky Luke
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

jaki
Advanced Member



Croatia
25970 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/12/2011 : 12:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Mekani Lucky je jeftin vjerojatno zato jer ide na kioske pa je tiraz puno veci. Inace, da mekani ide samo u striparnice (sto je neminovnost za 99% albuma) i da se tiska u 500 primjeraka cijena bi vjerojatno bila minimalno 70kn. Tako da ovaj Lucky poucak ne vrijedi za ostala izdanja.



Nisam siguran za 70 kn.
Pogledaj albume od Tina.Njemu su meki 55 kn.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/12/2011 : 16:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
E ali su mu tvrdi 100. A i isli su takodjer na kioske. A i modesty je poznat strip. Opet dodjes na istu pricu.

Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 19/12/2011 : 16:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
HC u svakom slučaju.
Kad kupujem strip nadam se da ću ga čitati i za desetak godina i više.
Ja sam svoju djecu pomalo navukao na stripove, pa se nadam da će i one čitati te stripove za tridesetak godina,
pa iz tog razloga očekujem da strip dulje traje.
Meni nije jedini kriterij hoće li se strip razlistati.
Kad dobije neki udarac na bok ili ga nešto prignječi HC će to bolje izdržati, čak i ako nastane neko manje oštećenje to neće utjecati na čvrstoću.

Ne znam je li netko drugi pričao o tome, ali mene prvenstveno čudi zašto su kod amazona HC toliko skuplji od SC, znaju bit i dvostruko skuplji. To mi je bezveze: znači da korice sudjeluju sa više od 50% cijene,
a da su svi oni listovi u sredini (gdje se i nalazi sadržaj koji nas zanima) i autorska prava ljudima koji su to djelo smislili, ostalih 50 %.

Nadam se na nisam previše zakomplicirao. Zna li netko odgovor? Vjerojatno Markos ili mcn.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25970 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/12/2011 : 00:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

E ali su mu tvrdi 100. A i isli su takodjer na kioske. A i modesty je poznat strip. Opet dodjes na istu pricu.




Tinovi albumi na kioske?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 20/12/2011 : 01:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
da
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/12/2011 : 10:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

da



Nikad vidio.
Na čijim kioscima?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 20/12/2011 : 11:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma, znam da sam ih vidio na kioscima. Tamo negdje kad su prvi brojevi izasli cini mi se.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25970 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/12/2011 : 14:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Prvi brojevi čega?
Modesty?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 20/12/2011 : 14:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Prvi brojevi čega?
Modesty?



Jest, i ne samo prvi...ima i novijih....

sad konkretno ciji kiosci ne znam, al znam da ih povremeno vidjam na kiosku na zagrebackoj Remizi

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 20/12/2011 : 16:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Vidi vraga, ja sam imao isti kiosk u glavi kad sam spomenuo. Onaj kod zeta.

Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 20/12/2011 : 19:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
iNovine su imale Modesty.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 21/12/2011 : 19:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
ipak na kraju izdanja kao Fibre itd su HC najbolja jer su lux sa dobrim papirom, dizajnom koricama itd..znaci nisu to samo hc stripovi nego su najlux..tako meki imaju neku svrjhu u nekim slucajevima kao boneli, mozda mange ali ove u A4 (ili vecim) formatu treba u hc ali bi bilo ok i da ima meki za one koji hoce samo mozda nema dovoljno kupaca da se muce izdavaci stim...

Edited by - Raymond on 21/12/2011 19:45:50
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25970 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/12/2011 : 20:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
i sve ovo poslije edita

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 22/12/2011 : 20:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

i sve ovo poslije edita


haha, ma ne da je do mene ja bih naravno preferirao izdanja Fibre u mekim koricama, malo jeftiniji papir i tako to, spustis kvalitet izdanja sto je nize moguce a da bude ipak OK izdanje, da se ne rasparcuje itd....onako dobro odradjeno izdanje u mekim koricama, bez sjajnih teskih papira itd ako to stvrno dize cijenu puno onda naravno jeftiniji papir..mislim i da je desetak vise kupaca stripa je bolje nego nista jer se tako potencijalno siri strip citanje malo po malo i vise bi se mozda kupovalo ako je povoljnija cijena..sve je to za diskusiju naravno..a sto jest, jest meke korice i laksa kilaza je ugodnije za citanje..:)
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 09/01/2012 : 01:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
HC je ljepse vidjeti na policama i kvalitetnije je napravljen ali za samo citanje SC mi je bolji.

Ako usporedimo Alan Ford Klasik HC i SC i postavimo pitanje kojeg bi radije odabrao onda kazem ovako:
HC da ga gledam na polici a SC da uzivam u citanju.

HC je nesto sto je sada moderno i svi su se masovno opredjelili za skupljanje HC izdanja ali ja osobno smatram da HC NEMA DUSU :)

Imam cijelu kolekciju Zagor SD i LUDENS u svim mogucim izdanjima i niti jedan ali bas niti jedan strip nije HC a imao sam puno puta priliku da kupim HC za neke sitne i smijesne pare.

Dakle ocito je da mi je SC u ovom slucaju bolji.

Onaj Ferri zivot sa Zagorom bih rado zamjenio SC za HC jer mi se cini da je nekako HC bolji za tako nesto.

Jasno je da su se mnogi u vezi ove teme odlucili za SC samo zbog toga jer je HC spuplji ali ako sam ja dobro shvatio ovu temu, pitanje je bilo da li vise volite HC ili SC u smislu u cemu vise uzivate i sto vam je prakticnije a ne sto je financijski bolje isplatljivo.

Glasam ovako:
Stripovi za citanje definitivno SC
Stripovi za slaganje na policu i bolji izgled HC

Razlog: lakse i prakticnije mi je u ruci drzati i citati SC nego HC.
Da je HC kvalitetnije napravljen APSOLUTNO SE SLAZEM i ljepse ga je vidjeti na polici ali to ne znaci da je i prakticniji za citanje.

Ova Libellus izdanja Ken Parker i Mister No HC odlicno mi izgledaju i vrlo su kvalitetno napravljena ali mislim da bi bio sretniji da ih imam u kolekciji SC kao i Zagor Extra pa makar bili losije kvalitete.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 09/01/2012 02:00:17
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20744 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/01/2012 : 01:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Evo ovako:
pre par dana sam dao tastu Taličnog (protiv Pata Pokera) na čitanje.Sto puta sam mu rekao kako da čita strip i svaki put me je ispoštovao.
E, danas mi je vratio ovog Taličnog sjebanog.Čitao ga je totalno presavijenog, i evo sad se primerak pegla ispod 20 debelih strip albuma (usput sam mu rekao da ću mu sledeći put vratiti i strip i ćerku zajedno sa stripom ako mi opet zajebe strip).
Da je bio HC do ovoga ne bi došlo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/01/2012 01:24:40
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25970 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/01/2012 : 01:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
i da mu nisi posudio isto do tog ne bi došlo.
sc je bolji za čitanje.hc je bolji za slaganje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 09/01/2012 : 01:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

i da mu nisi posudio isto do tog ne bi došlo.
sc je bolji za čitanje.hc je bolji za slaganje.



apsolutno potpisujem jer o tome i ja govorim.
Ne brkajte sta je kvalitetnije napravljeno nego odgovorite na temu sta je vama ljepse i prakticnije za citanje.
Stripovi su namjenjeni za citanje a ne za sminku stoga uvijek sam za SC.


Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 09/01/2012 : 02:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
nekad smo citali ZS i LMS gotovo u raspadnom stanju ili osrednje ocuvan i nismo se zamarali time kako je strip ocuvan nego smo uzivali u citanju.
2 desetljeca kasnije, pretvorili smo se u picajzle koje zele necitane glancere i strip ne smije imati na sebi nikakvo ostecenje ili nekakvu fleku i posto je HC puno kvalitetnije napravljen svi smo se prebacili na HC a kad kupujemo SC onda bacamo ogromne pare za glancere ZS i LMS samo zato jer su odlicno ocuvani a kad ga kupimo pazljivo ga procitamo (ako ga uopste procitamo) i sa njim u vrecicu i na policu i ne diraj to vise da se ne osteti.
Nije zlato sve sto sjaji, ja jos uvijek vise uzivam citajuci strip ocuvan za trojku ili cetvorku, kojeg mi je prakticno drzati u ruci i ne zamaram se time hocu li ga na bilo koji nacin ostetiti ili necu. Kad imam u ruci glancera samo ga gledam i divim mu se ali ne usudim se puno dirati ga i citati ga jer se bojim da ga ne ostetim i to je za mene strip bez duse koji lijepo svjetluca na polici i u kojeg svako malo treba dahnut i polirati ga :).




Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 09/01/2012 02:16:17
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20744 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/01/2012 : 02:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kao prvo, ni u ludilu ne bih kupio HC Taličnog kad je skuplji u odnosu na SC 2,27 puta.
Kao drugo, meni je daleko lakši za čitanje HC - kad se samo setim Nadzirača - SC primerak sve nešto držim sa strahom da ga mnogo ne presavijem i oštetim i slično, a sa HC-om sam bio totalno opušten.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 09/01/2012 : 02:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
procitaj moj post iznad da se ne ponavljam... sve sto sam napisao upravo si potvrdio

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20744 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/01/2012 : 02:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney

procitaj moj post iznad da se ne ponavljam... sve sto sam napisao upravo si potvrdio


Pa da, baš tako!!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/01/2012 : 02:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney

HC je nesto sto je sada moderno i svi su se masovno opredjelili za skupljanje HC izdanja ali ja osobno smatram da HC NEMA DUSU :)


Kakav je to argument?

Što to uopće znači?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20744 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/01/2012 : 02:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ali ja sam osoba koja voli da pozajmljuje stripove i mnogo mi je lakše da pozajmim HC nego SC , tako da mi je i iz tog razloga draži HC.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 09/01/2012 : 02:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Barney

HC je nesto sto je sada moderno i svi su se masovno opredjelili za skupljanje HC izdanja ali ja osobno smatram da HC NEMA DUSU :)


Kakav je to argument?

Što to uopće znači?



citajuci HC nisam tako opusten kao kad citam SC jer te tvrde korice mi ostavljaju dojam da u ruci drzim knjigu a ne strip.

HC svi vise kupuju jer se teze ostecuje, odnosno i nakon nekoliko citanja ostat ce ocuvan za 5 ali opet se sve vodi na to da se zamaramo time kako ce strip biti ocuvan a ne sta nam je prakticnije drzati u ruci.

Danas je najbitnije imati odlicno ocuvane stripove.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000