forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 MMA ( UFC )
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 29/01/2012 : 20:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Da, na kraju kada pogledamo eventove u zadnje vrijeme, velika većina dobrih, atraktivnih, dinamičnih i onda baš pogode ovaj "on Fox" kao jedan od dosadnijih... I to ne u posljednje vrijeme, usudio bih se reći da je ovo jedan od dosadnijih (glavni program) eventova u povijesti UFC-a bio...

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1357 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 29/01/2012 : 21:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Ako ne računamo Matušenko-Ortiz, koji nisam gledao uživo, ovaj meč kao main event stoji rame uz rame sa par poslednjih borbi GSP-a i onih izmotavanja Andersona Silve sa BJJ zemljacima.
Mada, ovo je jedina borba koju nisam imao živaca da odgledam do kraja

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 02/02/2012 : 15:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Čini se da su neke stvari shvatili u UFC-u, tako da nam se sprema rekao bih dosad najbolji event na Foxu (treći) u kojem će glavnu ulogu imati Nate Diaz i Jim Miller, pobjednik ide na Edgara. Uz to su potvrđene borbe Pata Barrya i Lavara Johnsonna te Vere i Thiaga Silve.

Jasno je da Bary i Johnsson nisu sam vrh teškaške divizije, ali Barry je borac čije borbe su uvijek onakve kakve publika voli, želi dok je Johnsson uspio dosad nezamislivo, nokautirati Beltrana, borca ipak niže kvalitete, ali strašno čvrste brade. Moja procjena je da se radi o kvalitetima borca koji teško da mogu ikad pretendirati na naslov, ali dobru borbu će nam pružiti...

Vera će dobiti željeni revanš protiv Thiaga Silve (prvu borbu dobio Silva, ali onda proglašena u No Contest nakon otkrivenog dopinga), nadam se ravnopravnijoj, a ne jednosmjernoj (kao prošli put) borbi.

Naravno, valja još vidjeti kako će se sve te borbe rasporediti (glavni i sporedni program) i koliko će ih još dodavati. No ovo već sada bolje zvuči nego UFC on Fox 2.

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

Cain
Starting Member

1 Posts

Member since 21/07/2010

Posted - 02/02/2012 : 19:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Cain a Private Message  Reply with Quote
Hvala bogu na ovome topicu i svaka čast tko ga je otvorio.
Pratim MMA već godinama ali me nema često na ovome forumu ali zbog ovoga ću sad boti ćešće.
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1357 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 02/02/2012 : 23:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by makikatalinic

Čini se da su neke stvari shvatili u UFC-u, tako da nam se sprema rekao bih dosad najbolji event na Foxu (treći) u kojem će glavnu ulogu imati Nate Diaz i Jim Miller, pobjednik ide na Edgara. Uz to su potvrđene borbe Pata Barrya i Lavara Johnsonna te Vere i Thiaga Silve.

Jasno je da Bary i Johnsson nisu sam vrh teškaške divizije, ali Barry je borac čije borbe su uvijek onakve kakve publika voli, želi dok je Johnsson uspio dosad nezamislivo, nokautirati Beltrana, borca ipak niže kvalitete, ali strašno čvrste brade. Moja procjena je da se radi o kvalitetima borca koji teško da mogu ikad pretendirati na naslov, ali dobru borbu će nam pružiti...

Vera će dobiti željeni revanš protiv Thiaga Silve (prvu borbu dobio Silva, ali onda proglašena u No Contest nakon otkrivenog dopinga), nadam se ravnopravnijoj, a ne jednosmjernoj (kao prošli put) borbi.

Naravno, valja još vidjeti kako će se sve te borbe rasporediti (glavni i sporedni program) i koliko će ih još dodavati. No ovo već sada bolje zvuči nego UFC on Fox 2.



Slažem se da Foks trojka obećava.
Braća Diaz nikoga ne ostavljaju ravnodušnim.
Barry je spektakularan poput Struvea. Ili zada ili popije nokaut večeri.
Thiago je imao samo jednu meni dosadnu borbu, pogodite protiv koga

A mislim da bi im pun pogodak bio da nekog perspektivnog i kvalitenog borca koji, recimo, dolazi iz poraza, upare sa nekom kantom, nešto slično onom što su radili u Prajdu. Tako borac dobija na samopouzdanju, stiče ime a publika dobija atraktivan finiš.
Prajd je to fenomenalno uradio sa Wandom, koga su, u pauzi između ozbiljnih borbi hranili kojekakvim džapanezima, i tako njegovoj pojavi davali maltene mitsku dimenziju. Slično kao sa Mirkom, Fedorom, Nogom...

p.s. Ja, iako sa zakašnjenjem, krenuo sa UFC fantazijem. Probajte, zanimljivo je, još uvek može da se tipuje na UFC 143...

http://fantasy.sherdog.com/JanFeb2012/cards/view

@Cain - Dobrodošao

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/02/2012 : 20:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Sto mislite , dali je hipe oko ovog lika opravdan ili?

Stephen “Čudesni dečko” Thompson.



quote:
NAREDNOG vikenda na UFC-u 143, u jednoj od uvodnih borbi, svjetskoj MMA publici predstavit će se malo poznati udarač Stephen “Čudesni dečko” Thompson.

Da se ne radi samo o jednom u nizu više ili manje talentiranih boraca koji se pokušavaju probiti u svijet slobodne borbe, govori i izjava trenera Georgesa St. Pierrea, Firas Zahabija koji je Thompsona nazvao “definitivno najboljim majstorom karatea i najboljim udaračem uopće u bilo kojem borilačkom sportu”.

Kada tu tvrdnju potkrijepite s njegovim nevjerojatnim scoreom od 62-0, onda vam je jasno zašto ga nazivaju “Karate Kid”.






quote:
Ovaj čudesni dečko borilačkim se sportovima počeo baviti od svoje treće godine i to pod učiteljskom palicom oca koji u Južnoj Karolini ima vlastitu karate školu. Do 15. godine već je nabildao svoj amaterski score na nevjerojatnih 37-0, a uslijedio je kick boks debi protiv 11 godina starijeg i također neporaženog prvaka kojeg je, pogađate, deklasirao. Uslijedila je uspješna profesionalna kick boks karijera s 20 čistih pobjeda, a od 2010. se bacio u slobodnu borbu gdje za sada ima 5-0. Zbrojeno, 62-0, od čega 41 nokaut. Priznat ćete, prilično impresivno, pa čak i nevjerojatno. Da se ne radi samo o jednodimenzionalnom borcu, govori i podatak kako je Thompson u međuvremenu zaradio i crni pojas u brazilskoj jiu-jitsi.

“Moj cilj je oduvijek bio da postanem najbolji mogući borac, a da bih to postigao, morao sam se prebaciti u slobodnu borbu i upotrijebiti sva ona znanja koje sam naučio od najranije mladosti, no koje nisam mogao upotrebljavati u karate i kick boks natjecanjima”, izjavio je “Čudesni dečko” uoči svog UFC debija dodavši:

“Ljudi me uvijek pitaju što će se dogoditi ukoliko izgubim, a ja zapravo o tome nikada nisam ozbiljno niti razmišljao. Ako izgubim, to će me samo natjerati da treniram još jače. Znam da su u UFC-u momci koji mi žele otrgnuti glavu i izbaciti me od kuda sam došao. No, s obzirom na moju prošlosti, mislim da će većina htjeti borbu protiv mene prebaciti na parter. Svi koji žele uzbudljivu borbu mogu biti sigurni da ću im je pružiti. Bit će to još jedan nokaut”, zaključio je Thompson koji se na UFC-u 143 bori protiv još jednog UFC debitanta, Dana Stittgena.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 03/02/2012 20:41:57
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 04/02/2012 : 08:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Pa u svakom slučaju imati 62-0 je lijepa stvar i rijetkost naravno, no UFC je ipak druga dimenzija, tu će neke stvari biti jasnije.

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 04/02/2012 : 09:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by makikatalinic

Pa u svakom slučaju imati 62-0 je lijepa stvar i rijetkost naravno, no UFC je ipak druga dimenzija, tu će neke stvari biti jasnije.

Slazem se, puno boraca posrne na tom pragu koji dijeli dobre od odlicnih.
Oktagon je unistio snove mnogima , ali mnogima ih je i ispunio.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/02/2012 : 12:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Carlos Condit je ipak dobio Nick Diaza, sto me je osobno iznenadilo...
Cestitke Conditu.

Pogledajte kako je Dana izpizdio zbog mikrofona

http://www.ufc.com/news/143-post-pc-news

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/02/2012 : 12:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
UFC 144

15 Veljace Omaha.


Main Card

Sanchez vs Ellenberger

Struve vs Herman

Simpson vs Markes

Miocic vs De Fries

Dillashaw vs Watson
Prelims

Menjivar vs Albert

Brookins vs Rocha

Roberts vs Loeffler

Kuivanen vs Salas

Means vs Magalhaes

Bori nam se i Stipe, sto prognozirate?



Protivnik mu je Phil De Fries







“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1357 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 05/02/2012 : 14:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Ja samo da se pohvalim da na fantaziju imam 1300 poena.
Pogodio sam deset od jedanaest borbi, od toga pet perfektno (i ishod i način i rundu). Ko zna, možda i dobijem IPed2. Držite mi palčeve.
p.s. Naravno, jedina borba koju sam promašio je ova krađa u glavnoj borbi.
Greg jebeni Džekson će da uništi UFC, verujte mi na reč.
I neću više da ga psujem, da ne završim ko Savić

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/02/2012 : 16:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Diaz najavio kraj karijere nakon poraza od Condita

"Ne mogu prihvatiti ovaj ishod. Gubio sam i prije u karijeri, ali ne mogu prihvatiti da sam izgubio ovaj meč. Dosta mi je ovog sporta, dobro me plaćate, bilo mi je lijepo, ali se opraštam", izjavio je potpuno razočarani Nick Diaz nakon gubitka meča za titulu privremenog prvaka UFC-a u velter kategoriji najavivši tako kraj karijere.

"Čitav meč sam ga pritiskao i kontrolirao ritam borbe. Imao sam mu leđa i gotovo da sam ga završio s armbarom. On je bježao po kavezu i udarao me dječijim udarcima nogama. Carlos Condit je dobar protivnik, no ja sam zaslužio pobjedu", ponovio je Diaz na što mu je Joe Rogan sugerirao da razmisli ponovno o svojim riječima jednom kada se usijana glava ohladi.

Je li se radilo samo o izljevu bijesa ili je Diaz zaista rekao konačno zbogom slobodnoj borbi, saznat ćemo kroz nekoliko sljedećih dana.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 06/02/2012 : 20:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

Ja samo da se pohvalim da na fantaziju imam 1300 poena.
Pogodio sam deset od jedanaest borbi, od toga pet perfektno (i ishod i način i rundu). Ko zna, možda i dobijem IPed2. Držite mi palčeve.
p.s. Naravno, jedina borba koju sam promašio je ova krađa u glavnoj borbi.
Greg jebeni Džekson će da uništi UFC, verujte mi na reč.
I neću više da ga psujem, da ne završim ko Savić



Pa ako si zaista pogodio 10 od 11, predlažem ti i da se u kladionice malo uključiš, mogle bi se tu možda neke dobre kombinacije složiti

Što se same glavne borbe tiče, Petrak s Fightsitea je napisao kratak tekst s kojim se uglavnom slažem, pa da ne trošim riječi i tipkovnicu (umor), pročitajte : http://www.fightsite.hr/kolumne/nick-diaz-je-plesao-onako-kako-je-carlos-condit-svirao/

Conditu svaka čast, oduševio me svojim ponašanjem u oktagonu, izvan njega... Ako dobije GSP-a kojim slučajem (nije nemoguće, bitan faktor je to što se GSP dugo nije borio), neće mi biti previše žao koliko god mi je GSP dobar jer i ovaj ostavlja dojam takvog.

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1357 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 06/02/2012 : 21:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Ma meni je najveći problem suđenje i nedostatak ujednačenosti u kriterijumu. U nekim borbama koje su "izjednačene" presuđuju u korist kontrole oktagona i agresivnosti, u drugima pak to očigledno nije dovoljno. Mogao bih da navedem gomilu borbi u kojima je inferiorni borac dobio meč upravo zbog pomenuta dva elementa. Drugim rečima, boduju kako im se ćune i kako nekome odgovara, a sve mi se čini da su ovde kaznili Diaza zbog ponašanja pre neodržanog meča sa GSP-om.
Ja bih prve dva runde (mada jedva) dao Diazu, par sledećih Konditu, petu opet Diazu, mada uvek ostavljam mogućnost da grešim u proceni.
A to kakvo je Diazovo lice bilo posle borbe - kad nije? Čovek, poput Fedora ima kožu od hartije.
Drugi je problem odnos u broju udaraca i šteta koju su oni naneli borcu. Pa 70% lou kikova su bili upravo ono kako ih je Diaz nazvao. I sad bi oni trebali da donesu prevagu? Bezveze.
Neka, na kraju i bude da je Kondit dobio poene po koje je išao. Ali da li je bio i bolji borac? Teško. Ma koliko ljudi hvalili njegovu "taktiku", činjenica je da on nije pokazao srce, i par puta kada je mogao da nanese ozbiljniju štetu Diazu, on se "taktički" povukao.
Ali to ne čudi kad je u pitanju borac iz ergele Grega Džeksona.
I dok god sudije imaju naklonost prema borcima koji skupljaju poene i runde koristeći loša i nedefinisana pravila, ovaj sport će da stagnira jer favorizuje lošije i manje talentovane borce.
A malo je verovatno da će meč GSP-Kondit biti veći spektakl od meča GSP-Diaz.

p.s. I da, da je dobio Diaz ja bih verovatno imao najviše poena u kolu i samim tim i osvojio IPed. Tražite u tome i uzrok moje malo veće ostrašćenosti :)

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 06/02/2012 : 23:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Big John McCarthy je prije godinu dana pričao u jednom intervju kako je u pripremi nekakav novi sustav bodovanja, ali da je još u eksperimentalnoj fazi, što god to značilo.

Definitivno bi trebalo napraviti neke promjene kod bodovanja jer nije isto uzeti od boksa sistem bodovanja, radi se ipak o drugačijim potezima.

Nekako mi se čini da ništa od toga, ali eto, MMA je zaista ipak još "mlad" sport, valjda će kroz godine doći i još bolje stvari...

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1357 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 07/02/2012 : 11:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Potpuno si u pravu.
Ovaj sistem bodovanja je preuzet iz boksa i odgovara kada se primenjuje na 12 rundi, nikako na tri ili pet. Vrlo često se dešava da borac bude tek za nijansu bolji u dve runde i dobije borbu iako je bio ubedljivo nadjačan u trećoj. Kao, recimo, Kotur protiv Vere, Evans protiv Džeksona i Silve, Džekson protiv Maćide... Čak bi moglo da se diskutuje i o Šogunovoj borbi protiv Hendersona, jer je Dan glatko dobio prve tri sa 10-9, Šogun četvrtu istim skorom, i da je peta, kao što bi možda i trebala, bodovana sa 10-8 u njegovu korist, meč bi bio proglašen nerešenim. U Prideu, čini mi se, sudije nisu bodovali po rundama, već su posmatrali meč kao celinu, što možda nije najsrećnije rešenje, ali je ipak bolje od sadašnjeg.

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/02/2012 : 13:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

Potpuno si u pravu.
Ovaj sistem bodovanja je preuzet iz boksa i odgovara kada se primenjuje na 12 rundi, nikako na tri ili pet. Vrlo često se dešava da borac bude tek za nijansu bolji u dve runde i dobije borbu iako je bio ubedljivo nadjačan u trećoj. Kao, recimo, Kotur protiv Vere, Evans protiv Džeksona i Silve, Džekson protiv Maćide... Čak bi moglo da se diskutuje i o Šogunovoj borbi protiv Hendersona, jer je Dan glatko dobio prve tri sa 10-9, Šogun četvrtu istim skorom, i da je peta, kao što bi možda i trebala, bodovana sa 10-8 u njegovu korist, meč bi bio proglašen nerešenim. U Prideu, čini mi se, sudije nisu bodovali po rundama, već su posmatrali meč kao celinu, što možda nije najsrećnije rešenje, ali je ipak bolje od sadašnjeg.


Slazem se Pride bodovanje je ipak bilo sretnije rjesenje..ali to je bilo nekad..ovo je sad.
Vjerujem da ce sistem bodovanja evoluirati u nesto bolje i pravednije .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 07/02/2012 : 16:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

Potpuno si u pravu.
Ovaj sistem bodovanja je preuzet iz boksa i odgovara kada se primenjuje na 12 rundi, nikako na tri ili pet. Vrlo često se dešava da borac bude tek za nijansu bolji u dve runde i dobije borbu iako je bio ubedljivo nadjačan u trećoj. Kao, recimo, Kotur protiv Vere, Evans protiv Džeksona i Silve, Džekson protiv Maćide... Čak bi moglo da se diskutuje i o Šogunovoj borbi protiv Hendersona, jer je Dan glatko dobio prve tri sa 10-9, Šogun četvrtu istim skorom, i da je peta, kao što bi možda i trebala, bodovana sa 10-8 u njegovu korist, meč bi bio proglašen nerešenim. U Prideu, čini mi se, sudije nisu bodovali po rundama, već su posmatrali meč kao celinu, što možda nije najsrećnije rešenje, ali je ipak bolje od sadašnjeg.




Da, sjećam se za to iz Pridea, ali to je opet problematično jer nije bilo nikakvog bodovanja već se išlo na "opći dojam" što može izazivati svakakve kontroverze.

No na tome bi trebalo bazirati sustav, borba kao cjelina i da kroz cijelu borbu se vodi nekakvo bodovanje (iskreno, nije lako osmisliti ideju u cjelosti). Time bi sigurno se negdje i spriječile kalkulacije ovo što spominjemo kad borac dobije "dvije runde", računa na to i treću je oprezniji nego inače. Iako se i to nekima znalo obiti o glavu.

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/02/2012 : 16:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by makikatalinic

quote:
Originally posted by henry

Potpuno si u pravu.
Ovaj sistem bodovanja je preuzet iz boksa i odgovara kada se primenjuje na 12 rundi, nikako na tri ili pet. Vrlo često se dešava da borac bude tek za nijansu bolji u dve runde i dobije borbu iako je bio ubedljivo nadjačan u trećoj. Kao, recimo, Kotur protiv Vere, Evans protiv Džeksona i Silve, Džekson protiv Maćide... Čak bi moglo da se diskutuje i o Šogunovoj borbi protiv Hendersona, jer je Dan glatko dobio prve tri sa 10-9, Šogun četvrtu istim skorom, i da je peta, kao što bi možda i trebala, bodovana sa 10-8 u njegovu korist, meč bi bio proglašen nerešenim. U Prideu, čini mi se, sudije nisu bodovali po rundama, već su posmatrali meč kao celinu, što možda nije najsrećnije rešenje, ali je ipak bolje od sadašnjeg.




Da, sjećam se za to iz Pridea, ali to je opet problematično jer nije bilo nikakvog bodovanja već se išlo na "opći dojam" što može izazivati svakakve kontroverze.

No na tome bi trebalo bazirati sustav, borba kao cjelina i da kroz cijelu borbu se vodi nekakvo bodovanje (iskreno, nije lako osmisliti ideju u cjelosti). Time bi sigurno se negdje i spriječile kalkulacije ovo što spominjemo kad borac dobije "dvije runde", računa na to i treću je oprezniji nego inače. Iako se i to nekima znalo obiti o glavu.



Hmm ono sto govoris je npr borba "Rampage" Jackson vs. Lyoto Machida gdje je Rampage ustvari borbu dobio na agresivnost i cinjenicu da je bio kao aktivniji borac..mada smatram da je Machida bio bolji i da je borba trebala zavrsiti makar nerijeseno..neznam..tesko je odredivati sudacku kompetenciju i nacin bodovanja kada su borbe prilicno izjednacene.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1357 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 07/02/2012 : 21:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
@maki
Ma nisam ja ni rekao da bi se trebalo vratiti na Prideov sistem jer i on ostavlja mnogo prostora za malverzacije. Samo mi se čini da je on malo bolji od trenutnog jer bi donekle sprečio taktiku osvajanja rundi i bodova.
A, ako se ne varam, neka njihova atletska komisija određuje sudije i oni su vrlo često proistekli iz boksa i sa MMA imaju malo veze, tako da ne čude problematične odluke i povremena nekompetentnost. UFC tu nema nikakvog uticaja (na sam odabir), pa i ne čudi što Dana vrlo često pizdi zbog nekih odluka.
Ali lepo neko od vas reče ranije, MMA je još uvek mlad sport koji će tek da se razvija, valjda će taj razvoj da prate i sudije...

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 07/02/2012 : 21:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

@maki
Ma nisam ja ni rekao da bi se trebalo vratiti na Prideov sistem jer i on ostavlja mnogo prostora za malverzacije. Samo mi se čini da je on malo bolji od trenutnog jer bi donekle sprečio taktiku osvajanja rundi i bodova.
A, ako se ne varam, neka njihova atletska komisija određuje sudije i oni su vrlo često proistekli iz boksa i sa MMA imaju malo veze, tako da ne čude problematične odluke i povremena nekompetentnost. UFC tu nema nikakvog uticaja (na sam odabir), pa i ne čudi što Dana vrlo često pizdi zbog nekih odluka.
Ali lepo neko od vas reče ranije, MMA je još uvek mlad sport koji će tek da se razvija, valjda će taj razvoj da prate i sudije...



Da, u Americi postoje atletske komisije koje biraju suce, tu UFC nema utjecaja, ali zato izvan Amerike čini mi se da UFC sve radi, brine sam o doping kontroli, sucima...

Još jedan plus koji Dani više odgovara (osim širena biznisa naravno) u slučaju kad je UFC "vani".

No pustimo to sad : Ekskluzivno: Igor Pokrajac protiv Thiaga Silve!

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1357 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 07/02/2012 : 23:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam!
Šta mislite, kakve su šanse da Pokrajac primeni Conditovu taktiku?

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 08/02/2012 : 11:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Šanse su male, problem je što vidim borbu kao protiv Vere gdje će Silva sigurno forsirati parter jer mislim da mu gore ne bi bilo pametno ostati, Poki mu tu može svašta napraviti...

Ali dobro, ako ništa, dolazimo do onog dijela koji kaže da se ipak godinu (i više) dana nije borio, svjedoci smo svi da pauza može utjecati na većinu boraca, nadajmo se da je Silva među njima.

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1357 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 08/02/2012 : 13:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Ma koliko mi Pokrajac bio drag kao borac zbog svog beskompromisnog stila, ulogu blagog favorita ipak moram da prepustim Silvi.
Ali ukoliko ga Brazilac makar malo potceni i krene u razmenu udaraca (a sklon je tome), neće biti dobro po njega.
Kako Pokrajac udara kao kopitom, biće mu dovoljan samo tenutak neopreznosti.
A ako tome dodamo i da je vaš zemljak na krilima dve fantastične pobede i da ga je prošao početni "strah" od oktagona, sigurno će da pokaže sve što zna i nema sumnje da će borba biti fantastična.

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/02/2012 : 18:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Veceras .

Sanchez vs Ellenberger
Struve vs Herman
Simpson vs Markes
Miocic vs De Fries
Dillashaw vs Watson
Brookins vs Rocha


Menjivar vs Albert
Roberts vs Loeffler
Kuivanen vs Salas
Means vs Magalhaes



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000