forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Orfani (Recchioni, Mammucari)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 37

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/05/2014 : 12:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#Orfani n. 8 - "War Pigs"
Roberto Recchioni (storia)
Davide Gianfelice (disegni)
Stefano Simeone (colori)

http://www.fumettologica.it/galleria/orfani-8-war-pigs-di-roberto-recchioni-e-davide-gianfelice/
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/05/2014 : 12:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Magic Wind
New Member



Serbia
263 Posts

Member since 25/07/2008

Posted - 08/05/2014 : 17:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Magic Wind a Private Message  Reply with Quote
Prvi broj je odličan, pravi uvod u priču, crtež dobar, kolor takođe. Desetka za Darkwood, tehnički izdanje perfektno, čekamo drugi broj
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/05/2014 : 10:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

In the past, it's open season on Ringo, while in the present situation is becoming more explosive!



ORFANI 9
FREDDO COME LO SPAZIO (COLD AS SPACE)
Release date: 14/06/2014
Frequency: Monthly
Subject: Roberto Recchioni
Screenplay: Roberto Recchioni
Artwork: Gigi Cavenago and Werther Dell'Edera
Cover: Massimo Carnevale
Colors: Alessia Pastorello and Giovanna Niro

"In the past becomes more and more explosive the situation of chaos in which the world has collapsed after the catastrophe whose origins have been carefully concealed from the world's great powers. Meanwhile, the Orphans test their new combat suits in a hunt against Ringo.

In the present: Jonas, Raul and Sam are on the trail of Juno and Ringo that hold hostage Juric. Angelo and Pistolero has to decide immediately whether to delete the Professor or whether to accept that she is launching yet another challenge to the Orphans rebels."








Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/05/2014 : 22:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Knjiga br. 2, sa naslovnicom Carnevalea
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/05/2014 : 22:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odlična ali već je bila na naslovnici XL :/

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/05/2014 : 08:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Druga sezona
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/05/2014 : 08:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/05/2014 : 10:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/05/2014 : 20:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Druga sezona
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/05/2014 : 20:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/05/2014 : 15:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#9
Crtež: Gigi Cavenago/Werther Dell'Edera
Kolor: Alessia Pastorello/Giovanna Niro


http://www.comicus.it/index.php?option=com_k2&view=item&id=57212%3Aorfani9-a
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/05/2014 : 15:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/05/2014 : 12:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#9 Gigi Cavenago/Alessia Pastorello
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/06/2014 : 15:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Danas je Recchioni potvrdio kako će treća sezona Orfana ipak imati 12 epizoda, a ne manje od toga kako je do sada bilo planirano.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/06/2014 : 21:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu a da se ne pohvalim... danas stiglo iz Italije:
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 06/06/2014 : 22:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Super!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/06/2014 : 23:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#1 "Siroti mali ratnici"

Početak je vizualno spektakularan ali kratak, eksplozije nisu same sebi svrha. Odmah nakon toga dolazi trening i suočavanje sa teškim egzistencijalnim situacijama koje su još dojmljivije jer su u pitanju djeca. Njihovi karakteri su jasno distingvirani i zaista je interesantno gledati kako se odnose s vanjskim prijetnjama i izazovima, ali i međusobno. Tome puno pridonosi i brzi ritam pripovijedanja koji vam ne ostavlja puno vremena za predah.
Otvara se hrpa pitanja vezana za moralnost same obuke i načina na koji su glavešine odlučili doći do svojih ciljeva.

Drugi dio u budućnosti služi kao dobra protuteža "prošlosti" i skoro da vas pokušava odmoriti od emotivne i etičke napregnutosti "treninga". Mi kao čitatelji dolazimo u središte već pokrenutih događanja bez puno informacija, tek nam se davaju naznake o onome što bi moglo slijediti. Na kraju vidimo i "Siročad" u potpuno novom "herojskom" svijetlu sa oklopima koji im skrivaju identitete.

Priča: 8
Scenarij: 9
Crtež: 9
Kolor: 9.5
Naslovnica: 8.5

Edited by - solar on 08/06/2014 12:56:02
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/06/2014 : 12:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#2 "Ne radi mržnje, nego zbog ljubavi"

Originalni naslov puno bolje zvuči, barem na talijanskom.
Uf što je ovo bila dobra epizoda! Odavno se nisam ovako "zalijepio" za neki strip.


spojleri na kvadrat:

Ako je "prošlost" u prvom broju bila napeta, moralno i emocionalno angažirajuća, ovdje ni "budućnost" nimalo ne zaostaje.

Cijela sekvenca gdje Juno i Jonas kreću u potragu za vanzemaljcima je toliko dobra na toliko puno razina da je to za ne vjerovat.
Kad su došli na odredište u njima se budi strast i bez obzira na realnu mogućnost od napada skidaju kacige i ljube se. Sad bi čovjek pomislio da je to neki jeftini klišej iz filmova, ali u tom trenutku nešto se događa.
Cijeli jebeni grad iza njih izranja iz ničega! Sad se pitam, je li to samo privid, fatamorgana, ko je ovdje lud? Kako se gradovi mogu samo tako pojavljivati i zašto se to dogodilo baš u tom trenutku? Ima li to neku uzročno-posljedičnu vezu s njihovim nutarnjim stanjem... misterija...
I kao da to nije dovoljno, oni se spuštaju do njega i nakon nekoliko tabli u kojima smo i mi i oni puni napetosti i iščekivanja, ispred nas izranja "Sagrada Familia", uništena katedrala iz Jonasovog rodnog grada - Barcelone. Ali opet, nema vremena za iščuđavanje jer je sve puno krvoločnih aliena i koljačina počinje.
Naravno, njih dvoje nisu dovoljni da ih sve uspiju pobiti i tada, u tom trenutku svijesti o neizbježnoj smrti, on nju pita hoće li se udati za njega. Kažem, sve ovo, ovako zvuči kao najgori sentimentalni klišej, ali nakon svega mi nije ostao takav dojam. Previše se toga poklopilo da bi ovo bila neka jeftina fora, premda "izvlačenje" njih dvoje nakon toga miriše na to... ne znam vidjet ćemo u sljedećim epizodama.

I sad dolazimo do poante koja je pripremljena u "prošlosti", u ovom broju ali i u prethodnom. Juno zna ili barem naslućuje da su "glavešine" ubili Hektora zbog ničega. To nam je odmah dano do znanja u onoj kratkoj sceni na groblju. Ustvari cijela ova epizoda je posvećena Juno, koja je najviše osakaćena provedenim vremenom u trening-bazi. Jonas je u drugom dijelu upotpunjuje i njihova veza joj daje ono što joj je najviše nedostajalo, te kada je opet željela ubiti Nakamuru u svemirskom brodu shvaća da ne treba živjeti radi mržnje nego zbog ljubavi.

Moglo bi se tu još svašta reći, padaju mi na pamet scene uništenja Lisabona i smrt koju su Juno i Hektor tada izbjegli. Besmisao i apsurd situacije u kojoj su se našli i još besmislenija i apsurdnija Hektorova smrt. Posljedice koje su ti događaju ostavili na Juno, jer u većini kadrova iz njenog lica isijava ljutnja i mržnja. Što tek pomisliti o onome što nismo vidjeli niti možemo znati jer imamo ogromnu rupetinu između "prošlosti" i "budućnosti"...


završetak spojlera



Priča: 8.5
Scenarij: 10
Crtež: 9
Kolor: 9
Naslovnica: 10

Edited by - solar on 09/06/2014 17:31:10
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 08/06/2014 : 22:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Cini mi se zanimljivo. :)
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/06/2014 : 02:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
I meni, i meni! Hvala Solar!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/06/2014 : 16:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#3 "Prva krv"

Još jedna dobra epizoda. Opet "prošlost" nikoga ne ostavlja ravnodušnim. Krv, bol i suze, što više reći a da ne spojlam.
"Budućnost" je u odnosu na prethodnu epizodu malo manje intenzivna, ali samo malo...


spojleri:

Dovoljno je vidjeti prve tri table pa da odmah dobijete dojam "cjeline", Recchioni rastura sa simbolikom!
Ringo je fokus cijele priče, a amplituda nutarnjih stanja kroz koje prolazi u relativno kratkom vremenu je fascinantna. Od arogantne samouvjerenosti pa do potpunog sloma i praga smrti, a zatim odluke o žrtvovanju i ponižavanju samog sebe zbog ljubavi prema Sam.
Još je to i interesantnije s obzirom kako se sve odigralo, jer Jonas se Hektoru na "samrti" zakleo da će svojim životom paziti na svakog od njih. Uspio je naći način da svome drugu spasi život premda to ni on sam više nije želio. Tako je Ringo, kao i Juno u prošloj epizodi, našao smisao života ne u mržnji nego u ljubavi.

U "budućnosti" nalazimo Ringa koji se, nakon rušenja u močvaru, bori sa jednim primjerkom aliena, ali ne bilo kakvim. Recchioni opet poentira pozivajući se na simbolički kapital kojeg je uspostavio u prve tri table. Neprijatelj podsjeća na bika ne samo obličjem nego i kretnjama, jer ga odmjerava prije nego što krene u napad.
Takav razvoj događaja opet poteže razna pitanja, poput onog jesu li ti neprijatelji u stanju poprimiti obličje njihovih vlastitih strahova, odnosno jesu li u stanju zadirati u njihovu nutrinu, podsvijest?
...opet nailazimo na misteriju...

Baš mi se svidio detalj sa Hostom (tj. robotskom kuglom), koji je osim praktične svrhe imao i onu u stvaranju prijeko potrebnog humora. Dobar je primjer razmjena mišljenja na 63. str. gdje Ringo ironično naziva Hosta "pravim genijem" jer je rekao nešto posve očigledno, a Host će na to: "hvala gospodine, samo radim svoj posao"!  ;D

Na kraju nam ostaje pitanje Ringove sudbine, premda mi se čini da je naslovnica 7. broja dala odgovor na to.


završetak spojlera



Priča: 8.5
Scenarij: 9
Crtež: 9
Kolor: 9
Naslovnica: 10

Edited by - solar on 09/06/2014 16:41:35
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/06/2014 : 20:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#9
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/06/2014 : 14:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
ODLIČNA naslovnica, Carnevale rastura!

#10
Priča/Scenarij: Roberto Recchioni
Crtež: Matteo Cremona
Naslovnica: Massimo Carnevale
Kolor: Annalisa Leoni

Edited by - solar on 13/06/2014 14:40:45
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/06/2014 : 10:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#4 "Duhovi u sjeni"

Ovaj serijal je zanimljiv kao rijetko koji Bonelli. Kod ostalih svako malo pogledavam na broj stranice nadajući se da ću što prije doći do kraja, a ovdje obratno, ne bi želio da završi.


spojleri:

Prvi dio je opet odličan, Sam nije u stanju izdržati sve traume, pa se distancira od drugih, a Ringo joj je jedina veza sa vanjskim svijetom. Opet se pojavljuje onaj zakon koji govori da kada doživiš neku traumu ili bol, "prirodno" je da ona postane dio tebe. Usadi se u tebi i mijenja te. Zašto Sam kaže da je čudovište? Jer osjeća tu promjenu, nasilje je postalo dio nje i ono samo čeka da se manifestira. Kako izliječiti takve stvari? Da bi došlo do katarze, potrebno je ono "iznutra" izbaciti "vani". Obično se to događa u verbalnom obliku, ali kada ste proživjeli "smak svijeta" ništa nije normalno ni lagano.
Ali to je samo prvi dio, jer to što "izađe vani" mora biti primljeno od drugoga. Bol traži nekoga tko će je istrpiti i oblikovati. Ako je s druge strane osoba koja vas shvaća i voli, moguće je i ozdraviti ili barem krenuti tim putem. Također, mi vidimo da je ona svijesna svoga stanja, onaj bolji dio upozorava - "ne dirajte me!"
Sada dolazimo do problema, jer su fizičke sposobnosti sve Siročadi povećane, tako da su Samina agresija i udarci u stanju ubiti Ringa. Ali, tu opet na vidjelo izlazi poanta koju smo vidjeli u prošlom broju, tj. Ringova spremnost da žrtvuje svoj život radi nje jer je ona jedini razlog zbog kojeg je on odlučio živjeti.

Ima toga još, ali ovo je okosnica svega.

Znao sam da je Recchioni dobar, ali svejedno me iznenadio.


kraj spojlera


Priča: 8.5
Scenarij: 9
Crtež: 9
Kolor: 9
Naslovnica: 10
Go to Top of Page
Page: of 37 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000